[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Sajna ezt nem tették föl a Youtube -ra...:

Mi lehet az oka annak, hogy Oroszország, még ha részlegesen is, kivonta csapatait Szíriából: olajpiaci alku vagy a szankciók feloldásának reménye? Miért vált hirtelen már-már kezes báránnyá Putyin, legalábbis az orosz-amerikai viszony tekintetében? Ugyanakkor lehet-e alapja annak a cseh és lengyel véleménynek, mely szerint Putyin áll a migrációs válság hátterében? Sok más mellett mindezeket tisztáztuk Sz. Bíró Zoltán történésszel, műsorunk állandó Oroszország-szakértőjével.
http://www.atv.hu/videok/video-20160401-friderikusz-2-resz-2016-03-31
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az Iszlám Állam legújabb üzenetében Magyarországot is megfenyegette. Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő arról beszélt, a terrorveszély miatt döntés született egy információs központ létrehozásáról. Azt mondta, 1000 főre vetítve Ausztriából utaztak ki a 2. legtöbben, hogy az IÁ mellett harcoljanak, Boszniában pedig kiképzőtábor működik, ez a két tényező jelenti a legkonkrétabb veszélyforrást az országra.
https://www.youtube.com/watch?v=9xgGQ-O0iac
 

cagnamadre

Member
2016. március 23.
95
0
6
<blockquote rel="lgabo"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="Python">Történelmi megállapodás: Kína és Amerika összefog
Bőven vannak vitás kérdések, de az egyre erősebb gazdasági kötelék és Észak-Korea őrült diktátora összehozta Obamát és Hszi Csin-pinget. Jelentős eredmény az is, hogy mindketten aláírják a klímavédelmi egyezményt is - ha sokan követik őket, még idén életbe léphet a megállapodás. A negyedik atomcsúcson a magyar miniszterelnök is részt vesz.
http://privatbankar.hu/makro/tortenelmi-megallapodas-kina-es-amerika-osszefog-291938

Azért az érdekelne, hogy konkrétan miért hívták meg Viktort? Paks miatt? </blockquote>

Ma mondták a hírekben, hogy valami elismerést adtak neki, mert felszámolták a dúsított uránkészletet vagy mit (csak fél füllel hallottam bocsi)</blockquote>

