[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 184
2 880
113
ezt egy komoly szakítópróbának fogom tartani. Lehet, hogy Indonézia, meg a többiek most USA pártiak, de ha az IMF megszorításokat kér, akkor bizony lesz parasztgyalázat. A növekedésük Kínának volt köszönhető. Nem hiszem el, hogy az átlag amerikai vietnámi cuccot fog venni, mert TTP-tag. Sárga ez is, oszt jó napot.

Szerintem a TTP nem véletlenül került ilyen gyorsan tető alá. Durva lenne, ha amikor beindul a daráló, a BIRC-en keresztül az Eurázsiai unió kínai pénzt ad nekik.

USA helyében azt csinálnám, hogy a beáramló pénzeket kihelyezem vállalati hitelekbe. Bedől? Na és, annyit nyomtatok, amennyit akarok. Viszont a hitellel nemfizetés esetén tulajdonjogot szerezhetek egy csomó cégben. A multikon keresztül meg további nyomást gyakorolhatok a politikusokra.
Lehetne ennek logikája de már túl sokan ismerik a játékot ahhoz, hogy nyugodtan kényelmesen végig lehessen vinni. Az adósok nem fizetése lenne a kisebbik baj, a nagyobb az lenne ha azt mondanák" Nem adsz több hitelt, majd ad Kína, vagy Oroszország"

És természetesen dollárban.

Az egyszerű kirablástól pedig mint látható Szíriát is megvédte Oroszország. Ha már rablásról van szó ő a másik oldalon szeretne állni.


Két autó megy egymással szembe. Az veszít, aki hamarabb rántja el a kormányt. Ha Putyin rutinos, akkor úgy ül be az autóba, hogy egy nagy üveg vodka van a kezében, amit láthatóan az amerikai autó előtt iszik meg, majd beül az autóba, és kidobja a kormányt. Tétek megtéve. (Az atomfegyverek kapcsán tett korábbi bejelentések ezt mutatják...)
Nem csak ez az egyetlen kimenetel lehetséges. A pénzpiacokon a másodlagos pénzek értéke már régen meghaladta a trilliárd dolláros szintet. Ezek a szívességi, vagy futtatott váltók minden gond nélkül "jegybankpénzre" azaz "igazi" pénzre válthatók és materiális javakba forgathatók. Ha ezt nagyon óvatosan ezeknek a pénzeknek a töredékével, egy két százalékával csinálják csak akkor derül ki a katasztrófa amikor már a többi "maradék" pénz mögött nincs semmi megvásárolható érték. A világon létező megtakarításoknak talán néhány százaléka mögött van megvásárolható termék vagy található bármilyen érték.
Akkor Putyin nyugodtan félreállhat a vodkás üvegével és végignézheti amint elszáguld mellette e másik autó.
A FED pengeélen táncol.
Nem az a kérdés, hogy elveszítik-e a megtakarítók a megtakarításaikat hanem az, hogy kinél fog landolni.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 830
33
38
<b>Krokomach</b>
Így van, azért a Nagy Sakktábla topikban úgy gondolom, ügyesebb jósok vannak, mint Németországban. :D
http://www.hirado.hu/2015/12/11/megbuktak-a-nemet-josok/
Egyébként meg nem tévedtek egy dologban, szerintem.

<b>Melampo</b>
http://www.costadelsolmagazin.com/content/mit-jelez-az-olajar-melyrepulese
Véleményed?

<b><i>Más:</i></b>
Némi amerikai csillagháborús projekt (?) – ez is az orrunk előtt történik egyébként:
http://www.costadelsolmagazin.com/content/mar-200-napja-figyel-az-x-37b

Kurjongatva tapsoló közönség: klímaegyezmény született.
http://444.hu/2015/12/12/megtortent-az-elkepzelhetetlen-megkotottek-a-globalis-klimamegallapodast
Majd elválik, hogy lefektették-e az új, kooperáción alapuló leendő világkormány világrend alapját vagy csak „egeret szültek a hegyek”, amely ha másra nem is, de parasztvakításra
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
Montezuma
Amíg nincs atomháború addig van remény. És eddig még megúsztuk. ( bár, ha igaz, ehhez kellett néhány józan amcsi tiszt is anno..)
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 776
18 012
113
<b>ozymandias</b>
Érdekes, amiket írsz és úgy látom, azért Te is képben vagy sok dologgal.
Mi tippelsz, milyen irányban fog mozdulni tovább a helyzet?

nincs varázsgömböm :) Amit mindenki áraz, az a kamatemelés. A FED-től ezt "várja" a piac. A FED lépése lépésre sarkallja a többieket is. Kettő dologhoz kötötték a kamatemelést: a foglalkoztatottság és az infláció. A foglalkoztatás OK de a inflációs cél messze.

