[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 460
34 029
113
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 208
2 703
113
Beteszek egy Spotify linket. Nekem erdekes volt nagyon. Ez egy beszelgetes Peter Zeihan-nal. Allitolag a Stratfornal is alkalmaztak, meg US kormany tanacsado. Amirol beszelnek:

  • globalis vilagkep Oroszorszag, Kina 10 even beluli hanyatlasa az US aktiv beavatkozasa nelkul is akar
  • kulon Oo-rol, Putyin-rol reszletesen
  • kulon Kinarol, Ping-rol reszletesen
  • az US onellatokepessegerol, mexikoi kartell-problemakrol
  • el. autok, zoldenergia lehetosegei,zsakutcai
  • elkerulhetetlen elelmiszertermelesi-, demografiai valsagok es globalis ehinseg stb.

Azert erdekes mert US szempontbol vazolja fel eleg erthetoen es osszefoglalva a strategiat, hogy az US szimplan azzal, hogy izolalja magat a globalis piacrol mar oriasi komplikaciokat okoz stb., hogy az US kepes olyan mertekben onallo ellatasra, hogy az elkovetkezo kemeny 10 evet akar meg "lehetosegkent" is kiaknazza, meg ilyesmi. Igen az US hibait, felelosseget bizonyos helyzetekert kicsit elkeni, de ez annak tekinteteben, hogy jelenleg is "alkalmazasban" all elnezheto. A lenyegre kell fokuszalni.

Spotify link
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
4 050
19 778
113
És mennyit vesztettek?
iu


Mert szerintem kicsit arrébb tolták azt a határt, és mintha a németek kezdtek volna bele ebbe a háborúba.
Aztán a háborúban totálisan elpusztították Lengyelországot a németek. Ahogyan minket is...
Én úgy gondolom, hogy van alapja a lengyel követelésnek. A magyarnak pedig még több ;)
Merülj bele egy kicsit a történelembe,és nézz utána,hogy hányszor provokálták a polákok a németeket. Rydz-Smigly lengyel tábornok kérkedett azzal,hogy két hét alatt elfoglalják Berlint. A lengyelországi német kisebbség elleni véres pogromok,amik nagyjából 50-55 ezer német áldozatot követeltek,na ezt unták meg teljes joggal a németek.
 
K

Kopi2000

Guest
Merülj bele egy kicsit a történelembe,és nézz utána,hogy hányszor provokálták a polákok a németeket. Rydz-Smigly lengyel tábornok kérkedett azzal,hogy két hét alatt elfoglalják Berlint. A lengyelországi német kisebbség elleni véres pogromok,amik nagyjából 50-55 ezer német áldozatot követeltek,na ezt unták meg teljes joggal a németek.
Én erről még nem hallottam, kérlek tegyél el forrást!

Erről hallottam csak...

 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 877
58 181
113
Merülj bele egy kicsit a történelembe,és nézz utána,hogy hányszor provokálták a polákok a németeket. Rydz-Smigly lengyel tábornok kérkedett azzal,hogy két hét alatt elfoglalják Berlint. A lengyelországi német kisebbség elleni véres pogromok,amik nagyjából 50-55 ezer német áldozatot követeltek,na ezt unták meg teljes joggal a németek.

Aham... Ezek a szegény ártatlan németek mindig csak úgy belekeveredtek Európa leigázásába. Népírtani is csak véletlenül szoktak :rolleyes:
Meg mintha Lengyelország lerohanása előtt is elfoglaltak volna egy két dolgot.... Arról sem tehettek. Véletlen volt az is XD
Szerintem azok után amit a németség létezése alatt elkövetett Európa többi népével szemben, örüljön, hogy Németország még létezhet egyáltalán ;)
Maradjunk ennyiben.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 023
49 858
113
Aham... Ezek a szegény ártatlan németek mindig csak úgy belekeveredtek Európa leigázásába. Népírtani is csak véletlenül szoktak :rolleyes:
Meg mintha Lengyelország lerohanása előtt is elfoglaltak volna egy két dolgot.... Arról sem tehettek. Véletlen volt az is XD
Szerintem azok után amit a németség létezése alatt elkövetett Európa többi népével szemben, örüljön, hogy Németország még létezhet egyáltalán ;)
Maradjunk ennyiben.
Semmivel se bűnösebb a mai Németország a múlt bűneiért, mint mondjuk Franciaország, Anglia, Spanyolország, Olaszország, Hollandia vagy épp Belgium.

