[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Én a lengyeleket nem értem. Náluk a politikai elittel nagyobb bajok lennének mint nálunk? Eddig ők voltak a térségünk minta állama.
Mit várnak minket, hogy szolidalitás jegyébe, saját gyomorszájunkat csapdossuk??
Nem haverkodunk az ukránokkal, mivel magyarkisebbséggel úgyan azt teszik és tenni fogják mint az orosszal.
Szintén bár papíron a románok szövetéségesek velük se vagyunk jóba nyomos okok miatt.
Lengyelek ezen államokkal jóban van és ez elvárná tőlünk, de mért?
Mikor a szomszédos államok is hasonlóan gondolkodnak mint mi.
Lásd szlovák sajtóvízhang.
Szerbekkel úgy látszik jóba vagyunk, így délvidéki magyarság elleni támadásokat mérséklik. Mivel szerb nagy politikán most nem érdeke ezzel mérgezni a két ország kapcsolatát.
Ami fontosabb Nógrádi elmondásai alapján meg lepő de mi a német vonalat követjük nagyjából. Ezért németekkel is jó a viszonyunk.
Lengyelek viszont be be szólogatnak nekik, értelmetlenűl.
Keletinyítás testvérnépekkel való kapcsolat építés melletti száll,hogy oroszokkal is rendezet, jó a viszony. Ahogy a német lap írta Putyin látogatása során ingyen pénzt adott nekünk. Milyen pénzt?
Hát amiért a németek olyan illedelmesen eladták nekünk az Eont. Mivel gázszerződésben lekött mennyiségbe szuficitet hallmoztunk fel amit ha nem is használtuk fel ki kelett volna fizetni kamatostúl!
Ígyen pénz meg az,hogy most ezt a készletet 6 év alatt megvehetjük kamat mentesen. Nem az hogy fizessetek kamatostul + vegyetek gázt. Többi gazdasági gazdasági szerződésről nem is beszéve.
Lengyelek erre mondják,hogy nem vagyunk szolidálisak, de hát kivel?
USA a szakciók közepette növelte a kereskedelmét a medvével.
Másik ha a németeken múlik szankciók nem lesznek sokáig. Néhágy év múlva a térségünkbe az nyer akik velünk voltak, és Putyinnal is jó a viszonya. Mivel aki így tett újra dinamikusan kereskedhet a medvével.

Lengyeleknek szerint ez megint nem fer, mivel ők oroszok ellenségei, és akkor az eddig politikájuk gazdaságukkal egyettembe hatalmas pofont fog kapni.

Ami a politikát illeti ez egy erős demostráció volt. Urak mi kishazánkba itt volt a teljes orosz felsővezetés Medvegyev kivételével. Az hogy nem egy hanem két honvédelmi miniszter helyettes is el jött szétnézni ez megint gesztus. Jelek szerint nem tekintenek elsődleges hadműveleti területnek.
Mint ahogy London is kapja a gesztusokat bombázók képébe.
Nem sértik az angol légteret, de az már inditási távoláság így is pár orosz rakétának. Ezért annyira heves az angol reakció.

Visszatérve a lengyelekre. Oroszok azzal,hogy látogatáson az orosz honvédelmi minisztérium is képiseltette magát két minisztes helyettesével. Nem cseppet erős jelzés. (Tábornokot nem küldhettek)
Lengyeleknek jelzés ha bajlesz orosz csapás fokuszát őt kapják.
Ne lesz pl Magyarország aki ezen erő egyrészét elnyelje.

Következő szív bajuk, hogy Merkel és OV orosz győzelem napi felvonulásra meghívást kapott. Ez a gesztus félre érthető mivel két egykori vesztes. Viszont ez a nap az oroszok erejének ünneplése. Akit oda meghívnak arra partner ként tekintenek.
Ez megint zavarhatja a lengyeleket mivel ők akarnak lenni a térésgünk vezetői. De ilyen gesztusokkal oroszok ezt alá ássák.
Mivel osztrákok, csehek, szlovákok és szerbek is inkább oroszokkal való jó kapcsolatokra törekednek. E melett ha holnaptól új szelek kezdenek el fújni akkor a régiókba annak lesz szava akit Berlinbe és Moszkvába is szivesen látnak.

