[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 1586

Guest
Az valóban szomorú, hogy ilyen sokan és ilyen hihetetlen mértékben pozitívan elfogultak Oroszországgal kapcsolatban. Ez különösen furcsa (vagy inkább tragikus), hogy ezt magyarként teszik. Elnézve a saját történelmünket, itt az lenne a normális ha negatívan lennénk elfogultak az oroszokkal kapcsolatban. Az sem lenne éppen erény, de érthető és többre is mennénk vele.

Beta, nem értek veled egyet.
Az emberek nem Oo.gal kapcsolatban elfogultak. Nem hiszem hogy bárki kritikátlanul azt gondolná hogy úgy általában Oo. és az összes orosz mennyire nagyszerű.
Viszont sokak szerint jelenleg Oo.ot sokkal jobban vezetik mind mondjuk az Eu.t.
Persze Putyin diktátor, de akárhogyan is nézzük el kell ismerni hogy tehetséges vezető.
(Ráadásul az ilyesfajta puha diktatúrák közel sem elfogadhatatlanok idehaza. Voltak - és úgy tűnik lesznek is még - nekünk is népszerű diktátoraink: Horty, Kádár, stb...)

Nem hiszem hogy úgy általában bármilyen országgal kapcsolatban elfogultnak kellene lenni, és szerintem semmivel sem mennénk többre ha utálnánk az oroszokat és keblünkre ölelnénk pl. a németeket.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 053
113
<blockquote rel="lgabo">
És mi lenne az alternatíva?

Oroszországtól a függőségeket alacsonyan tartani, stratégiai területeken meg a megszüntetésre törekedni. Az energiahordozók miatt ez persze nem megy teljesen, de törekedni lehet rá. Részben ezért is rossz/katasztrófális ötlet Paks 2-nél a hosszú távú orosz függőség kialakítása.

Mo nagy részben az EU-tól függ. Gazdaságunkat, politikánkat ő általuk tudjuk előrébb vinni. Ez nyilván nem jelent feltétlen főhajtást előttük, de azért erősen figyelembe kell venni hogy egy közösség vagyunk és sok mindent jobban csinálnak mint jelenleg mi magunk.

A nagypolitikában nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy az USA az abszolút nagyhatalom. De ez nem is baj, mert rajta kívül csak sokkal gázabb hatalmak vannak. Az USA lényegében békén hagy minket, az oroszokkal vagy kínaiakkal viszont keményen be lehet fürödni.</blockquote>