A lengyelek jóvátételi hisztériája teljesen kretén, ez a hajó már rég elment. Teljesen nyilvánvaló módon az EU pénzek befagyasztására kontráztak, bár elég együgyű módon.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
4 050
19 778
113
Én erről még nem hallottam, kérlek tegyél el forrást!

Erről hallottam csak...

Nem hallottál,vagy csak nem akartál hallani róla? Nem mindegy. Már az I. világháború után,amikor a lengyelek Szilézia egy részét megkapták,már akkor kezdődött a németek üldözése. A neten megtalálod,már amennyiben egyáltalán meg akarod keresni. Szerintem nem fogod,mert rossz érzés,amikor szembe jön a valóság.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
4 050
19 778
113
Aham... Ezek a szegény ártatlan németek mindig csak úgy belekeveredtek Európa leigázásába. Népírtani is csak véletlenül szoktak :rolleyes:
Meg mintha Lengyelország lerohanása előtt is elfoglaltak volna egy két dolgot.... Arról sem tehettek. Véletlen volt az is XD
Szerintem azok után amit a németség létezése alatt elkövetett Európa többi népével szemben, örüljön, hogy Németország még létezhet egyáltalán ;)
Maradjunk ennyiben.
Meghibbantál ember? A realitás,és a te ostobaságod között áthidalhatatlan a különbség. Az a néhány dolog,nagyjából olyan,mintha mi vissza rántanánk mondjuk a Felvidéket. A nemzetiségi összetétel homogénebb volt,mint a Csallóközben. A Szudéta vidéken1938-ban a 3,5 milliós népességből, mindössze 300 ezer volt cseh. Nagyon alja gondolkodásod van,és hozzá még jó adag tudatlanság is párosul.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 877
58 181
113
Meghibbantál ember? A realitás,és a te ostobaságod között áthidalhatatlan a különbség.

A realitás az, hogy megszállták Európa nagy részét!

Az a néhány dolog,nagyjából olyan,mintha mi vissza rántanánk mondjuk a Felvidéket.

Csehszlovákia megszállása? Létrehozása a náci szlovákiának? o_O

Nagyon alja gondolkodásod van,és hozzá még jó adag tudatlanság is párosul.

Mondja az aki szerint a németek nem szállták meg fél Európát....
Norvégiában sok német élt? Franciaországban? A Szovjetunióban? Nah, oda minek mentek?
Ne legyünk már történelem hamisítók légyszíves! Nem csípem az angolszászokat sem, a kommunistákat meg még annyira sem.
De basszus, ne vitassuk már el a III. Birodalom elmebetegségét!
Nem tűnt föl, hogy a II. VH arról szólt Európában, hogy a németek mindenkit is megtámadtak, kifosztottak, nép írtottak? o_O

Legközelebb mi lesz még ezen a fórumon? A kongóiak kérték meg a Belgákat, hogy csapják le a kezüket? Vagy hova jutunk még? :eek:
A személyeskedést meg te is tartsd meg magadnak ;)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
4 050
19 778
113
A realitás az, hogy megszállták Európa nagy részét!



Csehszlovákia megszállása? Létrehozása a náci szlovákiának? o_O



Mondja az aki szerint a németek nem szállták meg fél Európát....
Norvégiában sok német élt? Franciaországban? A Szovjetunióban? Nah, oda minek mentek?
Ne legyünk már történelem hamisítók légyszíves! Nem csípem az angolszászokat sem, a kommunistákat meg még annyira sem.
De basszus, ne vitassuk már el a III. Birodalom elmebetegségét!
Nem tűnt föl, hogy a II. VH arról szólt Európában, hogy a németek mindenkit is megtámadtak, kifosztottak, nép írtottak? o_O

