[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

mathias

Member
2015. február 21.
62
1
6
Majdnem háromezer éve, ...

Felnézek rád, mert nyílván tudod az igazságot! Azonban ... ismét feltevődik bennem a kérdés : hogy a p...ában vagy még életben? Tudod az igazságot és még kérkedsz is tudásoddal? :D
.....................
Bocs, nem akartalak megbántani, megsérteni főleg nem, nézd el nekem hogy egy ilyen gyanakvó alak vagyok :)
Még egy apró szösszenet: mi az ami az emberiséget romba dönti? Hát a kapzsiság (voltam - tanultam), a butaság (biztosan gyakran ebbe a hibába esek) és a gőg! Ez utóbbit igyekszem magamban megfojtani nagyon régóta. Keresem az igazságot magamban, mint ahogy állítólagos isten állítólagos küldötte mondta, de nem találom ... Nem folytatom, nem szeretnék senkit megbántani.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Felnézek rád, mert nyílván tudod az igazságot! Azonban ... ismét feltevődik bennem a kérdés : hogy a p...ában vagy még életben? Tudod az igazságot és még kérkedsz is tudásoddal? :D
A történelmi igazságot megismerni nagyon egyszerű. Csak azt a tanácsot tudom adni amit sok helyen olvashatsz.
Kövesd a pénz útját.
Oda vezet.
mi az ami az emberiséget romba dönti?
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy minek a hiánya?
Mértékletesség, szorgalom, szerénység, alázat.
 

mathias

Member
2015. február 21.
62
1
6
<blockquote rel="tarzaan">
Tényleg, ezeket az illegális határátlépőket segítő szervezeteket ill. tagjait nem lehetne/kellene valahogy bíróság elé citálni mondjuk az embercsempészet támogatásáért vagy hasonló dologért?
Jó lenne, de ehhez szerintem a polgári titkosszolgálatok kellenének. Őket meg a politika bizergálja. Ha most az állam előveszi ezeket a szervezeteket, akkor egyből tele lesz a nyugati liberális média, hogy a gonosz magyarok demokrácia-deficittől fűtve bántják szegény migránsokat és a civil szervezeteket. Ez a pánikkeltés meg nem hiányzik senkinek, még akkor sem, ha igaztalanok a vádak.

Szerintem.</blockquote>

És ki a fa..t érdekel hogy mit írogatnak a nyugati firkásszolgák? Ki a fa..t érdekel a pánik?
A gyomot akkor tépjük ki amint kicsírázott. Akkor még könnyű. Lehet hogy ez végett a gyomvédők és -támogatók meg fognak büntetni bennünket. Nekem is van mit vesztenem. Azonban, helytelennek látom azt, hogy pusztán saját konfortunk iránti aggályoktól vezérelve megvárjuk hogy a gyomocskákból gyomerdő fejlődjön!!
Kétségem nincs a felől, hogy ezek a valamilyen módon idejuttatott 9x%-ban férfiaknak hamarosan fel fog állni a farkuk. Szerencsésebb esetben "melegek" (adná a teremtő hogy min az legyen) és talán lerendezik maguk között (ez sem biztos, lehet hogy a fiaink is megsínylik). De nem, ezek egy bizonyos időn belül hordákba verődve meg fogják kárálni anyáinkat, asszonyainkat és lányinkat. Aki ember lesz és védelmükre kel azt le fogják mészárolni (megtehetik, személyazonosságuk sincs). Jó európai szokás szerint (szinte) senki senkinek a segítségére nem fog kelni. És most csak egy sexuális szükségletről szóltam, ami mellett más szükségletei is vannak a homo sapiensnak. Abban bízni, hogy jobb kussban lenni mert engemet talán így elkerül a szerencsétlenség végzetes hiba! Egyenként lesz így levadászva a populáció. Ez persze nem 2 hét alatt fog megtörténni, ez egy sokkal hosszabb folyamat lesz (nem tudom milyen hosszú). A végeredmény azonban ugyan az lesz.

Ne legyünk ostobák, ne legyünk gyávák, ami szükségeset nem tettünk meg ugyanaz holnap több áldozatot fog kívánni. Hát még holnapután!