Azt kell látni, hogy nagyon sok a "forró" pénz (másodpiaci "okos" termékek) a világban. Ez keresi a helyét, keresi azt a helyet, ahol tud működni. Ha ez a mennyiség elindul, akkor az ki fogja szívni a feltörekvő piacokat. A brazilok, Venezuela, Chile, Peru is nagyon sebezhetőek, Dél-Kelet-Ázsia dettó, de az arab államok némelyike szintén. Ha ennyi kötelezettséget kell kifizetni, páran csődbe mehetnek. Ez meg szépen megy tovább. 2008 óta 18000 milliárd dollár hitelt vettek fel, monetáris politika sokaknál még sci-fi. Dominószerűen beindulhat egy hitelválság.

Ugyanez érintheti a nyersanyag-kapcsolt cégeket (bánya, energetika, kiszolgáló cégek, stb). A Glencore - az egyik legnagyobb bányaipari cég késélen táncol. Ő lehet a Lehmann-Brothers. Elég nagy ahhoz, hogy felfigyeljenek rá és utána erre a problémára. Hitelből finanszírozott cégek, akik túl nagyra nőttek és egyre kevesebb a bevétele. Ez növeli a csődkockázatot. Az adósságát leminősítik. Rengeteg alapkezelőnél szabály, hogy mondjuk csak 2A-s-nál jobb instrumentumot birtokolhat. Ha leminősítik, akkor kitáraznak belőle és indul az ördögi kör.

Ez nem fog megállni a bányaipari cégeknél. Megy tovább az energetikai és olajipari cégek irányába. A norvégoknál már áll a bál. A Schlumberger 20 ezer embert, a Halliburton meg a Baker Hughes együtt 35 ezret. Ezek olajos emberek. 55 ezer állás. Norvégoknál is hallom a kollégáktól, hogy ma 500, tegnap 2000. Utána jönnek a palagázosok. A sok vállalati kötvény egyik napról a másikra finanszírozhatatlanná válik. Az olaj árfolyama észre se vette az orosz-török csörtét.

Ez előbb-utóbb beér Európába. Az európai adósságokat is nehéz lesz finanszírozni. 2008-ban még az EUR/USD 1,6 volt, mára lassan paritáson van. Ez majd az olaszoknál lesz fájdalmas (3. legnagyobb államadósság a világon). Az EU sem nő, hanem inkább stagnál. A növekedés vissza fog esni a csökkenő feltörekvőpiaci kereslet miatt (lásd luxustermékek, BMW, Audi, stb.). Majd megfelelő időben újra előveszik a PIGS államokat.

Mo. szintén elő lesz véve. A jegybanknak a 320-as euró még jó is lehet. De könyörgöm, most ennyi lassan és még nincs igazán nagy hullám, csak kicsi fodrozódás. A svájci frank is erőre kap, a devizahiteles árfolyamrögzítés még tartogathat meglepetéseket. Kifutnak az EU-s programok, ezzel együtt a beruházások is. A GDP célok nem nagyon fognak teljesülni. A jegybankunk 20 milliárd eurón csücsül. Ez azért sokak számára csábító.

Amerika szerintem 4 dologra játszik:

- Irán is mehet az olajpiacra. Tovább öntik az olajat. Több ország kerül nehéz helyzetbe. Több cég/ország megy a levesbe, kerül amerikai GAZDASÁGI megszállás alá. Ehhez nem kellenek katonák meg bombák (ideális esetben)

- Oroszországgal szemben nem merik megkockáztatni a katonai összecsapást. Inkább kivéreztetik az összes szövetségesét (is). Egyre kevesebb pénz jut majd fegyverre. Oroszország nehezen jut dollárhoz. Nem csak az olajon és a földgázon keresztül kap az arcába. A többi nyersanyag (réz, nikkel, króm, mangán, szén, stb.) a béka segge alatt

- Kína: Hasonló a játék, mint az oroszokkal, csak ott a fogyasztási javak lesznek pofozva. Recessziós országok nem veszik két marokkal a kínai cuccokat. Lesz a nagy csomó eladhatatlan portéka a raktárban. Az árnyékbankos hitelek egyre-másra dőlnek össze. Egyik oldalon a munkanélküliség másik oldalon a pénzüket befektetők. 300 milliós a kínai középosztály... Mi csak a jéghegy csúcsát látjuk, de abból is csak annyit, amennyit láttatni engednek

- Eltolják a klímaváltozási egyezményt. Ilyen olajárak mellett csak állami szubvencióval lehet megújuló energiával foglalkozni. A zöld energia miatt költségnövekményedet senki nem fogja megfizetni.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Orosz atomcsapás lehetősége - Nógrádi György, felvezetés
https://www.youtube.com/watch?v=5KMzz6GmsnE

Orosz atomcsapás lehetősége - Nógrádi György, Morningshow
https://www.youtube.com/watch?v=HzgwRISPFKE
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 662
3 514
113
várni kell mosógépre.... :D

FED már beszüntette a QEt. Azaz leállt a nyomda.