Legközelebb mi lesz még ezen a fórumon? A kongóiak kérték meg a Belgákat, hogy csapják le a kezüket? Vagy hova jutunk még? :eek:
A személyeskedést meg te is tartsd meg magadnak ;)
Most,hogy ilyen szépen felmondtad a Fullánk utcai PR dumát,nézzük a realitást. Norvégia megszállását a szövetségesek még a német tervek előtt elhatározták,mert innen tudták volna megakadályozni a németek felé irányuló svéd vasérc exportot. Ez tény,amit nem is titkolnak,hogy ugyanúgy lesz@rták a norvég semlegességet.Tehát eddig elégtelen a tudásod. A franciák a lengyel buli miatt hadat üzentek,tehát itt szerintem nincs miről beszélni,ráadásul a Brit Expedíciós hadsereg a maga szerény 316 ezres létszámával sem éppen a turista kategóriába tartozott,azaz éppen azon fáradoztak,hogy megtámadják a németeket. Tudod a németek csak a háborús filmekben voltak ostobák,épp ezért megindultak. Ismét elégtelen az ismereted. A SZU elleni támadásnak elég nagy irodalma van,amiben már elég sok helyen pedzegették,hogy preventív támadás volt német részről. Csak egy apró adalék ebből,miért szedték fel az oroszok az aknazárakat,és miért telepítették a hadi anyagot a határ közvetlen közelébe, Miért sikerült a németeknek aránylag rövid idő alatt ilyen mélységben előre törniük? Csak nem azért,mert egy támadásra felsorakozott haderőbe törtek előre,és semmiféle védekező mechanizmus nem volt orosz részről? Szerintem megbuktál ebből a fejezetből. Bár az is lehet,hogy nem megy az összefüggések egybe csiszolása. Ezt nem sértésnek szántam.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 877
58 181
113
Most,hogy ilyen szépen felmondtad a Fullánk utcai PR dumát,nézzük a realitást. Norvégia megszállását a szövetségesek még a német tervek előtt elhatározták,mert innen tudták volna megakadályozni a németek felé irányuló svéd vasérc exportot. Ez tény,amit nem is titkolnak,hogy ugyanúgy lesz@rták a norvég semlegességet.Tehát eddig elégtelen a tudásod. A franciák a lengyel buli miatt hadat üzentek,tehát itt szerintem nincs miről beszélni,ráadásul a Brit Expedíciós hadsereg a maga szerény 316 ezres létszámával sem éppen a turista kategóriába tartozott,azaz éppen azon fáradoztak,hogy megtámadják a németeket. Tudod a németek csak a háborús filmekben voltak ostobák,épp ezért megindultak. Ismét elégtelen az ismereted. A SZU elleni támadásnak elég nagy irodalma van,amiben már elég sok helyen pedzegették,hogy preventív támadás volt német részről. Csak egy apró adalék ebből,miért szedték fel az oroszok az aknazárakat,és miért telepítették a hadi anyagot a határ közvetlen közelébe, Miért sikerült a németeknek aránylag rövid idő alatt ilyen mélységben előre törniük? Csak nem azért,mert egy támadásra felsorakozott haderőbe törtek előre,és semmiféle védekező mechanizmus nem volt orosz részről? Szerintem megbuktál ebből a fejezetből. Bár az is lehet,hogy nem megy az összefüggések egybe csiszolása. Ezt nem sértésnek szántam.

Most mondjam azt, hogy szépen felmondtad a német PR dumát, hiszen őket (szerintük) mindenki meg akarta támadni ezért lerohantak mindenkit? o_O
Nézd, a történelem nem ismeri a mi lett volna ha részt. A tény az, hogy a németek lerohantak mindenkit.
A francia-angol páros pedig azért üzent hadat mert védelmi szerződésük volt a lengyelekkel. Tudod, azokkal akiket a németek megtámadtak aljas módon! Molotov-Ribbentrop paktum megvan? :rolleyes: Ehhez képest a hadüzenet után nem támadtak a németekre az angol/francia csapatok.... "furcsa háború" néven megtalálod a könyvekben ezt a fejezetet.
Az a fajta leírása a történelemnek amit itt felvezettél nagyon cinikus, szerintem.
A Közel-Keleten van egy ország, ami pont ugyan így adja elő a történelmét. Elég erős a párhuzam.
Én meg nem vagyok ennek a történelem felfogásnak a híve ;)
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
670
7 782
93
Egyetértek @BigTony egy jóval korábbi hozzászólásával, amiben azt mondta, hogy az ukrán proxy-nak akkor lesz vége --orosz/"közös" szándékból--, ha Oroszország világpolitikai szinten tud elég komoly tétet tenni a (hátéralkus-mérleg)serpenyőbe az orosz oldalon, kikényszerítve ezzel a kiegyezést.

