[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mellesleg a videón 9-13 másodperc között <b>elhangzó</b> orosz beszélgetést valaki kommentálná?

Gyengécske orosz tudásommal én kb. a következőket hallom:

- Ó, vot! Sto eta takoje, komangyír?
- Jagyernoje vzrüv

Vagyis:
- Ó, nézd! Mi a csoda ez, PARANCSNOK? (milyen parancsnok??)
- Nukleáris robbanás

https://www.youtube.com/watch?v=o-vHaZOuLd8

Vélemény??
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Aha, szóval az ukránról...
Ott hol van sötét? Megtörténik a villanás, aztán a formálódó tűzgömb először a lökéshullám által okozott kondenzációt világítja meg, aztán az elkezd halványulni, miközben a tűzgömb nőni kezd, aztán az is elhalványul. Én ennyit látok.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Vagyis, ahogy távolodik a lökéshullám, úgy gyengül és ezzel együtt oszlik szét a kondenzáció.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi">wolfram

és az sem utal atomfegyverre, hogy ez az átható villanás csak kb. 0.1 másodpercig volt látható? És csak UTÁNA következett be a tűzgömb felfénylése (ami visznont NEM világította be a sötét éjszakát)?? Ez nem furcsa?

Tehát mégegyszer, Te azt állítod, hogy egy hagyományos bomba úgy robban éjjel, hogy

1. van egy 0.1 másodpercig tartó villanás,

2. utána SÖTÉT van

3. aztán KEZD felfényleni a robbanásból származó tűzgömb

4. amely viszont NEM világítja be az éjszakát, ellentétben a villanással.

Tehát így működik egy hagyományos bomba éjjel?

(Csak azért kérdezem, mert nekem van leírásom - szakkönyvem - arról, hogyan működik az atomfegyer. Pontosan úgy, ahogy előbb leírtam.)

Ööö, melyik robbanásról beszélsz? Az ukránról, vagy a kínairól?</blockquote>

Istenem, wolfram, az ukránról! Már kb. 5x osztottam meg ezt a videót, utoljára éppen az előbb, de te még mindig nem láttad????

Azt sem tudod miről beszélek, úgy mondasz véleményt róla :(

Na itt van mégegyszer:

https://www.youtube.com/watch?v=o-vHaZOuLd8

És akkor itt van még1x a felvillanás, de ismétlem, ez a felvillanás olyan rövid, hogy bőven az emberi reakcióidő alatt van!

És utána sötét van, és csak ekkor jön a tűzgömb miatti felfénylés, az viszont hiába van éjszaka, már nem világítja be olyan áthatóan a tájat, mint a felvillanás!

Villanas_www.kepfeltoltes.hu_.png


És akkor téged is megkérdeznélek, neked feltűnt-e a videón elhangzó orosz beszélgetés 9 és 13 másodperc között:

- Ó, vot! Sto eta takoje, komangyír?
- Jagyernüj vzrüv

Vagyis:
- Ó, nézd! Mi a csoda ez, PARANCSNOK? (milyen parancsnok??)
- Nukleáris robbanás
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Aha, szóval az ukránról...
Ott hol van sötét? Megtörténik a villanás, aztán a formálódó tűzgömb először a lökéshullám által okozott kondenzációt világítja meg, aztán az elkezd halványulni, miközben a tűzgömb nőni kezd, aztán az is elhalványul. Én ennyit látok.

Ott hol van sötét... A VILLANÁSHOZ KÉPEST sokkal sötétebb van, sötét van fél másodpercig, utána jön a tűzgömb.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
És akkor téged is megkérdeznélek, neked feltűnt-e a videón elhangzó orosz beszélgetés 9 és 13 másodperc között:

- Ó, vot! Sto eta takoje, komangyír?
- Jagyernüj vzrüv

Vagyis:
- Ó, nézd! Mi a csoda ez, PARANCSNOK? (milyen parancsnok??)
- Nukleáris robbanás

Nem beszélek oroszul. És miért ne hihették volna, hogy nuki? De attól még, hogy annak hitték, nem lesz az.



Ott hol van sötét... A VILLANÁSHOZ KÉPEST sokkal sötétebb van, sötét van fél másodpercig, utána jön a tűzgömb.