Magyarországot a csúcsértekezlet egyik kísérő redezvényén - más országokkal együtt - elismerésben részesítette az amerikai külügyminisztérium a magas fokon dúsított uránból felhalmozott készletének felszámolásáért.</blockquote>
A magas fokon dúsított urán az fűtőanyag, ugye, és az alacsony fokon dúsított urán a veszélyes az atombomba előállíthatósága miatt?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Cáfolta Szergej Lavrov orosz külügyminiszter azokat a "piszkos kiszivárogtatásokat", amelyek szerint Bassár el-Aszad szíriai elnök jövőjéről egyezség jött létre Oroszország és az Egyesült Államok között.
"Amerikai partnereink nem kérdőjelezhetik meg nyilvánosan azt a formulát, amelynek értelmében csakis Szíria népe dönthet el minden, Szíria jövőjével kapcsolatos kérdést" - jelentette ki az orosz diplomácia vezetője pénteki moszkvai sajtóértekezletén.
Lavrov szerint "a valóságot eltorzító piszkos kiszivárogtatásokban" Moszkva annak jelét látja, hogy Washington képtelen rávenni néhány térségbeli és európai szövetségesét arra, hogy megadják a szíriaiaknak a sorsuk eldöntéséhez és a vezetőjük megválasztásához való jogot.
http://www.atv.hu/kulfold/20160401-lavrov-cafolta-hogy-moszkva-es-washington-megallapodott-aszad-jovojerol
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Obama: továbbra is fennáll a nukleáris terrorizmus veszélye
https://www.youtube.com/watch?v=sAY27HguQy8
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter hosszú-hosszú esszében bizonygatja Európának, hogy Oroszország mindig is a béke és a stabilitás előremozdítója volt, csak „valakik” soha nem akarták, hogy belefolyjon az integrációba. Az abszurd állítások mögött egy új orosz kommunikációs offenzíva rajzolódik ki, és az is kiderül, hogy Putyinék már nem csak a szélsőjobboldalt veszik célba.
http://index.hu/kulfold/2016/04/01/oroszorszag_szerint_a_vilag/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Már visszatért hazájába csaknem minden harmadik olyan európai, aki Szíriába indult harcolni, minden hetedik pedig meghalt - áll a hágai központú Terrorizmuselhárító Nemzetközi Központ tanulmányában.
Az adatok szerint 4294-en mentek az utóbbi években bizonyítottan Európából Szíriába harcolni iszlamista szervezetek oldalán. Harminc százalékuk azóta visszatért Európába, 14 százalékukról pedig kiderült, hogy biztosan halott.
A bő négyezer ember zöme városokban - peremkerületekben - nőtt fel, és ott élt, mielőtt a szíriai iszlamistákhoz csatlakozott. Közülük csaknem minden hatodik nő, azaz több mint hétszáz. Az adatok szerint az összes harcolni indulónak csak 23 százaléka tért át az iszlám hitre.
A tanulmány szerint Európán belül legtöbben - több mint 900-an - Franciaországból mentek Szíriába harcolni a szélsőséges iszlamisták oldalán, de több százan vágtak útnak Németországból és Nagy-Britanniából is.
Az egyes országok lélekszámához viszonyítva Belgium áll az élen, ott egymillió lakosra 41 szíriai harcos jut. Ugyanakkor Belgiumba tértek vissza a legalacsonyabb arányban: mindössze 18 százalékos a mutató, míg Dánia, Ausztria, Svédország esetében 50 százalékos, azaz már minden második Szíriát megjárt hazatért.
http://vs.hu/mind/osszes/a-sziriaban-harcolo-europaiak-harmada-mar-visszatert-0401
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
az oroszok nem fogják elengedni Asszad kezét több okból sem. Egyrészt ő tartozik nekik de ami fontosabb, hogy Putyin már régóta bizonyítja, hogy ő demokratább mint a Nyugat. Nem fogja ezt aprópénzre váltani.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter hosszú-hosszú esszében bizonygatja Európának, hogy Oroszország mindig is a béke és a stabilitás előremozdítója volt, csak „valakik” soha nem akarták, hogy belefolyjon az integrációba. Az abszurd állítások mögött egy új orosz kommunikációs offenzíva rajzolódik ki, és az is kiderül, hogy Putyinék már nem csak a szélsőjobboldalt veszik célba.
http://index.hu/kulfold/2016/04/01/oroszorszag_szerint_a_vilag/
hehe, hogy is volt ebben az interjuban '48-49-el? tovabbra is tartom, car, partfotitkar, elnok johet mehet, az orosz hatalom mindig ugyanaz
marad... :)
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter hosszú-hosszú esszében bizonygatja Európának, hogy Oroszország mindig is a béke és a stabilitás előremozdítója volt, csak „valakik” soha nem akarták, hogy belefolyjon az integrációba. Az abszurd állítások mögött egy új orosz kommunikációs offenzíva rajzolódik ki, és az is kiderül, hogy Putyinék már nem csak a szélsőjobboldalt veszik célba.
http://index.hu/kulfold/2016/04/01/oroszorszag_szerint_a_vilag/

Ennek az új offenzívának a sikerében kevésbé hiszek.
Egy gyenge szellemi színvonalon álló szélsőjobbos vagy szélsőnemzeti embert még átverhettek, de egy magasabb oktatási színvonalon álló embernél már sokkal nehezebb dolguk lesz.
Persze mindenképp elismerem a sikerüket és fejet hajtok Putyin előtt a sikerül megtéríteniük engem is moszkovitává.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az Egyesült Államok akciótervet dolgoz ki a Zika ellen
https://www.youtube.com/watch?v=0agDRKloByg

Védeni kell a nukleáris létesítményeket és a radioaktív készleteket a terrorszervezetektől, amelyek ellen csak akkor van esélye a nemzetközi közösségnek, ha a nemzeti hírszerző szolgálatok között a mostaninál sokkal szorosabb lesz az együttműködés.

Obama: sokkal szorosabb együttműködés kell
https://www.youtube.com/watch?v=cZBPi6hPY3E
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
"Oroszország mindig is a béke és a stabilitás előremozdítója volt? - Ki hiszi el ezt a hazugságot? Vajon most kit akarnak megtámadni és kirabolni? Ki lesz az újabb áldozat Ukrajna és a Krím után?
Oroszország semmit sem változott a történelem folyamán, a cárok és a diktátorok ugyan váltották egymást, de a rablás maradt!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
<blockquote rel="Python">Szergej Lavrov orosz külügyminiszter hosszú-hosszú esszében bizonygatja Európának, hogy Oroszország mindig is a béke és a stabilitás előremozdítója volt, csak „valakik” soha nem akarták, hogy belefolyjon az integrációba. Az abszurd állítások mögött egy új orosz kommunikációs offenzíva rajzolódik ki, és az is kiderül, hogy Putyinék már nem csak a szélsőjobboldalt veszik célba.
http://index.hu/kulfold/2016/04/01/oroszorszag_szerint_a_vilag/

