[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg">

Nem vedeni akarom az IMF-t, de erre a helyzetre leginkabb az a mondas illik, hogy a gorogok lepaktaltak az ordoggel.
Nem kellett volna evtizedekig hatalmas hitelekkel betomni a koltsegvetesi hianyt es akkor most nem lenne virtualis hiteljuk sem.
En egyebkent ugyanigy elitelem a tobbi orszag vezeteset is, akik deficites koltsegvetest fogadnak el.

Nem a görögök paktáltak le az ördöggel hanem csak egy pár görög (lehet, hogy nem is görög) és most mindenki szív. Szerinted volt fogalma az egyszerű polgárnak arról, hogy a nevében mit ír alá a kormánya? Szerinted volt beleszólása? Ha lett volna beleszólása akkor meg lett volna minden információja és tudása ahoz, hogy felelőségteljes döntést hozhasson?
Az egész rendszer rohadt és senki nem azzal foglalkozik, hogy egy jobb, fentartható rendszert alkosson hanem a mostanit foltozgatja.
Én szurkoltam a görögöknek, hogy intsenek be és meg is tették de Ciprasz még mindig nem nevezi meg a problémát ami az egész világot romba fogja dönteni és ez pedig a KAMAT.
</blockquote>

Ha csak nehany ordog paktalt le az IMF-el es a gorogok ugy erzik, hogy nem ok kaptak azt a sok penzt nyugdij, fizetes, stb. formajaban, akkor vegyek elo azt a nehany ordogot es verjek ki beloluk azt a sok penzt.
En azt latom, hogy amig egy Magyarorszagnal alig nagyobb gazdasagu orszagban nyugati fizeteseket es nyugdijakat kaptak, addig jo volt az Unio, most meg mar nem jo.
Magyarorszag miert nem engedte meg maganak, hogy 1200 euros nyugdijakat adjon? A gorogok eddig sokkal jobban eltek, mint amennyire futotta volna az orszag valos erejebol. Majd ha az IMF azt koveteli, hogy kisebb legyen a nyugdijuk, mint egy magyarnak, akkor a gorogot fogom vedeni.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Jah es nem a kamat donti romba a vilagot, hanem a felelotlen koltekezes, hitelbol. Ha en evtizedeken keresztul kivennek a bankbol egy halom penzt, hogy etterembe jarjak minden nap, te sajnalnal, ha egy ido utan csodbemennek?
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://privatbankar.hu/makro/megszolaltak-az-oroszok-mit-tehetnenek-a-gorogokert-283473

Oroszország csak megfigyelő a görög adósságválságban - jelentette ki az orosz miniszterelnök pénteken. Dmitrij Medvegyev megismételte az orosz Interfax hírügynökség tudósítása szerint, hogy Moszkva nem ajánlott fel pénzügyi segítséget Athénnak.

"Csak külső szemlélők vagyunk, nem hozunk döntéseket Görögország euróövezetben maradásáról, nincsen semmilyen közünk az adósság szerkezetével vagy visszafizetésével kapcsolatban" - mondta az orosz kormányfő.

Azért nem örülnének, ha ugrálna az euró

Hozzátette, Oroszországnak is érdeke, hogy ne legyenek nagy kilengések az euró árfolyamában, mivel az ország euróban tartja devizatartalékainak egy részét - mintegy 46 százalék volt euróban vagy euróban denominált papírokban az év elején, míg csaknem 40 százaléka dollárban.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 231
15 942
113
Jah es nem a kamat donti romba a vilagot, hanem a felelotlen koltekezes, hitelbol. Ha en evtizedeken keresztul kivennek a bankbol egy halom penzt, hogy etterembe jarjak minden nap, te sajnalnal, ha egy ido utan csodbemennek?

Is-is. A hitelekből növekedés miatti kamatfizetési kényszer az, ami folyamatos kibocsátás (GDP) növelésre kényszeríti az egyes gazdaságokat, és ez vezet a föld természeti erőforrásainak egyre gyorsuló feléléséhez (+ a népességrobbanás).

Nem a görögök paktáltak le az ördöggel hanem csak egy pár görög (lehet, hogy nem is görög) és most mindenki szív. Szerinted volt fogalma az egyszerű polgárnak arról, hogy a nevében mit ír alá a kormánya? Szerinted volt beleszólása? Ha lett volna beleszólása akkor meg lett volna minden információja és tudása ahoz, hogy felelőségteljes döntést hozhasson?
Az egész rendszer rohadt és senki nem azzal foglalkozik, hogy egy jobb, fentartható rendszert alkosson hanem a mostanit foltozgatja.
Én szurkoltam a görögöknek, hogy intsenek be és meg is tették de Ciprasz még mindig nem nevezi meg a problémát ami az egész világot romba fogja dönteni és ez pedig a KAMAT.

