[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 907
113
<blockquote rel="joker"><i></i>Most hívták a céget, hogy mekkora a termelőkapacitásunk. Lehet ha mégiscsak van valami mozgósítás a háttérben amiről nem tudok. Utoljára tavaly volt hasonló, amikor behívták a még relatív fiatal személyeket, akik voltak sorkatonák, és akkor a cégünket is leértesítették, hogy X mennyiséget le kell gyártsunk a hadsereg részére /év ha kitör a háború. Mintha húzná az ország az oroszok ellen egy évig. Érdekesség volt a dlogban, hogy amikor felhívtuk a minisztériumot, hogy ez saját zsebre megy-e vagy ki fizeti az alapanyagot vagy bíztosítják-e, akkor valami olyan volt a válasz, hogy ezen ne agyaljunk mert úgysem kerül rá sor.

Mit gyartotok, ha szabad kerdeznem? Vagy ez mar hadititok? :)</blockquote>

Élelmiszeripari cég.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 325
113
Most piáltam 4 némettel. Teljesen nyugodtan , szinte beletörődve tényként beszéltek róla hogy atomháború lesz. Nem én dobtam fel a lasztit. És már a beszélgetés elején szóba került, kint élő német hozta fel.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 487
113
Nagy Terv vagy agyi működés?

http://tudomany.blog.hu/2015/05/09/komplettek-e_a_komplottistak
 

elimgarak

Member
2015. április 21.
53
11
6
Nagy Terv vagy agyi működés?

http://tudomany.blog.hu/2015/05/09/komplettek-e_a_komplottistak

Megkérdezhetem, hogy mi volt a célod ezzel a poszttal?

Mert így elsőre nekem úgy tűnik: Illegitimizálni az egész topic-ot, bármilyen a mainstream-től eltérő bizonyítékot, statisztikát, állítást, elméletet a megbomlott elmék szüleményének beállítani. Mivel nem tudod megtámadni magukat az állításokat (ahogy egy normális emberi vitában illene), megkérdőjelezed magának a vitapartnernek az épelméjűségét, ezzel aláásva a vitapozícióját. Ez meglehetősen alattomos (agresszív, pszichopata) módszer.

Ebben a könyvben bővebben is olvashatsz róla, ha érdekel a téma, egy valódi szakértőtől:
https://en.wikipedia.org/wiki/George_K._Simon
dr. George K. Simon – In sheeps clothing – How to deal with manipulative people (magyar címe: Báránybőrben) Javaslom mindenkinek, a hétköznapi interperszonális kapcsolatokban is nagyon hasznos a szemlélet tud nyújtani a köny. (pl.: hogyan kezeld civilizáltan a tisztességtelen eszközöket alkalmazó (manipulatív) főnöködet)

Nekem úgy tűnik, hogy idebiggyesztetted ezt a kis linket, arra az esetre, hogy ha bárki, aki véletlenül erre jár és miután elolvas jó pár zavarba ejtő, hírt, történelmi információt, statisztikát, megnéz egy linkelt sokkoló videót nehogy esetleg felmerüljön benne ezután, hogy a tv-ből, rádióból és minden mainstream forrásból csak a manipulált propaganda ömlik. Elolvassa a kis linkedet és szépen elkönyveli magában és megnyugszik, hogy: „Á, ezek itt csak mind elmebetegek, inkább megyek vissza kapálni meg győzikét nézni!...” :)

Én nyilván nem állítom, hogy minden abszolút hiteles és megbízható, amit a fórumozók állítanak és belinkelnek, de ha bajod van a tartalommal és ki szeretnéd fejteni a véleményed akkor támadd az állításokat, bizonyítékokat ellentétes állításokkal és azoknak ellentmondó bizonyítékokkal. - Ez ugyanis a civilizált módszer.

Lehetőleg ne egy ilyen áltudományos cikkekkel próbáld aláásni az egész topic (és abba posztolók) hitelességét.