Ennek az új offenzívának a sikerében kevésbé hiszek.
Egy gyenge szellemi színvonalon álló szélsőjobbos vagy szélsőnemzeti embert még átverhettek, de egy magasabb oktatási színvonalon álló embernél már sokkal nehezebb dolguk lesz.
Persze mindenképp elismerem a sikerüket és fejet hajtok Putyin előtt a sikerül megtéríteniük engem is moszkovitává.</blockquote>

Én az egész index cikknek nem igen hiszek :p.

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy a bal, balliberális oldal, hogy és mivel magyarázza azt, mikor olyanokat állít, hogy pl. a jobbik egy "szélső" jobboldali párt, s nálunk úgy tűnik, veri a balliberális erőket, és közben ahogy itt írtad, szerinted jellemzően az EU-ban csak a gyenge szellemi színvonalon álló emberek és/vagy alacsony iskolázottsággal szimpatizálnak az oroszokkal. Aztán nálunk lassan ki kell mondani, hogy a legesélyesebb kormányváltó erő egy ilyen párt, és a kormánypárt sem baloldali párt.

Közben az EU egészét nézve, szinte mindenhol gombamód erősödnek ezek az általad "szélsőséges" jobbos, oroszbarát, eu-szkeptikus pártok, a tradicionális liberális értékeket felvonultatók, atlantisták meg gyengülnek.

Ehhez jönnek még ilyen adatok, hogy a fiatal értelmiségiek közt, akik használják a közösségi hálót, sok hírt elérnek neten, még nagyobb a szimpátia a "szélsőséges" pártok irányában.

Szerintem ez a tipikus ballib hozzáállás, hogy amikor jól állnak, népszerűek, ezzel támasztják alá a legitimitásukat úton-útfélen, de ha bármi ökörséget csinálnak(melegek reklámozása, szélsőségek népszerűsítése etc.), s aztán amikor az emberek már nem kérnek belőlük, azzal visszatámadva, hogy az "ostoba tömegek" vannak ellenük, de ők aztán mennyivel különbek, iskolázottabbak, értelmesebbek, ez fog oda vezetni, előbb utóbb, hogy eltűnnek a politikai süllyesztőben, végleg.

A liberális vonalat sosem komáltam, az extremitás dicsőítése, és az idegenszívűség miatt, szóra sem érdemesek szerintem, de meggyőződésem, hogy a teljes magyar baloldal nagyon komoly identitás válságban van.

Nekem alapvetően, a baloldali eszmékkel semmi bajom nem lenne, HA nem így értelmezték volna nálunk a rendszerváltás óta, ahogy, mivel azt látom, hogy szinte nálunk jobboldalibb politikát toltak az MSZP-SZDSZ kormányok, mint bárki más.

Szinte biztos vagyok benne, hogy egy a szociális kérdésekre érzékeny, főleg a középosztályt támogató és szélesíteni akaró, a szakszervezeteket létjogosultságát valóban megteremtő, RENDPÁRTI, és nem a velejéig korrupt+extremitásokat dicsőítő baloldali erőre szükség lenne, még akkor is, ha csak ellenzéki szerep jutna nekik mostanában, gyanúsan.

DE ez ami most van, ez csak annyira képes, hogy Falus Ferenceket, meg Mesterházy Attilákat, Tóbiás Józsefeket és Gyurcsány Feriket tudjon kitermelni. Az első három szimplán csak tehetségtelen, a negyedik meg konkrétan pszichológia eset. Ja, és ott van még az egyébként idült alkoholista Szanyi kapitány, és a Szekeres "Gripen" Imi.

Komoly bajok vannak... Az egyetlen valamire való ember, a Botka, meg fel sem meri vállalni komolyan hogy ennek a szerencsétlen pártnak az élére álljon évek óta, s én teljesen megértem...