Végezetül: a végtelenül rosszindulatú libek (had idézzek emlékezetem szerint) "szőrös-szaros segglukát" :) nyalók pedig vagy eleve ebbe a kasztba tartozó egyének akik azt hiszik hogy baj esetén a kaszthoz tartozás majd megvédi őket (kétlem, sőt biztos vagyok benne hogy az ide írogató gyalogok fel lesznek áldozva mindenkijükkel - még felettük is), vagy végtelenül naívak!
--------
Nem akartalak megbántani eevil, de az ilyen eleve tegyük le a fegyvert hozzászólások picit kiborítanak. Ennek ellenére én nem ismerlek, azt sem tudom hogyan gondolkodsz. Lehet hogy pusztán békeszerető embernek képzeled magadat. Erre képeznek ki bennünket már nagyon régóta ...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
http://pannonrtv.com/web/?p=214428

Nógrádi György interjú + néhány érdekes dolog, pl.:

<blockquote>Szíriában üzletemberek veszik meg házaikat. Akár több tízezer eurót is fizetnek az ingatlanjaikért

Valakiknek megér családonként néhányszor tízezer eurót, hogy ezeket ide juttassa... Vajon kik lehetnek azok az "üzletemberek"?</blockquote>


https://www.youtube.com/watch?v=sbyAcn4jlIg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az új hidegháború már maga a valóság
https://www.youtube.com/watch?v=mfMTfrV4gjM
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A Guardian értesülése szerint a görög válság napirendre kerül a legerősebb feltörekvő országok, a BRICS (Brazília, Oroszország, India, Kína és Dél-Afrika) e heti csúcsértekezletén az oroszországi Ufában. Moszkva egyelőre nem foglalt állást a legutóbbi fejlemények nyomán Görögországgal kapcsolatban, ám elterjedtek hírek arról, hogy a BRICS esetleg tagjai közé invitálná Athént. Ez lehetővé tenné, hogy a görögök hitelt kérjenek a BRICS fejlesztési bankjától.
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/pentekig_huzhatjak_a_gorogok_megmozdult_az_orosz_medve.600132.html


A görög "Nem" húzza a tőzsdéket
https://www.youtube.com/watch?v=S_ls8vmwk5E

Az EKB nélkül elfogyhat a görög bankok pénze
https://www.youtube.com/watch?v=Pt8mKovosRg
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
http://mno.hu/kulfold/ausztralia-elismerne-alkotmanyaban-az-oslakosokat-1294041
Igazán rendes tőlük.
Elismerésem.

Ukrajnában nyílt háborút követelnek a nacionalisták.
http://www.napigazdasag.hu/cikk/48801/
Remek!
Lehet tapsolni a gyermekeknek, akik készek lángba borítani fél Európát.

Jimmy Carter: az USA hanyatló pályára állt, elveszíti szövetségeseit.
A cikk egyelőre nem nyitható meg, még két-három nap és talán megengedik, hogy mi is elolvassuk a volt amerikai elnök véleményét. Gondolom, hogy már Carter sem megbízható a nyugati mainstream tulajdonosainak a szemében.

http://costadelsolmagazin.com/content/viharfelhok-gyulnek-kinai-gazdasag-valamint-vilag-biztonsaga-felett
<i>„Egyes kínai politikusok egyenesen a harmadik világháború kitöréséről beszélnek, miszerint az USA így akarja megtörni Kína gazdasági hatalmát. Azt, hogy a tőzsde meddig zuhan Kínában még nem tudni, de különböző felső szintű nyilatkozatokból az derül ki, Kína háborúra készül.”</i>
Ez így igaz.
Az orosz és kínai erők fő célpontja pedig a júeszéj.
Rövidesen kiderül, hogy mit tud az USA és mit nem.

http://oroszhirek.hu/index.php/politika/4787-az-orosz-hadsereg-kikapcsolhatja-a-kulfoldi-katonai-muholdakat
Ciki, de nem kell aggódni, ez biztos, hogy nem így van.
Honnan is lennének erre képesek ezek a szerencsétlenek?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
A hitelezői diktátumok végrehajtása pedig lemészárolta volna Görögországot.
Mindenképpen vesztenek, de így kevesebbet. A mellékelt esemény inkább az európai politika teljes csődje, bebizonyítván a brüsszeli vízfej alkalmatlanságát, Janus arcú, népellenes pozícióját.

Dehát ez következik most. A megállapodás elfogadása radikális fogyókúra lett volna, amit a görög disznó túlél. Most a vágás maradt csak. Nem egészen vagy tisztában azzal, hogy mit jelent az államcsőd és az a tény, hogy az EU országai elengedték Görögország kezét. Görögország most lett szabad préda és az utolsó eurocentig könyörtelenül be fogják vasalni rajtuk az adósságukat.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<blockquote rel="Montezuma">Érdekes, pedig pont Ti szurkoltok ennek, lásd TTIP-től egészen az oroszok elleni felvonulásig. Aki ma az USA-t támogatja, az Európa ellensége.