Erre mondta @BigTony --a nagyságrendet jelezve--, hogy ez szint például egy Venezuela-i atom-telepítés, Mexikói-USA ellentét feltámasztása, és más, hasonló szintű/súlyú tét.

Ezzel --szerény véleményem szerint is-- teljesen egyetértek, amellett, hogy a két példának --őszintén szólva: sajnos-- nincs realitása, bár jó példa az alku-szintre.

Mindezt az ukrán proxy esetében USA azért teheti, mert az első (atomos)válaszlépés Európát érintené, ami után szinte biztos csörögne a Kreml-ben a "Piros-Telefon", hogy: "Bocsi, nem így gondoltuk!".

...miután Európa elporladt!




Az Én következtetésem: Az USA akkor fog kilépni Ukrajna mögül, ha Oroszország fel tud --akar-- mutatni egy azonnali és az USA-t Európával egyidejűleg megsemmisítő, atom-csapással fenyegető képességet!

Sok más lehetőség mellett, például így: Egy jelentős atom-csapásmérő erő átcsoportosítással, Távol-Keletre, fokozott nukleáris képességgel az Északi-sarkon keresztül, ...
Ez a súlypontváltozás jelezné Oo. részéről, hogy a minden mögött álló amcsik nem úsznák meg egy Eu-s atom-demonstráció utáni "Bocs!-telefonnal" az általuk indított két-fokozatú Doom-Day-t.

A békésebb "B-terv" lehetne egy India-Kína-Brics-Olaj-államok csoport által a gazdasági összeomlás belengetése a recsegő ropogó petro-dollárnak, és ezen keresztül az Amerikai Egyesült Államoknak!
...egy "üzenet" az USA-nak egy összehangolt-közös állam-kötvény eladással??? :oops:

...ami USA-összeomlás ezen együttműködési esetben "gyorsan", becsülve fél évtizeden belül bekövetkezne!*
A jelenlegi folyamatok sebességével ez az "amerikai világgazdasági vezetői szerep elvesztése" nevű esemény "csak" 15-25 éven belül történik meg, fokozatosabban, de a jelenlegi gazdasági folyamatokat nézve mindenféleképpen.

* : A gyors összeomlás kihúzná az anyagi forrásokat a Egyesült Államok által egyre nyilvánvalóbban tervezett Kína elleni gazdasági-katonai háború alól.


U.I: @Terminator : Lehet --biztos ? :oops: --, hogy ez inkább "A nagy sakktábla"?


.
Itt válaszolok, mert ide illik:

Sajnos nem vagyok optimista.

Korábban azt is írtam, hogy innen nincs visszaút, erre utal a nyugati agymosás azon mértéke, ahol még a vadliberált szívárványos álhumanisták is a Völkischer Beobachter és a 12. kerületi nyilas állatok szintjét hozzák nap mint nap minden oroszokkal kapcsolatos megnyilvánulásukban, és ezek nemhogy nincsenek moderálva, de még tolják is őket.
Ezt a szellemet hogyan lehet visszagyömöszölni a palackba? Úgy néz ki, hogy valakik jó előre gondoskodtak arról, hogy ha holnap ki is törne a béke, ne lehessen business-as-usual az oroszokkal, mert 1 év náci állattá züllesztő agymosás és propaganda nem fordítható vissza. Azok, akik 0-24-ben kapták az oroszokat dehumanizáló megerősítést, miután legkésőbb 22 április elejére kialakult bennünk a vérszomj, azokkal mihez kezdesz? És ez nem csak átlagembereket érint, hanem a közélet és a politikai élet legfelsőbb köreit is. Kikkel fogsz tárgyalni? Kallasszal? Marinnal? Mazovieckivel? Baerbockkal? Mit kezdesz ezekkel az államokkal, ahol oldaltól függetlenül oroszellenes nácik léteznek csak az egész politikai palettán? Akik bolhaként már most oroszország feldarabolásáról és megsemmisítéséről álmodoznak, és követelik, hogy egységesen menjünk a süllyesztőbe vagy a vágóhídra e cél érdekében, aminek semmi értelme.
És ugye azt nem gondolja senki, hogy egy olyan hatalom, amelyik egy ilyen, legalább 3-4 évtizedet felölelő tervet összeállít, előkészít, felépít, végrehajt, az ne számoljon azzal, hogy mihez kezd többszázmillió meghasonlott szociopatával, ha sikerül időközben kiegyezni és fordul a széljárás. Azért lépték meg ezt így és ilyen méretekben, mert nincs a tervben olyan, hogy visszaút, nincs a tervben megegyezés.

