[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Putyin szerint közel a III. világháború

Vlagyimir Putyin szerint Európa komoly válaszút elé érkezett, amelyből csak két kiút van.
Az egyik az, ha az Unió tagjai összefognak, és fizikai erővel tartják távol a menekülteket Európától, vagy pedig beengedik az illegális bevándorlókat. Viszont ezzel vállaljuk a kockázatot, hogy a migránsok között esetleges terroristák is lehetnek - olvasható a Nullker hírportálon.
Putyin vészjósló gondolatai szerint a jelenlegi történések előidézhetnek egy újabb világháborút vagy holokausztot. Szerinte az egyetlen megoldás az, ha egyértelműen közölnék a menekültekkel, hogy nekik nincs helyük Európában, keressenek menedéket a szomszédos országokban. Elmondása szerint, ha az európai államfők nem cselekednek sürgősen, akkor 1 éven belül elszabadulhat a pokol.
http://civilhetes.net/velemeny/putyin-szerint-kozel-a-iii-vilaghaboru
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://orientalista.hu/a-sziriai-demokratikus-ellenzek-inkabb-iszlam-allamot-valasztana/

Az FSA Egyértelművé tette hogy az Iszlám államot választanák így is úgy is .

Na most akkor mivan?

Úgy felrúgják a jenki tábornokot is ahogy azt tették líbiában is csak bukjon el Assad.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 024
113
Monte, köszi! Elég rosszak a kilátások. Sosem hittem volna pár évvel ezelőtt, hogy egyszer még remélni fogom, hogy az orosz és/vagy kínai józanságon múlhat a világ sorsa (és persze azon, hogy az USA ne hozza meg a legrosszabb döntést).
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ha ez bejön Putyinnak, országa újra szuperhatalom lehet:
Oroszország gyorsan cselekedett: két nappal azután, hogy az ENSZ-ben tárgyalt, és rögtön azután, hogy parlamentje hozzájárult, megkezdte a szíriai bombázásokat. Most ő az egyetlen komoly háborúzó a senkiföldjén, mondhatni betölti az űrt. Óriási lehetőséget kínálnak neki a szerencsétlenkedő nagyhatalmak.
http://privatbankar.hu/makro/ha-ez-bejon-putyinnak-orszaga-ujra-szuperhatalom-lehet-286110
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Bocs Fiúk!

Mielőtt bárki beparázna, az én véleményem csak az én véleményem, se több, se kevesebb. Lehet, hogy tévedek, lehet, hogy csak rémeket látok és – nem lehet – reménykedem abban, hogy ez így is van.
Az emberek döntő része nem azért utasítja el ezeket a lehetőségeket és ragaszkodik a jelenlegi világképéhez, mert buta, hanem azért, mert ezek valóban reális lehetőségek és félelmetes szembenézni azzal, hogy egyetlen perc alatt semmivé válhat minden, ami eddig fontos volt.
Ne az én véleményemet vegyétek alapul, hanem figyeljétek az eseményeket és az elhallásokat/elszólásokat. Ezerszer többet érnek, mint a hivatalos bejelentések.

<i>Például az oroszok most bejelentették, hogy újgenerációs vasúti rokettyát fejlesztenek.</i>
http://oroszhirek.hu/index.php/politika/5088-oroszorszag-uj-generacios-vasuti-raketakomplekszumot-fejleszt
<i>Csendben kérdem én – mit kell ezen fejleszteni. A rendszer már 30 éve adott, kisméretű rakétáik meg bőven vannak: lásd Bulava vagy Jarsz. Szerencsétlen petárdáknak tök mindegy, hogy vasúti vagy tengó tubusból puszkozzák ki őket.
Ergo amikor ezt Moszkva bejelenti, akkor virágnyelven jelezi: rövidesen hadrendbe állítják őket, ha ez még nem kezdődött volna meg.
Lásd a közúti konténerekbe pakolt Klub rakétát – akkor fogod meglátni, amikor durran.
Ki tudja, hol és mennyi van belőle épp a világ különböző pontjain, mondjuk Irántól kezdve az Atlanti-óceán nyugati részéig bezáróan.</i>

Ugyanígy egyetlen szavukat sem hiszem el nem csak az oroszoknak vagy a kínaiaknak (<i>főleg</i>) illetve az USA-nak (<i>alapból</i>), hogy kinek mennyi azonnal bevethető atomrobbanófej van a birtokában. A SPIRI adatait hagyjuk a fenébe, azok is csak kapott anyagból dolgoznak.

<i>Az USA hírszerzés mindenkit lehallgat és megfigyel, az orosz hírszerzés mindehová be van épülve, a kínai hírszerzés real-time rendszere meg az a pár tíz, vagy akár százmillió kínai, akik már évtizedek óta diaszpórákban élnek szerte a világban. </i>

Sem Huntington nem tévedett, sem Todd.
Todd szerint nem III. VH lesz, hanem amerikai behátrálás és a Pax American korszak vége, a dolgok végül kiegyenlítődnek.

