Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Komolyra fordítva a szót a japán gazdasági csoda sokban az amerikai jelenlétnek köszönhető. Hosszú évtizedeken keresztül Japánnak nem volt hadserege és ami pénzt megspórolt, azt a gazdaságba forgathatta vissza. Ami pedig Okinavát illeti, hát mit is mondhatnék? Tetszettek volna nem megtámadni Perl Harbort. Végül is énekelve mentek a háborúba.
Fegyverkezési verseny indul Európában?
Oroszország növeli katonai jelenlétét az ország nyugati területein, ha megvalósul az amerikai védelmi minisztérium javaslata arról, hogy az Egyesült Államok állomásoztasson nehézfegyverzetet a Baltikumban és más kelet-, illetve közép-európai országokban - közölte az orosz védelmi minisztérium egyik tisztségviselője hétfőn.
http://kitekinto.hu/europa/2015/06/15/fegyverkezesi_verseny_indul_europaban/
A japán csoda egy kicsit korábban kezdődött.Komolyra fordítva a szót a japán gazdasági csoda sokban az amerikai jelenlétnek köszönhető. Hosszú évtizedeken keresztül Japánnak nem volt hadserege és ami pénzt megspórolt, azt a gazdaságba forgathatta vissza. Ami pedig Okinavát illeti, hát mit is mondhatnék? Tetszettek volna nem megtámadni Perl Harbort. Végül is énekelve mentek a háborúba.
<blockquote rel="Python">Újabb katonákat küld Irakba Barack Obama
https://www.youtube.com/watch?v=So9gZrMmYYM
Némi magyarázat hozzá: még Oroszország is hamarabb fogja támogatni az isis-t, mint Kína.
Ennek az oka egyszerű: a nyersanyagfüggő Kína nem érdekelt abban, hogy boruljon a Közel-Kelet, mivel ez egyik oldalról felnyomná a szénhidrogének világpiaci árát, másodsorban Kínát is kényszerpályára tenné, aki sokkal inkább kiszolgáltatottá válna az orosz és a közép-ázsiai források felé.
Miután az isis-re nehéz lenne azt mondani, hogy épp stabilizálja a közel-keleti helyzetet, így Kína alapvető stratégiai érdeke az, hogy az isis ne borítsa lángba az egész régiót.
Bár ez így pontatlan megfogalmazás...
Ez egy fantomszervezet az árnyékból, akinek a dolga az, hogy ürügyet teremtsen a folyamatos külső katonai beavatkozásokra, azaz "non-stop verőlegényes felügyeletet" igényeljen miattuk a térség a médiában eladható pollkorrekt módon.
A japán csoda egy kicsit korábban kezdődött.<blockquote rel="Mackensen">Komolyra fordítva a szót a japán gazdasági csoda sokban az amerikai jelenlétnek köszönhető. Hosszú évtizedeken keresztül Japánnak nem volt hadserege és ami pénzt megspórolt, azt a gazdaságba forgathatta vissza. Ami pedig Okinavát illeti, hát mit is mondhatnék? Tetszettek volna nem megtámadni Perl Harbort. Végül is énekelve mentek a háborúba.
A japán csoda egy kicsit korábban kezdődött.<blockquote rel="melampo"><blockquote rel="Mackensen">Komolyra fordítva a szót a japán gazdasági csoda sokban az amerikai jelenlétnek köszönhető. Hosszú évtizedeken keresztül Japánnak nem volt hadserege és ami pénzt megspórolt, azt a gazdaságba forgathatta vissza. Ami pedig Okinavát illeti, hát mit is mondhatnék? Tetszettek volna nem megtámadni Perl Harbort. Végül is énekelve mentek a háborúba.
Az USA nem engedi, hogy Kína és India részére pozitívan – értsd: a valós teljesítményt reálisabban lekövető módon - változzon a szavazati arányt az IMF-ben.
http://vs.hu/gazdasag/osszes/amerika-megfurta-hogy-kina-es-india-szot-kapjon-a-imf-ben-0614
AIIB.
Nincs baj a szövegértéssel. Az elemi gazdaságtörténeti ismeretek hiányával van a baj.Baj van a szövegértéssel? Bemásolom még egyszer: <i>a japán gazdasági csoda sokban az amerikai jelenlétnek köszönhető</i>.
????
Ne ezzel kezdődött, nem ez a magyarázat, hanem besegített és nem is keveset.