[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<b>zsolti</b>
Igen, igazad van.
Talán az egyetlen reális politika most az lehetne, ha a V4 valóban összezárna és a lengyelek egy fokkal előbbre tennék a V4 érdekeit még az USA érdekeinél szemben.

Tényleg jó lenne, de szerintem hiú ábránd. A lengyelek történelmi tapasztalatai szerint Oroszország és adott esetben a németek ellenében már se a francúzokra, se - főleg a Brexit eredménye után - az angolokra nem számíthatnak, így számukra maradt kizárólagosan, kerül amibe kerül, az USA irányvonal feltétlen támogatása és követése. Mindenki más le van ..... részükről.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
<blockquote rel="Montezuma"><b>zsolti</b>
Igen, igazad van.
Talán az egyetlen reális politika most az lehetne, ha a V4 valóban összezárna és a lengyelek egy fokkal előbbre tennék a V4 érdekeit még az USA érdekeinél szemben.

Tényleg jó lenne, de szerintem hiú ábránd. A lengyelek történelmi tapasztalatai szerint Oroszország és adott esetben a németek ellenében már se a francúzokra, se - főleg a Brexit eredménye után - az angolokra nem számíthatnak, így számukra maradt kizárólagosan, kerül amibe kerül, az USA irányvonal feltétlen támogatása és követése. Mindenki más le van ..... részükről.</blockquote>

Trump jóreggelt fog kívánni nekik.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>silurusglanis</b>
Nagyon jó, de régen láttam ezt a filmet! :D :D :O

<b>krokomach</b>

Azt gondolom, hogy van esélye a V4-nek, ha a lengyelek nagy istene is úgy akarja. Ha viszont sikerül megosztani ezt a négy államot, akkor magyarosan kifejezve megint becumiztatnak minket és igyekeznek majd ide tolni lehetőleg minden balhét.

Ebbe tökéletesen illeszkedhet (<b>mint alternatíva</b>) akár Haubagoi orosz-amerikai titkos paktumának az ötlete, végső esetben KEurópát igyekeznek majd „befenyíttetni” az oroszokkal, a fizetség meg maga KEurópa lesz – akár ennek is<b> folyhatnak</b> az előkészületei az orosz határok mellett.

<i>Úgy tudom, hogy 1939-ben volt egy „furcsa háború”-nak nevezett szakasz, amikor a németek nekimentek a lengyeleknek. Bár London és Párizs hadat üzent Berlinnek, de semmit nem csináltak, sőt, megvárták, amíg a szovjetek is nekimennek a lengyeleknek - és továbbra is masszívan nem csináltak semmit. Erre a náci hadigépezet dobott egy 180 fokos fordulatot és pár hét múlva már Párizsban tartott felvonulást a német haderő. Ugye, valami ilyesmi történt…</i>

Putyin ma szó szerint azt mondta, hogy nem lesz ebből globális katasztrófa. Jól hangzik elsőre.
De vannak azért kételyeim is – nem elsősorban abban, hogy ebből nem lesz az. Abban, ami közben Európán kívül és javarészt Európa nélkül zajlik a nagyvilágban ugyanazon nagyhatalmak között. Több régióban és egy időben.
Ebben a helyzetben az ENSZ BT egyik állandó tagjának (aki egyébként atomhatalom is) az esetleges széthullása és/vagy egy EU szintű dominóhatás beindulása csak olaj a tűzre.

Ha bekövetkezik a dominóhatás, az komoly ellentéteket szülhet egyéb európai államok között vagy államon belül – lásd Olaszország vagy Spanyolország. Egy ilyen fejlemény kikezdené a NATO szervezetét is belülről – és mindezt képzeljük el például Trump amerikai elnöksége alatt.

Ugye Trump sem tekinthető teljesen irreális lehetőségnek, tehát lássuk!

Trump már most is nyíltan támogatta a Brexitet, ha netán elnök lesz, valszeg nem hagy fel a jó szokásával más európai államok esetén sem. Azt is kétlem, hogy a NATO jelenlegi szervezetének a jövője nagyon meghatná. Főleg, ha kiderül, hogy az USA-nak nagyobb biznisz Európát háborúztatni önmagával, mint állandóan védeni és felügyelni.
Lehetetlen ötlet lenne? Az USA nem dől be, helyette majd Európa fekszik ki.