Szóval az a szomorú helyzet, az én meglátásom szerint, kedves Panoz, hogy akiket lenézel, azok az emberek nagy számban a TI volt szavazóitok, csak már nem a ballib oldalra teszik az X-et, mert csalódtak bennetek, hanem a jobbikra. Azt gondolom, ez a jelenség extrapolálható egyébként a teljes EU-ra...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
"Oroszország mindig is a béke és a stabilitás előremozdítója volt? - Ki hiszi el ezt a hazugságot? Vajon most kit akarnak megtámadni és kirabolni? Ki lesz az újabb áldozat Ukrajna és a Krím után?
Oroszország semmit sem változott a történelem folyamán, a cárok és a diktátorok ugyan váltották egymást, de a rablás maradt!
Nyilván akinek esze van, az tudja, hogy a Medve odacsapott bármikor, bárhova, ahová az érdekei azt diktálták. Természetesen ŐK sem érdemelnek béke Nobel-díjat, ez egyértelmű. Formosa, azért arra kíváncsi vagyok, hogy az USA-t, a Briteket, a Franciákat, Németeket vagy épp Japánt és Kínát is meg tudod ítélni, ugyanilyen reálisan?
Ahogy én látom, akinek van hatalma, ereje rá, az mindig meglépte azt, a mások kárára is, ami az ő érdeke volt, a történelem folyamán.
Egy nagy különbséget látni azért mégis, hogy bár egy kalap minden erős ország, Obama azért kapott béke N.díjat, miközben épp 2 háborút folytatott.

Ez szerinted is kettős mérce?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="Python">Szergej Lavrov orosz külügyminiszter hosszú-hosszú esszében bizonygatja Európának, hogy Oroszország mindig is a béke és a stabilitás előremozdítója volt, csak „valakik” soha nem akarták, hogy belefolyjon az integrációba. Az abszurd állítások mögött egy új orosz kommunikációs offenzíva rajzolódik ki, és az is kiderül, hogy Putyinék már nem csak a szélsőjobboldalt veszik célba.
http://index.hu/kulfold/2016/04/01/oroszorszag_szerint_a_vilag/

Ennek az új offenzívának a sikerében kevésbé hiszek.
Egy gyenge szellemi színvonalon álló szélsőjobbos vagy szélsőnemzeti embert még átverhettek, de egy magasabb oktatási színvonalon álló embernél már sokkal nehezebb dolguk lesz.
Persze mindenképp elismerem a sikerüket és fejet hajtok Putyin előtt a sikerül megtéríteniük engem is moszkovitává.</blockquote>

Most jól értem, hogy a nemzeti/jobboldali (értékelvű) ember tanulatlan, és minél magasabb oktatási szintre jut az ember annál inkább lesz a baloldal híve?

Azért az egyszerű hangulatkeltés feltűnhetne ezen felül.
Vegyük alapul az oroszok eddigi gyakorlatias hozzáállását.
Mi értelme lenne téged a maguk oldalára állítani? Előrébb lennének pl. veled? Vagy bárki más emberrel aki (többek között) az index alapján formál véleményt?
Ezek a cikkek azoknak íródnak, akik nem is tudnak mást elképzelni, csak, hogy számít a véleményük, alanyi jogon. "Kár", hogy akiknek tényleg számít a világ alakulásában, ők nem gondolják így.

Az a baj veletek, hogy nem mások akaratával, hanem a valósággal álltok hadilábon.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Érdekes, hogy az összes DK/MSZP/InsertRandomLiberal arra hivatkozik, hogy ők mennyivel tanultabbak. Ami természetesen nyílt hazugság, de az ő bölcsész/közgazdász/bullshit.random (ha van egyáltalán) papírjuk többet ér, mint 3 mérnöki a beszűkült világuk szerint.

Nem tudom hol olvastam, de sok igazság van benne:
1991 óta Oroszország többé-kevésbé magáévá tette az európai értékrendet. A probléma az, hogy Európa nyugati része közben elfelejtette azt.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
<blockquote rel="panoz"><blockquote rel="Python">Szergej Lavrov orosz külügyminiszter hosszú-hosszú esszében bizonygatja Európának, hogy Oroszország mindig is a béke és a stabilitás előremozdítója volt, csak „valakik” soha nem akarták, hogy belefolyjon az integrációba. Az abszurd állítások mögött egy új orosz kommunikációs offenzíva rajzolódik ki, és az is kiderül, hogy Putyinék már nem csak a szélsőjobboldalt veszik célba.
http://index.hu/kulfold/2016/04/01/oroszorszag_szerint_a_vilag/

Ennek az új offenzívának a sikerében kevésbé hiszek.
Egy gyenge szellemi színvonalon álló szélsőjobbos vagy szélsőnemzeti embert még átverhettek, de egy magasabb oktatási színvonalon álló embernél már sokkal nehezebb dolguk lesz.
Persze mindenképp elismerem a sikerüket és fejet hajtok Putyin előtt a sikerül megtéríteniük engem is moszkovitává.</blockquote>

Én az egész index cikknek nem igen hiszek :p.