Ha pedig nincs visszaút, akkor ez csakis egy eldöntendő kérdés lehet: vagy-vagy, all-in.

Valami nagyon megváltozott az amerikai/háttérhatalmi/nyugati (tetszés szerinti értelmezés) realításérzékelés és szándék mögött, és kurvára nem a jó irányba. Ennek ékes bizonyítékai Kissinger, Mersheimer és mások segélykiáltásai (mert ezek a megynilvánulások azok). Ezek az emberek ott voltak az összes szivarfüstös, zárt ajtós tárgyalásoknál, ahol a legundorítóbb, legszámítóbb hidegháborús aljaskodásokat tervezték. Ezek fogták azok kezét, akik akkor a lépésekről döntöttek: akkor is, ha a gombra kellett volna tenni, akkor is, ha a telefont kellett felvenni, akkor is amikor a térképen egy új vonalat kellett húzni a régi helyére. De ezek az emberek tisztában voltak azzal, hogy egy olyan sakkjátszmát játszanak, ahol csak és kizárólag patt lehet a játszma vége. Kissingert talán csak az tartja még életben, hogy egész nap retteg, hogy 2-3 garnitúrával utána olyan állatok vezetik a kezeket, akik mindenáron mattot akarnak adni, nem tudván, hogy már a sakknál pofán lesznek baszva a táblával. Szerintem minden este mikor imádkozik, azon perlekedik istennel, hogy legalább addig tartsa még életben, amíg sikerül meggyőzni az idiótákat.

Én mindezekből azt a sajnálatos következtetést vonom le, hogy a 3. VH már folyik, és a történelem a kirobbanását 2022. február 24-re fogja datálni. A jelenlegi szakasznak lesz majd egy olyan 'egyedi' elnevezése, hogy furcsa háború.

Most lehetne még ragozni, hogy miért fog kitörni/tört ki, de csak röviden: németország deindusztralizálása, old europe-new europe szembenállás és a lengyel latorállam felpumpálása, a petrodollár és a dollár tartalékvalutai státuszának megszűnéséből következő gazdasági rémálom, illetve azon amerikai képeség hiánya, hogy elfogadják, hogy a történelemnek márpedig soha nem lesz vége, és annak rendje és módja szerint elveszítik vezető szerepüket, ahogyan minden világbirodalom előttük és utánuk is majd.