Európa amúgy is elég hülye ahhoz, hogy jódolgában is non-stop önmagát cumiztassa házon belül.
Miért, nem így van?

Tisztában vagyok a számokkal és tudom, hogy az orosz határokon éppen parádét tartó NATO a konvencionális fegyverek mennyiségi és minőségi terén jelentős fölényben van az oroszokkal szemben.

Gondolom, az oroszok is tisztában vannak a realitásokkal és pont ebből érzékelek egy újabb rizikófaktort.

Az USA katonai nyomulása nem biztos, hogy valós háborús lépéseket jelent, lehet ez egy amerikai blöff is. (<i>USA pókerezik, Oroszo. sakkozik és Kína go-zik – képzeljük el így leegyszerüsítve.</i>) Ahhoz viszont, hogy hatékonyan működjön az oroszok "elrettentése" (értsd: vissza a kispadra), ahhoz a blöffnek hitelesnek kell látszódnia.

Ha az oroszok ezt a blöfföt valós veszélyként érzékelik és értékelik, akkor két választásuk marad: vagy behódolnak (bedöntik a táblán a királyt), vagy lépnek.
<i>Ha gyengébb vagyok, de úgy értékelem, hogy nincs semmi lehetőségem a harcot elkerülni, akkor támadok. Így több az esélyem, mintha bevárom, amíg a behemót rámront és agyba-főbe ver.</i>

Putyin Oroszországa azért az utóbbi időben okozott némi meglepetés sorozatot sok területen – azaz nem ördögtől való gondolat azt feltételezni, hogy a Nyugat akár megint tévedhet és megint rosszul méri fel az orosz reakciót.

Nos, nagyjából ennyi a véleményem és elsősorban ezek lehetséges bekövetkezte miatt aggódom a leginkább.
A „minden oké lesz” mellett legalább ugyanekkora esélyt adok a fentiek közül bármelyik realitássá válásának.

Amiatt viszont nem aggódom, ha béke lesz és élve maradunk.
Ebből a verzióból ugyanis bármelyik verzió megfelel számomra látatlanban is.

Előre is köszönöm az értő olvasást mindenkinek.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Ha az oroszok ezt a blöfföt valós veszélyként érzékelik és értékelik, akkor két választásuk marad: vagy behódolnak (bedöntik a táblán a királyt), vagy lépnek.
<i>Ha gyengébb vagyok, de úgy értékelem, hogy nincs semmi lehetőségem a harcot elkerülni, akkor támadok. Így több az esélyem, mintha bevárom, amíg a behemót rámront és agyba-főbe ver.</i>
...
Régen nem sakkoztam már, de ugy emlekszem csak nagyon egyertelmu helyzetben szabad bedonteni a kiralyt. Ha tudom, hogy az ellenfelem nagyszaju es sokat bloffol, akkor pedig még akkor sem. Vesztes helyzetben is bele kell menni a jatekba es figyelni, hátha hibazik egyet az elbizakodott ellenfel. (brexit?)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>zeal</b>
Igen, csak egyértelmű helyzetben. Ez azt jelenti, hogy komolyabb NATO katonai összevonás esetén Szentpétervár és Moszkva közvetlen veszélybe kerülhet - nincsenek messze a nyugati határoktól egy konvencionális agresszió esetén sem.
Ha az oroszok úgy értékelik, hogy a NATO támadni fog, akkor vagy elő a fehér zászló vagy azzal ütnek elsőként, amiben erősek és esélyük van.
Azt ugyanis sosem tudhatjuk, hogy aki fegyvert szegez ránk, az éppen blöfföl vagy most komolyan támadni készül, blöffnek álcázva. Mindegy, ez csak egy opció, ami ugyan nagyon nem kívánatos, de nem zárható ki.
Napóleon és Hitler is nekiment az oroszoknak már, tehát van konkrét negatív történelmi tapasztalat nyugati irányból.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 675
113
Usa-Oo full kontakt nem lesz a nuki miatt,meg a várható veszteségek miatt,a saját területükön még senki sem tudta őket legyőzni,én magam komoly összegben fogadnék rá,hogy nincs akkora barom nato pilóta aki berepülne az éles Orosz légvédelmbe,harckocsizó a páncéltörő rakétákba,tengerész a hajó elleni rakétákba,stb.
A leghülyébb katona is tudja,hogy addig érdekes a háború,amíg nincs érdemi ellen tevékenység,utána már nem annyira tuti,ahogy az első pár század nato-s vadász/bombázó kötelék rápróbál,és egy sem jön vissza,csökkenni fog a harci morál egyből,ha meg nincs légi fedezet,a gyalogság,is inkább el fagyizgat otthon,mint az Orosz sztyeppén legyen fasírt,ne vicceljünk már.
Usa nem nyert még háborút,korea,meg vietnám is addig volt érdekes,amíg érdemben be nem szállt a szu a fegyver exportba.
Ellenük.
Ukrajna ott van a határon,mégsem mernek rájuk nyitni,legfeljebb annyit tesz az usa,hogy a kis balfasz államokat nekik ugrasztja,bedaráltatja őket,azt csókolom.
Talán pár ex szu ország van annyira hülye,hogy hagyja magát rábeszélni,a régi sérelmei miatt,de a nyugati országok hadseregei,illetve katonái nem fognak nekimenni a mai Orosz hadseregnek,inkább vesznek egy új kocsit,vagy elmennek nyaralni valahová a trópusokra.
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
<b>silurusglanis</b>
Nagyon jó, de régen láttam ezt a filmet! :D :D :O