Ha emel akkor sztem 10 max 25bpvel kezd. +0.1-0.25% kamatemelkedés nem dönt senkit önmagában csődbe.

Más kérdés, hogy sok ország fő bevételi forrása a nyersanyag export (olaj, gáz, szén, vas, réz...) és elég kellemetlen amikor hirtelen felére esik vissza a megtermelt export jövedelem.

olaj szempontjából további probléma, hogy
-palakutakatnál 40$ alatt nem repesztenek tovább de ha 40-45$ fölé megy az olaj ára beindul a repesztés. Ez egy 5éves távon simán megfoghatja olaj árat 50$ alatt.
-Új olcsón termelő források akarnak megjelenni a piacon. pl Irán, és Venezuela. Venezuela már alá is írt egy 1mbd! kitermelést célzó megállapodást Ooal és most választások után akár már jövőre nem lepne meg ha a jövőben kötődne még pár ilyen NYi cégekkel is.
A hosszabb távú cél pedig, hogy 10mbd termelés. Ez ugye mint SzA. És ennek SzA arányban export lesz.
És Iránnak is hasonló tervei vannak.
-hosszabb 5+év távon gondot fog okozni, hogy annak ellenére, hogy a 40$os olajjal évtizedekig boldogan elzakatolna a világ mégis átment egy egész ambiciózus klíma megállapodás. Ez komoly lökést adhat az amúgy is felfutóban lévő zöld/CO2 mentes energiatermelésnek.

és igen vannak bajok. Kína gyengélkedik és sok szempontból túl van már a csúcson, EU politikailag megosztott, Oo ld nyersanyag export, Brazillia recesszióban de ez még nem a világvége egyszerűen kezelendő és kezelhető problémák.

és még mindig megy az a nyomorult mosógép....
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 830
33
38
<b>Fade</b>

Köszönjük az észrevételt, örülünk, hogy a mosógép működik, de nem világvégéről, hanem a világrend végéről énekeltünk eddig is.

Sőt, én azt állítom, hogy nukleáris háború is simán jöhet, mert nem világvége lesz, max. a jelenlegi civilizáció vége.
Egzakt tények: Hirosima és Nagaszaki.

A többi esetleges következmény egyelőre csak hipotézis.

A klímaegyezmény egyelőre csak egy papírdarab, várjuk ki a végét a nagyszabású álmoknak, az eddig tapasztalat azt mutatja, az írott malaszt xart sem ér.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 491
3 000
113
Most omlik össze a világ, amit 350 éve ismerünk - Kissinger.
http://444.hu/2015/12/12/most-omlik-ossze-a-vilag-amit-350-eve-ismerunk

<b>Akagi:</b>
Túltermelési válság van, a piacok bedugulnak, mert az eddigi fogyasztásra épülő termelés óriási feleslegeket hoz létre még hatalmasabb nyersanyag és munkaerő költségekkel, miközben a hitelekre épített fogyasztás visszaesik.
Ezért zuhan a kőolaj ára is, a nagy gazdaságok köhögnek!
Kissinger nem hülye, de szerintem már késő bánat. Az a hajó már kifutott.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 830
33
38
<b>Tomcat1:
</b>
Z. Brzezinksi a legújabb könyvében (<i><b>Stratégiai vízió – Amerika és a globális hatalom válsága</b></i>) külön fejezetet szentel a <i>Nyugat visszaszorulásának </i>(fejezetcím) - ami véleménye szerint már évtizedek óta tartó folyamat - valamint az USA megítéléséről és helyzetéről/állapotáról is értekezik az <i>Elhalványuló amerikai álom</i> című fejezetében.
A Nyugati világ globális térvesztése egy olyan folyamat következménye, ami az USA meggyengüléséből és Európa hanyatlásából ered.
Brzezinski hat pontot fogalmaz meg, melyeknek - mint „<i>belső negatív realitás</i>” – a rendbetétele előfeltétele annak, hogy az USA képes legyen a tendenciát megállítani és megfordítani. Ezek tételesen a következőek:

1. <i>„a növekvő és előbb-utóbb kezelhetetlen államadósság”</i>
2. <i>„Amerika elhibázott pénzrendszere”</i>
3. <i>„szélesedő jövedelem-olló és stagnáló társadalmi mobilitás”</i>
4. <i>„egyre romló országos infrastruktúra” </i>
5. <i>„Amerika ötödik jelentős hátránya az a lakosság, amely szinte semmit sem tud a világról”</i> és a <i>„gyenge közoktatási rendszer” </i>
6.<i> „patthelyzetben lévő és megosztó pártoskodástól szenvedő politikai rendszer”
</i>

Ha jobban megnézzük ezeket a pontokat akkor az USA előtt nem kisebb házi feladat áll, mint az, hogy az amerikai pénzrendszert át kell alakítani és csak ezután jöhet az államadósság kérdésének nem tüneti, hanem hatékony kezelése.

A társadalom polarizációja olyan komoly méreteket öltött, hogy a Nagy Olvasztótégely társadalma belülről nem is alapvetően bőrszín és vallás, hanem jövedelmi alapon szakad darabokra!

Az Egyesült Államok belső infrastruktúrája nem csak gyorsulva romlik (utak, hidak, vasút állapota, repterek, városi közmű-rendszerek), hanem az alkalmazott technológiák fejlettségében már konkrét lemaradás is van a világ több, fejlődő (!!!) országával összehasonlítva. Márpedig az alaptétel, ha látni akarod egy állam fejlettségét/állapotát, akkor nézd meg az infrastruktúráját.

Az amerikai közoktatási rendszer nem elégíti ki az alapvető elvárásokat sem.

Végezetül a politikai elit megkövesedett, az elméletileg kétpárti rendszer mostanra a gyakorlatban úgy működik, mintha egypártrendszer lenne az USA-ban, mégpedig egy nem működő egypártrendszer.
<i>(Erről Jimmy Carter egykori amerikai elnök is beszélt, csak kevésbé volt pollkorrekt, ő azt állította, hogy a demokrácia már nem működő valóság az USA-ban.)</i>

Nos, a felsoroltak alapján látható, hogy ez a hat peremfeltétel valójában három csoportra bontható, melyek közvetlenül és átfedésben összefüggenek egymással:

A: pénzrendszer – államadósság – belpolitikai rendszer patthelyzete

B: alacsony színvonalú közoktatás – általánosan romló jövedelmi viszonyok – beállt társadalmi mobilitás

C: általános infrastruktúra romlás és lemaradás, amiben semmi meglepő nincs, hiszen a állam a közoktatás/közgyógyászat/közellátás helyett a hadiipari komplexum gazdagodására és a rablóháborúk finanszírozására fordította az USA szinte összes tehetségét, erőforrását és pénzét az elmúlt évtizedekben.

Brzezinksi a meglátásaival ráerősít sok olyan véleményre, amelyekről már többször értekeztünk akár ebben a topikban. Brzezinski egy olyan amerikai stratéga, akit nehéz lenne Amerika ellenességgel és orosz barátsággal vádolni, emiatt örülök, hogy bizonyos vélemények tekintetében nem holmi <i>"ócska keleti propagandistára" </i> kell hivatkoznom.
Azt külön hozzátenném, ha hamarabb olvasták volna Todd és Huntington műveit, akkor valószínűleg nem tartott volna ennyi ideig az ébredés. A két hivatkozott nyugati (egy francia és egy amerikai) elme bő másfél évtizeddel beelőzte Brzezinskit és Kissingert is.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 491
3 000
113
Monte,
Az usa nincs összeomlófélben, ellenben az euval. Washington nagy tankhajó, vagyis lassan fordul. Persze nem zárható ki egy rebellis állapot ott, az öreg kontinensen ennek az esély jóval nagyobb, mivel töredezettebb, és gyengébb is talán. Nagy peremfeltétel az önellátásra való képesség. Ott az megvan és a technológiai előny is ott van ca. 35-40 éve. Washingtont én nem féltem. Közép Európát annál inkább.
Az oktatás minősége viszonylagos. Ott főleg nem azon múlik a dicsőség. Bármikor elszívhatják azt. A pénzredszer tárgytalan, míg 7 hordozó járja a habokat. A többiek csak próbálkoznak, de erre a kutya is ráfizetett.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 830
33
38
Brzezinski könyvének egy részéről adtam nagyon rövid összefoglalást (kb. 100 oldal egy oldalra sűrítve), az idézőjeles kifejezések pedig az írótól származó szó szerinti kifejezések, idézetek.

Tisztázzuk:

Brzezinski (is) nem az USA összeomlásáról, hanem az <b>USA vezette világrend</b> egyértelmű hanyatlásáról és bomlásáról beszél. <i>(Ez egyébként egy teljesen nyilvánvaló dolog, napi szinten lekövethető még a mainstreamből is.)</i>
Hogy az USA képes lesz-e <i>"átvészelni"</i> egyben vagy sem az eddig kizárólag általa irányított világrend rendszerszintű bedőlését, nos, ez majd kiderül.