Nem egyszerű ma ,és főleg nem holnap lengyel politikusnak lenni. Ők most egy lapra tettek fel mindent. Nagyot nyerhetnek de nagyot is bukhatnak.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.hidfo.net.ru/2015/02/20/torokorszag-kinai-legvedelmi-rendszert-vesz-nato-integracio-nelkul

A védelmi miniszter nyilatkozata szerint az új, kínai légvédelmi eszközöket már nem integrálják a NATO rendszerébe. Többek között ez (is) vezetett ahhoz, hogy az Egyesült Államok törökországi nagykövete szerint megromlottak az amerikai-török kapcsolatok. Miközben az amerikai diplomata azzal érvel, hogy a kínai CPMIEC rendszere szankciók alá esik, tény, hogy az USA részt vett a pályázaton és elveszítette azt. Egy ilyen beszerzésről történő döntés pedig rendszerint nem valós versenyt követően történik, hanem geopolitikai választás kérdése.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 058
82 520
113
<blockquote>
Sok NATO csapat....? Sorold már fel, hogy mit az, ami "sok"... Emlékeim szerint még kéttucat repülőről sincs szó a Baltikumban... Kírmbe mi is került nagyhirtelen? Ej, szép dolog a kettős mérce...

Nem figyeled a híreket milyen Nato csapatok vannak-lesznek(benne szárazfoldi is)telepítve Lengyelországba, Észtországba, Lettországba,Litvániába?!
A Krím pedig az Orosz Foderácó része, oda azt telepítenek amit akarnak.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Végre megkérdezték az EU lakóit is arról, hogy kellenek-e nekik a bevándorlók - a többség nemmel felelt
Forrás: https://kuruc.info/r/4/139716/

Az EU 28 tagállamában a lakosságnak átlagosan 57 százaléka ellenzi a bevándorlást az unión kívüli országokból, míg a más uniós tagországokból érkezőket csak a lakosság 41 százaléka nem látja szívesen - idézi a német dpa hírügynökség az EuroBarometer felmérését.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://bekialtas.blog.hu/2015/02/19/arulo-e_orban_viktor#more7190021

"Tekintsünk el attól, hogy az úgynevezett békefenntartás égisze alatt Koszovóban és a világ más részein milyen vérengzések következtek be, s hogy a javaslat kivitelezhetetlen az ENSZ Biztonsági Tanácsában vétójoggal rendelkező Oroszország nélkül! Ne foglalkozzunk azzal se, hogy az indítvány elutasításával milyen össztűz zúdul majd az orosz államfőre, mint a gonosz mai földi megtestesítőjére! Koncentráljunk csupán arra, hogy szinte alig száradt meg a tinta az Angela Merkel, Francois Hollande, Vlagyimir Putyin és Petro Porosenko közreműködésével megszületett megállapodáson, az ukrán fél máris újra akarja gonbolni a kabátot!

Ha így teszünk, akár az elmondottak fényében is megvilágosodik előttünk, hogy mely hatalom állhat Kijev mai javaslata mögött, s hogy milyen törekvések munkálnak a háttérben. Akármilyen következtetésre is jutunk, abban biztosak lehetünk, hogy a majdan fennen hangoztatott demokrácia- és szabadságszólamok legfeljebb fügefalevélként takarják el a nyers üzleti célokat, s ami ennek feltétele, s egyben következménye, az USA geopolitikáját a Monroe-elv alapján szolgáló katonai törekvéseket."
***********

Azt gondolom, hogy Orbán Viktor ennek fényében hangoztatta a Minszk2-höz való viszonyulást Varsóban! Egészen nyilvánvaló, hogy az ukránok kinek az utasításait követik.
Iszapbirkózás van az EU egyik tömbje, Oroszország és az USA között. Szorongással figyelem, hogy a színfalak mit rejtegetnek előlümk!
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 443
23 585
113
Ok! Értsük már meg, a nagyhatalmak nem a kis országok érdemei alapján bánnak a kis országokkal, hanem a saját érdekeik szerint. (a románok nem azért kapták meg Erdélyt mert annyira hű szövetségesei voltak a franciáknak, hanem sima francia geopolitikai érdekből). Mi kis ország vagyunk (még ha állnának az 1000 éves határok, akkor sem lennénk nagyok), túl kell élnünk és lehetőleg úgy hogy a legjobban kijöjjünk a nagyhatalmak sakkjátszmájából. Persze ehhez nem árt ismernünk a sakk szabályait és kellenek jó játékosok is! Magyarország hosszútávú érdekeit kell szem előtt tartanunk! (tényleg van a kormánynak hosszútávú stratégiája, vagy csak 4 évre terveznek?)
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<i>"A lengyelek nem "hülyültek meg" /a politikusok sem/, csak sokkal többet szenvedtek az oroszok miatt és élénkebben emlékeznek rá. És lehet, hogy a töri tanítására is nagyobb hangsúlyt fektetnek, mint MO-on. Nem akarnak megint a /o/rossz oldalra állni!"</i>
Mekkora lenne már látni egy kommented látni pl. arra, ha a magyar vezetés verné a nyálát folyamatosan a románokra, szlovákokra, szerbekre, stb. :)
A fentiekkel együtt iskolapéldája lenne a kettős mércének. :)
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 443
23 585
113
A hülye hírek rovatunkban:
http://www.bumm.sk/kulfold/2015/02/19/orosz-bombazokat-eszleltek-a-brit-partoknal