<b>krokomach</b>

Azt gondolom, hogy van esélye a V4-nek, ha a lengyelek nagy istene is úgy akarja. Ha viszont sikerül megosztani ezt a négy államot, akkor magyarosan kifejezve megint becumiztatnak minket és igyekeznek majd ide tolni lehetőleg minden balhét.

Ebbe tökéletesen illeszkedhet (<b>mint alternatíva</b>) akár Haubagoi orosz-amerikai titkos paktumának az ötlete, végső esetben KEurópát igyekeznek majd „befenyíttetni” az oroszokkal, a fizetség meg maga KEurópa lesz – akár ennek is<b> folyhatnak</b> az előkészületei az orosz határok mellett.

<i>Úgy tudom, hogy 1939-ben volt egy „furcsa háború”-nak nevezett szakasz, amikor a németek nekimentek a lengyeleknek. Bár London és Párizs hadat üzent Berlinnek, de semmit nem csináltak, sőt, megvárták, amíg a szovjetek is nekimennek a lengyeleknek - és továbbra is masszívan nem csináltak semmit. Erre a náci hadigépezet dobott egy 180 fokos fordulatot és pár hét múlva már Párizsban tartott felvonulást a német haderő. Ugye, valami ilyesmi történt…</i>

Putyin ma szó szerint azt mondta, hogy nem lesz ebből globális katasztrófa. Jól hangzik elsőre.
De vannak azért kételyeim is – nem elsősorban abban, hogy ebből nem lesz az. Abban, ami közben Európán kívül és javarészt Európa nélkül zajlik a nagyvilágban ugyanazon nagyhatalmak között. Több régióban és egy időben.
Ebben a helyzetben az ENSZ BT egyik állandó tagjának (aki egyébként atomhatalom is) az esetleges széthullása és/vagy egy EU szintű dominóhatás beindulása csak olaj a tűzre.

Ha bekövetkezik a dominóhatás, az komoly ellentéteket szülhet egyéb európai államok között vagy államon belül – lásd Olaszország vagy Spanyolország. Egy ilyen fejlemény kikezdené a NATO szervezetét is belülről – és mindezt képzeljük el például Trump amerikai elnöksége alatt.

Ugye Trump sem tekinthető teljesen irreális lehetőségnek, tehát lássuk!

Trump már most is nyíltan támogatta a Brexitet, ha netán elnök lesz, valszeg nem hagy fel a jó szokásával más európai államok esetén sem. Azt is kétlem, hogy a NATO jelenlegi szervezetének a jövője nagyon meghatná. Főleg, ha kiderül, hogy az USA-nak nagyobb biznisz Európát háborúztatni önmagával, mint állandóan védeni és felügyelni.
Lehetetlen ötlet lenne? Az USA nem dől be, helyette majd Európa fekszik ki.