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy a bal, balliberális oldal, hogy és mivel magyarázza azt, mikor olyanokat állít, hogy pl. a jobbik egy "szélső" jobboldali párt, s nálunk úgy tűnik, veri a balliberális erőket, és közben ahogy itt írtad, szerinted jellemzően az EU-ban csak a gyenge szellemi színvonalon álló emberek és/vagy alacsony iskolázottsággal szimpatizálnak az oroszokkal. Aztán nálunk lassan ki kell mondani, hogy a legesélyesebb kormányváltó erő egy ilyen párt, és a kormánypárt sem baloldali párt.

Közben az EU egészét nézve, szinte mindenhol gombamód erősödnek ezek az általad "szélsőséges" jobbos, oroszbarát, eu-szkeptikus pártok, a tradicionális liberális értékeket felvonultatók, atlantisták meg gyengülnek.

Ehhez jönnek még ilyen adatok, hogy a fiatal értelmiségiek közt, akik használják a közösségi hálót, sok hírt elérnek neten, még nagyobb a szimpátia a "szélsőséges" pártok irányában.

Szerintem ez a tipikus ballib hozzáállás, hogy amikor jól állnak, népszerűek, ezzel támasztják alá a legitimitásukat úton-útfélen, de ha bármi ökörséget csinálnak(melegek reklámozása, szélsőségek népszerűsítése etc.), s aztán amikor az emberek már nem kérnek belőlük, azzal visszatámadva, hogy az "ostoba tömegek" vannak ellenük, de ők aztán mennyivel különbek, iskolázottabbak, értelmesebbek, ez fog oda vezetni, előbb utóbb, hogy eltűnnek a politikai süllyesztőben, végleg.

A liberális vonalat sosem komáltam, az extremitás dicsőítése, és az idegenszívűség miatt, szóra sem érdemesek szerintem, de meggyőződésem, hogy a teljes magyar baloldal nagyon komoly identitás válságban van.

Nekem alapvetően, a baloldali eszmékkel semmi bajom nem lenne, HA nem így értelmezték volna nálunk a rendszerváltás óta, ahogy, mivel azt látom, hogy szinte nálunk jobboldalibb politikát toltak az MSZP-SZDSZ kormányok, mint bárki más.

Szinte biztos vagyok benne, hogy egy a szociális kérdésekre érzékeny, főleg a középosztályt támogató és szélesíteni akaró, a szakszervezeteket létjogosultságát valóban megteremtő, RENDPÁRTI, és nem a velejéig korrupt+extremitásokat dicsőítő baloldali erőre szükség lenne, még akkor is, ha csak ellenzéki szerep jutna nekik mostanában, gyanúsan.

DE ez ami most van, ez csak annyira képes, hogy Falus Ferenceket, meg Mesterházy Attilákat, Tóbiás Józsefeket és Gyurcsány Feriket tudjon kitermelni. Az első három szimplán csak tehetségtelen, a negyedik meg konkrétan pszichológia eset. Ja, és ott van még az egyébként idült alkoholista Szanyi kapitány, és a Szekeres "Gripen" Imi.

Komoly bajok vannak... Az egyetlen valamire való ember, a Botka, meg fel sem meri vállalni komolyan hogy ennek a szerencsétlen pártnak az élére álljon évek óta, s én teljesen megértem...

Szóval az a szomorú helyzet, az én meglátásom szerint, kedves Panoz, hogy akiket lenézel, azok az emberek nagy számban a TI volt szavazóitok, csak már nem a ballib oldalra teszik az X-et, mert csalódtak bennetek, hanem a jobbikra. Azt gondolom, ez a jelenség extrapolálható egyébként a teljes EU-ra...
</blockquote>

Szavaztam én már az összes pártra,csak hogy jobb legyen, de nem lett. Én jobboldali beállítottságú vagyok a szó nemzetközi értelmében, nem az eltorzult magyar viszonyokra értve.