Oroszország ukrajna feletti győzelme ugyanis az alábbiakat jelentené:
  • kína előlép első számú hatalommá (erre írta ma a beavereater2 nevű féleszű a 444-en, hogy inkább akkor legyen atomháború, minthogy kínai világuralom)
  • azok, akik eddig csak félelemből voltak megvásárolhatóak, azok rájönnek, hogy a kiöregedett falkavezér már verhető, nem tud megnyerni minden csatát, így sokkal bátrabban és többen fognak nemet mondani és ellenállni (szaúd arábia, pakisztán, india, fülöp szigetek, egyiptom, franciák, törökök stb)
  • a dollár veszít jelentőségéből, így az USA képtelenné válik a korábbi természetellenes mértékű erőprojekcióra (haderő csökkentés, kivonulás dél-kelet ázsiából, közel-keletről, európából)
  • az amerikai befolyás megszűnésével és a kivonulással európa visszaszerzi szuverenitását, de magára marad az USA által kialakított helyzettel (ezért fontos az oroszok mielőbbi totális győzelme, mielőtt egy feltápolt intermariumot szarnak ide nekünk) - ez vagy gazdasági vagy valódi háborúskodáshoz vezet, ha a tradícionális európai hatalmak nem állnak a sarkukra végre.
  • a gazdasági problémák szétszakítják az USA-t: nem lesz pénz fenntartani a politikai váltógazdaságnak és kétpártrendszernek látszó egypártrendszert, felébrednek a különböző politikai erők, és Oroszország helyett az USA bomlik fel. Ahogy Varufakisz mondta az euro-dollár kapcsán, hogy az USA-ban azért működik, hogy egy pénzt használjanak egy óriási fejlettségi eltéréseket mutató államszövetségben, mert a szövetségi kormány bármikor be tud avatkozni úgy, hogy azt mondja a Lockheednak vagy a Boeingnak, hogy jó, de akkor most Dakotába telepíts egy gyárat, és akkor rendelek 100 szirszart. Amint ez kiesik a képből, amint olyan gazdasági problémákkal fognak szembesülni, amikkel korábban nem, elindul a weimarizálódás, ami polgárháborúhoz vezet. Nos, ezért van Condoleeca Rice és Gates beszarva. Többet kellett volna Kissingerrel és Mersheimerrel beszélgetni, mint Sorossal és a Kagan féle brigáddal.

És ennek az egésznek amúgy olyan egyszerű és ostoba magyarázata van, hogy az USA felfuttatása mögött álló erők azt akarták, hogy az USA legyen a világ kizárólagos hatalma. Nekik az első hely nem volt elég, ők soha nem elsők, hanem egyetlenek akartak lenni. Hogy ennek természeti/gazdasági okai voltak, mert önmagában az a fajta siker, ami az ő első helyükhöz vezetett, az nem tartható fenn, vagy mert bizonyos körök megpróbálták az egészet kihasználni valamiféle magasabb rendű társadalmi rend megszerkesztésére és másokra kényszerítésére (ideológia- és demokráciaexport), azt nem fogjuk tudni eldönteni. Talán mindkettő közrejátszott.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
4 050
19 778
113
Most mondjam azt, hogy szépen felmondtad a német PR dumát, hiszen őket (szerintük) mindenki meg akarta támadni ezért lerohantak mindenkit? o_O
Nézd, a történelem nem ismeri a mi lett volna ha részt. A tény az, hogy a németek lerohantak mindenkit.
A francia-angol páros pedig azért üzent hadat mert védelmi szerződésük volt a lengyelekkel. Tudod, azokkal akiket a németek megtámadtak aljas módon! Molotov-Ribbentrop paktum megvan? :rolleyes: Ehhez képest a hadüzenet után nem támadtak a németekre az angol/francia csapatok.... "furcsa háború" néven megtalálod a könyvekben ezt a fejezetet.
Az a fajta leírása a történelemnek amit itt felvezettél nagyon cinikus, szerintem.
A Közel-Keleten van egy ország, ami pont ugyan így adja elő a történelmét. Elég erős a párhuzam.
Én meg nem vagyok ennek a történelem felfogásnak a híve ;)
Pedig a kottájukból játszol.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 877
58 181
113
A lengyelek jóvátételi hisztériája teljesen kretén, ez a hajó már rég elment.

A mondat első fele tény. Bár ott is föltehetnénk a kérdést, hogy a német vezetésű EU miért is nem fizet? :rolleyes:
A másik felére az a reakcióm, hogyha a lengyel fegyverkezés így folytatódik, akkor lehet, hogy ez a hajó szépen visszajön és hoz egy csomó M1-et és K2-est a németek nyakára. Amilyen időket élünk, bármi megeshet!
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
670
7 782
93
Most mondjam azt, hogy szépen felmondtad a német PR dumát, hiszen őket (szerintük) mindenki meg akarta támadni ezért lerohantak mindenkit? o_O
Nézd, a történelem nem ismeri a mi lett volna ha részt. A tény az, hogy a németek lerohantak mindenkit.
A francia-angol páros pedig azért üzent hadat mert védelmi szerződésük volt a lengyelekkel. Tudod, azokkal akiket a németek megtámadtak aljas módon! Molotov-Ribbentrop paktum megvan? :rolleyes: Ehhez képest a hadüzenet után nem támadtak a németekre az angol/francia csapatok.... "furcsa háború" néven megtalálod a könyvekben ezt a fejezetet.
Az a fajta leírása a történelemnek amit itt felvezettél nagyon cinikus, szerintem.
A Közel-Keleten van egy ország, ami pont ugyan így adja elő a történelmét. Elég erős a párhuzam.
Én meg nem vagyok ennek a történelem felfogásnak a híve ;)