Európa amúgy is elég hülye ahhoz, hogy jódolgában is non-stop önmagát cumiztassa házon belül.
Miért, nem így van?

Tisztában vagyok a számokkal és tudom, hogy az orosz határokon éppen parádét tartó NATO a konvencionális fegyverek mennyiségi és minőségi terén jelentős fölényben van az oroszokkal szemben.

Gondolom, az oroszok is tisztában vannak a realitásokkal és pont ebből érzékelek egy újabb rizikófaktort.

Az USA katonai nyomulása nem biztos, hogy valós háborús lépéseket jelent, lehet ez egy amerikai blöff is. (<i>USA pókerezik, Oroszo. sakkozik és Kína go-zik – képzeljük el így leegyszerüsítve.</i>) Ahhoz viszont, hogy hatékonyan működjön az oroszok "elrettentése" (értsd: vissza a kispadra), ahhoz a blöffnek hitelesnek kell látszódnia.

Ha az oroszok ezt a blöfföt valós veszélyként érzékelik és értékelik, akkor két választásuk marad: vagy behódolnak (bedöntik a táblán a királyt), vagy lépnek.
<i>Ha gyengébb vagyok, de úgy értékelem, hogy nincs semmi lehetőségem a harcot elkerülni, akkor támadok. Így több az esélyem, mintha bevárom, amíg a behemót rámront és agyba-főbe ver.</i>

Putyin Oroszországa azért az utóbbi időben okozott némi meglepetés sorozatot sok területen – azaz nem ördögtől való gondolat azt feltételezni, hogy a Nyugat akár megint tévedhet és megint rosszul méri fel az orosz reakciót.

Nos, nagyjából ennyi a véleményem és elsősorban ezek lehetséges bekövetkezte miatt aggódom a leginkább.
A „minden oké lesz” mellett legalább ugyanekkora esélyt adok a fentiek közül bármelyik realitássá válásának.

Amiatt viszont nem aggódom, ha béke lesz és élve maradunk.
Ebből a verzióból ugyanis bármelyik verzió megfelel számomra látatlanban is.

Előre is köszönöm az értő olvasást mindenkinek.
Egy ennyire instabil európai "hátországgal" nem fognak neki menni Oroszországnak.Lesznek még válságok-nem is akármilyenek-de közvetlen ruszki-nato(usa) összecsapás szerintem kizárt a fentebb említettek miatt.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
A Portfolion megjelent cikk szerint:
"A német aggodalmak szerint Franciaországban, Hollandiában, Ausztriában, Finnországban és Magyarországon merülhet fel a kilépés - írja a Reuters hírügynökség. (Orbán azt nyilatkozta, hogy mi nem lépünk ki, nincsenek ilyen terveink.)

A pénzügyminisztérium azt javasolta a kormánynak, hogy Németország az EU-val együttműködésben ajánljon fel Nagy-Britanniának szövetségesi partnerkapcsolatot konstruktív tárgyalások után."
Ezzel ellentétben Juncker, illetve az EU még sürgeti is a briteket, hogy minél előbb kezdődjön meg a kiválásról a tárgyalás.
Azt nem tudom elhinni- mindennek fényében-, hogy az EU nem készült "B" tervvel.
Valahol olvastam, hogy arról is készült szakmai háttéranyag, hogy Németországnak mennyire éri meg a Brexit.
A másik meglepetés számomra, hogy még a brit kilépéspártiak sem akarják rögtön elkezdeni a kiválást.
Akkor mi is van?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A másik meglepetés számomra, hogy még a brit kilépéspártiak sem akarják rögtön elkezdeni a kiválást.
Akkor mi is van?

Nem vagyok én abban olyan biztos, hogy Angliában MINDEN, korábban kilépést hangoztató politikus komolyan gondolta, lehet hogy csak taktikáztak és keménykedtek az EU-tárgyalásokon való jobb angol pozícióért és eredményekért. Most meg "sikeresen" és váratlanul bejött nekik az "Úristen, még egy ilyen győzelem és elvesztünk!" ősi pürrhoszi mondás.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 767
17 860
113
Az EU a jelenlegi formájában nem mást, mint a IV.birodalom, full német dominanciával, csak a végrehajtáshoz nem volt (eddig) háború. Az EKB gyakorlatilag a régi NSZK jegybankja. Mindenről ők döntenek, plusz a brüsszeli gittegylet.

