[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Jut eszembe, valaki látott, halott esetleg olvasott valamit a legutóbbi szaúdi giga hadgyakorlatról, ahol 20 ezer tank és több ezer harci gép demonstrált?
Ami fotókat és cikkeket találtam eddig, ott jó, ha egy tucat tank és pár helikopter látszott, ami finoman fogalmazva is igencsak vérszegény beszámoló egy állítólag ekkora grandiózus katonai manőverről.
 

pannonia13

Member
2016. március 13.
54
1
8
Egy érdekes írás a világpolitika fordulatáról, ami az USA dominanciájától a jelenlegi, Oroszország, Törökország és Kína, stb. nagyhatalmi erősödéséhez vezetett. Nem rövid :) http://nagypolitika.hu/2016/04/02/elemzes-a-legujabb-vilagrend/
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Egy érdekes írás a világpolitika fordulatáról, ami az USA dominanciájától a jelenlegi, Oroszország, Törökország és Kína, stb. nagyhatalmi erősödéséhez vezetett. Nem rövid :) http://nagypolitika.hu/2016/04/02/elemzes-a-legujabb-vilagrend/

Kiváló írás!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 100
82 766
113
Kibújtak a torokok a zsákból...Támadást indítottak Dél -Aleppoban (An-Nusra) a SAA ellen és Hegyi-Karabahban az ormények ellen(Azerbajdzsán).
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 100
82 766
113
Mivel az oroszoknak nincs szukséguk újabb konfliktusra Lavrov kulugyminiszter és Sojgu védemi miniszter azonnal telefonon utasították ormény és azeri kollégáíkat a konfliktus megállítására.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 100
82 766
113
Sztyepanakert szerint az azeriaek 200 katonát vesztettek(abbol 30 specnazos) 2 Helikoptert, 3 tankot , két drónt.

Az azeri védelmi minisztérium szerint egy Mi-24 helikoptert, egy tankot és 12 katonát vesztettek.
 

pannonia13

Member
2016. március 13.
54
1
8
Mivel az oroszoknak nincs szukséguk újabb konfliktusra Lavrov kulugyminiszter és Sojgu védemi miniszter azonnal telefonon utasították ormény és azeri kollégáíkat a konfliktus megállítására.

Én nem találtam még objektívnek mondható híreket - arról sem, hogy hatottak-e az orosz diplomácia intő mondatai.

Egyelőre mintha nem lenne rá magyarázat - http://sputniknews.com/europe/20160402/1037386732/nagorno-karabakh-conflict.html - még az orosz média sem állítja egyértelműen, hogy Baku provokálta volna ki az összecsapásokat. (Habár azt kiemelik, hogy az azeriek török befolyásoltság alá kerültek)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 100
82 766
113
pannonia13
Azerbajdzsán akarja visszaszerezni az ormények lakta Hegyi-Karabahot nem az ormények. Az azeriek már éjfél után , tehát szombaton április 2.-án katonai támadást indítottak a karabah-azeri határ szinte teljes szakaszán.
Az orosz média nem csak a sputnik.:)
Nem voltam egész nap gép kozelben, de telefonról reggeltol figyeltem a híreket...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 100
82 766
113
Átmegyek a másik topikba , posztolok videokat is, habár koze van a nagy sakktáblához(erdogan agyából pattan ti ki ez a hulye otlet).
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 100
82 766
113
Az USA alvállalkozója a törökök, a törököké az azeriek?:)

Azerbajdzsán tulajdonképpem Torokország. Az ország teruletén 300 torok iskola van. A diákok elvégzik az iskolát és már "torokok lesznek beloluk". Egyébként az azeri fegyvres eroket is a torokok irányítják.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
visszadobás a lavrov és a baloldal, illetve a balosok iskolázottak, jobbak és szebbek témakörhöz, egy zenés offal

https://www.youtube.com/watch?v=l0ZOWbBd3vo

"mert félt a vértől, a szagtól, nem lett orvos, csak doktor"