Csak egy példa a cikkben található bődületesen ostoba állítások közül:

„S minél jobbak voltak matematikai képességeik, annál inkább csődöt mondtak - csak hogy ne kelljen szembesülniük a nézeteiket megbolygató adatokkal. Más kutatások szerint, ha különféle információkat kapunk kézhez, csak azokat vesszük figyelembe, amelyek megerősítenek elképzeléseinkben. Ilyenkor homloklebenyünk gőzerővel dolgozik, de nem az olvasottak mérlegelésén, hanem azon, hogy kiszűrje a felesleges adatokat, vagyis azokat, amelyek előítéleteinket cáfolnák.”

Ebben annyi igazság van, hogy valóban szűri az agyunk az információt, de azt állítani, hogy mindenki minden információt eldob, ami ellentmond a prekoncepcióinak, az irdatlan ökörség. Ez esetben semmilyen (tudományos) állítást nem lehetne bizonyítani... :D

A fent említett viselkedés a csak már valamilyen diszfunkciótól szenvedő emberekre igaz és egyáltalán nem mindenkire. A eddigi vita színvonalából ítélve itt a topicban szerintem az hozzászólók döntő többségét (köztünk engem is), bármiről meg lehet győzni, ha elegendő és megfelelően hiteles bizonyítékot sorakoztatnak fel. - Ahogy ennek normális esetben működnie kellene.

Javaslom legközelebb válaszd a véleménykifejtés hitelesebb formáját és konfrontálódj magukkal az állításokkal és bizonyítékokkal. Ne pedig a „nagy testvér” szerint „felforgató” információkat terjesztő személyek elmeállapotát vedd célba. ;)
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 487
113
Tisztelt elimgarak!

Elkövettem egy hibát.
Azt a hibát, hogy - ahogy máskor is szoktam - egyszerűen csak belinkeltem egy oldalt.
Anélkül tettem, hogy kommentárt fűztem volna hozzá, jelen esetben azt, hogy: Érdekességképpen.

Sajnos mi emberek hajlamosak vagyunk arra, hogyha valaki ajánlani mer valamit, akkor azonosítjuk a figyelembe ajánlott dolgot az ajánlóval.
Anno megkaptam egy nőihölgy ismerősömtől, hogy én milyen perverz állat vagyok, mert ajánlani mertem neki a Keserű méz című filmet megnézésre...
Na most ha ajánlom megnézésre mondjuk a Terminátort, akkor mi vagyok, időutazó ember vagy maga a Skynet?
Ha egy autós fórumon képgalériát linkelnék be kommentár nélkül a román HMCS-k által kályhacsövekkel, csirkeráccsal, vasalódeszkával tuningolt régi Daciakról, akkor Te azt a következtetést vonod le, hogy nekem azok tetszenek?

Egyáltalán, mi szükség volt erre a dühödt, rosszhiszeműen és rosszhiszeműséget sugalló hangnemre, kirohanásra!?
/S akkor még finoman fogalmaztam/

Az összeesküvésekről meg az a véleményem, hogy életünk tele van összeesküvésekkel, olyan, mint a korrupció:
Korrupció az, amiből én kimaradok:)
Már az is egy összeesküvés, amikor két munkatárs szándékosan kihagy egy érdemi információból egy harmadikat, stb.
A világon pl. a tőkekoncentráció egyre elképesztőbb mértéket ölt.
Nyilván a vagyon is hatalommal jár. A hatalom pedig - legyen az egy vidéki szociális intézmény vezetője, vagy teszem azt a Qandt család - a valós vagy vélt érdekei szerint fog élni, netán visszaélni a hatalmával.
S nyilván nem fogja egyikünk orrára sem kötni egyik sem a részleteket.
Ahogy nem kötötték az érdekeltek évtizedekig az orrára a nagyérdeműnek az azbeszt, a dohányzás, a benzin ólmozásának káros hatásait.
Lehet sejteni szándékokat, lehet tapasztalni az intézkedéseket, lehet levonni következtetéseket s lehet a saját életterünkben tenni ellenintézkedéseket. Ennyi.