Ha egy kicsit megnézzük, Kelet-E a németek összeszerelő üzeme. Persze, létesítettek munkahelyeket, de cserébe olyan állami kedvezményeket kaptak, mit egy közönséges hazai kkv. soha. A pénz állandóan oda cirkulál. A feldolgozó ipar mélyen nyomott árakon dolgozik.

Az új okosság az, hogy kint a migránsnak 'beiskolázást" tartanak. Ezt a programot támogatják mindenféle szinten. Jártam olyan hegesztőüzemben, ahol csak migráns volt. "Tanítják őket hegeszteni". Valójában semmit sem csináltak, csak fejpénzt veszik fel utánuk. Kelet-E meg gyárt nekik nyomott áron. A pénzt így minimum két helyről leakasztják.

Nincsenek határok, szabadon megy a termék. Utána a saját piacodon készített termékkel már nem tudsz a fentiek miatt versenyképes lenni.

Gyakorlatilag mi a tőkeszivattyú szívó oldalán vagyunk. Ez a valódi integráció.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 616
113
Az EU a jelenlegi formájában nem mást, mint a IV.birodalom, full német dominanciával, csak a végrehajtáshoz nem volt (eddig) háború. Az EKB gyakorlatilag a régi NSZK jegybankja. Mindenről ők döntenek, plusz a brüsszeli gittegylet.

Ha egy kicsit megnézzük, Kelet-E a németek összeszerelő üzeme. Persze, létesítettek munkahelyeket, de cserébe olyan állami kedvezményeket kaptak, mit egy közönséges hazai kkv. soha. A pénz állandóan oda cirkulál. A feldolgozó ipar mélyen nyomott árakon dolgozik.

Az új okosság az, hogy kint a migránsnak 'beiskolázást" tartanak. Ezt a programot támogatják mindenféle szinten. Jártam olyan hegesztőüzemben, ahol csak migráns volt. "Tanítják őket hegeszteni". Valójában semmit sem csináltak, csak fejpénzt veszik fel utánuk. Kelet-E meg gyárt nekik nyomott áron. A pénzt így minimum két helyről leakasztják.

Nincsenek határok, szabadon megy a termék. Utána a saját piacodon készített termékkel már nem tudsz a fentiek miatt versenyképes lenni.

Gyakorlatilag mi a tőkeszivattyú szívó oldalán vagyunk. Ez a valódi integráció.

Csak most lesz igazán olyan mint a IV. Birodalom! A britek kiváltak, 60 millió fős atlantista ellensúly tünt el hirtelen.
Ha Merkel bukik és jön egy radikális német kancellár, akinek már csak azt kell eldöntenie Kínával az oroszok ellen (II. Vh 2.0) vagy az oroszokkal szövetkeznek.
Ez már tényleg a IV. Birodalom lesz!
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Szerintem sokkal több a párhuzam az Osztrák-Magyar Monarchiával, mint a III. Birodalommal.

Túlkomplikált, életképtelen bürokrácia.
Látványos külsőségek, miközben a valós katonai/diplomáciai potenciál konvergál a 0-hoz.
Lázongó területeken az őslakosság bevándorlókkal történő lecserélése.
...
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv Mindenki!

Van egy kérdésem:
Ha a TTIP tárgyalások befuccsolnak az USA-EU között, akkor milyen további globális érdeke fűződik ahhoz az USA-nak, hogy az EU egyébként békében prosperáljon és még jobban erősödjön minden téren?