annak idején ez a hardkór plebejus dalszöveg kiverte a biztosítékot. miért? mert a mai baloldal szoci elődje baloldali volt? nem volt az, csak annyira amennyire a külső hatalom kiszolgálása megkívánta - utóbbihoz volt ugyanis születésüktől tehetségük. mikor eljött az idő elsőként váltottak gazdát. a cikk úgy általában próbál olyan megállapításra jutni, hogy az oroszok a nyugati baloldalra hajtanak (nem világos mi alapján következtet erre), de ha a magyar baloldalról van szó inkább azt gondolnám, hogy ez tőlük induló kétségbeesett puhatolózás, hogy lenne-e mindezek után az oroszoknak gusztusuk velük szövetkezni.
(máskülönben, itt vannak olyanok akik többet tudnak erről, önmagában Putyinék balos nyitása egy teljesen máshogy értelmezendő történet, ami önmagában önsorsrontó lenne, hanem egy enyhén háborús hangulatú, egységfrontos valami van mögötte)
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
a mai hírekben lesz, hogy a wikileaks által kiadott telefonbeszélgetés szerint az imf görög államcsőddel próbálja zsarolni a németeket, a görögöket parasztként használva a brexit játszmában. a görögök azóta már hivatalosan is magyarázatot követeltek az imftől.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Jászberényi Sándor író, haditudósító és Kis-Benedek József elnökhelyettes, Magyar Hadtudományi Társaság.
Európa az ISIS fő hadszínterévé vált?
https://www.youtube.com/watch?v=Y1uS3ko_E_s
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A görög adósságkezeléssel kapcsolatos bizalmas beszélgetés tartalmát szivárogtatta ki a Wikileaks. A beszélgetés Paul Thomsen, a Nemzetközi Valutaalap európai igazgatója és az IMF görögországi küldöttségét vezető Delia Velculescu között zajlott.
Wikileaks: veszélyben az újabb görög hitel?
https://www.youtube.com/watch?v=75fiU1keu_g
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
A kínai hadsereg állandó készültségbe helyezte a stratégiai atomarzenálját válaszul az USA növekvő katonai fenyegetésére.

<i>"Richard Fisher a Nemzetközi Kiértékelő és Stratégiai Washingtoni Központjának munkatársa szerint Kína hamarosan komplettírozza a 14.400 km hatótávolságú ballisztikus rakétájának a fejlesztését. „A teszt indítások ismert száma után ésszerű feltételezés, hogy Stratégiai Rakéta Erőknek 2016-ban át lesznek adva a DF-41 rakéták.” -mondotta Fisher a Financial Times szerint." </i>
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="Eltorro"><blockquote rel="Montezuma">az oroszok szimplán nem segítenek leállítani a bulit, de egyébként miért is tennék? Mióta kell Moszkvának megmentenie az EU-t a saját lakáj vezetőitől?
Nem az oroszok hívták Európába a migránsokat, nem ők verték szét az egész Közel-Keletet az elmúlt 25 évben, így nem látom be, hogy az oroszoknak per pillanat milyen egyéb nemzetközi írott és íratlan kötelezettségei lennének a témában a saját érdekeinek és földjének védelmén kívül?

Tegnap utazás közben már olvastam olyat is, hogy az oroszok országukra veszélyes biztonsági kockázatként kezelik az EU migránspolitikáját, ezért elkezdték a tervek kidolgozását egy esetleges európai kalifátus megjelenésére.</blockquote>
Ez így azért már simán csak hangulatkeltés, szerintem... Amíg náluk ott van Dagesztán, Csecsenföld, már most is, és állítólag Orosz állampolgár több millió eléggé fanatikus szunnita muszlim, nem hinném hogy a felőlünk kialakuló kalifátustól kéne nekik tartani, reálisan. Van már nekik saját hasonló, a déli részeken. Többek közt, és ez el is hangzott, ezeket a kártékony elemeket próbálják lehetőleg Szír területen lenullázni.