Minden – főleg természettudományokban jártas – emberke pontosan érzi azt, hogy a jelenlegi világstruktúra excentrikusan működik mert orbitális aránytalanságok vannak benne. A mozgásban lévő rendszerek belülről előbb-utóbb kiegyenlítődnek (összekopnak)…, vagy összeomlanak.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Monte, köszi! Elég rosszak a kilátások. Sosem hittem volna pár évvel ezelőtt, hogy egyszer még remélni fogom, hogy az orosz és/vagy kínai józanságon múlhat a világ sorsa (és persze azon, hogy az USA ne hozza meg a legrosszabb döntést).

Oroszország - India tengely. Minden más borulást hoz.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Háborús eszkaláció 2: Irak?
http://444.hu/2015/10/01/irakot-is-bombaznak-az-oroszok/
"...Moszkva már bejelentette, amennyiben az iraki kormány felkéri őket, akkor berepülnének Irakba is, hogy az Iszlám Állam állásait támadják – tudta meg orosz külügyi forrásokból a RIA hírügynökség.
<b>Az iraki miniszterelnök, Haider al-Abadi üdvözölte a felajánlást</b>, egyúttal azzal vádolta az Egyesült Államokat, hogy nem nyújt elég támogatást az iraki hadseregnek a terroristák elleni harcban."
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 890
113
http://orientalista.hu/a-sziriai-demokratikus-ellenzek-inkabb-iszlam-allamot-valasztana/

Az FSA Egyértelművé tette hogy az Iszlám államot választanák így is úgy is .

Na most akkor mivan?

Úgy felrúgják a jenki tábornokot is ahogy azt tették líbiában is csak bukjon el Assad.

Már sokszor írtam, hogy mérsékelt szír ellenzéki nincs, mind iszlámista.
Ezeket a terroristákat teljesen meg kell semmisíteni fuggetlenul attól minek hívják oket és ki a szponzoruk...
Szíriának más lehetosége nincs mint Asszad hatalmon maradása Szíria államiságának fennmaradásához.
Még belegondolni is rossz mi lenne , ha terroristák gyoznének!
Siiták (gyerekek, asszonyok) mészárlása,óriási menekultáradat, szír államiság megszunése. Egyszóval vagy Líbia 2 vagy Iszlám Kalifátus lenne Szíria terulete!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 890
113
Lavrov New Yorkban felszóllította az újságírokat, hogy "csak az igazságot írják, csakis az igazságot ,semmi mást az igazságon kívul"
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
https://www.youtube.com/watch?v=INSj3Avk5YM&feature=youtu.be
Baj van a FED elnökségén belül!
Janet Yellen, a FED elnöke a múlt heti beszéde során többször fél percekre is elhallgatott – kínos csend az ülésteremben.

https://www.youtube.com/watch?v=kEEzuyco00U
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Haubagoi:</b>
Most léptem le innen, ne rángassatok vissza! ;D
Egyébként miről polemizál a koma, az angol tudásomnál csak az orosz gyalázatosabb és ciki lenne a kölyköt megkérni, hogy tolja szinkronban a dolgot.
Ja, és ha válaszolsz tisztelj meg nyugodtan a rémálom topikban.
Előre is köszi!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<b>Haubagoi:</b>
Most léptem le innen, ne rángassatok vissza! ;D
Egyébként miről polemizál a koma, az angol tudásomnál csak az orosz gyalázatosabb és ciki lenne a kölyköt megkérni, hogy tolja szinkronban a dolgot.
Ja, és ha válaszolsz tisztelj meg nyugodtan a rémálom topikban.
Előre is köszi!

Hát csak röviden, arról, hogy Janet Yellen-nek azért szorult el a torka félpercekre, mert ráébredt, hogy neki kell ezeket a hazugságokat felolvasnia, és ő lesz az, aki a történelemkönyvekbe úgy kerül be, mint akinek a FED-elnöksége alatt összeomlott az Egyesült Államok. Ő lesz a felelős, és már eleve ezért is választották ki őt erre a szerepre, nem azért, mert ő volt a legtehetségesebb.

Plusz, hozzátenném, hogy különösen nagy (szerintem sírógörccsel küszködő) szünetet tartott azután, miután azt ígérte, hogy TELJES FOGLALKOZTATOTTSÁG lesz hamarosan az USA-ban, miközben eszébe juthatott 1929-33 és hogy ennél nagyobbat nem is lehetne a népnek hazudni...
...és most ő az, aki kiáll a nép elé és hazudik. És, hogy ez az ő valódi szerepe, hogy hazudjon.

