<blockquote rel="Python">Újabb vitát okozott Szerbia és Horvátország között, hogy Zágráb hétfőn lezárta a Szerbia és Horvátország közötti legforgalmasabb határátkelőhelyet a bejövő teherforgalom előtt: Aleksandar Vucic szerb miniszterelnök a határ megnyitását kéri, míg Ranko Ostojic horvát belügyminiszter közölte, hogy a határ zárva marad mindaddig, amíg Szerbia nem változtat menekültügyi politikáján. A horvát belügyminiszter szerint a röszkei átkelő újranyitása után nem kell Horvátországba küldeni a menekülteket.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20150921-osszeugrott-szerbia-es-horvatorszag-a-hatarzar-miatt.html
Nem ertem amugy, hogy miert nem fog ossze legalabb Magyarorszag, Horvatorszag, Szerbia es Gorogorszag es zarjak le a gorog-torok hatart. A tenger felol jovoket pedig vigyek valami lakatlag gorog szigetre. A gorog-torok hatar kb. olyan hosszu, mint a magyar-szerb hatar. Ez a negy orszag egyutt seperc alatt le tudna zarni es akkor meg is oldottak a valsagot (legalabbis nem jonnenek tobbe a Balkanon) Ez mindenkinek jo lenne.</blockquote>
Görögországba ma is a többség tengeren érkezik és nem a szárazföldi határon. A görög tengerpart sok ezer km hosszú. Ezen kívül az Égei-tenger szigeteinek nagy része görög terület. Némelyik nagyon közel a török partokhoz. Nézz rá a térképre hogy hol vannak például Lemnosz, Leszbosz, Hiosz, Szamosz szigetei! Le egész Rodoszig és Krétáig. Ezeket a szigeteket el is özönlötték. Ha valaki oda beteszi a lábát, akkor már Görögországban van. Jogilag ugyanaz, mintha Athénban lenne. Gyakorlatilag lezárhatatlan. Lényegében a török partok mentén kellene blokádot vonni, ami azonnal görög-török háborúhoz vezetne. Erőforrás sem nagyon van rá, mert a legrövidebb védendő vonal a török felségvizek mentén az öblöket ahol lehet levágva és rövidítve is 1000 km-nél hosszabb a görög-török szárazföldi határtól Antaliáig. Néhol csak pár km a távolság a görög és a török part között, azaz nagyon sűrűn kell felállni, hogy motorcsónak át ne csússzon. Ez sok száz hajót igényelne a blokádban és azokat még váltani is kellene.
A lakatlan görög szigetre való szállítás és otthagyás egyenlő a taigetosz megoldást jelentené. A kivégzés egy nem túl humánus módja. Ha meg ellátod ott őket ivóvízzel, amit úgy kell oda szállítani, élelemmel és minden más szükségessel, akkor sokszorta többe kerül az ellátásuk, mint a görög félszigeten és pontosan ugyanolyan kilátástalan, hogy meddig tart. A görögöknek erre esélyük sincs. 2008 óta durván betlizik a gazdaságuk,. Ugyan több év alatt, de nagyobb volt náluk a gazdasági visszaesés, mint amit Ukrajna az elmúlt 2 évben összehozott. Megszorítás megszorítás hátán. Most nyomtak le a torkukon egy újabb értelmetlen megszorítás csomagot.
Totál esélytelenek megállítani az áradatot, vagy bármi mást tenni, mint a lehető legrövidebb időn belül, az összes EU szabály megsértésével, regisztráció nélkül továbbszállítani őket a macedón határra.
Mi sem tudjuk megállítani a kerítéssel, csak legfeljebb elterelni. Nekik még ez a lehetőségük sincs meg. Ha meg akarod állítani a bevándorlókat, azt vagy Törökországban kell megtenni, vagy Görögország északi határán 3 országnak. Utóbbi esetben lemondasz Görögországról. Kb. mintha kizárnád az EU-ból. Ehhez 3 ország kőkemény fellépése kellene, ami Albániától aligha várható, Macedónia pedig már próbálta és nem sikerült nekik. A következő vonal a bolgár-szerb-montenegrói. Megint csak nehéz ügy. Utána már a magyar-horvát, vagy magyar-szlovén zárás következik. De ehhez a bolgár-román vonalnak is zárnia kell.