A címmel ellentétben a rövid cikkből kiderül, hogy be sem repültek az oroszok a brit légtérbe, akkor honnan lettek "kitessékelve"??????
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
<blockquote rel="molnibalage"><blockquote>A Krím pedig az Orosz Foderácó része, oda azt telepítenek amit akarnak.
A Baltikum a NATO tagja, az telepítenek oda, amit akarnak. Apró különbség, hogy nem azért NATO tag, mert a NATO nagyhirtelen megszállta...

Mondom, megalol a BIZTPOL topik érvelési színvonala és koherenciája. Én lépek is, kellemmes további fröcsögést...</blockquote>

Hagyjuk már ezt a megszállásos dolgot...
Ha tetszik, ha nem a Krím ismét Oo része.
Ha nem lett volna puccs ez nem ígytortént volna. Pont.
</blockquote>


Mióta Ukrajna önálló lett a tavalyi volt a 7. (!) népszavazás a Krím félszigeten, hogy hova akarnak tartozni. A 7-ből egyet sem ismert el Kijev, mivel mind a 7 alkalommal az Orosz Föderációhoz való csatlakozásra voksoltak a lakosok.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.bumm.sk/belfold/2015/02/17/cseh-szlovak-osztrak-egyuttmukodes-a-lenne-a-v4-es-megallapodas-konkurenciaja

Különösen időszerű eszmefuttatás most, a magyar-lengyel találkozó fényében. Elképzelhető, hogy a bankokkal kapcsolatos irányváltásnak ehhez is köze van. Ki tudja?
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://mno.hu/vezercikk/szakadek-1273712

"Pedig ennek nem így kellene lenni, mert erős Közép-Európa elképzelhetetlen az összefogás nélkül. Varsó már csak méreteinél fogva is mozdonya lehetne a V4-ek összefogásának, ám látnia kell azt is, hogy a közép-európai szerelvény három kocsija mintha behúzta volna a féket. S a gondokat csak szaporítaná, ha a masiniszta abban látná a megoldást, hogy saját kocsijaival meghosszabbítja a szerelvényt."

******
Metaforikus a cikk, beszélhetne nyíltabban is.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Nem a lengyelek őrültek meg, hanem a Kaczynski-klán megmaradt képviselője viszi tovább az eredeti, burkolat németellenes, nyíltan oroszellenes és még nyíltabban USA neokon-párti politikát. A lengyel lakosság többségének nem ez a véleménye a dologról, az aktuális politikai elit viszont minden szinten érdekelt a feszültség fenntartásában.

Teljesen félremagyarázzák a nyugati sajtóorgánumok és megmondó-emberek az ukrán helyzetet és a kialakult válságot. Ha nem puccsolják meg Janukovicsot amerikai segítséggel, akkor nincs háború Ukrajnában. Tényleg ennyire triviális a dolog.

Warrior megjegyzéséhez annyit, hogy sajnos nem csak Keleten, de Nyugaton sem olvasták eleget Huntingtont vagy Todd-ot, ellenben telekürtölték a világot Fukuyama már akkor is nonszensz elméletével a történelem végéről.

<i>Fukuyama csak egy alapdolgot nem vett figyelembe, ez pedig az emberi alaptermészet. Az emberi alaptermészet és az egyén önzése/egója az, ami a legnagyobb léptékben mozgatja a világpolitikát – minden állam valamint nemzeti és multinacionális konszern mögött csekély számú kedvezményezett áll, akik mind-mind a saját egyéni érdekeik alapján hoznak döntéseket. Pontosan ez minden kis és nagy világ-összeesküvés buktatója – lenne rá igény és próbálkozás bőséggel, de egy ponton túl az egyéni érdek mindig felülírja egy közösség érdekét, főleg a Nyugati világban. Ennek pedig igen mély társadalmi és kulturális gyökerei vannak.
Innentől kezdve a "végső nagy összeesküvés" a beteljesedése előtt bedől, ha kooperáció helyett a konfrontációt választja akár „házon belül” is. A játékelméletben a kooperáció hosszabb távon mindegyik félnek nyertes-nyertes helyzetet biztosít, ugyanakkor rövid távon a konfrontáció az egyik félnek hirtelen nagy extra bónuszt adhat, ami lássuk be, elég nagy kísértés az áruláshoz.
„Te is fiam, Brutus.” – tehát erről ennyit.</i>