Szerintem az égvilágon semmi, nekik pont elég nagy probléma Kína „kezelése”, semmi szüksége egy öntudatos és magára találó EU-ra.
Akik viszont szívesen beszállnának az EU mellé a buliba, azok az oroszok. Azt gondolom, hogy na ez lenne a valódi vörös vonal Washington szemében, amit mindenféle módon meg akarna akadályozni. Az USA-nak ezerszer jobb egy polgárháborús és széteső EU/NATO, mint egy erős EU-orosz szövetség.
<i>Ha ebbe a mocskos játékba belemennek az oroszok az USA oldalán, akkor a buli végén „visszakaphatják” elvileg a régebbi befolyási övezeteiket, de ez a nyereség sehol sem lesz attól, amit egy EU-orosz szoros együttműködés jelentett volna.
Oké az is, hogy ebben az esetben nem lesz USA-orosz közvetlen atomháború, de ettől Európának – főleg a keleti részen – mégis mitől lesz jobb? Ha éppen potyognak rám a bombák az gyatra vigasz közben, hogy de máshol fasza minden. Attól a tudattól, hogy legalább a gyilkosaim jól érzik magukat nem fogok boldogabban megdögleni. Elsősorban nem az USA-t és nem Oroszországot féltem egy háborútól, hanem Európát. Másodsorban is.
</i>
Olvasom, hogy ez a Stoltenberg megnyugtatott mindenkit, hogy Nagy-Britannia helye a NATO-ban változatlan.
Ez oké, egészen addig a pontig, amíg Nagy-Britannia egyben van. De mi lesz a helyzet akkor, ha a skótok vagy az írek bemondják az unalmast? Szerintem egy ilyen helyzetben a spanyolok azonnal rámozdulnának Gibraltárra, miközben a katalánok és a baszkok meg követelnék a saját szabadságukat két kézzel mutogatva Skóciára vagy Írországra.
Argentína és a Maldív/Falkland-szigetek – ennek a folyamatnak ez is törvényszerű következménye lehet és szigorúan véve ezen a ponton Nagy-Britannia és az EU válsága már kontinensközivé vált, ami voltaképpen már kimeríti a globális jelző alsó minimumát.

Junckerék valószínűleg kemények lesznek a britekkel, hogy előre elvegyék a kedvét a kis pöcsöknek (pl. nekünk) a túlzott felbátorodástól és az ugribugritól. Nem vagyok biztos benne, hogy ez a jó üzenet Európa lakóinak, bár tegnap óta végre a német államfő tiszta vizet öntött a pohárba: nem az elit a hülye, hanem a lakosság.
Igaza van, tényleg hülyék, de nem csak Angliában, hanem odahaza náluk is, mert a lakosság még mindig nem zavarta el ezeket a náthás p.csába.

A brit kilépés mindenképpen Németországot hozza helyzetbe, de a németekkel együtt az olaszok és a franciák is fajsúlyosabbá válnak a maradék EU-n belül. Egészen addig, amíg Marie le Pen nem kerül az elnöki székbe.

Azért ha fél szemmel figyelünk a világra látjuk, hogy az USA-ban Trump lepte meg a világot, de már az angoloknak is van egy saját Trumpjuk (Boris Johnson) – persze, egyik sem nyert még, de a tendenciát és a mögötte álló valós társadalmi támogatottságot és igényt nagy ostobaság lenne figyelmen kívül hagyni.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="ozymandias">Az EU a jelenlegi formájában nem mást, mint a IV.birodalom, full német dominanciával, csak a végrehajtáshoz nem volt (eddig) háború. Az EKB gyakorlatilag a régi NSZK jegybankja. Mindenről ők döntenek, plusz a brüsszeli gittegylet.

Ha egy kicsit megnézzük, Kelet-E a németek összeszerelő üzeme. Persze, létesítettek munkahelyeket, de cserébe olyan állami kedvezményeket kaptak, mit egy közönséges hazai kkv. soha. A pénz állandóan oda cirkulál. A feldolgozó ipar mélyen nyomott árakon dolgozik.

Az új okosság az, hogy kint a migránsnak 'beiskolázást" tartanak. Ezt a programot támogatják mindenféle szinten. Jártam olyan hegesztőüzemben, ahol csak migráns volt. "Tanítják őket hegeszteni". Valójában semmit sem csináltak, csak fejpénzt veszik fel utánuk. Kelet-E meg gyárt nekik nyomott áron. A pénzt így minimum két helyről leakasztják.

Nincsenek határok, szabadon megy a termék. Utána a saját piacodon készített termékkel már nem tudsz a fentiek miatt versenyképes lenni.

Gyakorlatilag mi a tőkeszivattyú szívó oldalán vagyunk. Ez a valódi integráció.