Amíg olyanokat írsz, hogy az USA békén hagy minket, addig ne várd hogy komolyan vegyünk.
Itt a topikon szerintem nem orosz imádat van, hanem a hazug nyugat és USA ellenszenv.
Azt mondod hogy az orosz függőség rossz, de a nyugati jó, magyarázd meg az egyszerű halandónak hogy miért is?
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Egyszer már leírtam: Orosz, szovjet, ruszki, muszka ugyanaz: Egy rabló népség. Ez a történelem folyamán többször bebizonyosodott, melyet a krími és a kelet-ukrajnai események ma is igazolnak.
Én nem tudom, de éltem orosz-szovjet-muszka iga alatt és jobban tetszett mint a mostani hoholisztán. Ha csak szűkebb pátriám helyzetét nézem –igaz, a Sztálin halálát követő konszolidáció során – az a mocsok elnyomó muszka megengedte, hogy Ungváron magyar szak induljon, a KISZO megjelenhetett önálló lapként nem holmi fordításban (jut eszembe gratulálhattok, ki lettünk tüntetve, de borítékot nem adott a konzul úr, tehát lesz még egy oklevelem a budi falára) ÁLlAMI LAPKÉNT ami azt jelenti, hogy meg kellet ugyan írni a "leninverseket", de e mellett publikálhattál bármiről ami nem sérti a rendszert és ezért állami alkalmazottként jó fizetést kaptál és nem koldulásból éltél mint ma, magyar tannyelvű iskolában érettségizhettem és érdekes módon azért oroszul csak könnyebben megtanultunk mint most ukránul. Amikor továbbtanulásra adtam a fejem és nem ment a nyelv az technikai-mechanika tanárom nem gúnyolódott a hiányos nyelvtudásomon, hanem jól lehordta az egyik földijét, hogy ő az anyanyelvén nem képes megtanulni amit kell, de ez a "magyar" bezzeg bevágja mint a Miatyánkot. A nyelvi problémák ellenére a hadseregben a magyar fiúk kimondottan jól teljesítettek és ezt a legtöbb tiszt és tisztes értékelte is. Az a mocsok rabló orosz –hiába nem az "övé" volt – csak nem engedte nyakló nélkül kirabolni a vidéket. Működött és virágzott az Aknaszlatinai Sóbánya (most lengyel sóval sózom a zsíroskenyeret és várom mikor jelennek meg a Tiszában az első makrélák mert lassan beszivárog a sós bányavíz a folyóba) és világszínvonalú volt az allergológiai kórház (még Brezsnyevet is kezelték benne), olyan fenyveserdők susogtak a Kárpátokban hogy ihaj, a falumban a Zeissnek termelt egy optikai lencséket gyártó műszergyár, egy tanár és egy buszsöfőr megengedhette magának, hogy két hetet a Krímen nyaraljon a családdal és még sorolhatnám.
Szóval bocsánat, de én nem tudok gyűlölködve gondolni az oroszokra. Nagyhatalmi vágyaik voltak-vannak? Nem jobban mint az USA-nak. Kiválasztott népnek tartották magukat akik új világrendet vezetnek be? Nem hordták magasabban az orrukat mint Izrael törzsei. Militáns társadalomban éltek? Csakúgy mint a Kaiser népe. Mindehhez pedig nyugodtan hozzávehetjük azt a sokat emlegetett orosz lelket. Az évszázadokon át tartó parancsuralmi rendszerek ugyanis az átlag oroszban az együttérzés és a segítőkészség olyan fokát nevelték ki amiről a zsíros nyugat legfeljebb álmodhat. Kár hogy most többek között pont ezt a "jószívűséget" támadta meg a nyugati értékrend.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
És azt se felejtsük el hogy az oroszokat ugyanaz a nyugatról érkezett eszme tette szovjetté és rabszolgává ami általuk minket is
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
<blockquote rel="beta"><blockquote rel="lgabo">És ott a fejlett nyugat is ugyebár akiknek annyit köszönhetünk ott van mindjárt Trianon

Trianonhoz sok minden vezetett. Persze benne van a nyugat sara is, de ott van eleve a rossz földrajzi-történelmi helyzetünk, saját hibáink is, és persze az is, hogy nem igazán tudtunk önálló politikát folytatni akkoriban, mivel korábban elbuktuk a 48/49-es szabadságharcot, amit akár meg is nyerhettünk volna, ha nem avatkozik bele egy keleti hatalom...</blockquote>

Ennek még fussál neki párszor.

A földrajzi helyzetünk kiváló.
A történelmi helyzetünkhöz a "nyugat" folyamatos árulása és háttéralkui vezettek:
-a Német-Római császárság felől folyamtosan agressziós törekvések voltak tapasztalhatók, jóval az után is, hogy az ország áttért a keresztény hitre.
-nápolyi, velencei, habsburg, bajor házak folyamatosan intrikáltak a magyar korona ellen annak megszerzése okán,
-a Velencei Köztársaság adta el a töröknek azokat az ágyúkat, amelyek Mohács alatt szétlőtték a magyar a hadat, holott előtte támogatásukról biztosították a magyarokat a pogányok elleni harcban,
-miután az osztrákok olyan szépen felszabadították a török alól az országot, rögtön meg is szállták és megkezdék a kizsákmányolását, elnyomását (nyelvhasználat, kettős mérce, kulturális értékek lerombolása, stb),
-48 leverése után Haynau+Bach (az általad itt felemlegetett keleti hatalom nem brahiból jött ide, hanem mint a Szent Szövetség tagja, szerődés kötelezte!)
-ahhoz képest, hogy az első világháború szereplői közül egyedül mi nem folytattunk önálló politikát, mi szenvedtük el a legnagyobb büntetést,
-amikor segítséget kértünk az angoloktól Hitler ellen, szartak ránk, gyakorlatilag eladtak minket Jaltában Sztalinnak,
-56-ban szartak ránk,
-90 után a kollaboráns férgek segítségével kifosztották az országot, ami még ma is tart.