</blockquote>

Abban az elméleti (és remélem, hogy marad is elméleti) esetben, ha Európában alakulna ki egy "kalifátus" az azért nem azonos fajsúlyú lenne mondjuk egy Dagesztánnal... Franciaország esélyesen a kalifátus része lenne pl. És Franciaországnak vannak nukleáris fegyverei... Hosszútávon nézve ez a lehetőség, mint veszélyforrás sokkal valószínűbb, mint pl. egy zombitámadás, pedig az amcsiknak még arra is van tervük... Akkor az oroszok miért ne kezdhetnék meg a felkészülést egy, bár nem túl valószínű, de ha mégis bekövetkezik, akkor nagyon is fenyegető veszélyre?


Persze a kommunikáció az, hogy megvédenek minket, meg az egész szabad világot, etc. de látva az elmúlt 25 évüket, én arra kérném őket, hogy inkább engem ne védjenek meg úgy, meg az én demokráciámat, ahogy tették ezt É-Afrikában, meg a közel keleten, vagy akár Afganisztánban...

Afganisztánban talán pont azzal tették a legjobbat, hogy beavatkoztak végre... A tálib-rezsimnél bármi, bármilyen bábkormány, vagy akár egy Szaddam, Kadhafi, stb. féle, de legalább valamennyire szekuláris diktátor is jobb. A többi viszont áll.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="Eltorro"><blockquote rel="Montezuma">az oroszok szimplán nem segítenek leállítani a bulit, de egyébként miért is tennék? Mióta kell Moszkvának megmentenie az EU-t a saját lakáj vezetőitől?
Nem az oroszok hívták Európába a migránsokat, nem ők verték szét az egész Közel-Keletet az elmúlt 25 évben, így nem látom be, hogy az oroszoknak per pillanat milyen egyéb nemzetközi írott és íratlan kötelezettségei lennének a témában a saját érdekeinek és földjének védelmén kívül?

Tegnap utazás közben már olvastam olyat is, hogy az oroszok országukra veszélyes biztonsági kockázatként kezelik az EU migránspolitikáját, ezért elkezdték a tervek kidolgozását egy esetleges európai kalifátus megjelenésére.</blockquote>
Ez így azért már simán csak hangulatkeltés, szerintem... Amíg náluk ott van Dagesztán, Csecsenföld, már most is, és állítólag Orosz állampolgár több millió eléggé fanatikus szunnita muszlim, nem hinném hogy a felőlünk kialakuló kalifátustól kéne nekik tartani, reálisan. Van már nekik saját hasonló, a déli részeken. Többek közt, és ez el is hangzott, ezeket a kártékony elemeket próbálják lehetőleg Szír területen lenullázni.

</blockquote>

Abban az elméleti (és remélem, hogy marad is elméleti) esetben, ha Európában alakulna ki egy "kalifátus" az azért nem azonos fajsúlyú lenne mondjuk egy Dagesztánnal... Franciaország esélyesen a kalifátus része lenne pl. És Franciaországnak vannak nukleáris fegyverei... Hosszútávon nézve ez a lehetőség, mint veszélyforrás sokkal valószínűbb, mint pl. egy zombitámadás, pedig az amcsiknak még arra is van tervük... Akkor az oroszok miért ne kezdhetnék meg a felkészülést egy, bár nem túl valószínű, de ha mégis bekövetkezik, akkor nagyon is fenyegető veszélyre?


Persze a kommunikáció az, hogy megvédenek minket, meg az egész szabad világot, etc. de látva az elmúlt 25 évüket, én arra kérném őket, hogy inkább engem ne védjenek meg úgy, meg az én demokráciámat, ahogy tették ezt É-Afrikában, meg a közel keleten, vagy akár Afganisztánban...