A digitális kamera miatt van. A fényes villanás után kell egy kis idő, amíg a kevésbé fényes tűzgömbhöz tud alkalmazkodni, mert a hirtelen nagy fény túltölti a cmos/ccd szenzort
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Na még ezt beteszem, elvileg egy Tocska, nappal:
https://www.youtube.com/watch?v=bgYh9jkLIKM

És a távolság is kb azonos lehet, a lökéshullám érkezési idejéből ítélve.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A most érkező menekülteknél jóval többen jöhetnek jövő tavasszal. Ezt mondta a Tényeknek Nógrádi György, biztonságpolitikai szakértő, a Corvinus Egyetem tanára. Szerinte a hullám elindulásában kulcsfontosságú szerepe van Törökországnak, és a görög válságnak is. Ezekben az országokban ugyanis megnyíltak a határok, poltikai vagy gazdasági okok miatt.
http://tv2.hu/musoraink/tenyek/185280_meg_tobb_menekult_johet.html
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Az "objektív" sajtó!

http://www.urbanlegends.hu/2015/09/mi-nem-igaz-a-vizbe-fult-sziriai-kisfiu-tragediajabol/

A téves információt először közlő újságíró azóta elismerte: Abdullah valójában nem adott be kérelmet a kanadai hatóságoknak, azt összekeverték a testvére – Mohammed – nevére beadott kéréssel (amit formai okokból viszont valóban elutasítottak, tehát, ha kicsit elrugaszkodunk a tények szigorúan vett értelmezésétől, mondhatjuk rá azt, hogy ez elkedvetleníthette Abdullahékat is). A terv állítólag az volt, hogy a Kurdi-családok Kanadába vándorolnak, ennek azonban első lépcsője Mohammedék kimenekítése lett volna, Abdullahék pedig utána jöttek volna.

Egy másik szintén világszerte elterjedt hír szerint a katasztrófa után Kanada állampolgárságot ajánlott az életben maradt apának, azt azonban Abdullah visszautasította. Az információnak utánajáró Canadaland azt találta, az állítás legkorábbi megjelenése egy Reuters- és egy CBC-cikkben található, és mindkét forrás Aylan apjára hivatkozik. A kanadai bevándorlási hivatal azonban ezt az értesülést is tagadta, és valljuk be, elég béna is lett volna részükről egy ilyen felajánlás.

A fenti állításokat korrigáló Canadaland szerzője két dolgot jegyzett meg az esettel kapcsolatban: egyrészt a téves infókat közlő oldalak helyreigazításának hiányát (vagy azok sunyi voltát – értsd jelzés nélküli átírás, vagy a cikk törlése), másrészt a hamis infók elterjedését követő politikai és médiatámadásokat. A dobálózásra és egymásra mutogatásra ugyanis még azelőtt sor került, hogy az újságírók utánajárhattak volna a tényeknek – sőt azóta is tart.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.hirado.hu/2015/09/08/kielezodott-a-feszultseg-a-migransok-es-a-leszboszi-rendorok-kozott/

"Már itt vagyok nyolc, vagy kilenc napja. Magam sem emlékszem már!" - jelentette ki Aleddin, egy építészhallgató, aki testvéréhez akar kijutni Németországba. Hozzátette: néhányan tizennégy, tizenöt napja is ott vannak már. A görög bevándorlásügyi miniszter, Jannisz Muzalasz szerint "a helyzet valóban robbanásig feszült" a 85 000 ezer lakosú, az Égei-tenger északkeleti részén, a török partok közelében fekvő szigeten. Leszbosz az európai migráció első állomása azon tízezrek számára, akik a szegénység és a háborús konfliktusok elől menekülnek Törökországon át a Közel-Keletről.

********************

Bevallom, én ezt nem értem! Sokallja a 15 napot. Mit gondol, meddig tart egy menekültkérelem elbírálása. Az nem két hét! Azt akarják, hogy néhány napon belül Németországban legyenek? Van fogalmuk az uniós szabályokról?
Erről kellene kimerítő tájékoztatást adni abban a pillanatban, amikor Európa földjére lépnek: milyen eljárást kötelező lefolytatni, és ez mivel jár!
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.atv.hu/kulfold/20150908-hollande-sziriai-es-iraki-exodus-johet

A francia diplomácia szerint elő kell készíteni és meg kell könnyíteni az elvándoroltak önkéntes és tartós visszatérését hazájukba.

"Ez nagyon nehéz, de egyrészt,
ha minden menekült, és azok akiket kisebbségeknek hívunk, Európába jön vagy máshova, azt jelenti, hogy az Iszlám Állam megnyerte a csatát"
- mondta a külügyminiszter az RTL kereskedelmi televízióban. A francia elnökhöz hasonlóan azt hangsúlyozta, nagyon fontos, hogy megmaradhasson a vallási és etnikai sokszínűség a Közel-Keleten.

**********

Szerintem Orbán Viktornak igaza volt: a visszatelepítés még nagyobb ellenállást és tragédiákat szül, mint ha a migrációs folyamatokat az EU határán állítanák meg! Mintha megint Orbán látná jól a dolgokat.
Megnézem én azt az önkéntes és tartós visszatérést!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 577
18 489
113
http://www.atv.hu/kulfold/20150908-hollande-sziriai-es-iraki-exodus-johet

A francia diplomácia szerint elő kell készíteni és meg kell könnyíteni az elvándoroltak önkéntes és tartós visszatérését hazájukba.