Légy szíves máskor kímélj meg az ilyen stílusú hozzászólásaidtól.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Egy kis érdekes adalék, a külügyminiszterünk pörgött egy kicsit Moszkvában:
http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/szijjarto_peter_moszkvaban_targyalt.597536.html

Szijjártó Péter pénteken 15 ország külügyminisztereinek moszkvai találkozóján, majd szombaton - szlovén, francia és olasz kollégájához hasonlóan - a győzelem napi megemlékezések keretében a Sándor-kertben rendezett koszorúzási ünnepségen és a Kremlben tartott állami fogadáson vett részt. Ugyanígy tett Milos Zeman cseh államfő és Robert Fico szlovák miniszterelnök is.
Szijjártó Péter elmondta, hogy pénteken Szergej Lavrov orosz külügyminiszter kezdeményezésére diplomáciai vezetők eszmecserét folytattak Moszkvában. Európából ő és szlovén kollégája vett részt a találkozón, amelyen mások mellett ott volt a kínai, az egyiptomi, a dél-afrikai, a zimbabwei, a kazah, a tádzsik, a türkmén, a mongol, az örmény és a kirgiz külügyminiszter is.
 

elimgarak

Member
2015. április 21.
53
11
6
Elnézést kérek, ne haragudj, ha néhol valóban csípős volt a megfogalmazásom, nem állt szándékomban megbántani vele! Ezek szerint erősen mellélőttem, fogadd bocsánatkérésemet. A kommentár hiányából feltéteztem, hogy egyet értesz a cikk tartalmával.

Egyébként azért akadtam ki rajta egy kicsit, mert mostanában tapasztalatom szerint nagyon divatossá vált, minden kellemetlen, megdöbbentő, ellentmondásos (de valóságos) információra összeesküvés-elméletként legyinteni a publikumnak. Ezt is lehetne elemezni pszichológiai szempontból, hogyan ignorájuk szelektíven a számunkra kényelmetlen, látszólag kezelhetetlen tényeket.

Tisztelt elimgarak!

Az összeesküvésekről meg az a véleményem, hogy életünk tele van összeesküvésekkel, olyan, mint a korrupció:
Korrupció az, amiből én kimaradok:)
Már az is egy összeesküvés, amikor két munkatárs szándékosan kihagy egy érdemi információból egy harmadikat, stb.

Ez esetben te sem értesz egyet a cikkel, sőt, ha így gondolod, akkor a linkelt cikk szerint te is elmebeteg vagy. (szerintem nem)

Továbbá: ha azt hiszed, hogy kimaradsz a korrupcióból és az összeesküvésből, hamis illúzióba ringatod magad. Te is és én is részt veszünk benne, mindegy egyes nap, amikor bemegyünk a munkahelyre, lelkiismeretesen elvégezzük a munkánkat, bevásárolunk, pihenünk, élvezzük a nyugati civilizáció „gyümölcseit” stb. - éljük az életünket.

Egy másik kommentelő @laudarage szerintem nagyon jól összefoglalta egy másik topicban: http://htka.hu/kozosseg/discussion/44148/biztpol-amerikai-egyesuelt-allamok-kanada/p18 (kb. az oldal harmadánál van a kommentje, nem akarom az egészet beilleszteni)

Szerintem, minden egyes alkalommal, amikor nem emeljük fel a hangunkat a kormányaink által közvetlenül-közvetetten (NATO) legyilkolt, megnyomorított, kisemmizett milliók nevében, élvezzük a rabló-fosztogató háborúk által összeharácsolt energiahordozókat és egyéb termékeket, az erőszakkal elnyomott gazdasági-társadalmi fejlődését bizonyos térségeknek, mind hallgatólagosan beleegyezünk ezeknek a bűncselekményeknek elkövetésébe. „Vétkesek közt cinkos, aki néma.” Ezt nagyon szomorúnak tartom.