Az oroszok és az általuk ránk szabadított iszlám migráns illetve széljobbos hordák mind veszélyt jelentenek.
Az életmódunkat támadják, hogy változzunk meg az ő képükre, züllesszük le magunkat a 20 század második felében felépített civilizációs szintről.
Amit felépített a nyugat életszínvonalat és életmódot amit mi is elkezdtünk építeni 27 éve, az emberi jogokat és lehetőségeket azt kell megvédeni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Érdekes, hogy az összes DK/MSZP/InsertRandomLiberal arra hivatkozik, hogy ők mennyivel tanultabbak. Ami természetesen nyílt hazugság, de az ő bölcsész/közgazdász/bullshit.random (ha van egyáltalán) papírjuk többet ér, mint 3 mérnöki a beszűkült világuk szerint.

Nem tudom hol olvastam, de sok igazság van benne:
1991 óta Oroszország többé-kevésbé magáévá tette az európai értékrendet. A probléma az, hogy Európa nyugati része közben elfelejtette azt.
Erről van szó.

Nekem egy rendpárti, akár ha ehhez ez kell(márpedig szerintem a rend, és a normalitáshoz való többségi jogok fenntartásához erős állam kell), baloldali autoriter vezetés is teljesen elfogadható lenne. Igazából azt gondolom, a legtöbb embernek, szinte teljesen mindegy, hogy jobb vagy bal, amíg nem nagyon szélsőséges az irány.

Ami nagyon kéne viszont, hogy közben ne lopjon a felső vezetés, és a holdudvar, szégyentelen mennyiségben, a korrupciót, hatalmi visszaéléseket úgy kéne kezelni, olyan szigorral, mint Kínában.

Elfogadni minden kisebbségi, extremitáshoz való jogot, mint lehetőséget, de úgy, és itt a kulcs, hogy csak addig gyakorolható, amíg a többségi normalitáspárti jogokkal nincs direkt ellenérdek. Ha van, onnantól nincs mérlegelési elv, a normalitásnak, és a többségi társadalomnak vannak csak jogai.

Mondok rá példát: Én nem büntetném a homoszexuális párokat, otthon azt csinálnak egymással, amit akarnak, amíg nem látom, és főleg a kiskorú gyermekem elméjét nem fertőzik a szerintem káros extravagáns attitűddel. ERGO nem üldözném őket, de ilyen Andrássy úton, fényes nappal, szegecses nyakörves szakállas pár csókolózik a kamion tetején, tangában, na nálam ilyen nem lenne. Mert joga van buhernak lenni, de engem ne botránkoztasson meg, mert sérti a normalitáshoz való jogom.

Külpolitikában semmi extra magyarkodást nem várnék én el senkitől, de azt azért igen, hogy első legyen neki a hazai választók, a saját honfitársai érdeke, és ne Brüsszelből, Washingtonból, vagy akár Moszkvából jött füttyszóra csaholjon. Tudom, hogy súlytalanok vagyunk, egyedül nem állunk meg a lábunkon, de akkor is, lehet ezt úgy is, hogy kicsit mindenkivel flörtölünk, de gátlástalanul önszorgalomból senkinek sem dobjuk hanyatt magunkat, hangosan igaz szerelmet bizonygatva közben tudva azt, hogy mi csak a 8. feleség leszünk, ha megszakadunk is, vagy még az sem, csak egy kitartott szerető...

Meggyőződésem továbbá, hogy ez nem csak az én igényem volna, hanem az átlag, viszonylag képben lévő, aktuálpolitikai alapokkal tisztában levő embernek, választónak szintén nagy százalékának megfelelne. A gond az, hogy rengeteg tehetségtelen embert látok, aki tehetséges, az meg a legtöbb gátlástalanul kihasználja a saját előnyére a hatalmi helyzetét. Ez idehaza pártállástól független, sajnos. Igazából tanácstalan vagyok, legtöbbször, hogy mi lenne igazán jó ennek az országnak, melyik irány, leginkább csak azt tudom eldönteni, hogy mit szeretnék elkerülni, de olyan igazán jó oldalt, amiért be lehetne lelkesülni, én nem látok. Sajnos. Ha lenne létjogosultsága egy új rendpárti, centrális térben mozgó, szakértőkből, és nem álcivilekből álló magyar politikai erőnek, az MOST lenne.

De erre még a legapróbb jeleket sem látni...