Ez sok szempontból igaz, ugyanakkor a görög választók szavazataikkal évtizedekig támogatták ezt a politikát.

Amúgy én is szurkolok a görögöknek, mert Magyarország számára rendkívül hasznos lenne, ha az Eurozóna felbomlana, vagy ha sikerülne elérni, hogy ki lehessen belőle lépni ill. ne legyen kötelező belépni (bár sajnos Magyarországon még mindig vannak olyan pártok és sajnos közgazdászok, akik a magyar belépést erőteljesen szorgalmazzák, s és sajnos a közvélemény is valami kívánatos célként tekint rá, mintha onnantól megszűnnének a problémák).

Az is jó lenne, ha esetleg nemzetközi szinten is leesne, hogy a hitelezőknek is felelőssége van abban, hogy kiknek és milyen feltételekre adnak hitelt.

Abban a tekintetben viszont ostobának tartom a görög kormányzatot, hogy nem ragaszkodik a saját fizetőeszköz használatához (kivéve persze, ha a színfalak mögött erre játszanak), mert saját fizetőeszköz nélkül nekik lőttek, még ha el is engednék tartozásaik jelenős részét, az közös pénz miatt egy csomó gond újragenerálódna. Szvsz az EU-ból való kilépés Armageddon jellege is erősen túl van dimenzionálva (Magyarország esetén is).

Az sem értem, hogy a portugál/olasz/spanyol/francia kormányok miért nem szorgalmazzák a görög kilépést a zónából, amikor ez jó lehetőség lenen számukra megfigyelni, hogy a saját pénz milyen előnyöket nyújthatna akár később nekik is.
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
Jah es nem a kamat donti romba a vilagot, hanem a felelotlen koltekezes, hitelbol. Ha en evtizedeken keresztul kivennek a bankbol egy halom penzt, hogy etterembe jarjak minden nap, te sajnalnal, ha egy ido utan csodbemennek?

Nem sajnálnálak, de azt sem aki a csődöd miatt soha nem látja viszont a neked adott pénzt. Gondolkozz egy kicsit, ha egyre több és több pénzt kérnél kölcsön akkor egy idő után senki nem adna neked mert attól félnének, hogy nem tudod visszaadni. Ezzel szenben a görögökre még most is tukmálják a hiteleket.
Ha valaki neked azt mondaná, hogy holnaptól 2000EUR lesz a nyugdíjad akkor visszautasítanád, hogy: ácsi, az ország helyzete nem engedi meg. Lófaszt, szépen zsebretennéd és mennél belőle évente 2x nyaralni. Az vesse az első követ a görögökre aki másként viselkedne.
Amúgy már a tököm tele van ezzel a sok mainstream hülyeséggel amit a média szajkóz a görögökről és pl. te is visszhangként ismételed. Nem, a görögök nem lustábbak mint mi és nem éltek király módjára felelőtlenül. Pont annyira éltek jól mint amennyire a körülmények megengedték mint ahogy a magyar családok is hittek a pannon pumának és agyba-főbe vették fel a devizahiteleket.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Lehet, hogy kereszténytelenségnek tarjátok, de én úgy általában a segítségnyújtásban nem hiszek. Ha valahol természeti katasztrófa történik, az más. Ebben a helyzetben valóban van értelme a segítségnek. De például a demokráciaexportnak csak negatívumait látom. Az eladósodott országok folyamatos segítése nem vezet sehova, legföljebb a segítségnyújtók zsebe is kiürül. A racionális, a körülményeket mérlegelő gondolkodó emberben, embercsoportban, nemzetben hiszek. A görögöknek jobb lenne, ha kilépnének az eurózónából, mert Tarzaannal egyetértve, konzerválják a kedvezőtlen helyzetet, újratermelik a válságot. De: ezért nemcsak a görögök felelősek, hanem az Unió is.
Én, mikor lakást vásároltam, előtte takarékoskodtam, és az önkormányzattól kaptam hitelt, amit visszafizettem. Egyébként nagyon kedvező volt. Mikor ingatlant cseréltem, már nem vettem fel hitelt. Egy bizonyos koron túl már bármi megtörténhet (megbetegedhetsz, elvesztheted a munkádat), ezért nem adósítja el magát az ember. Le kell tudni mondani dolgokról. A takaró meg a nyújtózkodás esete forog fenn. Illetve "segíts magadon, az Isten is megsegít" elve szerintem az alap a józan gondolkodáshoz.
Engem idegesít Magyarország eladósodottsága, ez kiszolgáltat bennünket "mindenfajta szélnek".
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 231
15 942
113
Lehet, hogy kereszténytelenségnek tarjátok, de én úgy általában a segítségnyújtásban nem hiszek. Ha valahol természeti katasztrófa történik, az más. Ebben a helyzetben valóban van értelme a segítségnek. De például a demokráciaexportnak csak negatívumait látom. Az eladósodott országok folyamatos segítése nem vezet sehova, legföljebb a segítségnyújtók zsebe is kiürül. A racionális, a körülményeket mérlegelő gondolkodó emberben, embercsoportban, nemzetben hiszek. A görögöknek jobb lenne, ha kilépnének az eurózónából, mert Tarzaannal egyetértve, konzerválják a kedvezőtlen helyzetet, újratermelik a válságot. De: ezért nemcsak a görögök felelősek, hanem az Unió is.
Én, mikor lakást vásároltam, előtte takarékoskodtam, és az önkormányzattól kaptam hitelt, amit visszafizettem. Egyébként nagyon kedvező volt. Mikor ingatlant cseréltem, már nem vettem fel hitelt. Egy bizonyos koron túl már bármi megtörténhet (megbetegedhetsz, elvesztheted a munkádat), ezért nem adósítja el magát az ember. Le kell tudni mondani dolgokról. A takaró meg a nyújtózkodás esete forog fenn. Illetve "segíts magadon, az Isten is megsegít" elve szerintem az alap a józan gondolkodáshoz.
Engem idegesít Magyarország eladósodottsága, ez kiszolgáltat bennünket "mindenfajta szélnek".