"Ez nagyon nehéz, de egyrészt,
ha minden menekült, és azok akiket kisebbségeknek hívunk, Európába jön vagy máshova, azt jelenti, hogy az Iszlám Állam megnyerte a csatát"
- mondta a külügyminiszter az RTL kereskedelmi televízióban. A francia elnökhöz hasonlóan azt hangsúlyozta, nagyon fontos, hogy megmaradhasson a vallási és etnikai sokszínűség a Közel-Keleten.

**********

Szerintem Orbán Viktornak igaza volt: a visszatelepítés még nagyobb ellenállást és tragédiákat szül, mint ha a migrációs folyamatokat az EU határán állítanák meg! Mintha megint Orbán látná jól a dolgokat.
Megnézem én azt az önkéntes és tartós visszatérést!

Na igen. Sok sikert hozzá... Ha idehaza balhéztak mert nem engedtük őket tovább majd mit fognak csinálni amikor ki akarják toloncolni őket? Ja persze az már nem rasszista dolog és teljesen beleilleszkedik az európai értékekbe. Kíváncsi leszek, hogy majd a nagy ember védő szervezetek mit fognak mondani. Túltenyésztett nyugat.
 
A

altx

Guest
http://www.hirado.hu/2015/09/08/kielezodott-a-feszultseg-a-migransok-es-a-leszboszi-rendorok-kozott/

"Már itt vagyok nyolc, vagy kilenc napja. Magam sem emlékszem már!" - jelentette ki Aleddin, egy építészhallgató, aki testvéréhez akar kijutni Németországba. Hozzátette: néhányan tizennégy, tizenöt napja is ott vannak már. A görög bevándorlásügyi miniszter, Jannisz Muzalasz szerint "a helyzet valóban robbanásig feszült" a 85 000 ezer lakosú, az Égei-tenger északkeleti részén, a török partok közelében fekvő szigeten. Leszbosz az európai migráció első állomása azon tízezrek számára, akik a szegénység és a háborús konfliktusok elől menekülnek Törökországon át a Közel-Keletről.

********************

Bevallom, én ezt nem értem! Sokallja a 15 napot. Mit gondol, meddig tart egy menekültkérelem elbírálása. Az nem két hét! Azt akarják, hogy néhány napon belül Németországban legyenek? Van fogalmuk az uniós szabályokról?
Erről kellene kimerítő tájékoztatást adni abban a pillanatban, amikor Európa földjére lépnek: milyen eljárást kötelező lefolytatni, és ez mivel jár!

nem erdekli ezeket sem az europa sem a szabalyok, csak a penz es nemetorszag szamit.

egy szerb azt mondta hogy a migransok akiknek sikerult elerni nemetorszagot nagy szamba kereszteny hitre ternek at mert ugy mint szir kisebseg sokkal nagyobb a lehetoseg hogy nemetorszagban maradnak...

ezek aztan mindent erkolcsot megszegnek.

mi lesz ezekkel egy 5 ev utan amikor szetgyokereznek europaban??
 
A

altx

Guest
figyeljetek ezt...urugvaj befogadot 2014ben 42 szir menekultet.

akartak nekik segiteni, ket evig kapnak segelyt es meg munkat is kaptak. de ez nekik keves es most tuntetnek, ott nekik nem jo, mas orszagokba akarnak menni :D

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=09&dd=08&nav_category=78&nav_id=1036391
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Rekordszámú menekült tart Nyugat-Európába a görög szigeteken át
https://www.youtube.com/watch?v=UhUv_nIQ3xo
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 232
15 942
113
Jó írás:

<b>Schmidt Mária: Kopogtatás nélkül</b>
2015. szeptember 07.

Címkék: EU, bevándorlás, Angela Merkel, Schmidt Mária, iszlám, Európai Unió, menekültek, Jean Claude Juncker, menekült, telepesek


latoszogblog.hu/blog/kopogtatas_nelkul
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 232
15 942
113
Rekordszámú menekült tart Nyugat-Európába a görög szigeteken át
https://www.youtube.com/watch?v=UhUv_nIQ3xo

Én sajnáltam a görögöket az EU-s megállapodás kapcsán, de most azt mondom, hogy a jó *** anyjukat...
 

maximillian

Member
2015. július 15.
69
0
6
Én sajnáltam a görögöket az EU-s megállapodás kapcsán, de most azt mondom, hogy a jó *** anyjukat...

Nem biztos ám hogy ez a görögök szabad akarata. Lenyomtak azoknak a torkán már egyebeket is.
Másrészről, azt sem szabad elfelejteni hogy ki kotlotta ki a Szirizát.
 
Status
Not open for further replies.