Tudom hogy nagyon együgyű a példa, de szerintem aki akarja, annak ezen keresztül is átjött, hogy miről beszélek. Az EU meg pont ezt felejtette el, joga van minden hülyének megbotránkoztatni a normálisat, a nem szélsőségest, joga van a jöttmentnek levetetni a keresztet onnan, ahol az 1000 éve fent van, és joga van hozzá, hogy elérje, tradicionális disznó hús fogyasztó országokban iskolában reklamálni a menü miatt, mert van benne sertés...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="panoz"><blockquote rel="Python">Szergej Lavrov orosz külügyminiszter hosszú-hosszú esszében bizonygatja Európának, hogy Oroszország mindig is a béke és a stabilitás előremozdítója volt, csak „valakik” soha nem akarták, hogy belefolyjon az integrációba. Az abszurd állítások mögött egy új orosz kommunikációs offenzíva rajzolódik ki, és az is kiderül, hogy Putyinék már nem csak a szélsőjobboldalt veszik célba.
http://index.hu/kulfold/2016/04/01/oroszorszag_szerint_a_vilag/

Ennek az új offenzívának a sikerében kevésbé hiszek.
Egy gyenge szellemi színvonalon álló szélsőjobbos vagy szélsőnemzeti embert még átverhettek, de egy magasabb oktatási színvonalon álló embernél már sokkal nehezebb dolguk lesz.
Persze mindenképp elismerem a sikerüket és fejet hajtok Putyin előtt a sikerül megtéríteniük engem is moszkovitává.</blockquote>

Én az egész index cikknek nem igen hiszek :p.

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy a bal, balliberális oldal, hogy és mivel magyarázza azt, mikor olyanokat állít, hogy pl. a jobbik egy "szélső" jobboldali párt, s nálunk úgy tűnik, veri a balliberális erőket, és közben ahogy itt írtad, szerinted jellemzően az EU-ban csak a gyenge szellemi színvonalon álló emberek és/vagy alacsony iskolázottsággal szimpatizálnak az oroszokkal. Aztán nálunk lassan ki kell mondani, hogy a legesélyesebb kormányváltó erő egy ilyen párt, és a kormánypárt sem baloldali párt.

Közben az EU egészét nézve, szinte mindenhol gombamód erősödnek ezek az általad "szélsőséges" jobbos, oroszbarát, eu-szkeptikus pártok, a tradicionális liberális értékeket felvonultatók, atlantisták meg gyengülnek.

Ehhez jönnek még ilyen adatok, hogy a fiatal értelmiségiek közt, akik használják a közösségi hálót, sok hírt elérnek neten, még nagyobb a szimpátia a "szélsőséges" pártok irányában.

Szerintem ez a tipikus ballib hozzáállás, hogy amikor jól állnak, népszerűek, ezzel támasztják alá a legitimitásukat úton-útfélen, de ha bármi ökörséget csinálnak(melegek reklámozása, szélsőségek népszerűsítése etc.), s aztán amikor az emberek már nem kérnek belőlük, azzal visszatámadva, hogy az "ostoba tömegek" vannak ellenük, de ők aztán mennyivel különbek, iskolázottabbak, értelmesebbek, ez fog oda vezetni, előbb utóbb, hogy eltűnnek a politikai süllyesztőben, végleg.

A liberális vonalat sosem komáltam, az extremitás dicsőítése, és az idegenszívűség miatt, szóra sem érdemesek szerintem, de meggyőződésem, hogy a teljes magyar baloldal nagyon komoly identitás válságban van.

Nekem alapvetően, a baloldali eszmékkel semmi bajom nem lenne, HA nem így értelmezték volna nálunk a rendszerváltás óta, ahogy, mivel azt látom, hogy szinte nálunk jobboldalibb politikát toltak az MSZP-SZDSZ kormányok, mint bárki más.

Szinte biztos vagyok benne, hogy egy a szociális kérdésekre érzékeny, főleg a középosztályt támogató és szélesíteni akaró, a szakszervezeteket létjogosultságát valóban megteremtő, RENDPÁRTI, és nem a velejéig korrupt+extremitásokat dicsőítő baloldali erőre szükség lenne, még akkor is, ha csak ellenzéki szerep jutna nekik mostanában, gyanúsan.

DE ez ami most van, ez csak annyira képes, hogy Falus Ferenceket, meg Mesterházy Attilákat, Tóbiás Józsefeket és Gyurcsány Feriket tudjon kitermelni. Az első három szimplán csak tehetségtelen, a negyedik meg konkrétan pszichológia eset. Ja, és ott van még az egyébként idült alkoholista Szanyi kapitány, és a Szekeres "Gripen" Imi.

Komoly bajok vannak... Az egyetlen valamire való ember, a Botka, meg fel sem meri vállalni komolyan hogy ennek a szerencsétlen pártnak az élére álljon évek óta, s én teljesen megértem...