"A francia-angol páros pedig azért üzent hadat mert védelmi szerződésük volt a lengyelekkel. Tudod, azokkal akiket a németek megtámadtak aljas módon! Molotov-Ribbentrop paktum megvan? :rolleyes: Ehhez képest a hadüzenet után nem támadtak a németekre az angol/francia csapatok.... "furcsa háború" néven megtalálod a könyvekben ezt a fejezetet."

Ez van akkor, amikor valaki csak az iskolai történelemkönyvekből és a hálivúdi filmekből próbálja megérteni a 2. VH-t.
Az meg van, hogy az USA 1936-ban már készült a japán elleni háborúra? És, hogy Roosevelt kimondta, hogy úgy kell alakítani a dolgokat, hogy japán támadjon?
Hogy Lengyelország ugyanekkor a legnagyobb kontinentális hadsereggel rendelkezve már meg akarta támadni Németországot? Hogy ezt a francia-angol páros tiltotta meg neki?
Hogy az általad érintett védelmi szerződés ellenére a SZU-nak nem üzentek hadat, hiába sírtak a lengyelek, hogy de hát a szerződés értelmében blabla.
Hogy a brit válasz annyi volt, hogy kuss, majd mi azt tudjuk?
Hogy ez is megerősíti azt, hogy az angolszászok egyengették az utat a Molotov-Ribbentrop paktum megkötése felé, hogy Németország elbízza magát, és háborúba rántsák?

A furcsa háború során miért nem volt hajlandóság a megegyezésre a brit-francia páros részéről? És ne 1940 tavasza után történt események ismeretében akard megmagyarázni. És Franciao. kapitulációja után miért nem?

Ezek a dolgok csak úgy megtörténnek, mert gonosz diktátorok egy nap rosszul aludtak és bal lábbal keltek fel, és hoztak egy döntést, a történelem jó oldalán állók pedig csak reagálnak mindig az aktuális helyzetnek megfelelően, igaz? Nem pedig évek, évtizedek alatt kigondolt, megtervezett diplomáciai, gazdasági húzások révén terelgetik az eseményeket az elvárások felé.

Szerinted, ha a sakk nagymesterek úgy játszanak, hogy kb 20 lépésre előre gondolkodnak (átlagos jó sakkjátékosnál ez 3), és 20 lépésig képesek felmérni a különböző stratégiákat és kimeneteleket, ezek alapján csapdát állítanak, megtévesztenek, akkor a világpolitika, a történelem alakítói, azaz a nagyhatalmak csak ad-hoc hoznak döntést és reagálnak. A legegyszerűbb dolog az, hogy a másik felet közben vagy utólag felcimkézzük sátánnak, a gonosznak, őrültnek, tömeggyilkosnak, a világ leggonoszabbikának stb. Ez nagyon kényelmes - legalábbis arra, hogy megetessük a tömegekkel a számunkra kedves narratívával. Semmi sem fekete és fehér, de ugye ezt el lehet intézni annyival, hogy fúj, nézd, relativizál, vagy a legújabb trend, hogy ez whataboutism.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 524
113
Senki sem ártatlan, mindenkinek a "füle mögött van vaj", nekünk is. A kérdés csak az, hogy ki milyen mértékben, illetve, hogy jelenleg kik kavarják a sz&rt legjobban.
Mindig mindenki kavarja, amenyire a lehetőségei meg az erőforrásai engedik.
És van, akinek bejön: ő területet nyer.
Meg van, akinek nem: ő területet veszít.