Ne érts félre, nincsenek illúzióim az emberi természetet illetően. Amit vérlázítónak tartok, hogy mindez a „szabadság, szabad kereskedelem, demokrácia és igazság (joust war)” jótékony leple alatt teszik/tesszük, miközben saját magunkat is becsapjuk, nap mint nap. Hogy mit lehetne tenni? Fogalmam sincs.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A múlt heti amerikai-japán katonai megállapodás, illetve a kínai és indai fegyveresek mai Vörös téri masírozása újabb katonai tömbök formálódását vetíti előre.
http://bekialtas.blog.hu/2015/05/09/moszkvaban_mosolyogtak_a_katonak
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Ma érkezik Szocsiba John Kerry amerikai kulugyminiszter , hogy holnap tárgyalásokat folytasson Szergej Lavrovval és Vlagyimír Putyinnal a kétoldalú kapcsolatokról, Ukrajnáról, Szíriáról, Iránról.
Ez valami jelzés szeru mivel magasrangú amerikai politikus nem járt Oo-ban tobb mint 1 éve.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 487
113
Elnézést kérek...

Kifejezetten örülök, és megkönnyebbültem, hogy ezt a kínos félreértést tisztáztuk!
Soha hosszabb konfliktust vitázók között.
S köszönöm, hogy volt benned annyi erő, hogy úriember módjára kezeled a szituáció benézését.
Spongyát rá!

A téma annyira összetett szerintem, hogy asztalnál ülve órákig lehetne rajta eszmét cserélni - csak két ember között.
Leírva meg...
Csak reméltem, hogy az átvezetések nélküli mondatokkal leírt mondanivalómat érteni fogod és nem félreérted.

Utolsó bekezdésedre, kérdésedre:Hogy mit lehetne tenni?

Szerintem sokféle "megoldás" létezik, attól függően, hogy milyen habitusú vagy milyen hatalmi potenciálú embert kérdezel.
Az idealista ember szerint a bárány együtt ehetne a farkassal, de a neten találhatóak olyan disztópikus ötletek is, hogy az emberiség lélekszámát kéne megritkítani.
Talán ott kezdődik a probléma, hogy az ember egyénként, kisebb-nagyobb közösségként és fajként is a valós vagy vélt érdekei szerint cselekszik.
Na most a probléma szerintem a <i>vélt</i> érdek.
Vélt érdek, hogy nekem még több ruha, Gucci táska /khm/, nagyobb teljesítményű autó, nagyobb légterű lakás, még nagyobb profit, még nagyobb tömeg feletti hatalom kell, még többen kell, hogy legyünk, még inkább fel kell vennünk a harcot a természet erőivel.....................
A sort végtelenségi lehet folytatni.
Ez egy ördögi kör, egy mókuskerék, amiből nem lehet kiszállni.
/Nem lehet mindenki Buddha, vagy magányos szerzetes/.
A társadalom - még a fogyasztói előtti is - egy verseny, amelynek részese vagy ha akarod, ha nem.
Még a már megözvegyült nyugdíjas is, akinek már elvileg nem kell tepernie a megélhetésért, de a reggeli piaci beszerzés előhozza a harci ösztönt.
S ezt nem gúnyból írom.
/Kitűnő egykori munkatársam mondta, hogy a nyugdíjas azért siet, mert addig akar odaérni, amíg él, s ezt minden szarkazmus nélkül mondta/
Akkor mit csodálkozunk a fiatalabb generációkon, akik legbelül, kimondatlanul tudják, hogy több milliárdnyi vetélytársuk, konkurensük van?
S akkor ott van a tény, hogy egyszer élünk. Hát becsapjuk magunkat, hogy velünk nem történhet meg/nem velünk történhet meg, hogy ránk ütnek vissza a környezeti/társadalmi ártalmak, meg igaz hogy mi is hozzájárulunk a bioszféra túlzott terheléséhez azzal, hogy egy, netán két személyt 1-2 tonnányi fémkockákkal vitetjük a város egyik végéből a másikba - ráadásul egymással szembe - csak azért, hogy az utódunk a vélt jobb iskolába járjon, mi a jobban fizető, nagyobb(?) karriert jelentő munkahelyen dolgozzunk.
Mondom, ördögi kör.