Pont ez a hitelkapitalizmus lényege. Hogy ne takarékoskodj. Mert ha takarékoskodsz, a magad ura vagy (és a gazdaságot - a tőketulajdonosok meggazdagodását - sem pörgeted).
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 450
23 645
113
A görög kommentelők Szlovákián élcelődnek
http://www.bumm.sk/belfold/2015/07/10/a-gorog-kommentelok-szlovakian-elcelodnek

A kedvenc kommentem:

"-Európai államok jöttek és mentek. Csak nézzétek meg, hogy hány különböző elnevezése volt az országotoknak és hány országhoz tartozott. Görögország évezredek óta Görögország, és az is marad évezredekig."
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Nem túl intelligensek ezek a görög kommentelők. Ezt mondom annak ellenére, hogy a görögöknek drukkolok.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Istengyalázás vagy csak egy újabb rossz üzenet?
http://www.hir24.hu/kulfold/2015/07/09/nem-nagyon-jutunk-szohoz-azota-hogy-meglattuk-mit-kapott-ajandekba-ferenc-papa/

Most azt hagyjuk is, hogy nem csak Obamának voltak furcsa elszólásai (ISIL), hanem a párizsi, igencsak kétes terrorakció után Hollande is igen érdekes megjegyzéseket tett holmi illuminátusokról, mint elkövetőkről a köztévében, ezeken felül is igen furcsa dolgokkal szembesül az ember.

A téma kissé meleg, néhány embernek forró lesz, de nem kerülhető meg immár a világszintű propaganda miatt:

Értem én, hogy a Nyugat és liberális demokráciája a legnagyszerűbb dolog a világon, ettől függetlenül azért furcsa érzések kerítenek hatalmukba, amikor az alábbi, a liberális mainstream média által propagált sztorikat nézem:
http://www.hir24.hu/kulfold/2015/07/07/munchenben-valora-valt-a-remalom/
http://kepek.444.hu/2015/07/07/egy-iro-kepei-a-new-york-i-melegfelvonulasrol/
http://www.atv.hu/kulfold/20150706-120-ovodast-vittek-ki-a-melegfelvonulasra

Nem vagyok homofób, de ezt akkor is elfogadhatatlannak tartom. Amit ez üzen, az nem támogatható, mert alapjaiban élet és jövőellenes. Félreértés ne essék, engem totál hidegen hagy az, hogy ki kivel buzul, amíg nem az én segglyukam a célpont. De ez, ami lassan kötelező trend és követendő példakép, hát enyhén szólva is túlzás.
<b>De akár nevezhetném a kiskorúak szándékos, államilag támogatott megrontásának is.</b>
(Van még egy szervezet, ami pont ezt teszi kicsit más eszközökkel, ezt csak a finom párhuzamok miatt jelzem: http://www.napigazdasag.hu/cikk/49280/)

Aki ezt a fajta irányt és civilizációs propagandát támogatja ebben a formában, az szintén élet- és bolygóellenes. Próbálom más oldalról is nézni a dolgot, de akárhogyan is erőlködöm, nem Kína, nem Oroszország, nem Brazília, nem Irán és nem India okádja tele a világ médiáját ezzel, hanem a Nyugat az élén az USA-val.
Anno néhányan téves absztrakcióként „jó csajként” definiálták az USA-t, ami egyébként az alapszintű amerikai szubtudati reklámoknak és propagandának köszönhetően valójában nem az ő hibájuk. Felhívom mindenki figyelmét arra, hogy egy jó csaj az nem ilyen, de erről még alább beszélünk.