Nem ártana ha az általános iskolás tankönyvek szinvonalánál mélyebbre ásna mindenki a történelemben, és az évszámok magolása helyett az összefüggéseket keresné.

A szovjetek egy cseppet sem bántak velünk rosszabbul, mint az azt megelőző időszakban bárki nyugatról, aki az országot fosztogatta.

A politikában meg nincs olyan gyűlölök valakit mert X évvel ezelőtt az országa bántotta az enyémet. Ez nonszensz.

A reálpolitika mindig legyőzi az idealistákat. Idő kérdése csupán. Ezt kell belátni.</blockquote>
ÉÉÉÉÉs Vastaps!
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
"48 leverése után Haynau+Bach (az általad itt felemlegetett keleti hatalom nem brahiból jött ide, hanem mint a Szent Szövetség tagja, szerődés kötelezte!)"

Erdekes, akkor bezzeg be tudtak tartani a szerzodeseiket...
A budapesti memorandumot most meg elarultak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Hahaha, Panoz, volt e ezt megelőzően olyan nyugati igéret, mikor bukott a VSZ, hogy NEM fog a NATO keletre terjeszkedni?
Felvették e ezen ígéret után szinte azonnal a V4-eket? Baltikumot?
Ki szegte meg a nagyok közül először a stratégiai erőegyensúlyra károsan ható cselekményeivel a megállapodásokat?
Tisztességesen bántak az ukránok az orosz ajkú kisebbségekkel?
A Majdan körül biztos hogy MINDEN a legnagyobb, demokratikus rendben zajlott???

Gondolkozz már el néha, mielőtt érdekes dolgokat írsz...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 728
113
"48 leverése után Haynau+Bach (az általad itt felemlegetett keleti hatalom nem brahiból jött ide, hanem mint a Szent Szövetség tagja, szerődés kötelezte!)"

Erdekes, akkor bezzeg be tudtak tartani a szerzodeseiket...
A budapesti memorandumot most meg elarultak.

Tulajdonképpen nem "érdekes", hanem az adott kor normái szerint természetes volt.
Uralkodóházak között, főként rokonok között ez nem volt kérdéses abban az időben, leginkább becsületbeli ügy volt, mint politikai szándékok vezérelte aktus.

Az államok demokratikus berendezkedésével ez mára teljesen megszűnt. A kormányok már nem elvek, hanem érdekek mentén mozognak, ma egy szerződés betartása vagy be nem tartása érdekek és erőviszonyok kérdése csupán.

Ne hasonlítsd össze az almát a körtével.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<blockquote rel="Montezuma">Putyin célja valójában az, hogy az európaiak végre rádöbbenjenek, hogy Washington hűbéreseiként szolgálva az európai kormányok az erőszakot támogatják a békével szemben, és magukat is eláraszthatják a neokonzervatívok egy halálos konfliktusba keveredve Oroszországgal, ami Európa pusztulását jelentené.

Ezt a baromságot. Ha a szerző semmit sem értene a külpolitikához, akkor is reálisabb képet festene le ennél, így meg sikerült azt alulmúlnia. Nem semmi teljesítmény.</blockquote>

Ha tippelnem kellene, hogy ki itt a barom, akkor semmiképpen sem Paul Craig Roberts-re tenném a voksot. Nálad nagyságrendekkel több és jobb ismeretekkel rendelkezik és kicsit komolyabb körökben forog. Ja igen, róla tudja a világ, hogy ki. Rólad? ;D
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Egyszer már leírtam: Orosz, szovjet, ruszki, muszka ugyanaz: Egy rabló népség. Ez a történelem folyamán többször bebizonyosodott, melyet a krími és a kelet-ukrajnai események ma is igazolnak.

