[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
És szerintem Pakisztán, ahol a talibán gyökerei vannak és ahonnan átterjed Afganisztánra, a legveszélyesebb ország jelenleg.
Egyetértek, de a szaúdiakat kihagytad, márpedig a pakikat elsősorban onnan támogatják/támogatták.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="wolfram">És szerintem Pakisztán, ahol a talibán gyökerei vannak és ahonnan átterjed Afganisztánra, a legveszélyesebb ország jelenleg.
Egyetértek, de a szaúdiakat kihagytad, márpedig a pakikat elsősorban onnan támogatják/támogatták.</blockquote>

Na igen... Korábban már említettem őket is, szintén hasonló kontextusban. És mindkét ország (papíron minimum) az USA barátja... Na ez a baj.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 900
47 698
113
Nem vagyok Afganisztán szakértő én sem, de pár dolgot azért láttam ezzel kapcsolatban, állítólag ami info-k eljutottak hozzám, azok alapján a talibán és az ISIS nem egykutya. A talibán is fundamentalista, de kb. mint a Szaudi viszonyok, olyat képzelj el. Az ISIS meg ennek a turbo változata, sokkal agresszívebbek/vallásilag elvakultabbak. Abban egyet értünk, hogy egy szép/ideális világban, egyikre sincs szükség. Mindenesetre, az erősen kérdéses akkor is, számomra legalább is, hogy most az USA mit ért el TÉNYLEG afganisztánban, és ez poztiv, vagy negatív összességében...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Az ideológia SZA-ból származik.

Jahh, a wahabiták... Atomot érdemelnének szerintem.


Nem vagyok Afganisztán szakértő én sem, de pár dolgot azért láttam ezzel kapcsolatban, állítólag ami info-k eljutottak hozzám, azok alapján a talibán és az ISIS nem egykutya. A talibán is fundamentalista, de kb. mint a Szaudi viszonyok, olyat képzelj el. Az ISIS meg ennek a turbo változata, sokkal agresszívebbek/vallásilag elvakultabbak. Abban egyet értünk, hogy egy szép/ideális világban, egyikre sincs szükség. Mindenesetre, az erősen kérdéses akkor is, számomra legalább is, hogy most az USA mit ért el TÉNYLEG afganisztánban, és ez poztiv, vagy negatív összességében...

Egykutyák azok, hidd el!
Nálam akkor verték ki a biztit még régen, amikor láttam ezeket:
https://www.youtube.com/watch?v=xYYBlPWYb7Y

Az ISIS pont ugyanezt csinálja Szíriában és Irakban... Csak mivel az ISIS jobban használja a tömegkommunikációs eszközöket, jobb a marketingje, jobban nyomul a neten, ezért népszerűbb lett a bamba balf.sz iránymutatást igénylő debilek körében...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Trump most a NATO-nak ment neki, Clinton kontrázott
https://www.youtube.com/watch?v=h2kvxD1WSTQ
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Mindenesetre, az erősen kérdéses akkor is, számomra legalább is, hogy most az USA mit ért el TÉNYLEG afganisztánban, és ez poztiv, vagy negatív összességében...