<i>Arra viszont felhívom a figyelmet, ha Brzezinskinek van igaza, akkor az azt jelenti, hogy az Egyesült Államokat az alapjaitól kezdve kell megreformálni, első helyen a pénzrendszerrel, ami annyit jelent, hogy a jelenlegi FED és IMF struktúrákhoz és a dollárhoz is hozzá kell nyúlni.
Egy ilyen próbálkozás miatt már lőttek agyon amerikai elnököt is!</i>

Összességében nem hiszem, hogy az USA a jelenlegi formájában képes lesz ezt a hat területet rendbe rakni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 917
72 968
113
Burundi, a hadsereg +100 civilt ölt meg.
CWCguglU8AA03UV.jpg
CWCgwV1UYAA9tOL.jpg
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 184
2 880
113
<b>Melampo</b>
http://www.costadelsolmagazin.com/content/mit-jelez-az-olajar-melyrepulese
Véleményed?
Tudod van úgy, hogy én is tanácstalan vagyok. Ez is az az eset. A pénz olyan mint a lufi. Ha valahol összenyomod akkor máshol dudorodnia kell. Az olajban, - annak teljes vertikumában - kereskedelem, kitermelés, beruházás, kutatás, lekötött pénzek amelyek most felszabadultak nyomtalanul eltűntek. Nem jelentkeznek sehol. A FED pedig újra ezer milliárd dolláros kötvény hegyeken ül amit kénytelen volt összevásárolni, elkerülendő a leárazást.
Azt értettem, hogy a dollárt azzal mentették meg a megállíthatatlan inflációtól, hogy kivitték keletre, ázsiába a termelést, ezzel olcsóbbá téve a terméket is. Ráadásul ez az olcsón termelő keleti még megtakarítós fajta is tehát nem is költötte el még azt a minimális munkabért sem amit kapott.
Eddig. Most kezdi elköltögetni de a kínai tőzsdével rögtön sikerült is visszavenni tőle pár ezer milliárdot.
Ezt az olajjal is eljátszani az olcsó ár miatt növekvő fogyasztás és növekvő szennyezés miatt öngyilkosság.

Ugyanez érintheti a nyersanyag-kapcsolt cégeket (bánya, energetika, kiszolgáló cégek, stb). A Glencore - az egyik legnagyobb bányaipari cég késélen táncol. Ő lehet a Lehmann-Brothers. Elég nagy ahhoz, hogy felfigyeljenek rá és utána erre a problémára. Hitelből finanszírozott cégek, akik túl nagyra nőttek és egyre kevesebb a bevétele. Ez növeli a csődkockázatot. Az adósságát leminősítik. Rengeteg alapkezelőnél szabály, hogy mondjuk csak 2A-s-nál jobb instrumentumot birtokolhat. Ha leminősítik, akkor kitáraznak belőle és indul az ördögi kör.

Ez nem fog megállni a bányaipari cégeknél. Megy tovább az energetikai és olajipari cégek irányába.

És azok az amerikai cégek akik évek óta a FED hiteleiből vásárolják a saját részvényeiket és ők maguk a saját eladósodott tulajdonosaik?

várni kell mosógépre.... :D

FED már beszüntette a QEt. Azaz leállt a nyomda.

Ha emel akkor sztem 10 max 25bpvel kezd. +0.1-0.25% kamatemelkedés nem dönt senkit önmagában csődbe.

Szerintem sem mer emelni vagy csak valami jelentéktelen jelképes százalékot.
Különben megáll "az rohadt mosógép".
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 184
2 880
113
Brzezinski hat pontot fogalmaz meg, melyeknek - mint „<i>belső negatív realitás</i>” – a rendbetétele előfeltétele annak, hogy az USA képes legyen a tendenciát megállítani és megfordítani. Ezek tételesen a következőek:

1. <i>„a növekvő és előbb-utóbb kezelhetetlen államadósság”</i>
2. <i>„Amerika elhibázott pénzrendszere”</i>
3. <i>„szélesedő jövedelem-olló és stagnáló társadalmi mobilitás”</i>
4. <i>„egyre romló országos infrastruktúra” </i>
5. <i>„Amerika ötödik jelentős hátránya az a lakosság, amely szinte semmit sem tud a világról”</i> és a <i>„gyenge közoktatási rendszer” </i>
6.<i> „patthelyzetben lévő és megosztó pártoskodástól szenvedő politikai rendszer”
</i>

Ha jobban megnézzük ezeket a pontokat akkor az USA előtt nem kisebb házi feladat áll, mint az, hogy az amerikai pénzrendszert át kell alakítani és csak ezután jöhet az államadósság kérdésének nem tüneti, hanem hatékony kezelése.