Na, a másik. Ehhez képest a muszkák sokkal kevesebb nemzetet raboltak le és írtottak ki, mint az elvtársaid.
Kína? Hahahaha! Mesélj már a kínaiak nemzetgyalázó rablóhadjáratairól.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Mestereim!
Mi itt nem a régmúlt legendái alapján ítélünk, hanem a jelen realitása szerint.
Ki az, aki ész nélkül fegyverkezik és nemztek bombáz porig, és rabolja el az ásványkincseit?
Hová tűntek a náci aranyvonatok?
USA
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Aki ma ezt a nemzetközi bűnbandát támogatja, az szimpla hazaáruló, sőt, a Föld bolygó elárulója. Egyébként meg oda kell menni lakni, ennyire egyszerű. Esetleg nincs elég della vagy vízum? :D
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 728
113
"<i>Marillyn Hewson, a repülőgépgyártó Lockheed Martin vezérigazgatója kedden bejelentette, hogy több fontos áttörést értek el a hiperszonikus repülőgép fejlesztésében. A tervek szerint a harci repülő a hangsebesség hatszorosával repülne.
A Lockheed kísérleti gépe, a HTV–3X (Hypersonic Test Vehicle 3X) a DARPA megbízásából készült. A Falcon Project részeként a DARPA több gyártót is megbízott a hiperszonikus gép fejlesztésével. A Pentagon fő fegyverfejlesztőjének szüksége lenne egy olyan fegyvertípusra, amivel egy órán belül bárhol csapást mérhet a Földön. (Ezt röviden PGS-nek, Prompt Global Strike-nak nevezik.)</i>"

index.hu/tech/2016/03/18/iszonyu_gyors_gepet_tervez_a_lockheed/

Nyilván ez a törekvés is egy békés, nem globális elnyomó, nem fenyegetően fellépő ország fényes jellemzője.

Aki ma nem látja, hogy a népek, de már a személyek szabadságának legfőbb erodálója az USA, az sajnos vagy vak szekértolója, vagy szimplán áruló gazember.

Ennek ma már annyi jele, már-már nyíltan vállalt aktusa van, hogy lépten nyomon belebotlik az, aki kicsit is törekszik több tudásra, mint amit az erőteljesen manipulatív, elhallgató-csúsztató-hamisító mainstream média kínál.

És ehhez nem kell ruszkifannak lenni. Ehhez elég, ha valaki szellemi önmagára nézve kicsit is igényes.

<b>Szerintem.</b>
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>notaricon</b>

Egyetértek. Aki nem hajlandó dicsőíteni az aktuális Nagy <del>Gazembert </del>Testvért, az már rögtön <i>fizetettmoszkovitaügynökPutyinbérenc</i>.
<i>Hát nagyon nem, de gondolom ez nem számít, pedig lenne itt döbi, ha mindenkinek terülj terülj lapocskákat kellene egyszer játszania, nem pedig noname nicknevek mögül osztanánk az észt - kivéve kivételesen Molnit. :D</i>

Majd amikor Caroline Kennedy lesz az amerikai elnök neve, akkor első helyen állok sorba az USA kapuinál remegő térdekkel, de addig..., be kell érni a Trump-Clintonné(-Biden?) lehetőségekkel. Személy szerint nem hiszek Madame Clinton győzelmében, szerintem itt Trump vagy Biden(?) lesz a befutó, Rubio szerencsére kipottyant, Sandrest sajnálom egyedül a mezőnyből. Cruz továbbra is nagy kérdőjel de kétlem, hogy Trumpot képes lenne lenyomni.
Tartok tőle, hogy Trump nem lesz <i>eccerű mint a faék</i> eset, már az indulása is felkiáltójel - a sikeres szerepléséről nem is beszélve.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
T. Montezuma!
Nincsenek elvtársaim, így nem tudom miről beszélsz. Inkább a saját rabló elvtársaiddal foglalkozz!

