[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
„A Római Birodalmat nem egy feudalizmus nevű valami döntötte meg - csak összeomlott a saját súlya alatt, barátai és ellenségei kölcsönös megrökönyödésére. A katasztrófát következő évszázadoknak pedig nem volt semmiféle összetartó ideológiája.”- Martin Gurri

Martin Gurri több évtizedet töltött a CIA különböző fiókszervezeteiben elemzőként, többek közt médiával és internettel foglalkozva. 2014-ben gyakorlatilag szerzői kiadásban jelentette meg The Revolt of The Public and the Crisis of Authority in the New Millennium (A nyilvánosság lázadása és a tekintély válsága az új évezredben) című könyvét, amelyben kielemezte a közelmúlt történéseit és megírta, hogy szerinte mi következik ebből a jövőre nézve.
Ahhoz képest, hogy hány önjelölt próféta jelentet meg mindenféle visszhang nélkül maradó könyveket, Gurri műve tulajdonképpen szép kis sikereket ért el. Leginkább azért, mert közvetlenül a kiadása után kiderült, hogy nemcsak jól elemezte a helyzetet, hanem tényleg szinte prófétaként látta, hogy mit hoz a jövő. Csak egy példa a - ismétlem - 2014-ben megjelent könyvből:
Előre megmondta, hogy minden szét fog esni. De a megoldást ő sem tudja
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 706
9 744
113
A közelünkben lehet a nukleáris fegyverkezési verseny egyik színtere

"Nem kizárt, hogy Kelet-Közép-Európa lesz a nemzetközi nukleáris fegyverkezési verseny egyik színtere és az is megtörténhet, hogy újratárgyalásra kerül az atomrakéták korlátozására született szerződés - mondta el Tálas Péter, a Nemzetközi közszolgálati Egyetem Stratégiai Védelmi Kutatóközpont igazgatója az Infostartnak.

Az Egyesült Államok és Oroszország is elkezdi fejleszteni a közepes hatótávolságú rakétáit, pedig ezeket a típusokat egy 1987-es szerződés alapján megsemmisítették - mondta Tálas Péter.

Lengyelország nem zárta ki, hogy az ország területén telepítenének rakétákat, de Tálas Péter szerint mindenki igyekszik elkerülni, hogy Közép-Európa legyen a rakétaverseny színtere. A szakértő nem tartja elképzelhetetlennek, hogy ebbe a térségbe is kerüljenek nukleáris rakéták, de csak akkor, ha nagyon elmérgesedik a felek közötti viszony. Ez ugyanis komoly összegeket felemésztene. ha Lengyelországba rakétákat telepítenek, akkor Oroszországnak újra kell szerveznie a védelmi rendszerét.

De Tálas Péter szerint egyelőre nem kell nagyon aggódni, mert ezek a bejelentések csak a diplomáciai fenyegetések körébe tartoznak. Szerinte a közepes hatótávolságú nukleáris erőket szabályozó szerződést akkor is érdemes lenne újratárgyalni, ha az USA-n és Oroszországon kívül már országokat is bevonnának. Hozzátette, hogy sokak szerint az orosz fejlesztés elsősorban Kína miatt kezdődött."

https://www.portfolio.hu/vallalatok/a-kozelunkben-lehet-a-nuklearis-fegyverkezesi-verseny-egyik-szintere.312917.html

Kína odacsapott az asztalra az atomalku felrúgása miatt

“A kínai külügyminisztérium ellenzi az Egyesült Államok kilépését a szerződésből, egyben arra szólítja fel Washingtont és Moszkvát, hogy építő párbeszéd útján rendezze tisztességesen nézeteltéréseit. Az INF-szerződés jelentős szerepet játszik a globális stratégiai egyensúly megőrzésében – emelte ki a tárca.
A kínai kormány ugyanakkor ellenzi azokat az lehetséges erőfeszítéseket, amelyek célja egy új megállapodás megteremtése, hogy abba más országokat is belevegyenek.” (!!!)

https://www.portfolio.hu/gazdasag/kina-odacsapott-az-asztalra-az-atomalku-felrugasa-miatt.312723.html

(egy korábbi fórumozó társunk, az e topicot is indító Montezuma hozzászólása egy másik blogból, remélem nem veszi zokon, hogy beidézem:

"Igen, azt gondolom, hogy a legfrissebb hivatalos kínai reakció kissé – és konkrétan – átírja a megszokott sémát és képletet. Nem az 1980-as évek vannak és nem két katonai szuperhatalom játszik, hanem három! Nézzük a tényeket: Peking közli Amerikával és Oroszországgal, hogy elvárja azt, hogy rendezzék az INF megmentését, de senki se álmodozzon arról, hogy ez Kínára vonatkozni fog.