Csak most lesz igazán olyan mint a IV. Birodalom! A britek kiváltak, 60 millió fős atlantista ellensúly tünt el hirtelen.
Ha Merkel bukik és <b>jön egy radikális német kancellár, akinek már csak azt kell eldöntenie Kínával az oroszok ellen (II. Vh 2.0) vagy az oroszokkal szövetkeznek.</b>
Ez már tényleg a IV. Birodalom lesz!</blockquote>

Nagyon jó meglátás Németo. illetően, csak annyival egészíteném ki, hogy mi történik,

ha Németo. Kínával szövetkezik?

A Kelet-Európában az oroszok ellen felsorakozott amerikai haderő megindul Németország ellen...

na és ha Németo. Oroszo.-gal szövetkezik?

Akkor az USA előbb megtámadja Oroszo.-ot, majd Németo.-ot is.

Mindkét esetben az orosz haderő az amerikai után fog nyomulni előre Nyugat felé, és az amerikaiak felzabáltatják az oroszokkal a németeket.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<blockquote rel="Montezuma"><b>zsolti</b>
Igen, igazad van.
Talán az egyetlen reális politika most az lehetne, ha a V4 valóban összezárna és a lengyelek egy fokkal előbbre tennék a V4 érdekeit még az USA érdekeinél szemben.

Tényleg jó lenne, de szerintem hiú ábránd. A lengyelek történelmi tapasztalatai szerint Oroszország és adott esetben a németek ellenében már se a francúzokra, se - főleg a Brexit eredménye után - az angolokra nem számíthatnak, így számukra maradt kizárólagosan, kerül amibe kerül, az USA irányvonal feltétlen támogatása és követése. Mindenki más le van ..... részükről.</blockquote>

Igen, ez sem zárható ki. Akkor marad a szopóroller.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<i>Ha ebbe a mocskos játékba belemennek az oroszok az USA oldalán, akkor a buli végén „visszakaphatják” elvileg a régebbi befolyási övezeteiket, <b>de ez a nyereség sehol sem lesz attól, amit egy EU-orosz szoros együttműködés jelentett volna</b>.

Értem a felháborodásod, de nem értek abban egyet, amit vastag betűvel kiemeltem.
Egy EU-orosz szoros együttműködés következménye Oroszo. EU/Németo. általi <b>gyarmatosítása</b> lett volna (vö. most az amerikai szankciós politika következtében beálló orosz önállósodásra), tekintettel a népesség arányokra (435 millió fő vs. 150 millió fő).
Ezért Putyin terve meglehetősen idealista volt ("Lisszabontól Vlagyivosztokig"), szemben Dugin (és az USA) tervével.

Nem zárható ki egyébként az sem, hogy Putyin a németeknek dolgozik és ezért akarta Oroszo. beolvadását az EU-ba.
Ezért is vicceltem régebben azzal, hogy amikor a liberálisok Putyint "Hitler"-nek kiáltották ki, talán nem is tudták, de szó szerint igazuk lesz, mert az a "radikális német kancellár", aki szuvorov szerint jön, az nem más lesz... mint Putyin. :D

(Putyin ugyanis Németo.-ba fog menekülni a Dugin-ék és az USA által szervezett oroszországi puccs elől.)

Na, szóval, a légyeg az, hogy az Eurázsiai Unió megerősítése érdekében cél a két unió, az EU és az Eurázsiai Unió közti népességszám "kiegyenlítése" kell, hogy legyen, továbbá az Eurázsiai Unió teljes gazdasági önállósága, függetlensége.

Egy ilyen Eurázsiai Unió lehet partner az USA-nak Kínával szemben.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="Montezuma">
<i>Ha ebbe a mocskos játékba belemennek az oroszok az USA oldalán, akkor a buli végén „visszakaphatják” elvileg a régebbi befolyási övezeteiket, <b>de ez a nyereség sehol sem lesz attól, amit egy EU-orosz szoros együttműködés jelentett volna</b>.

