[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 073
15 029
113
Hát, ezt az indokot elég valószínűtlennek tartom, sokkal inkább a lockerby-london-sakál-csád vonulaton gondolkoznék el kissé. Nem volt az véletlen, hogy amikor megtalálták, a videókon fel-felvillant néhány nem egészen odaillő alak.
Rakd időrendbe az általad felsoroltakat és sorold be a helyére Sarko választási kampányát, aztán rájössz a lényegre....
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
7 958
22 843
113
Az EU addig fogja folytatni a szankciókat amíg a világosan elmondott feltételek nem teljesülnek és Oroszország ki nem vonul Kelet-Ukrajnából. Ebben biztos vagyok, de szerintem az USA is folytatni fogja mindaddig Trumppal együtt.
Altatod magad. Szerintem nem kellene ennyire elszakadnod a valosagtol, mert siras lesz a vege. Megint.

Viszont ha az USA még is visszavonná anélkül, hogy Oroszország kivonul Ukrajnából és csak az EU tart ki emellett akkor kíváncsi lennék hogyan változna a ti narratívátok. Mert ha akkor is az lesz, hogy az USA kényszerít rá minket azért, hogy ők jókat üzleteljenek és mi szívjunk, akkor aszerint az elég nagy szemétség lenne Trumptól és akkor meg kéne utálnotok Trumpot amiért így kiszúr velünk.
Talalgatsz. Probalod kilogikazni a neked leginkabb kedvezo eredmenyt.
Szerintem csak az a kerdes, hogy milyen gyorsan fog megtortenni a valtozas. Trump nem fiatal mar. Ha van egy kis esze akkor nem halogatja a kulpolitikai dolgokat a masodik ciklusra. A kulpol. egyebkent sem erdekli annyira a szavazoit. Ott lenyegeben szabad kezet kap. Ja, es a kulugyminiszter sem az lesz akit te szerettel volna. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 854
4 241
113
Az MI ugyanazt fogja csinálni, mint az ember.

Lehet, de én kétlem. Jó pár ösztön és "reflex", amiket azalatt a jónéhány millió év evolúció alatt "szedtünk össze", és amik nagymértékben befolyásolják a viselkedésünket, reakcióinkat, "céljainkat", nem valószínű, hogy egy valódi mesterséges intelligencia esetén is meglesznek.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 543
3 112
113
N
Milyen az az európai béke? Amikor francia vezérlettel és kezdeményezésre közösen rommá bombázták Líbiát és az ország infrastruktúráját, aztán ott hagyták az "eredményt", vagyis a romokat és káoszt?! Szép pédája volt és máig is ott az eredménye az "európai békének" - csak azért, mert Kadhafi elkottyantotta hogy ő fizette Szarközy választási kampányát....
Nem csak azért halt meg szegény ördög.
Olaj euróért, visszakért aranykészlet esete, szaudiakat is lehülyézte, stb.
 

neptun892

Well-Known Member
2016. augusztus 13.
302
480
63
Nem kevés cinizmus van abban, amikor politikusok követelik, hogy az álhírek terjesztőit büntetőjogilag is felelősségre kell vonni.

Az amerikai választási kampányt kísérő hisztéria elérte Németországot. Ansgar Heveling, a kormányzó Kereszténydemokrata Unió (CDU) politikusa és a Bundestag (a szövetségi parlament) belügyi bizottságának elnöke azzal gyanúsítja Moszkvát, hogy a német közvélemény befolyásolására készül a 2017-es parlamenti választások előtt.

Csodálni való távolba látási képesség! Én persze kész vagyok elfogadni, hogy az oroszok a hekkelés nagymesterei lettek, s a nyugati világ összes titkosszolgálatának tudása sem elég ahhoz, hogy felvegyék ellenük a harcot. Még azt is megértem, hogy a téma érzékenységére tekintettel eddig egyetlen bizonyítékkal sem állt elő nyilvánosan sem a CIA, sem a Passauer Neue Presse helyi lapnak (!) nyilatkozó német politikus. Azt azonban már kevésbé látom be, hogy ha tényleg ez a helyzet, miért nem váltják le azokat, akiknek számlájára írható, hogy ekkora rések keletkeztek a nyugati kíbervédelem falán. Legalább egy-két bűnbakot mutatnának fel annak közvetett igazolására, hogy nem légből kapottak a Moszkva, a Peking stb. ármánykodásával kapcsolatos állítások.