Kik azok a "mi"?</blockquote>

Nem értem a kérdést.
Mindenki, aki non-stop az USA pénzügyi és katonai lépéseit mentegeti vagy támogatja.
Tőmondatokban:
Aki az USA lépéseit támogatja, az Európa-ellenes, békeellenes és életellenes.
Akik jelen pillanatban az EU-t vezetik politikai és pénzügyi oldalról, azok mind a Federal Reserve pénzügyi rendszerének a kiszolgálói. Ők az áttét.

A görögöket pedig csak ijesztgetik, ki és hogyan fog itt bármit is behajtani az utolsó eurocentig háború nélkül?
De isten ments, hogy elrontsam bárki Fekete Párduc buliját.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Mondjuk az vicces lenne, ha a BRICS kifizetné Görögország adósságát a hitelezőknek, cserébe ha Go. vállalja az EU->EÁU váltást.
Természetesen dollárban.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Nem értem a kérdést.
Mindenki, aki non-stop az USA pénzügyi és katonai lépéseit mentegeti vagy támogatja.
Tőmondatokban:
Aki az USA lépéseit támogatja, az Európa-ellenes, békeellenes és életellenes.
Akik jelen pillanatban az EU-t vezetik politikai és pénzügyi oldalról, azok mind a Federal Reserve pénzügyi rendszerének a kiszolgálói. Ők az áttét.

Ez eddig alumíniumsapis összeesküvés elmélet jellegű világmagyarázat.

A görögöket pedig csak ijesztgetik, ki és hogyan fog itt bármit is behajtani az utolsó eurocentig háború nélkül?
De isten ments, hogy elrontsam bárki Fekete Párduc buliját.

Bírósági úton. Az argentinoktól még hadihajót is lefoglalnak, ha az behajózik valahova! Az államcsőd szabad prédává teszi a görög állami tulajdont, ha az valamilyen formában elhagyja a görög felségterületet (azon belül is, amíg a görög jogállam létezik).
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Mondjuk az vicces lenne, ha a BRICS kifizetné Görögország adósságát a hitelezőknek, cserébe ha Go. vállalja az EU->EÁU váltást.
Természetesen dollárban.

Miért tennék? Görögország értéktelen, még Oroszországnak is, hiszen nekik se tudna kikötési jogon kívül mást kínálni.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
<blockquote rel="Eltorro">Mondjuk az vicces lenne, ha a BRICS kifizetné Görögország adósságát a hitelezőknek, cserébe ha Go. vállalja az EU->EÁU váltást.
Természetesen dollárban.

Miért tennék? Görögország értéktelen, még Oroszországnak is, hiszen nekik se tudna kikötési jogon kívül mást kínálni.</blockquote>

Nagy mennyiségű haditechnika, NATO bástya, stb.
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Mondjuk egy orosz légibázis a koszovói ellenében vagy csak légvédelmi egységek telepítése a szigetekre biztos fájna az eu-nak is és usa is vakarózna.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Nem is főleg az oroszokra kell gondolni.
Kínai haditengerészeti támaszpont a Földközi tengeren... Egyből nem olyan könnyű bekeríteni őket.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Blogen:</b>
Na persze, ezt már megszoktam.
Tények és linkek után követelőznek néhányan, amikor jönnek a tények/linkek, akkor vagy csend van vagy jön a Gyíkember-effekt.
Semmi gond, már írtam korábban: dőljünk hátra és lássuk a show műsort.
Én legalábbis ezt tervezem tenni a közeljövőben.
Tényekkel úgysem lesz mit vitázni, igaz?
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
<blockquote rel="Eltorro">Mondjuk az vicces lenne, ha a BRICS kifizetné Görögország adósságát a hitelezőknek, cserébe ha Go. vállalja az EU->EÁU váltást.
Természetesen dollárban.

Miért tennék? Görögország értéktelen, még Oroszországnak is, hiszen nekik se tudna kikötési jogon kívül mást kínálni.</blockquote>

Görög hon NATO tag, innentől kezdve nem értéktelen.
Ha Görögországot érdekszférájába vonná Oroszország azzal komoly rést vágna a NATO déli szárnyán.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
:D
A tuti stabil NATO-tag Törökország után a NATO-nak kimondottan jól jönne, ha az értéktelen Athén is átlavírozná magát például az oroszok mellé. Nyilván a NATO-nak az égvilágon semmi gondot nem jelentene az, ha a Földközi-tenger keleti medencéjében kicsúszna a jelenlegi kontroll a kezükből, sőt, kimondottan jó lenne.
Voltaképpen csak rá kell nézni a térképre.
<i>OMG</i>
 
Status
Not open for further replies.