Afganisztánban talán pont azzal tették a legjobbat, hogy beavatkoztak végre... A tálib-rezsimnél bármi, bármilyen bábkormány, vagy akár egy Szaddam, Kadhafi, stb. féle, de legalább valamennyire szekuláris diktátor is jobb. A többi viszont áll.
</blockquote>
Ahogy én tudom, Oroszországnak ha hirtelen (ami kizárt szerintem) alakulna egy olyan kalifátus Ny-Európában, aminek pl. Franciaország, esetleg GBR a része lenne, ahol atomfegyverek vannak, szerintem eddig is volt terve. Nem igen tartom én ezt hitelesnek, ahogy az USA zombitámádással kapcsolatos előkészületeti is minimum megmosolyogtatóak, szerintemn :D. Egyébként a kettő kb. egy kategória, s ha elmegyünk ebbe az irányba, akkor persze, simán lehetséges egy ilyen Rus terv is^^

A másikra reagálva, azzal, hogy Afganisztánban meggyöngítették a Talibán rendszert, egy rövidtávú logikával gondolhatjuk azt, hogy valami sikereset alkottak, csak az a gond, hogy hatalmi vákumot hagytak maguk mögött, és ezt az egyre erősebb ISIS látszik kitölteni. Jelenleg a Talibán - Al Kaida legnagyobb problémája az, hogy még a náluk is barbárabb ISIS nyomul. Szóval nem, nem látom ezt olyan rózsásan, beavatkoztak, pár terroristát seggberúgtak, szétlőtték az országot, és otthagyták a zűrzavart, amelyben jelenleg egy sokkal rosszabb erő kezd felülkerekedni, mint amilyen miatt egyáltalán beavatkoztak.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ahogy én tudom, Oroszországnak ha hirtelen (ami kizárt szerintem) alakulna egy olyan kalifátus Ny-Európában, aminek pl. Franciaország, esetleg GBR a része lenne, ahol atomfegyverek vannak, szerintem eddig is volt terve. Nem igen tartom én ezt hitelesnek, ahogy az USA zombitámádással kapcsolatos előkészületeti is minimum megmosolyogtatóak, szerintemn :D. Egyébként a kettő kb. egy kategória, s ha elmegyünk ebbe az irányba, akkor persze, simán lehetséges egy ilyen Rus terv is^^

Jó, hát nyilván kissé propaganda ez egész. De gondolom, láttad a "Gömb" című filmet (egyébként nagyon bírom Michael Crichtont és a filmadaptációk is jók, a Jurassic Prak kivételével, mert azt Spielberg eléggé elkúrta...). Ott is kvázi poénnak vette a felkérést a srác... De végül mégis elég jó csapatot dobott össze. (Egyébként egészen biztosan van terv a valóságban földönkívüliekkel történő találkozásra is.) Szóval nem baj az, ha próbálnak felkészülni bármilyen elképzelhetetlen, vagy csak kevéssé valószínű lehetőségre a kormányok. Hiszen ezért (is) "fizetjük" őket.

A másikra reagálva, azzal, hogy Afganisztánban meggyöngítették a Talibán rendszert, egy rövidtávú logikával gondolhatjuk azt, hogy valami sikereset alkottak, csak az a gond, hogy hatalmi vákumot hagytak maguk mögött, és ezt az egyre erősebb ISIS látszik kitölteni. Jelenleg a Talibán - Al Kaida legnagyobb problémája az, hogy még a náluk is barbárabb ISIS nyomul. Szóval nem, nem látom ezt olyan rózsásan, beavatkoztak, pár terroristát seggberúgtak, szétlőtték az országot, és otthagyták a zűrzavart, amelyben jelenleg egy sokkal rosszabb erő kezd felülkerekedni, mint amilyen miatt egyáltalán beavatkoztak.

Afganisztán eléggé zavaros történet... Az oroszok kezdték a beavatkozást, erre az amcsik reagáltak a mudzsahedin támogatásával, mert akkor még tombolt a hidegháború. Amikor pedig az oroszok kivonultak, az amerikaiak is magára hagyták az országot... Így kapott erőre a talibán. Vagyis ők ágyaztak meg nekik, mint később az ISIS-nek is... Szóval végül is a maguk után hagyott szart próbálták eltakarítani 10 évvel később ott. Az al-Kaida, meg az ISIS pedig az én szememben egykutya. Mindkettőt ki kell irtani. (És szerintem Pakisztán, ahol a talibán gyökerei vannak és ahonnan átterjed Afganisztánra, a legveszélyesebb ország jelenleg.)
 
Status
Not open for further replies.