800px-Lange-MigrantMother02.jpg
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
A VW botránynak igazán az lesz a legnegatívabb következménye, hogy az emberekben a bizalmat vágták haza és a jövőben már nehezen fognak elhinni bármit, ami a prospektusokban, leírásokban szerepel, ráadásul a tesztek valódiságában is kételkedni fognak és ez nem csak az autó iparra fog vonatkozni.
Személy szerint én a nagy világégést még jóval távolabbinak tartom, a természeti katasztrófák előbb fognak bekövetkezni. A farok méregetés most kicsúcsosodik, de látható, hogy nem a fegyverek fognak igazán dominálni (a népvándorlás sokkal súlyosabb és nehezebben is lehet ellene védekezni, pedig még csak az elején vagyunk), azok megmaradnak a kisebb régió szinten, hanem a kíméletlen gazdasági-pénzügyi manőverek a cyber hadviseléssel megspékelve. A fegyverek inkább két dolog miatt kellenek. 1. Üzlet, 2. Mindenki tudja, hol a helye, meddig mehet el.
Itt egy vélemény, érdemes végig nézni.
https://youtu.be/iRSGJmPZ6NQ
"igazán az lesz a legnegatívabb következménye, hogy az emberekben a bizalmat vágták haza"
A legfontosabb dolog ami nélkül a világunkban semmi nem működik. A bizalom az alapja a pénzrendszerünknek ami a gazdaságot működőképessé teszi mert a pénz adósság lévén az adós hitelessége jelenti az értéket. A bizalom az alapja még a legprimitívebb tevékenységeink működésének is mert még a közlekedésben is arra számítunk, hogy többé-kevésbé a másik is betartja a szabályokat. De ezeknél a részleteknél sokkal fontosabb, hogy ez a bizalom a gazdaság és a társadalom legelemibb szövete mert a szokások, a szokásjog, a kodifikált jog és ezek általános elfogadottsága teszi lehetővé, hogy ne kelljen minden mozdulatunkat előre biztosítani.
Nem véletlen az, hogy ezt támadják minden eszközzel.
A bizalom megrendítése kiszolgáltatottá teszi az egyes szereplőket és az információk birtokosai, illetve azokat akik az információkat kizárólagosan, generálni, terjeszteni, manipulálni tudják korlátlan hatalommal ruházza fel.
A hitelt nyújtó bankok mondják meg, hogy a gazdaság melyik szegmense fejlődjön, a hitelminősítők határozzák meg, hogy melyik ország érdemes arra, hogy éljen, a média mondja meg, hogy mit csinálj, kit szeress, kit gyűlölj, ki a jó, ki a rossz, ki a szép, mi a szép, ki csúnya, mi csúnya, hogyan viselkedj.
Az információ egy bizalmatlan, káoszba döntött globális világban korlátlan hatalom.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 982
113
Hát csak röviden, arról, hogy Janet Yellen-nek azért szorult el a torka félpercekre, mert ráébredt, hogy neki kell ezeket a hazugságokat felolvasnia
Akik ilyen pozícióba kerülnek, azoknak nem probléma hazudni. Itt követelmény, hogy ne legyen gerinced. Ha meg megállíthatatlanul omlik a rendszer, akkor akármelyik bazári majmot a vezetőjévé lehetne tenni, úgyis omlik. Ha ennyire szar a helyzete, akkor miért nem mond le? Pár hónapig elvállalom én is, aztán ha pont alattam beszarik az egész akkor elmultnyócévezek egyet vagy valami.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A közel 30 éve a terrorizmussal foglalkozó biztonságpolitikai szakértő szerint azok dobálják el a biztos menekültstátust jelentő szír útleveleket, akik új személyazonosságot akarnak maguknak, és amíg a biometrikus adataikat sehol nem rögzítették, ezt meg is tehetik.
http://www.hirado.hu/2015/10/01/alaposan-felkeszitik-a-bevandorlokat-georg-spottle-szerint-2/
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote>Hát csak röviden, arról, hogy Janet Yellen-nek azért szorult el a torka félpercekre, mert ráébredt, hogy neki kell ezeket a hazugságokat felolvasnia
Akik ilyen pozícióba kerülnek, azoknak nem probléma hazudni. Itt követelmény, hogy ne legyen gerinced. Ha meg megállíthatatlanul omlik a rendszer, akkor akármelyik bazári majmot a vezetőjévé lehetne tenni, úgyis omlik. Ha ennyire szar a helyzete, akkor miért nem mond le? Pár hónapig elvállalom én is, aztán ha pont alattam beszarik az egész akkor elmultnyócévezek egyet vagy valami. </blockquote>

Ezen elgondolkodtam én is. Arra jutottam, hogy szerintem emberből van Janet Yellen is, és egy bizonyos ponton túl már ő sem bírja elviselni a hazugságokat. Hogy miért nem mond le? Hát hová menjen? Mindenki ismeri őt a médiából, ha bedől az Egyesült Államok, még a legutolsó hajléktalan is felismeri és meglincseli a nyílt utcán - ha lemond. Ha nem mond le, akkor talán megvédi őt a hatalmi gépezet - de ekkor végig ki kell szolgálnia azt, vagyis nem mondhat le. Viszont idegekkel sem bírja már. "Elmúltnyócévezni" meg csak akkor lehet, ha van folytatás...
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Én sem gondolnám hogy Janet becstelen ember lenne. A főnökei már inkább, akik az elnöki székbe ültették. Az elnöki szék célkereszt mindenhol.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Egy kis epizód: hogy kell Hummer-t vezetni (Irak) - tütűttt! elütök mindenkit!

megj.: de jó lesz, amikor Magyaro.-on is így közlekednek...

https://youtu.be/Z_HJ1IJWz7Y
 
Status
Not open for further replies.