A társadalom polarizációja olyan komoly méreteket öltött, hogy a Nagy Olvasztótégely társadalma belülről nem is alapvetően bőrszín és vallás, hanem jövedelmi alapon szakad darabokra!

Az Egyesült Államok belső infrastruktúrája nem csak gyorsulva romlik (utak, hidak, vasút állapota, repterek, városi közmű-rendszerek), hanem az alkalmazott technológiák fejlettségében már konkrét lemaradás is van a világ több, fejlődő (!!!) országával összehasonlítva. Márpedig az alaptétel, ha látni akarod egy állam fejlettségét/állapotát, akkor nézd meg az infrastruktúráját.

Az amerikai közoktatási rendszer nem elégíti ki az alapvető elvárásokat sem.

Végezetül a politikai elit megkövesedett, az elméletileg kétpárti rendszer mostanra a gyakorlatban úgy működik, mintha egypártrendszer lenne az USA-ban, mégpedig egy nem működő egypártrendszer.
Monte ez is félrevezető mint Brzezinski minden munkája.

1. „a növekvő és előbb-utóbb kezelhetetlen államadósság”
Nem ez az első pont. Ez egy következmény. A pénzrendszer működésének következménye.

2. „Amerika elhibázott pénzrendszere”
Nem amerika pénzrendszere elhibázott hanem az egész világ egy eltorzított hamis pénzrendszert használ.

3. „szélesedő jövedelem-olló és stagnáló társadalmi mobilitás”
Ez sem a probléma hanem megint csak a pénzrendszer működésének következménye.

4. „egyre romló országos infrastruktúra”
Megint ugyanaz, megint csak a pénzrendszer működésének következménye.

5. „Amerika ötödik jelentős hátránya az a lakosság, amely szinte semmit sem tud a világról” és a „gyenge közoktatási rendszer”
Vagyonokért kiépített kontraszelektált oktatási rendszer amelynek az a feladata, hogy hülyén tartsa és manipulálja a polgárokat.
Ez még csak nem is következmény, ez a rendszer működésének egyik alapja.

6. „patthelyzetben lévő és megosztó pártoskodástól szenvedő politikai rendszer”
Ugyanaz mint az előbb, százötven év harcával kialakított politikai berendezkedés, a rendszer működtetésének egyik alapja.

A legnagyobb baj azonban az, hogy ez nem az USA problémája mert ezeket mostanra áttestált az egész világra.
Brzezinski megpróbálja ezt úgy megfogalmazni, mintha ezek hibák lennének amelyeket az USA képes megállítani, megfordítani, korrigálni és ezzel mehet minden tovább.
Nem. Az USA tudatosan építette fel saját magát, rombolt le egy gazdasági, etikai ,morális rendet lehetőséget biztosítva ezzel magának a világ kifosztására.
És teszi ezt ma is.
Hiába mosdatja Brzezinski a szerecsent, az csak fekete marad.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 602
12 709
113
Titeket nem lehet egy percre sem magatokra hagyni :)

Sógornőmtől kaptam e-mailben a következő írást.
A forrásról azt írta:
"...küldték nekem,
a Magyarok Szövetsége vezetője ill. elöljárója Vukics Ferenc, az ő gondolatai..."

S akkor az írás:

"... " Én csak azt mondom, Pelikán elvtárs, a nemzetközi helyzet egyre fokozódik." Tanú
„ A tiszta igazságnak sohasem volt köze a fondorlatos politikához, és a politika sem tűzte ki soha céljául az igazság előmozdítását."