Figyelembe véve Kína pénzügyi tartalékát, valamint gigászi ipari-termelési kapacitását, tiszta vizet kellene önteni a pohárba a valós kínai atomarzenállal kapcsolatban, mert az amerikai (kb. 6450 db) és orosz (kb. 6850 db) atomtöltetek mennyiségéhez képest a kínai hivatalos mennyiség (kb. 280 db) egyszerűen hihetetlen, kevésbé jól nevelt módon szánalmasan röhejes hazugságként titulálnám. Szerintem alsó hangon is egy nulla lemaradt a végéről.

Ki az a hülye, aki egy percig is elhiszi, hogy Kína – ismételten felhívom a figyelmet a valós gazdasági és ipari erejére – Oroszország, USA, India és Japán „árnyékában” ennyire röhejes méretű atomarzenált tart hadrendben és közben „aggodalom nélkül” oktatja Washingtont és Moszkvát, mégpedig egyszerre.

Miután Peking világossá tette, hogy esze ágában sincs semmiféle nemzetközi korlátozó egyezményhez csatlakozni, így nem nehéz kitalálni, hogy Trump Amerikája lezárja az INF jövőjét – ez a lépés pedig automatikusan hozza azt, hogy Oroszország is elkezdi a saját atomarzenálját felfejleszteni, ami garantálja az erősödő amerikai-orosz szembenállást is.

Ráadásul ez a lépés egy kvázi segítség Moszkvának, ugyanis rövid időn belül Oroszország „legálisan” megteheti, hogy Kelet-Európában, Közép-Ázsiában és akár a Távol-Keleten is olyan új csapásmérő atomarzenált telepítsen, ami gyakorlatilag megszűnteti/jegeli az orosz katonai erőkkel szemben esetlegesen jelenleg még fennálló minőségi/mennyiségi fölényt konvencionális téren.

Atomtechnológiában és rakétatechnológiában az oroszok mindig is jók voltak, így egy ilyen újonnan kiépített/telepített atomarzenállal képesek lesznek arra, hogy egyszerre ellensúlyozzák a NATO és Kína teljes katonai erejét úgy, hogy közben nem kell a saját gazdaságukat padlóra küldeniük, mint anno a Szovjetunió idején.
Ettől függetlenül a folyamat nagyon aggasztó, ennek így jó vége biztosan nem lesz, hiszen mostantól az új nukleáris reneszánsz határa akár a csillagos ég, beleértve azokat a középhatalmakat is, akik ezen felbuzdulva beindíthatják/folytathatják a saját atomprogramjaikat is – Egyiptomtól kezdve Japánon át akár Brazíliáig bezáróan."

"Egy korábbi – igaz, “csak” egy Blikkes – cikk, de pusztán emiatt nem hagynám figyelmen kívül:

“Oroszországnak nem lesz más választása, mint a válaszcsapáséról áttérni az első csapás doktrínájára, ha az Egyesült Államok az európai rakétatelepítés mellett dönt – jelentette ki Viktor Jeszin vezérezredes, az orosz hadászati rakétaerők törzsének volt parancsnoka (1994-1996) a Zvezda című hetilapnak adott interjújában.”

http://www.blikk.hu/aktualis/kulfold/oroszorszag-amerika-elso-csapas-valaszcsapas/p38e380

Ezaz. A kínaiak dumálnak,hogy mindkét fél azonnal vissza a szerződéshez.Talán,ha ezt úgy mondják,hogy amennyiben a két fél visszatér a szerződéshez, úgy ők is aláírják és ratifikálják az már kissé másképpen hangzott volna. Így viszont ne várjanak semmit.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Talán jó lesz ez ide...
Ábra az Északi hajóút jelentősségéről

DtZJXX-VAAA4H6H.jpg

DtZJXwSU8AAG4m8.jpg
Északkeleti átjáró? :)
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 246
12 633
113
Ezaz. A kínaiak dumálnak,hogy mindkét fél azonnal vissza a szerződéshez.Talán,ha ezt úgy mondják,hogy amennyiben a két fél visszatér a szerződéshez, úgy ők is aláírják és ratifikálják az már kissé másképpen hangzott volna. Így viszont ne várjanak semmit.
Saját maguktól nem fogják sarokba szorítani magukat, itt az Orosz és Usa összefogása kelleneés ebbe a körbe bevonva Iránt Indiát, Izraelt.
Nah most ez a varázslat világa. vagy Mágia.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Saját maguktól nem fogják sarokba szorítani magukat, itt az Orosz és Usa összefogása kelleneés ebbe a körbe bevonva Iránt Indiát, Izraelt.
Nah most ez a varázslat világa. vagy Mágia.