Aztán, hogy a kezdetben pozitív vagy negatív változással valaki hosszú távon mit tud kezdeni, az megint más kérdés.
Az évezredes tanulság azért az, hogy nem érdemes nagyon túlnyújtózkodni a takarón, mert előbb-utóbb visszanyal a fagyi és nagyon sokba fáj az ebül szerzett jószágot hosszú távon megtartani.

Nagyon feltételes módban, talán egy gyenge pillanatában mi is lerohanhatnánk egész Romániát, aztán fájhatna a fejünk a 18 milló román tróger miatt. Kell ez nekünk?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 877
58 181
113
Ez van akkor, amikor valaki csak az iskolai történelemkönyvekből és a hálivúdi filmekből próbálja megérteni a 2. VH-t.
Az meg van, hogy az USA 1936-ban már készült a japán elleni háborúra?

Azért hagyjuk már abba egymás minősítgetését :)
Azt meg, hogy ki mikor vette észre, hogy újabb VH lesz, azt részben le lehet mérni azon, hogy ki mikor kezdett csatahajókat építeni.

Hogy Lengyelország ugyanekkor a legnagyobb kontinentális hadsereggel rendelkezve már meg akarta támadni Németországot?

Figyelj, ez a bajszos osztrák írt egy könyvet "Harcom" címmel, és ebben leírta, hogy keleten szeretne hódítani. Hatalomba került, majd elkezdett fegyverkezni.
Mit kellett volna tennie a lengyeleknek, ha nem fegyverkezni?
Az meg, hogy ki mit akart.... Nincs a történelemben mi lett volna ha. Azt nézzük ami megtörtént. Az meg:
"A tény az, hogy a németek lerohantak mindenkit.
A francia-angol páros pedig azért üzent hadat mert védelmi szerződésük volt a lengyelekkel. Tudod, azokkal akiket a németek megtámadtak aljas módon! Molotov-Ribbentrop paktum megvan?"


A furcsa háború során miért nem volt hajlandóság a megegyezésre a brit-francia páros részéről?

Hányszor egyeztek meg a németekkel és azok hányszor nem tartották be? :rolleyes:
"Arthur Neville Chamberlain (Birmingham, 1869. március 18.London, 1940. november 9.) brit konzervatív politikus, 1937 májusától 1940 májusáig az Egyesült Királyság miniszterelnöke volt. Neve az úgynevezett megbékítési (appeasement) külpolitikájával kapcsolatban a legismertebb, ami az 1938-as müncheni egyezmény aláírásával teljesedett ki. Chamberlainnak döntő szerepe volt abban, hogy e szerződés elszakította Csehszlovákiától a Szudétavidéket és azt a náci Németországhoz csatolta abban a reményben, hogy ez véget vet Hitler területi követeléseinek. Hitler azonban már 1939 márciusában megszegte ezt az egyezményt Csehszlovákia teljes felszámolásával, 1939. szeptember 1-jén pedig Lengyelország is megtámadta. Chamberlainnek ekkor be kellett látnia politikája kudarcát és Nagy-Britannia – Franciaországgal együtt – hadat üzent Németországnak, megkezdődött a második világháború."

Ezek a dolgok csak úgy megtörténnek, mert gonosz diktátorok egy nap rosszul aludtak és bal lábbal keltek fel, és hoztak egy döntést, a történelem jó oldalán állók pedig csak reagálnak mindig az aktuális helyzetnek megfelelően, igaz? Nem pedig évek, évtizedek alatt kigondolt, megtervezett diplomáciai, gazdasági húzások révén terelgetik az eseményeket az elvárások felé.

Ha volt it összeesküvés, az az volt, hogy feltápolják a németeket, majd neki zavarják őket az oroszoknak, úgy ahogyan ma az ukránokat, mert az angolszász bankárkasztnak kellenek az orosz erőforrások. Ezért támogatták ezek a körök Hitlert. Most ugyan ezek Zelenszkit. Az ideológia is ugyan az, mert lusták kitalálni bármi újat. Ez a helyzet. Más kérdés, hogy a bajszos megharapta a kezet ami enni adott neki, aztán hiába küldte a Britekhez Rudolf Heß-t, a pénzügyi hatalom már eldöntötte mi lesz a sorsa.
Én meg így látom, ha már összeesküvés elméletek :rolleyes:
 
Status
Not open for further replies.