Szóval az a szomorú helyzet, az én meglátásom szerint, kedves Panoz, hogy akiket lenézel, azok az emberek nagy számban a TI volt szavazóitok, csak már nem a ballib oldalra teszik az X-et, mert csalódtak bennetek, hanem a jobbikra. Azt gondolom, ez a jelenség extrapolálható egyébként a teljes EU-ra...
</blockquote>

Szavaztam én már az összes pártra,csak hogy jobb legyen, de nem lett. Én jobboldali beállítottságú vagyok a szó nemzetközi értelmében, nem az eltorzult magyar viszonyokra értve.

Az oroszok és az általuk ránk szabadított iszlám migráns illetve széljobbos hordák mind veszélyt jelentenek.
Az életmódunkat támadják, hogy változzunk meg az ő képükre, züllesszük le magunkat a 20 század második felében felépített civilizációs szintről.
Amit felépített a nyugat életszínvonalat és életmódot amit mi is elkezdtünk építeni 27 éve, az emberi jogokat és lehetőségeket azt kell megvédeni.</blockquote>

Engedd, hogy kérdezzek :)
Tényleg szeretném, ha érdemben felvilágosítanál.

<b>1.</b>Mi a nemzetközi jobboldali beállítottság?
<b>2.</b>Miért torzult el a magyar értelmezés?


<b>3.</b>Miért jelentenek RÁNK (nem a nyugati hatalmakra) az oroszok?
<b>4.</b>Miért az oroszok szabadították ránk a zozókat?
<b>4.b)</b>Részletesen kifejtenéd ennek folyamatát, hogyan történt mindez? Az sem gond, ha dátumokkal alátámasztva teszed.
5.Milyen szélsőjobbos hordák azok, amelyek veszélyt jelentenek rád? Nevesítve, precedensekkel.
5.b) Miért akarja a szélsőjobb a jelenlegi életszínvonalat csökkenteni? Állításodat indokold!

Várom megtisztelő válaszod!

(Igen, ez úgy néz ki beleillik a topik témájába. Ha nem, akkor a Kantin-Magyarország topikban folytassuk!-@Montezuma ?)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
<blockquote rel="panoz"><blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="panoz"><blockquote rel="Python">Szergej Lavrov orosz külügyminiszter hosszú-hosszú esszében bizonygatja Európának, hogy Oroszország mindig is a béke és a stabilitás előremozdítója volt, csak „valakik” soha nem akarták, hogy belefolyjon az integrációba. Az abszurd állítások mögött egy új orosz kommunikációs offenzíva rajzolódik ki, és az is kiderül, hogy Putyinék már nem csak a szélsőjobboldalt veszik célba.
http://index.hu/kulfold/2016/04/01/oroszorszag_szerint_a_vilag/

Ennek az új offenzívának a sikerében kevésbé hiszek.
Egy gyenge szellemi színvonalon álló szélsőjobbos vagy szélsőnemzeti embert még átverhettek, de egy magasabb oktatási színvonalon álló embernél már sokkal nehezebb dolguk lesz.
Persze mindenképp elismerem a sikerüket és fejet hajtok Putyin előtt a sikerül megtéríteniük engem is moszkovitává.</blockquote>
</blockquote>

Engedd, hogy kérdezzek :)
Tényleg szeretném, ha érdemben felvilágosítanál.

<b>1.</b>Mi a nemzetközi jobboldali beállítottság?
<b>2.</b>Miért torzult el a magyar értelmezés?


<b>3.</b>Miért jelentenek RÁNK (nem a nyugati hatalmakra) az oroszok?
<b>4.</b>Miért az oroszok szabadították ránk a zozókat?
<b>4.b)</b>Részletesen kifejtenéd ennek folyamatát, hogyan történt mindez? Az sem gond, ha dátumokkal alátámasztva teszed.
5.Milyen szélsőjobbos hordák azok, amelyek veszélyt jelentenek rád? Nevesítve, precedensekkel.
5.b) Miért akarja a szélsőjobb a jelenlegi életszínvonalat csökkenteni? Állításodat indokold!

Várom megtisztelő válaszod!

(Igen, ez úgy néz ki beleillik a topik témájába. Ha nem, akkor a Kantin-Magyarország topikban folytassuk!-@Montezuma ?)</blockquote>

Nagy fába vágtad a fejszédet.
Úgy látom megpróbálod rávenni a lovat, hogy háton ússzon.
 
Status
Not open for further replies.