Remélem nem túl zavaros, amit írtam.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Erről viszont nagyon hallgat a nyugati média, amerikai-grúz hadgyakorlat. Tovább ingerlik az oroszokat.
http://hidfo.ru/2015/05/amerikai-provokacio-gruziaban/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
<i>Jens Soltenberg, a NATO főtitkára felszólította Macedónia politikai vezetőit, hogy “tegyenek meg minden tőlük telhetőt” a Kumanovo térségében kezdődő konfliktus elmérgesedésének megakadályozására.

Mostanra 8 rendőr vesztette életét és 14 terroristát lőttek le a tűzharcok során Kumanovo területén, közel Koszovó és Szerbia határához. Stoltenberg egyben arra is felszólította a kormányt, hogy “tanúsítson önmérsékletet, az ország és az egész régió érdekében”. A NATO főtitkára emellett utalást is tett arra, hogy a nyugati országok be kellene avatkozzanak a helyzet rendezésébe, ugyanis annak lehetőségéről beszélt, hogy a helyi vezetők közösen kell lefolytassák az incidens körülményeinek feltárását.

A macedóniai belügyminisztérium szerint mostanra felszámoltak egy terrorszervezetet, amit a Koszovói Felszabadító Hadsereg öt volt tagja vezetett. Szerbia mostanra megerősítette a határvédelmet, és készen áll azonnali reakciót adni abban az esetben, ha a terroristák a határon átívelő műveletet kezdenének.

Kumanovo már 2001-ben is a kormányerők és a Koszovóból beszivárgó albán fegyveresek közti az összecsapások központi területe volt. Az ország jelenleg politikailag instabil, és a Macedóniában most történtek egyértelműen összefüggésbe hozhatóak a Török Áramlat gázprojekt építésének megkezdésével.

Május 7-én Oroszország és Törökország megállapodott az új gázvezetékprojekt építésének megkezdéséről, melynek egy szakasza Macedónián haladna át, és az orosz gázmezőkről szállítana földgázt az Európai Unióba. A Macedóniában zajló kormányellenes tüntetések a megállapodás napján radikalizálódtak, és az összecsapások során aznap 38 rendőr sérült meg.

Az Egyesült Államok – a NATO egyetlen erőpólusaként – arra törekszik, hogy az Európai Unió ne az orosz gázmezőkről legyen ellátva (békés úton), hanem a közel-keleti földgázforrásokról, amit egyedül az amerikai katonai fölény tud megszerezni és biztosítani az Európai Unió számára. Washington így biztosítaná, hogy az Európai Unió energetikailag az amerikai katonai erőtől váljon függővé, ami lehetővé tenné, hogy az Európai Unió hosszú távon amerikai kontroll alatt maradjon.

Ebben a kontextusban számítani kell arra, hogy amennyiben Macedónia nem áll el a Török Áramlat megépítésétől, további terrorista csoportok fognak beszivárogni az országba, hogy a helyzet kicsússzon a kormány ellenőrzése alól. A NATO azt akarja elérni, hogy olyan helyzet álljon elő, amiben katonai beavatkozást kezdhet és “békefenntartókat” állomásoztathatna Macedónia területén. Mivel Macedónia a NATO-csatlakozás kapcsán időhúzásra törekszik, a NATO a fentiek mellett olyan helyzetet akar elállítani, hogy Macedónia területén eluralkodjon a káosz, a NATO-tagságot pedig mint “a stabilitás zálogát” lehet az országra erőltetni.</i>
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Kínához juthat a két Misztral?

http://hidfo.ru/2015/05/kinahoz-juthat-a-ket-misztral/

Szerintem ha ez történne véletelen , még szarabba lenne USA mint az Oroszokkal , mert Csendes illetve India Oceánon több és erősebb ellenfél lesz Kína személyében, Kínai üzlettől meg nem tílthatja el egyenlőre a Franciákat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Kerry Szocsiban tárgyalt
http://rt.com/news/257853-lavrov-kerry-potatoes-sochi/
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 325
113
Kínához juthat a két Misztral?

http://hidfo.ru/2015/05/kinahoz-juthat-a-ket-misztral/

Szerintem ha ez történne véletelen , még szarabba lenne USA mint az Oroszokkal , mert Csendes illetve India Oceánon több és erősebb ellenfél lesz Kína személyében, Kínai üzlettől meg nem tílthatja el egyenlőre a Franciákat.