Herder

Értelmetlennek látom a különböző portálokon, fórumokon, komment-folyamokon zajló késhegyre menő vitákat és veszekedést. Ukrajnában, Szíriában, Irakban minden résztvevő fél úgy hazudik, mint a vízfolyás. Ne legyen senkinek illúziója bármiféle igazságosságról. A legtöbbet az egyszerű emberek vesztik ezen: életüket és egy nagyjából normálisan leélt élet lehetőségét.
Ennek ellenére a vágóállatot látják csak benne a résztvevő felek. Kétszínű Európánkban sem tekintenek rájuk másként, a közemberek sem. Szerintem kb, ennyire érzékenyek a mi életünkkel kapcsolatban is és kb. ennyire aggódnának, amikor a mi és gyermekeink életéről kell dönteni. Szadam Irakjában az embargó alatt egymillió gyermek halt meg, mert az alapvető gyógyszerek sem juthattak be az országba, a második amerikai támadást követő évtizedes káoszban egy-egy koporsóba 6-7 alig néhány éves gyermeket temettek el az iraki településeken, mert annyi gyermek áldozat volt.
Szörnyű a párizsii merénylet ,d e számomra még szörnyűbb volt, amikor a 180 szír kisfiút tarkón lövő "menekültet" megtapsolták a müncheni pályaudvaron. A szíriai ásatásokon dolgozó magyar régészek másképpen látták a az arab tavasz szír "forradalmát". Rájuk a felkelők lőttek először és ők a felkelőket látták először gyújtogatni és gyilkolni. Az állítólagos mérsékelt ellenzékiek ugyanúgy irtják az alavitákat, keresztényeket, siítákat, jezidiket, mint bármelyik terrorcsoport. Nőket, gyermeket, öregeket válogatás nélkül.
Az oroszokat nem érdekelte, hogy ki - kinek a zsoldosa Szíriában.Elsőként ütötték a szaúdiak, katariak, törökök, amerikaiak, izraeliek által támogatott csoportokat (akik egyszer hol innen, hol onnan veszik fel a fizetésüket). Az amerikai légicsapások is először azokat a bekerített kormányerőket bombázták, akik olyan stratégiai pontokat tartottak még ellenőrzésük alatt, amelyek mentén a támadó műveleteket fel lehetett volna építeni.
A törökök, kurdok, amerikaiak, európai cégek (talán még magyarok is) legalább három éve vették az olajat a terroristáktól, szerelték fel őket modern fegyverekkel, biztosították az egészségügyi ellátásukat és tízezrével utaztatták be az új és új harcosokat a területre. Eddigi életünknek vége. Összeomlott államok keretezik Európát amely maga is omladozóban van. Menekültek milliói, szír, iraki, afgán, pakisztáni, jemeni, eritreai, szudáni, csádi, malii, mauritániai, marokkói, líbiai,algériai, egyiptomi, nigériai, kameruni, kenyai stb. válsággócok. Megszállt területek, párhuzamos társadalmak, dzsihadista kiképzőhelyek egy olyan Európában, ahol bárki bármilyen igazságot kimond (az interneten közöl egy véleményt a migrációról), azonnal elveszti a munkahelyét Dániában, Svédországban, Ausztriában, Németországban. Nincsenek demokráciák. Hűbéri rendszerek épülnek ki mindenhol.
Az ukránokat felfalatták a grúz maffiával a Biden és Kerry fiúkkal, nektek szétlopták az országotokat (állami vagyon) 1991-ben, ellopták az önkormányzatok tartalékait 1998-2006 között. 2006-tól a családok megtakarításait és jövőbeli életlehetőségei kerültek a harácsolók kezébe . Nem tüntetettek,akkor, amikor ötszörösére emelkedett a hiteletek törlesztőrészlete, de a pár száz forintos internetadó miatt külföldről meg lehetett benneteket szervezni. Sírhattok a korrupció miatt is. Nem vagytok jelen a saját életetekben. Az életteret, amit nem töltesz ki, kitölti más. Életképes civil társadalmat nem tudtál kiépíteni. Amit nem a kormányzati kör fog kitölteni, kitölti más idegen érdek. Biztos lehetsz benne, hogy még pusztítóbb módon, mert nem fogja feszélyezni a közelséged és egy-két kiszolgálón kívül eszébe sem fog jutni, hogy másnak is juttasson a rablott javakból.
A románok még nagyobb Romániát (Moldova), a törökök még nagyobb Törökországot (türk egység), szaúdiak új, mindennél szélsőségesebb arab birodalmat álmodnak (az oroszok megbuktatása helyett a szaúdiakat csinálták ki az alacsony olajárral). Az amerikaiak felszámolják a maradék Európát (sose szívlelték), az oroszok a saját megsemmisülésük elől futnak, a Kínaiak tartják az ezeréves receptjüket: kivárnak. Mindegyik fél bármire képes és már háborúznak is.
A csöndben lévők meg jól keresnek ezen. Folyik az a bizonyos harmadik....Megvan a saját Szudétavidéke, Spanyol polgárháborúja, balti megszállása, Besszarábiája.

Neked idehaza pedig már nem az a nagy értelmiségi feladatod, hogy megint fikciók mögé bújva jól megmondjad a véleményedet a másik baromnak vélt magyarról. Be kell lásd, hogy minimum elvárás egy józanul gondolkodó embertől, hogy ne hazugságok kiszolgálója legyen. Sem egyik, sem másik fél nem fogja előkeresni a neten az éppen aktuális támogató véleményedet orosz vagy antlantista oldalon.

