[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
Ma reggel Dohában az Opec tagállamok(SZA,Katar, Venezuela) és Oo megegyeztek az olajkitermelés befagyasztásáról.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
<blockquote rel="boki">Ma reggel Dohában az Opec tagállamok(SZA,Katar, Venezuela) és Oo megegyeztek az olajkitermelés befagyasztásáról.

Ez mit jelent? Nem termelnek többet a mostaninál, vagy lecsökkentik a termelésüket?</blockquote>

Január 11. szintre stabilizálják a kitermelést. Nem nagy durranás, de jobb mint a semmi.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Mi folyik itt Gyöngyösön ? ? ?
<b>Megbukott az ukrán kormány</b>

Szinte bizonyosra vehető, hogy az ukrán parlament még a nap folyamán meneszti tisztségéből Arszenyij Jacenyuk miniszterelnököt, mivel az államfő pártja is ellene fordult.

http://www.vg.hu/kozelet/politika/megbukott-az-ukran-kormany-465661
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@plushun:
Oszinten szolva nem ertem, miert nem zavarjak mar el Merkelt a picsaba mind a sajatjai, mind a tobbi 'fejlett' EU orszag. Gyakorlatilag egy amokfuto.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Tessék konzervet, jódtablettát venni... én máris összesz*rtam magam! (facepalm)

http://24.hu/kulfold/2016/02/16/csutortokon-torhet-ki-a-harmadik-vilaghaboru/

Nem kicsit szenzációhajhászás. Azt persze nem fejti ki a cikkíró, mit is ért pontosan 3. világháború alatt. Ha a nukleáris adok-kapokra gondol, akkor ordas baromság. Ha még nagyobb helyi gebaszra (még több szereplővel), akkor esetleg, de az nem világháború. Igazán olvashatná a kedves cikkíró a HTKA fórumot. Már n+1-szer kiveséztük, hogy Szíria miatt senki nem fogja felvállalni, hogy esetleg leesik nála valami, ami fénylik, pukkan és látványos felhőformációt okoz.


World War III - The New Axis of Evil
https://www.youtube.com/watch?v=K20fm2166WM
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="boki">Ma reggel Dohában az Opec tagállamok(SZA,Katar, Venezuela) és Oo megegyeztek az olajkitermelés befagyasztásáról.

Ez mit jelent? Nem termelnek többet a mostaninál, vagy lecsökkentik a termelésüket?</blockquote>

A múltkor írtam, hogy a termelő országok tároló kapacitása betelt. Vagy kiöntik az olajat a földre vagy csökkentik a kitermelést. Még azt is jelenti, hogy csökken az Arab háború esélye.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A Ma reggel vendége Földi László 2016.02.16.
https://www.youtube.com/watch?v=E8HClKD3uxo


Háborúban élünk, az Iszlám Állam célja, hogy minél több katona érkezzék Európába, a szolgálatok ereje ezért megnő, és más módszerrel kényszerítik majd a politikát, hogy a tényeket ne mismásolja el – hangsúlyozta az M1 kedd reggeli adásában Földi László.
http://www.hirado.hu/2016/02/16/foldi-a-szolgalatok-modszert-valtanak/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
<blockquote rel="boki">Szenyja helyett jon Misa.

Kicsit bővebben? Értem én, hogy te nagyon otthon vagy az ukrán és orosz hírekben, de mások nem értenek félszavakból.</blockquote>

Ar<b>szeny<b>(ja</b>)</b> Jacenyjuk helyett Michael(mísa) Szaakasvili lehet az új ukrán kormányfo.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="boki">Ma reggel Dohában az Opec tagállamok(SZA,Katar, Venezuela) és Oo megegyeztek az olajkitermelés befagyasztásáról.

Ez mit jelent? Nem termelnek többet a mostaninál, vagy lecsökkentik a termelésüket?</blockquote>

A múltkor írtam, hogy a termelő országok tároló kapacitása betelt. Vagy kiöntik az olajat a földre vagy csökkentik a kitermelést. Még azt is jelenti, hogy csökken az Arab háború esélye.</blockquote>

Értem, olvastam a múltkori hozzászólásod is, csak arra voltam kiváncsi, hogy nőni fog az olaj ára, vagy marad a régi.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Nem igazán fog növekedni, mert a készletek a plafonon vannak. Talán néhány dollárral. De ahogy csökkennek a készletek nem kizárt a drágulás.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="boki">Szenyja helyett jon Misa.

Kicsit bővebben? Értem én, hogy te nagyon otthon vagy az ukrán és orosz hírekben, de mások nem értenek félszavakból.</blockquote>

Ar<b>szeny<b>(ja</b>)</b> Jacenyjuk helyett Michael(mísa) Szaakasvili lehet az új ukrán kormányfo.</blockquote>

Az durva lenne. Nem volt neki elég egy országot háborúba vinni? Mi van, Jacenyjuk nem akarta háborúba vezetni Ukrajnát?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="boki">Szenyja helyett jon Misa.

Kicsit bővebben? Értem én, hogy te nagyon otthon vagy az ukrán és orosz hírekben, de mások nem értenek félszavakból.</blockquote>

Ar<b>szeny<b>(ja</b>)</b> Jacenyjuk helyett Michael(mísa) Szaakasvili lehet az új ukrán kormányfo.</blockquote>

Az durva lenne. Nem volt neki elég egy országot háborúba vinni? Mi van, Jacenyjuk nem akarta háborúba vezetni Ukrajnát?</blockquote>

Ahogy nyilatkozta még nagyobb ambíciói vannak. Elnok szeretne lenni.:)
Állampolgársága megvan. (az ukrán a 4.)
Egyébként mindegy mert nem az ukránok dontenek a személykrol, hanem a gazdáik.
 
Status
Not open for further replies.