Szerintem pozitívabb lett, mint ami volt ott korábban. És legalább megpróbálták. És ebben az egyetlen esetben számomra tökmindegy, hogy milyen egyéb érdekből. Egy ennyire kicsi bolygón szerintem nem lehet hagyni, hogy egy komplett ország felett ezek a fanatikus idióták uralkodjanak.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Na igen... Korábban már említettem őket is, szintén hasonló kontextusban. És mindkét ország (papíron minimum) az USA barátja... Na ez a baj.
Így van, így tényszerű.
Nem vagyok Afganisztán szakértő én sem, de pár dolgot azért láttam ezzel kapcsolatban, állítólag ami info-k eljutottak hozzám, azok alapján a talibán és az ISIS nem egykutya.
A sz*r az csak sz*r, akkor is, ha celofánba csomagoljuk és masnit kötünk rá. Kétlem, hogy számunkra érdekes lenne a különbség a kettő között: csak a halott szélsőséges a jó szélsőséges - és ez nem csak az iszlamistákra igaz.
Szerintem pozitívabb lett, mint ami volt ott korábban. És legalább megpróbálták. És ebben az egyetlen esetben számomra tökmindegy, hogy milyen egyéb érdekből. Egy ennyire kicsi bolygón szerintem nem lehet hagyni, hogy egy komplett ország felett ezek a fanatikus idióták uralkodjanak.
Ez igaz, viszont az általuk produkált legsötétebb középkort mégiscsak amerikai támogatással a hátuk mögött hozták össze (tökmindegy, mi volt az eredeti cél amerikai részről: aki nem bírja fegyelmezni a kutyáit, az ne tartson kutyákat), vagyis ezerszer inkább egy ótvar és életidegen komcsi rendszer (ahol még a nők is tanulhatnak anélkül, hogy zsákot húznának a fejükre), mint ezek. Pedig a komcsikat alulmúlni nem semmi teljesítmény.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 900
47 698
113
<blockquote rel="zsolti"> Mindenesetre, az erősen kérdéses akkor is, számomra legalább is, hogy most az USA mit ért el TÉNYLEG afganisztánban, és ez poztiv, vagy negatív összességében...

Szerintem pozitívabb lett, mint ami volt ott korábban. És legalább megpróbálták. És ebben az egyetlen esetben számomra tökmindegy, hogy milyen egyéb érdekből. Egy ennyire kicsi bolygón szerintem nem lehet hagyni, hogy egy komplett ország felett ezek a fanatikus idióták uralkodjanak.

</blockquote>
Akik ott élnek, azok számára nem biztos hogy pozitívabb lett, mert szétlőtték mégjobban az országot, és akik eddig szépen, lehajtott fejjel tették abban az elborult rendszerben amit kellett nekik, még ha elnyomva is, de túléltek, az adott talibán törvényeket betartva. Jött az US beavatkozás, felbátorította őket, évekig ment a hajcihő, az amúgy sem túl acélos infrastruktúra kapott egy nagypofont, sok nő felbátorodott pl. katonának-rendőrnek etc. állt, majd otthagyták őket a lefejezős banda, meg a talibán közt, féluton. Azt gondolom, hogy nyilván az OK, sőt dícséretes, hogy megpróbált az USA rendetrakni, csak akkor azt végig is kellett volna vinni, mert így pont a normális értékrenddel élőket hagyták ott a két szék közé beülve, nyakig a szarban... Én azt nagyon erősen vitatom tehát, hogy jobb lett, mint volt. Természetesen nem frankó, hogy egy országot ilyen fanatikus barmok irányítsanak, de nem ez a jó megoldás, ennél még amit az Oroszok csináltak Csecsenföldön, az is jobb, hogy megveszik kilóra a helyi etnikum vezetését. Hozzáteszem, ami tíz év alatt ott el lett költve háborúra, abból ezt meg is lehetett volna oldani, szerintem... Nem, meg lett bolygatva az ország, szétlőve minden, és otthagyták a káoszt. Ez nekem nem tetszik.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ez igaz, viszont az általuk produkált legsötétebb középkort mégiscsak amerikai támogatással a hátuk mögött hozták össze (tökmindegy, mi volt az eredeti cél amerikai részről: aki nem bírja fegyelmezni a kutyáit, az ne tartson kutyákat), vagyis ezerszer inkább egy ótvar és életidegen komcsi rendszer (ahol még a nők is tanulhatnak anélkül, hogy zsákot húznának a fejükre), mint ezek. Pedig a komcsikat alulmúlni nem semmi teljesítmény.

Ebben tökéletesen egyetértek veled. De most már csak a tűzoltás maradt... Amiből a mi katonáink is kiveszik a részüket... Hogy ez jó, vagy rossz, hááát... Szerintem inkább jó.





<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="zsolti"> Mindenesetre, az erősen kérdéses akkor is, számomra legalább is, hogy most az USA mit ért el TÉNYLEG afganisztánban, és ez poztiv, vagy negatív összességében...