Demográfiai fordulat az USA legnépesebb államában:
http://www.ma.hu/kulfold/254742/A_latinamerikai_szarmazasuak_alkotjak_Kalifornia_legnepesebb_etnikai_csoportjat?place=srss
A latin-amerikaiak nem melegednek tömegesen, mondjuk elnézve a mesztic csajokat, ezen nincs is mit csodálkozni.
Például: http://www.aboutbrasil.com/modules/images/AboutBrasil_Carnival_dates-Carnaval_planner.jpg
… <i>és most nagyon decensbe nyomom, mert akár néhány latin MILF-es, abszolúte meggyőző természetfilmet is felrakhattam volna.</i> ;D

Úgy látom, a kis sárgák is inkább heteróba nyomják Keleten – valszeg lesz is jövőjük:
http://mno.hu/kulfold/egyre-tobben-vallalnak-masodik-gyereket-kinaban-1294681

Azért talán maradt még némi súlya a BRICS-nek és az SCO-nak is, egyébként túl nagy jelentőséget nem kell tulajdonítani a minap hírének, miszerint India beállt Japán mellé. India alapvetően Oroszország szövetségese és ne tessenek elfelejteni azt sem, hogy Tokiónak és Moszkvának egyre égetőbbé válik a II VH lezárása illetve a kiegyezés. Ez persze rendkívül tragikus lenne az USA jelenlegi hazaáruló, vagy sokkal inkább bolygóellenes vezetésének.
http://kitekinto.hu/kelet-azsia/2015/07/10/india_es_pakisztan_ezuttal_egyutt_harcol/#.VZ_6bfm2FVl

„Két nap alatt nyolc gyilkosság történt Chicagóban, a helyi rendőrfőnök szerint valami nagy baj van a rendszerrel.”
http://444.hu/2015/07/07/beindult-a-chicagoi-nyar-nyolc-gyilkossag-ket-nap-alatt/
Szerintem is valami nagy baj van a rendszerükkel.

Remélem, hogy minden ellenoldali értékeli azt, hogy zömében a liberális mainstreamből ollóztam, így igazán nem érhet az a vád, hogy az ellenség propagandáját nyomom.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Nem vagyok homofób, de ezt akkor is elfogadhatatlannak tartom."

Szived joga.
A kozlekedesi lampak viccesek, ezzel egyutt en pl. nem tamogatnam, mert ha mar van valami torekves a kozlekedesben azonos szimbolumok hasznalatara, akkor nem kene attol elterni.

A melegfelvonulas kepei kb. pont olyanok, mint akarmelyik fesztival kepei.

Az ovodasok temajaban egyetertunk. Persze magyar viszonyokbol kiindulva, mert lehet hogy ott amolyan "fesztival" vagy "majus elseje" hangulatu a dolog, es a fesztivalon van a hangsuly, nem a melegsegen. Itthon az ember ep esszel semmilyen fesztivalra nem vinne a kolyket, ha kozben az idiotak azzal vannak elfoglalva, hogy balhet csinaljanak.


"Amit ez üzen, az nem támogatható, mert alapjaiban élet és jövőellenes. "

Aham. Miert is?

"De ez, ami lassan kötelező trend és követendő példakép, hát enyhén szólva is túlzás."

Sehol nem lattam meg, hogy ez trend lenne vagy kovetendo pelda. Abban egyetertek, hogy az ezzel valo foglalkozas viszont trend es engem is zavar.

"De akár nevezhetném a kiskorúak szándékos, államilag támogatott megrontásának is."

Erdemes lenne azert ennek utanaolvasni, mielott ilyen kijelenteseket teszunk.

"Aki ezt a fajta irányt és civilizációs propagandát támogatja ebben a formában, az szintén élet- és bolygóellenes. "

Ismet: miert is?

"Próbálom más oldalról is nézni a dolgot, de akárhogyan is erőlködöm, nem Kína, nem Oroszország, nem Brazília, nem Irán és nem India okádja tele a világ médiáját ezzel, hanem a Nyugat az élén az USA-val."

