[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 973
123 626
113
Azért pont paradicsomot mindenki termel mert nagyon hálás kevés munkával. Persze egyéb dolgok visszaszorulóban vannak, de cserélgetnek is az emberek ki mit tud, ért jobban megtermelni. Ami kevesebb van a saját állat.
De az nem az a háztályi kisgazdálkodás amiből meg lehet élni @Negan erra gondol. Rentábilis helyi kistermelés.
 
K

kamm

Guest
A hatékonyság végett.
A 80-as években 80-100 hízóval megkerested 4-5 évi kereseted. Látványosan megérte. Ha ezt ki akarod vetíteni mai bérszintre, több ezer Ft lenne egy kiló hús.
A felhasznált takarmány mennyiségről, élelmiszeripari melléktermékekről, moslékról nem is beszélve….

Sajnos ez nem csak magyar jelenség. Szicilián átutazva rengeteg elhagyott gazdaságot látni. Hasonló megfontolásokból…. :(
Mondjuk ez ertheto. A nagyuzemi gazdalkodas regen is olcsobb arut termelt, azota meg vegbement egy technologiai forradalom, ma mar keptelenseg lenne arban versenyezni - minosegben szokas. Mar ha megeri - itt az ilyen 'minosegi farmok leszerzodnek ettermekkel stb.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 973
123 626
113
Mondjuk ez ertheto. A nagyuzemi gazdalkodas regen is olcsobb arut termelt, azota meg vegbement egy technologiai forradalom, ma mar keptelenseg lenne arban versenyezni - minosegben szokas. Mar ha megeri - itt az ilyen 'minosegi farmok leszerzodnek ettermekkel stb.
Az EU konkrétan szopatja a kistermelőket (pl moslékozás betiltása), otthoni vágás szabályozása (konkrétan egy normál vágóhidat kell otthon berendezni) teljesen ellehetetleníti a kistermelőt.
 
K

kamm

Guest
Az EU konkrétan szopatja a kistermelőket (pl moslékozás betiltása), otthoni vágás szabályozása (konkrétan egy normál vágóhidat kell otthon berendezni) teljesen ellehetetleníti a kistermelőt.
Ne mar, ha neked van ket malacod a kerted vegeben, nem vaghatod le sajat magadnak...? :eek:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 973
123 626
113
ja, ertem. Es akkor megis hogyan szerezzek be a csucs ettermek a sajat birka, kecske stb husokat? Vagy ilyenkor azt el kell vinni "bervagohidra"...?
Ja. Bár nyilvánvalóan van az a szint amiért megéri egy kicsi, a szabályoknak megfelelő vágóhelységet berendezni.