Értem a felháborodásod, de nem értek abban egyet, amit vastag betűvel kiemeltem.
Egy EU-orosz szoros együttműködés következménye Oroszo. EU/Németo. általi <b>gyarmatosítása</b> lett volna (vö. most az amerikai szankciós politika következtében beálló orosz önállósodásra), tekintettel a népesség arányokra (435 millió fő vs. 150 millió fő).
Ezért Putyin terve meglehetősen idealista volt ("Lisszabontól Vlagyivosztokig"), szemben Dugin (és az USA) tervével.

Nem zárható ki egyébként az sem, hogy Putyin a németeknek dolgozik és ezért akarta Oroszo. beolvadását az EU-ba.
Ezért is vicceltem régebben azzal, hogy amikor a liberálisok Putyint "Hitler"-nek kiáltották ki, talán nem is tudták, de szó szerint igazuk lesz, mert az a "radikális német kancellár", aki szuvorov szerint jön, az nem más lesz... mint Putyin. :D

(Putyin ugyanis Németo.-ba fog menekülni a Dugin-ék és az USA által szervezett oroszországi puccs elől.)

Na, szóval, a légyeg az, hogy az Eurázsiai Unió megerősítése érdekében cél a két unió, az EU és az Eurázsiai Unió közti népességszám "kiegyenlítése" kell, hogy legyen, továbbá az Eurázsiai Unió teljes gazdasági önállósága, függetlensége.

Egy ilyen Eurázsiai Unió lehet partner az USA-nak Kínával szemben.
</blockquote>

Ld.

“Putyint Berlinbe, Merkelt Szibériába” – új vezetőt várnak a németek

http://www.hidfo.ru/2016/02/putyint-berlinbe-merkelt-sziberiaba-uj-vezetot-varnak-a-nemetek/

Pegida-t%C3%BCntet%C3%A9s-Drezda-hifo.ru_.jpg
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Az odáig "rendben van", hogy Gyakorkatilag a Németek tartják kézben az EU-t, Németországot meg Merkel ( hogy ôket, az Európai bizottságot és az EU felsôvezetését ki, az egy másik kérdés)
Viszont Németország katonailag egy vicc. Nincs mûködõ gyalogsági kézifegyvere. Mûködô tankjai és repülôi alig. Szerelôi, karbantartói.És ez egyébként az EU összes országára igaz. Anyyira, hogy ha valaki Németországban hirtelen fegyverhez juttatna pár százezer arab " migránst" vélhetôen a hadsereg nem, csak a lakosság önszervezô csoportjai tudnák ôket megállítani. Talán. Nem véletlenül fél merket Erdogántól...
Az oroszok konkrétan röhõgnek as Európai haderôk harcértén és annak hadrafoghatóságán. ( Nagyrészt az USA szuper "új" repülôin is)
A Németek ( sem) fognak az évvilágon senkit sem megtámadni. Ha mindent mûködôt összekaparnak sem lesz egy egész mûködô összfegyvernemi hatestük sem. (És ebben már a Keletnémet fegyverraktárak maradéka is benne lenne.) Amit egyébként meg mozgatni is kellene...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Az odáig "rendben van", hogy Gyakorkatilag a Németek tartják kézben az EU-t, Németországot meg Merkel ( hogy ôket, az Európai bizottságot és az EU felsôvezetését ki, az egy másik kérdés)
Viszont Németország katonailag egy vicc. Nincs mûködõ gyalogsági kézifegyvere. Mûködô tankjai és repülôi alig. Szerelôi, karbantartói.És ez egyébként az EU összes országára igaz. Anyyira, hogy ha valaki Németországban hirtelen fegyverhez juttatna pár százezer arab " migránst" vélhetôen a hadsereg nem, csak a lakosság önszervezô csoportjai tudnák ôket megállítani. Talán. Nem véletlenül fél merket Erdogántól...
Az oroszok konkrétan röhõgnek as Európai haderôk harcértén és annak hadrafoghatóságán. ( Nagyrészt az USA szuper "új" repülôin is)
A Németek ( sem) fognak az évvilágon senkit sem megtámadni. Ha mindent mûködôt összekaparnak sem lesz egy egész mûködô összfegyvernemi hatestük sem. (És ebben már a Keletnémet fegyverraktárak maradéka is benne lenne.) Amit egyébként meg mozgatni is kellene...

Várd ki a végét.
 
Status
Not open for further replies.