Szerintem pozitívabb lett, mint ami volt ott korábban. És legalább megpróbálták. És ebben az egyetlen esetben számomra tökmindegy, hogy milyen egyéb érdekből. Egy ennyire kicsi bolygón szerintem nem lehet hagyni, hogy egy komplett ország felett ezek a fanatikus idióták uralkodjanak.

</blockquote>
Akik ott élnek, azok számára nem biztos hogy pozitívabb lett, mert szétlőtték mégjobban az országot, és akik eddig szépen, lehajtott fejjel tették abban az elborult rendszerben amit kellett nekik, még ha elnyomva is, de túléltek, az adott talibán törvényeket betartva. Jött az US beavatkozás, felbátorította őket, évekig ment a hajcihő, az amúgy sem túl acélos infrastruktúra kapott egy nagypofont, sok nő felbátorodott pl. katonának-rendőrnek etc. állt, majd otthagyták őket a lefejezős banda, meg a talibán közt, féluton. Azt gondolom, hogy nyilván az OK, sőt dícséretes, hogy megpróbált az USA rendetrakni, csak akkor azt végig is kellett volna vinni, mert így pont a normális értékrenddel élőket hagyták ott a két szék közé beülve, nyakig a szarban... Én azt nagyon erősen vitatom tehát, hogy jobb lett, mint volt. Természetesen nem frankó, hogy egy országot ilyen fanatikus barmok irányítsanak, de nem ez a jó megoldás, ennél még amit az Oroszok csináltak Csecsenföldön, az is jobb, hogy megveszik kilóra a helyi etnikum vezetését. Hozzáteszem, ami tíz év alatt ott el lett költve háborúra, abból ezt meg is lehetett volna oldani, szerintem... Nem, meg lett bolygatva az ország, szétlőve minden, és otthagyták a káoszt. Ez nekem nem tetszik.

</blockquote>

Azért a talibánt ne hasonlítsd mondjuk Szaddamhoz. Ami ott volt a talibán idején, ahhoz képest, ha ott élnék (és ehhez előveszem az összes empátiámat), még a mostani szitu is jobb szerintem.
Az amcsik meg... Ők is bizonyos körök önös érdekei miatt (a kormány népszerűsége, hadi kiadásokból lenyúlható pénz, stb.) mentek be 2001-ben elsősorban. És igen, a csecsenföldi megoldás jobb lett volna...
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Ebben tökéletesen egyetértek veled. De most már csak a tűzoltás maradt... Amiből a mi katonáink is kiveszik a részüket... Hogy ez jó, vagy rossz, hááát... Szerintem inkább jó.
Persze, tulajdonképpen jó, de a legjobb mégiscsak az lett volna, ha nem cseszik el és akkor most nem kellene megpróbálni visszalapátolni a sz*rt a lóba.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 900
47 698
113
Na, sok ezer karakter után, csak közeledik az álláspontunk azért:p.

Onnan indultunk ki ugye, hogy sok jót az utóbbi 20-30 évben, nem hozott senkinek sem az US beavatkozás. Erre mondtad, hogy nagyjából egyet értesz velem, de afganisztán azért erre kivétel. Most meg már ott tartunk, hogy igazából annó a talibánt is ők tolták hatalmi helyzetbe, jelenleg meg meggyengítve azt, épp az ISIS látszik erőre kapni... Nekem ez még mindig nem túl meggyőző, hogy afganisztán nem illik be a sorba, Libia, Szíra, Irak mellé, de elfogadom a véleményed Wolfram, és mondjuk azt, hogy ez akkor kérdéses, s nem egyértelműen negatív példa.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="wolfram">Ebben tökéletesen egyetértek veled. De most már csak a tűzoltás maradt... Amiből a mi katonáink is kiveszik a részüket... Hogy ez jó, vagy rossz, hááát... Szerintem inkább jó.
Persze, tulajdonképpen jó, de a legjobb mégiscsak az lett volna, ha nem cseszik el és akkor most nem kellene megpróbálni visszalapátolni a sz*rt a lóba.</blockquote>

Remélném, hogy mindenki tanult belőle, de látva Líbiát és most Szíriát... Áhh, rohadtul elegem van már ebből... :(
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Na, sok ezer karakter után, csak közeledik az álláspontunk azért:p.