A feldolgozottat (kolbász stb ) viszont eladhatod van valami őstermelői szabályozás amivel nem vagyok teljesen tisztában.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 188
113
Azért pont paradicsomot mindenki termel mert nagyon hálás kevés munkával. Persze egyéb dolgok visszaszorulóban vannak, de cserélgetnek is az emberek ki mit tud, ért jobban megtermelni. Ami kevesebb van a saját állat.
Én inkább azt látom,hogy füvesek a "házikertek" is már többnyire.Gyümölcsöst is elhanyagolják,nincsnek gondozva.
Ja,és ősszel ültettem pont egy tucat gyümölcsfát.......Őszibarcakkal nem boldogulok,folyton kiveszik.Most lesz helyette nektarin meg kajszi,és egy naspolya(asszony kinevetett,hogy az meg minek?)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 188
113
Az EU konkrétan szopatja a kistermelőket (pl moslékozás betiltása), otthoni vágás szabályozása (konkrétan egy normál vágóhidat kell otthon berendezni) teljesen ellehetetleníti a kistermelőt.
Érdekes.Hogy a francban van,hogy nálunk ellehetetleniti az EU szabályozás,de polákoknál,oláhoknál,vagy éppen a hollandoknál,franciáknál,németeknél meg nem????Komolyan nem értem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 973
123 626
113
Érdekes.Hogy a francban van,hogy nálunk ellehetetleniti az EU szabályozás,de polákoknál,oláhoknál,vagy éppen a hollandoknál,franciáknál,németeknél meg nem????Komolyan nem értem.
A polákok 20 évig nem engedték be a külföldi élelmiszerláncokat és nagyon keményen megtolták a hazai termelőket előtte. A franciáknál a hazai termelők annyi pénzzel vannak kitömve ami már legendás és folyamatosan nyírják a konkurenciát (tömött libamáj tiltása, a magyar szarvasgomba elől védjegy megvonása) hollandok dettó.
Ahogy mondtam, rászabadították a magyar gazdaságra a szabadpiacot a 90-es években és azóta minden érdekelt minden tőle telhetőt megtett, hogy piaccá legyen az ország minden tekintetben...
Én inkább azt látom,hogy füvesek a "házikertek" is már többnyire.Gyümölcsöst is elhanyagolják,nincsnek gondozva.
Ja,és ősszel ültettem pont egy tucat gyümölcsfát.......Őszibarcakkal nem boldogulok,folyton kiveszik.Most lesz helyette nektarin meg kajszi,és egy naspolya(asszony kinevetett,hogy az meg minek?)
A fiatalok nem akarnak vele foglalkozni, az öregek meg nem bírják annyira. Elkényelmesedik a társadalom.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 188
113
A polákok 20 évig nem engedték be a külföldi élelmiszerláncokat
Ez biztos,hogy nem igaz.Olyan francia,angol és olasz üzletláncok is bent vannak náluk 20 éve,mikröl itthon nem is hallasz.És még azok is,mik nálunk is vannak.Biedronka a saját hálozatuk,Lidl szerű-asszony szereti,ha meglát egy katicabogarat,röktön be kell menni (biedronka=katicabogár)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 973
123 626
113
Ez biztos,hogy nem igaz.Olyan francia,angol és olasz üzletláncok is bent vannak náluk 20 éve,mikröl itthon nem is hallasz.És még azok is,mik nálunk is vannak.Biedronka a saját hálozatuk,Lidl szerű-asszony szereti,ha meglát egy katicabogarat,röktön be kell menni (biedronka=katicabogár)
A Tesco meg a többi úgy tudom a kétezres évek közepéig nem mehettek be hozzájuk. Ezért is él a katicabogár.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 188
113
Ahogy mondtam, rászabadították a magyar gazdaságra a szabadpiacot a 90-es években és azóta minden érdekelt minden tőle telhetőt megtett, hogy piaccá legyen az ország minden tekintetben...
Ez kb igaz-csak továbbra sem válasz arra,hogy csak nálunk sikerűlt ezt megcsinálni......Nem lehet,hogy egy kicsit,egy icipicit nálunk lehet valami,ami miatt nálunk ezt meg lehetett csinálni,máshol meg nem?
A fiatalok nem akarnak vele foglalkozni, az öregek meg nem bírják annyira. Elkényelmesedik a társadalom.
Igen-és azért megy el Ausztriába,hollandiába dolgozni a paraszthoz napszámba?
Majd rögvest csinálnák itthon is,ha megérné anyagilag.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 188
113
A Tesco meg a többi úgy tudom a kétezres évek közepéig nem mehettek be hozzájuk. Ezért is él a katicabogár.
2006-tól járok rendszeresen-és akkor már bent volt a Lidltől a Carre Foure-ig mindegyik-oláhoknál akkoriban még csak a franciák.
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 138
2 495
113
Ez kb igaz-csak továbbra sem válasz arra,hogy csak nálunk sikerűlt ezt megcsinálni......Nem lehet,hogy egy kicsit,egy icipicit nálunk lehet valami,ami miatt nálunk ezt meg lehetett csinálni,máshol meg nem?

Igen-és azért megy el Ausztriába,hollandiába dolgozni a paraszthoz napszámba?
Majd rögvest csinálnák itthon is,ha megérné anyagilag.
Valszeg mert nálunk rendkívül haladó, atlantista kormány volt? De ez csak tipp
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 973
123 626
113
Ez kb igaz-csak továbbra sem válasz arra,hogy csak nálunk sikerűlt ezt megcsinálni......Nem lehet,hogy egy kicsit,egy icipicit nálunk lehet valami,ami miatt nálunk ezt meg lehetett csinálni,máshol meg nem?

Igen-és azért megy el Ausztriába,hollandiába dolgozni a paraszthoz napszámba?
Majd rögvest csinálnák itthon is,ha megérné anyagilag.
Hát amikor olaszországban jártam kedves fekete arcos dolgoztak a gyümölcsösben, egy deka fehéret nem láttam. Hollandiában hasonló a tapasztalat. És ott is egyre több parasztgazdaság döglik meg. Olvass utána.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 188
113
Hát amikor olaszországban jártam kedves fekete arcos dolgoztak a gyümölcsösben, egy deka fehéret nem láttam. Hollandiában hasonló a tapasztalat. És ott is egyre több parasztgazdaság döglik meg. Olvass utána.
Mediterrán térségbe döglenek a kis parsztgazdaságok.Északon viszont nem.Nem látsz nagyon elhagyott földeket,rombadőlt tanyát.Délen igen.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 188
113
Valszeg mert nálunk rendkívül haladó, atlantista kormány volt? De ez csak tipp
90en óta 16 évig Orbán Viktor nevű atlantista miniszterelnök volt,4 évig MDF kormányzás,12 évig szocik.Szóval,melyik "oldal" is volt akkor időarányossan felelősebb?
 
Status
Not open for further replies.