Én úgy látom sajnos a világ többi része ezt a 3 erős nagy marhát nem tudja leállítani és meggyőzni. Ezért veszélybe kerül mindenki, de főleg azok akiknek pont nincs közük ehhez, hisz egymásra nem igazán akarják kilőni a rakétákat, viszont az 500km hatótáv az pont nem amerika-oroszország, vagy kína-amerika távolság. Hanem az pont Európa, Dél-kelet-ázsia, Japán szorástér leginkább. Ha egy világégést a legrosszabb eshetőségben beszopjuk, akkor Dél-amerika, és Afrika déli részére szorul vissza az emberiség. Szóval a kurva anyjukat, hogy a bolygó 3/4-ével játszadoznak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 886
47 545
113
Én úgy látom sajnos a világ többi része ezt a 3 erős nagy marhát nem tudja leállítani és meggyőzni. Ezért veszélybe kerül mindenki, de főleg azok akiknek pont nincs közük ehhez, hisz egymásra nem igazán akarják kilőni a rakétákat, viszont az 500km hatótáv az pont nem amerika-oroszország, vagy kína-amerika távolság. Hanem az pont Európa, Dél-kelet-ázsia, Japán szorástér leginkább. Ha egy világégést a legrosszabb eshetőségben beszopjuk, akkor Dél-amerika, és Afrika déli részére szorul vissza az emberiség. Szóval a kurva anyjukat, hogy a bolygó 3/4-ével játszadoznak.
Marhára jól látod. Ez pontosan erről szól, hogy most akkor zöld lámpát kapnak azok a fegyverrendszerek, amelyekkel meg lehet vívni MÁSOKNÁL a harmadik világháborút. Ez NEKÜNK a legrosszabb sajnos, itt ennek a térségnek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 380
68 877
113
Marhára jól látod. Ez pontosan erről szól, hogy most akkor zöld lámpát kapnak azok a fegyverrendszerek, amelyekkel meg lehet vívni MÁSOKNÁL a harmadik világháborút. Ez NEKÜNK a legrosszabb sajnos, itt ennek a térségnek.
Nekem az az USA bázisos vilagterkep jutott eszembe.
 
  • Tetszik
Reactions: zolkas

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 886
47 545
113
Nekem az az USA bázisos vilagterkep jutott eszembe.
Nekem az most nem. Az akkor jutott eszembe, mikor láttam az amerikai nyilatkozatot hogy a rohadt kínaiakkal vigyázni kell, mert már van néhány helyen Afrikában bázisuk, és nyomulnak Burmában(vagy valami más hasonlóan fontos Ázsiai országban) is :D. Na akkor jutott eszembe az a térkép.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz
T

Törölt tag 008

Guest
Mivel az internet már túl nagy hatalom idővel minden ország a kínai firewallhoz hasonló szeparált net-el fog rendelkezni. Diktatúrákban gyorsabban demokráciákban lassabban fog ez bekövetkezni, de az adat és az információ az új olaj és mindenki legalább a sajátját ellenőrizni akarja. Persze ez még jópár év(tized) lesz.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 592
18 558
113
Mivel az internet már túl nagy hatalom idővel minden ország a kínai firewallhoz hasonló szeparált net-el fog rendelkezni. Diktatúrákban gyorsabban demokráciákban lassabban fog ez bekövetkezni, de az adat és az információ az új olaj és mindenki legalább a sajátját ellenőrizni akarja. Persze ez még jópár év(tized) lesz.
Kíváncsi leszek, hogy melyik ország lesz a következő aki átveszi a kínai kredit rendszert.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Kíváncsi leszek, hogy melyik ország lesz a következő aki átveszi a kínai kredit rendszert.
Szoft módban már most is jelen van szinte mindenhol, csak még nincs összesítve és államilag kontrolálva és elosztva az információ. De adatot mindenki gyüjt és profiloz. Egyelőre (szerencsére) egymáséhoz nem férnek hozzá.

Mondanám, hogy Észak-Korea átveszi, de ott nincs meg ehhez az infrastruktúra és mire meglesz addigra úgyis egyesülnek akkor meg értelmetlen lesz, mert ott is a szoft módszert alkalmazzák.
Szóval majd az oroszok. :D
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
  • Tetszik
Reactions: fishbed
Status
Not open for further replies.