"Úgy látom, a kis sárgák is inkább heteróba nyomják Keleten – valszeg lesz is jövőjük:
http://mno.hu/kulfold/egyre-tobben-vallalnak-masodik-gyereket-kinaban-1294681"

Az "egyke" program, annak indittatasa, kovetkezmenyei megvannak?

"Remélem, hogy minden ellenoldali értékeli azt, hogy zömében a liberális mainstreamből ollóztam, így igazán nem érhet az a vád, hogy az ellenség propagandáját nyomom."

A liberalis mainstreammel az a baj, hogy tul sokat hazudik es nem igazan liberalis.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv 2ndt!

Nálam az óvodások szervezett kivonultatása verte ki a biztosítékot, a többi pávatánc nem érdekel. Ez pedig továbbra is kiskorúak megrontása.
Arról most ne is beszéljünk, hogy voltak olyan képviselői hangok Európában, hogy voltaképpen a pedofília sem bűn, ugye...
Az életet és a jövőt a gyerekek jelentik: ez a trend pont nem erről szól.
A kínai egykepolitika és a 40 milliós nőhiány megvan, sőt, annál sokkal több infó és ismeret is sok mindenről, de ezeknek csak a töredékét teszem közzé egy nyílt fórumon.

<i>"A liberalis mainstreammel az a baj, hogy tul sokat hazudik es nem igazan liberalis."</i>
Egyetértek.

Egyébként már írtam: minél több a langyi, annál kevesebb a rivális a tyúkólban. :D :D :D
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Kezdve a vegen:

"Egyébként már írtam: minél több a langyi, annál kevesebb a rivális a tyúkólban. :D :D :D"

Erre a homofobok sajnos nem szoktak gondolni, ugyhogy nagy pirospont neked:)))

"Nálam az óvodások szervezett kivonultatása verte ki a biztosítékot, a többi pávatánc nem érdekel. Ez pedig továbbra is kiskorúak megrontása."

Nem az. Nagyon nem. Ezzel egyutt megertem, hogy zavar, de - mint irtam - szerintem eleve hulyeseg ilyesmire (meg akarmilyen fesztivalra) ovodasokat vinni. Ezzel egyutt nem gondolnam, hogy mittomen megall a gyerek a fejlodesben, mert lat ket not smarolni esetleg.

"Az életet és a jövőt a gyerekek jelentik: ez a trend pont nem erről szól."

Tudod, hogy keszul a bor es miert nincs belole mondjuk 40%-os?

Az eletet es a jovot a nepesseg kordaban tartasa jelenti; fenntarthato strukturak kialakitasa. A mostani nem az.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Ez kimaradt:

"Arról most ne is beszéljünk, hogy voltak olyan képviselői hangok Európában, hogy voltaképpen a pedofília sem bűn, ugye..."

Europa folyamatosan tokon szurja magat a felreertelmezett liberalizmusaval...
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<i>„Az eletet es a jovot a nepesseg kordaban tartasa jelenti; fenntarthato strukturak kialakitasa. A mostani nem az.”</i>

Ebben sajnos igazat kell, hogy adjak. Tisztában vagyok azzal, hogy ez a bolygó több embert is képes lenne simán eltartani, de azt is tudom, hogy óriási maflás nélkül az emberiség egy jelentős része nem fogja önként feladni a jelenlegi életformáját és életszínvonalát.
Marad a maflás.

Nem vagyok borász, inni jobban tudom, mint készíteni. Nem tudom, hogy miért nincsen 40%-os bor, bevallom, ezen még sosem gondolkodtam el.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Én még Hiryu és ulippo hozzászólásait is elolvasom, de ez az ömlengés kiverte a biztosítékot.
Megvan az első ignorált felhasználóm ezen az oldalon, bár az Elte bölcsészszökevényeit a való életben is így kezelem.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
A bolygo valoban tobb embert is el tudna tartani, viszont nem a mostani eletstilusunkkal.

Azert nincs 40%-os bor, mert az erjesztobacik elpusztulnak az alkoholtol. Sokasodnak, sokasodnak, aztan megoli oket a sajat szaruk:)


Eltorro:

Ha nekem szantad, akkor jeleznem, hogy az ELTE bolcseszeket hozzad hasonloan rendkivuli modon kedvelem (meg ugy altalaban a bufe-ruhatar szakos ertelmiseget). :) Ervelni viszont mindig szabad, ha van mivel.

Ha nem nekem szantad, akkor bocs.
 
Status
Not open for further replies.