Ezt a lehetőséget már feldobtam egyszer én is.:) Na most azt tudjuk a kínaiaknak meddig tart lemásolni valamit, főleg hogy az oroszok a tat rész terveivel be is segíthetnek. :) Szvsz szóval lehet hogy pár év és nem franci-orosz hanem kínai-orosz kooperációban épül meg a hajó az orosz flottának...
Mivel azt a két hajót csak nagy kaliberű játékos venné meg , (eu-nak nem kell,sokallnák,usa nincs rá szándék, franciáknak keret nincs rá, angolnak nem kell, szaudiaknak eszük nincs hozzá, ) marad kína mint vásárló.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Délebbre tolnák a skót határt az északangolok
http://index.hu/kulfold/2015/05/12/inkabb_lennenek_delskotok_az_eszakangolok/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukrajna, Szíria, Irán: Putyin-Kerry találkozó Szocsiban
https://www.youtube.com/watch?v=Lrhj_8udU3M

Miért feszült a kapcsolat Moszkva és Washington között?
https://www.youtube.com/watch?v=DNqMXYnJbPw
 

elimgarak

Member
2015. április 21.
53
11
6
@misinator

Én is örülök, hogy tisztáztuk! Egyékbént mivel természettudományos területen tevélenykedem, úgy általában nem engedhetem meg magamnak, hogy ragaszkodjak a tévedéseimhez. :) (a matematika és a mérés nem meghazudtolható)

Nagyon is érthető, amit írsz és gyakorlatilag egyetértek. Nem akarom szétoffolni a topikot, szóval röviden: Léteznek elméletek mindenféle állam nélküli, önszabályozó társadalmi modellekről. (Pl.: Stephan Molyneux elképzelései) Ezek elméletben nagyon jól hangzanak, de sajnos kétlem, hogy a jelenkori átlagember készen állna rá...

Összességében azt tartom elkeserítőnek, hogy minden technológiai fejlődésünk és létszámbeli növekedésünk ellenére, az emberi gondolkodás, és az etika szinte semmilyen fejlődést nem mutatott az elmúlt 300 évben. A mai napig az antik görög filozófia és a felvilágosodás szellemi örökségét "éljük fel".

ON:
http://www.informationclearinghouse.info/article35106.htm

Rendkívül szórakoztató iromány, arról hogy kik is a neokonzervatívok. Honnan jöttek? Mik az elveik? Mit akarnak?

Az angolul nem tudók és kevésbé megszállottak kedvéért röviden: Ők a cionisták egy "kedves" trockista-machiabellista ágazata, akik az 1970-es években "ették be" magukat a republikánus pártba és az USA politikai elitjébe. Már a 90-es előtt is sok mindenben benne volt a kezük, de igazán az öreg Bush idején kezdték el igazán "áldásos" tevékenységüket. Mára gyakorlatilag minden fontos pozíciót ők töltenek be a szenátusban.

Elég, hosszú, de megéri elolvasni. A valóságtartalmát döntse el mindenki maga. Szerintem eléggé meggyőző, főleg mivel a saját nyilatkozataikból, cikkeikből, és biztonságpolitikai tanulmányaikból álló idézetekből épül fel a cikk.

Más: Amerikai közgazdász véleménye a "derűs" kilátásokról:

https://www.youtube.com/watch?v=0Xc32LW-XGA
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Összességében azt tartom elkeserítőnek, hogy minden technológiai fejlődésünk és létszámbeli növekedésünk ellenére, az emberi gondolkodás, és az etika szinte semmilyen fejlődést nem mutatott az elmúlt 300 évben. A mai napig az antik görög filozófia és a felvilágosodás szellemi örökségét "éljük fel".
"Az emberiség az utolsó ötezer évben rengeteget fejlődött.
Harc közben ugyan még mindig ejtenek foglyokat de már nem eszik meg őket."
Szerb Antal
 
Status
Not open for further replies.