<b>Molni:</b>
<i>„Nem azért nincs támaszpont hálózatuk az oroszoknak, mert olyan szentek. Régen volt, "élvezte is" Európa "szerencsésebb" fele... Egyszerűen nem telik rá nekik.”</i>

A szovjeteknek fénykorukban is csak töredék szintű külföldi támaszpontja volt az akkori USA-hoz képest. Azóta az USA igen szépen belehúzott, ez tagadhatatlan.
Ugyanakkor megkérdezném, hogy Kínának vajon miért nincs egy zsáknyi külföldi támaszpontja? Katonája és pénze még több is lenne rá, mint Washingtonnak és a világ jelentős része még „örülne” is egy ilyen opciónak (Közel-Kelet, Afrika, Dél-Amerika).

Én nem mennék bele abba, hogy a CIA és az amerikai társadalom viszonyát taglaljam, egyébként korábban, amíg az amerikai kormányok is komolyabban vették az Alkotmányt és a valóban szabad sajtót, addig a CIA-nak egyszerűen lehetősége nem lett volt rá, ezért nem „nyomta el” a lakosságot.
Azóta viszont van Terror elleni háború, Hazafias törvény, FEMA tábor, NSA és Merkel rózsaszín bugyija effektus valamint gyerekkorom első ismert amerikai elnökének - Jimmy Carter - nyilatkozata a nem működő demokráciáról az USA-ban.

2015-ben ez a jelen realitása, nem a rózsaszínnek látszó múlt. Már nincs SZU, nincs VSZ és sem a NATO sem az USA nem az, ami volt egykoron a "hőskorban". Oroszország pedig a legkevésbé az – megértem, hogy nincs megnyugtatóbb, mint egy téli álmát alvó medve. Ha viszont felébred a nagyvad, onnantól kezdve nem figyelembe venni ezt az apró tényt szimpla öngyilkosság. Figyelembe venni ellenben kooperatív reálpolitika.
Arról nem is beszélve, hogy egy stabil és erős Oroszország ezerszer több előnyt és hasznot jelent Európának, mint egy gyengélkedő és belülről megosztott USA, aki ráadásul még kooperatív szinten is magasról tojik a szövetségeseire.

<i>A magam részéről sajnálom, hogy ennyire méltatlannak és alsó kategóriásnak tartod ezt a topikot, bár szerintem inkább csak a düh mondatja ezt Veled. Vagy annyira intelligens (még ha ezt néha sikerül egészen jól el is rejtened), hogy nem lennél itt, ha tényleg gagyi lenne ez az egész.</i>
 
M

molnibalage

Guest
A szovjeteknek fénykorukban is csak töredék szintű külföldi támaszpontja volt az akkori USA-hoz képest.
És ezt mi alapján jelented ki? Imádom, amikor minden alap nélkül puffogtat valaki, de tényleg... Hol vannak a kemény tények?

Csak Magyarországon volt így fejből 4 állandó katonai repterük (Debrecen, Kiskunlacháza, Tököl, Sármellék) de voltak a nem használt tartalékok, mint pl. Mezőkövesd. Ezen felül laktanyák és miegymás, de az egyszerűség kedvéért nézzük a reptereket, ahol merevszárnyú repülőeszközök voltak...

A NATO Order of Battle 1989-et meg linkeltem elégszer, de lásd kivel van dolgod...

Alconbury, UK:
Upper Heyford, UK:
Lakenheath, UK:
Bentwaters, UK:

Bitburg AFB, FRG:
Hahn AFB, FRG:
Spangdahlem AFB, FRG:
Ramstein AFB, FRG:

Torrejon, Spain:

Csakhogy ez nem egy ország, hanem az összes és a fő konfliktus zónához közel a nagy része Olaszországot és Spanyolországot kivéve. Akkor soroljam a szojvet bázisokat az NDK-ban?

Pedig mi olyan VSz állam voltunk, ami NATO országgal nem is volt határos, több száz km-re voltak tőlünk...
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Utóirat: Szerintem ideje visszatérni 2015 valóságába, a kiragadott és egyébként abszolúte igaz egyetlen mondatomon túl semmi érdemi reakció a többi felvetésre.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
http://indavideo.hu/video/Az_USA_haborui
2 perc 56 másodpercben a száraz tények.
Akarja valaki összeszámolni? ;D
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 607
8 033
113
Jelen pillanatba kinek hány támaszpontja is van külföldön?
Nem kell itt mellé beszélni és a múltra hivatkozni, csak a jelen számít, az pedig beszédes.