Írtad: "Mesélj már a kínaiak nemzetgyalázó rablóhadjáratairól."
Kínát 1 szóval sem említettem, és Andersen sem vagyok. Így csak 1 szóval válaszolok: Tibet!

Én is olvastam Eldorádóről meg állítólagos aranyvonatokról szóló meséket, de gyermekkoromban inkább Andersent és a Grimm-fivéreket kedveltem. Aranyvonatok helyett inkább tőlük osvasgass!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<b>A Putyin-döntés iszlám háttere</b>:
Oroszországban húszmilliónyi muszlim polgár is él. Amikor tehát az orosz hadsereg legfőbb parancsnoka, azaz Vlagyimir Putyin úgymond váratlanul hazarendelte Szíriából az expedíciós légierő zömét, e hatalmas tömeg érzékenységével szintén számolt. Annál inkább ezt kellett tennie, mert az oroszországi muszlimok nagy része az iszlám szunnita ágának felfogását követi, vagyis vallási értelemben a Bassár el-Asszad szíriai elnök híveivel ellentétes oldalon áll. Mi több, a hitelveket illetően a végletekig radikális fegyveres szervezetek tagjaival van egy platformon.
Az államfő döntésének e lehetséges fontos mozzanatára az orosz állami tévé március 17-ei, csütörtök esti vitaműsorának néhány szakértő muszlim résztvevője hívta fel a figyelmet. Eszerint Putyin nem tehette meg, hogy csak az iszlám siíta ága követőinek szempontjai alapján cselekszik. Tavaly szeptember végén Moszkva – Teheránnal együtt – a siíta oldalon avatkozott be a harcokba, miközben az USA koalíciója – többek között Szaúd-Arábiával – a szunnita felfogásúakat erősítette. Az oroszországi vezetésnek azonban idővel – már csak belpolitikai okokból is – kiegyensúlyozó helyzetbe kellett hoznia magát.
Ez lehetett az egyik magyarázata annak, hogy 2015 vége felé az ellen oldalon is nagyszabású diplomáciai manőverekbe kezdett az oroszországi diplomácia. Mára összeállt a kép: az elmúlt hónapokban a térség gyakorlatilag minden államának vezetőivel azért folytak a gyakori személyes tárgyalások, illetve a telefonon történő ismételt egyeztetések, hogy az orosz vezetés lépései úgy kerüljenek összhangba az otthoni muszlim lakosság elvárásaival, hogy a Kreml a térségbeli stratégiai céljait is elérhesse.
http://bekialtas.blog.hu/2016/03/18/a_putyin-dontes_iszlamhattere
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
T. Montezuma!
Nincsenek elvtársaim, így nem tudom miről beszélsz. Inkább a saját rabló elvtársaiddal foglalkozz!

Írtad: "Mesélj már a kínaiak nemzetgyalázó rablóhadjáratairól."
Kínát 1 szóval sem említettem, és Andersen sem vagyok. Így csak 1 szóval válaszolok: Tibet!

Én is olvastam Eldorádóről meg állítólagos aranyvonatokról szóló meséket, de gyermekkoromban inkább Andersent és a Grimm-fivéreket kedveltem. Aranyvonatok helyett inkább tőlük osvasgass!

Megfogadom a tanácsodat, mindenképpen elolvasom őket, kezdem Grimmel..., mihelyst lesz egy kis időm, hiszen tudod, épp a saját rabló elvtársaimmal foglalkozom, mégpedig szó szerint.

Csak egy szó: Tibet?
hahahaha!
Bakker, én egy egész kontinenst tudok neked mondani, vágod?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nógrádi György - Migrációs válságkezelés. 2016 márc. 16.
https://www.youtube.com/watch?v=qXl_Ps3-6oc
 
Status
Not open for further replies.