Onnan indultunk ki ugye, hogy sok jót az utóbbi 20-30 évben, nem hozott senkinek sem az US beavatkozás. Erre mondtad, hogy nagyjából egyet értesz velem, de afganisztán azért erre kivétel. Most meg már ott tartunk, hogy igazából annó a talibánt is ők tolták hatalmi helyzetbe, jelenleg meg meggyengítve azt, épp az ISIS látszik erőre kapni... Nekem ez még mindig nem túl meggyőző, hogy afganisztán nem illik be a sorba, Libia, Szíra, Irak mellé, de elfogadom a véleményed Wolfram, és mondjuk azt, hogy ez akkor kérdéses, s nem egyértelműen negatív példa.

A '80-as évekbeli amcsi beavatkozás szerintem is hiba volt. A 2001-es? Az már nem... Sőt, hamarabb kellett volna lépnie valamelyik nagyhatalomnak.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
A '80-as évekbeli amcsi beavatkozás szerintem is hiba volt. A 2001-es? Az már nem... Sőt, hamarabb kellett volna lépnie valamelyik nagyhatalomnak.
Nezopont kerdese. Az elso beavatkozas meg hatrahagyott egy mukodo allamot, a masodik utan csak a kaosz maradt. Eloszor csak az olajpiaci sulya miatt regulaztak meg Irakot, a masodik alkalommal mar csak a vezetekek epitesevel foglalkoztak es kiraboltak az orszagot. Megvolt a nyugat eselye, hogy egy igazsagosabb, elhetobb Irakot teremtsen, de a kapzsisaga miatt nem ezzel foglalkozott.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Donald Trump, az amerikai elnökválasztási kampány egy Wisconsin állambeli helyszínén, Racine-ben választói és az újságírók kérdésére a NATO-ról azt mondta:

“A NATO idejétmúlt, és nincs megfelelően szervezve a jelenlegi legnagyobb ellenség, a nemzetközi terrorizmus ellen.” A CNN élő közvetítésében még egyszer megismételte a NATO-val kapcsolatos kritikáját, amelyet a héten a New York Times és a The Washington Post számára adott interjúkban is szóvá tett.
http://nagypolitika.hu/2016/04/03/donald-trump-a-nato-idejetmult/
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="wolfram">
...
A '80-as évekbeli amcsi beavatkozás szerintem is hiba volt. A 2001-es? Az már nem... Sőt, hamarabb kellett volna lépnie valamelyik nagyhatalomnak.
Nezopont kerdese. Az elso beavatkozas meg hatrahagyott egy mukodo allamot, a masodik utan csak a kaosz maradt. Eloszor csak az olajpiaci sulya miatt regulaztak meg Irakot, a masodik alkalommal mar csak a vezetekek epitesevel foglalkoztak es kiraboltak az orszagot. Megvolt a nyugat eselye, hogy egy igazsagosabb, elhetobb Irakot teremtsen, de a kapzsisaga miatt nem ezzel foglalkozott.</blockquote>


Afganisztánról beszéltem. :) Irak más ügy. Abba inkább bele se mennék, különösen most, amikor még az átlagosnál is kevésbé vagyok "a szellemi képességeimnek birtokában" :D De amúgy "Háborús tekercsek", KBR...
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Ezek a beavatkozások mind nagyon szépek és jók, de nem kellene elfelejteni azt, hogy az afganisztáni beavatkozást megelőzte egy - enyhén szólva is ezer sebből vérző - 911 sztori, ahol az elkövetők mindenfélék voltak, kivéve afgánok. ;D
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ezek a beavatkozások mind nagyon szépek és jók, de nem kellene elfelejteni azt, hogy az afganisztáni beavatkozást megelőzte egy - enyhén szólva is ezer sebből vérző - 911 sztori, ahol az elkövetők mindenfélék voltak, kivéve afgánok. ;D


Erre céloztam, amikor írtam, hogy hogy "tökmindegy, milyen érdekből". :) Vagyis az ok mindegy. De Afganisztánba muszáj volt beavatkozni valakinek.
 
Status
Not open for further replies.