Ugyanolyan egykedvűen fog feláldozni téged és gyermekedet, mint ahogy teszi most ezt egy szírrel. A nagy számokkal dolgozó erőknek te nem is létezel! Most pedig elő a józan paraszti ésszel: mit csinálsz most, hogy az elkövetkező éveket túléljed? Talán egyetlen emberben fog valami empátia ébredni irántad (kicsi az esélye, de talán sikerülhet). A melletted élő másik magyar fog majd csak egyedül szánakozni, hogy gyermekeid élete pokol, hogy nincs mit enned vagy szétlőtték a házadat. Pártállástól függetlenül egyedül ő fog majd veled minden erejét megfeszítve rémülten keresgélni a romok között. Egyedül ő próbál majd vigasztalni, amikor a romok között meglátod saját alávalóságod eredményét.
Mit fog akkor számítani az, hogy kire húztad az ikszet egykor. Sem marslakók, sem eszkimók nem fognak megküzdeni az életedért.

Tiszteld a valóságot és az életedet és akkor rájössz, hogy családod, a barátaid, rokonaid, a veled egy nyelvet, egy műveltséget birtokló emberek nélkül sehova sem jutsz. Mindezeket magamnak is mondtam...

Ferkó
..."
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 776
18 012
113
<b>Melampo</b>


És azok az amerikai cégek akik évek óta a FED hiteleiből vásárolják a saját részvényeiket és ők maguk a saját eladósodott tulajdonosaik?

Ezt okosan csinálják. Ők nyomják fel mesterségesen az árfolyamokat, a nyáj meg megy utána. Ők tudják, hogy mennyinél kell kiszállni, a többiek nem. Azon sem lennék meglepődve, ha nem lennének már régen beállítva a shortok és csak az ENTER gomb hiányzik.

Nem véletlenül akkor vannak az IPO-k, amikor magasan járnak az árfolyamok, nem pedig akkor, amikor lent.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 830
33
38
<b>misinator</b>

Nem semmi írás.

<b>melampo</b>

Brzezinski nem először téved, ez így van.
Igyekeztem a véleményét közölni, a pontok sorrendje az ő sorrendje!
Az elvi hibákat alapból látni már olvasás közben is, nem is kevés témában!
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 776
18 012
113
2. „Amerika elhibázott pénzrendszere”

vagyis érted... A magyar állam felvesz hitelt dollárban. Ez játékpénz. Mi megkapjuk és valódi pénzzel fizetünk. Ha nem tudjuk visszafizetni a játékpénzt, akkor jönnek a gondok. A mi seggünket szétrúgják, leminősítenek, beszórnak a másodpiacon, stb..

Ez kb. olyan, mint a CO-kvóta. Fizetünk érte, történik valami? Semmi. Azt se tudjuk, hogy ki, kinek, mennyiért és milyen alapon adja el. A pénzből gépet építenek, ami felmegy, és leszüreteli a magaslégkört???

Amerikával történik bármi is? Semmi. Ebben a helyzetben fenemód vicces lenne, ha valaki szintén elkezdene ugyanígy pénzt nyomtatni és elfogadnák ott fent Szibéria környékén. Vicces lenne, hogyha az oroszok - mint jelenlegi legnagyobb olajkitermelő, és Kína - mint a jelenlegi legnagyobb olajfogyasztó, egymás között kidobnák a jó öreg zöldhasút.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
:DDD Na ez vicces lesz

Olvasom a

"Így szivárog be Putyin az Európai Unió parlamentjébe"

http://444.hu/2015/12/13/igy-szivarog-be-putyin-az-europai-unio-parlamentjebe

6ndKcUTtOlo8CuIws.jpeg


c. cikket a 444-en, és rákattintok a forrásként megadott linkre:

Center for Eurasian Strategic Intelligence (CESI)

http://eurasianintelligence.org/news.php?new=14&num

Erre bejön ez :D

Nagelpilz_www.kepfeltoltes.hu_.png


Nagelpilz :D

Valami körömgombáról írnak az oldalon :DDD

"<b>Eurasische Fußpflege Techniken</b>
Nutze die Intelligenz des gesamten Kontinents
Das ist Eurasian Intelligence

Nagelpilz ist noch immer ein Thema, das gesellschaftlich in Eurasischen Ländern aber auch anderswo in der Welt tabuisiert wird. Dabei leiden deutschlandweit schätzungsweise zehn Millionen Menschen an Nagelpilz."

Eurázsiai Lábápolási Technikák
Használd az egész kontinens intelligenciáját
Ez az Eurázsiai Intelligencia

A körömgomba...

:DDD
 
Status
Not open for further replies.