Trump nem veszi komolyan

Mindemellett nem vagyok naiv. Természetesen nem hiszem, hogy ne törekednének az ellenérdekelt (és a barátinak tekintett) felek egymás legfontosabb szervereibe való behatolásra. De hogy a választók millióinak akár az időjárás hatására is változó, vagyis igen bizonytalan döntéseinek befolyásolására bármelyik nagyhatalom jelentős erőforrásokat pazarolna, azon azért elgondolkoznék. Maga a megválasztott amerikai elnök is azzal reagált az állításra, mely szerint az oroszok a számítógépes rendszereken és közösségi oldalakon keresztül avatkoztak be az amerikai kampányba: „Ugyanazok állítják ezt, akik 2003-ban elhitették velünk, hogy tömegpusztító fegyverek vannak Irakban…”

Trump a maga módján könnyedén elhárította a CIA által – Obama jelenlegi elnök kifejezetten sürgető utasítására – megszellőztetett gyanút. Csakhogy például az Irakkal kapcsolatos 2003-as, amerikai kormányzati rémhírterjesztésnek összességében több mint egymillió ember halála, néhány közel-keleti, később több észak-afrikai ország szétverése, négy-ötmillió menekült lett a következménye. Mindezek miatt talán nem is akkora ostobaság a német politikusok mostani követelése, miszerint az álhírek terjesztőit büntetőjogilag is felelősségre kell vonni.

Csakhogy akkor egészen magasan kell kezdeni! Vizsgálni kellene a legbefolyásosabb lapoknak, tévétársaságoknak a világesemények alakításában, vagy épp az amerikai választási kampányban valótlanságok közreadásával játszott szerepét is. Az általam ebben az összefüggésben gyakran idézett Wisinger István: A televízió a háborúba megy című könyve bőven szolgáltat példát arra, milyen befolyások alatt működtek már a múltban is a nyugati média olyan szent tehenei, mint a BBC, vagy a CNN.

A New York Times bocsánatot kért

Aztán, hogy mást ne mondjak, maga a Pulitzer-díjas David Halberstam hűti le a szabad sajtóval kapcsolatos vérmes reményeket, amikor a Mert övék a hatalom című könyvében az úgynevezett Afganisztán-elvről ír. A The New York Times egyik tudósítójának esetét említi, aki

„a gazdaságilag fejletlen országokban, hamarosan rádöbbent, hogy ha valaki a Times külföldi tudósítója, kedve szerint írhat nyersen, maró gúnnyal vagy éles szemmel a szóban forgó ország kormányáról – odahaza mindennek meglepően csekély lesz a visszhangja. De minél közelebb kerül a washingtoni vagy a New York-i hatalmi központhoz, annál kevesebbet írhat meg, s ha megpróbálná ugyanolyan szabadon kifejteni a véleményét például egy New York-i vízügyi tisztviselőről, mint India miniszterelnökéről, az anyagot valószínűleg nem közölnék. Az »Afganisztán-elv« lényege nyilvánvalóan az volt, hogy az igazságnak a földrajzi távolság mértékében több az esélye rá, hogy átjut a belső cenzúrán.” (Európa Könyvkiadó, Budapest, 1988, II. kötet 11. oldal.)

És ha már a The New York Times. A minap a szerkesztőség nyílt levélben kért bocsánatot olvasóitól, mert félrevezette őket a most lezajlott amerikai választási kampánnyal kapcsolatban. De ha követjük a német politikusok tanácsát, akár a Frankfurter Allgemeine szerkesztőségét is a vádlottak padjára ültethetjük. A tekintélyesnek tartott, konzervatív újság egykori vezető publicistája Udo Ulfkotte nem kevesebbet állított nemrégiben, minthogy a cikkek egy részéhez csak a nevét adta, valójában azokat, a lap vezetőinek tudtával, a hírszerzésnél fogalmazták.

A nyugati és keleti sajtó manipulálási gyakorlatával nem egy cikkemben, könyvemben, a nyugatiéval itt a Bekiáltás blogon is foglalkoztam. Mostanában – az ellentétes politikai, illetve világnézeti felfogású hazai és külföldi műsorokban, gyakran napról napra követve ugyanannak az eseménynek a tálalását – bizton állíthatom: az egyoldalú közlések, az elhallgatások, a szövegkörnyezetből való kiemelések technikájának alkalmazásával, esetleg csupán a címadással, sokszor kreálnak rémhíreket a legtekintélyesebbnek gondolt médiumok is. A hírhamisítás leggyakoribb módja, ha csak az egyik érintett fél szemszögéből számolnak be egy eseményről, ha az aznap történteket kiragadják a múltbeli összefüggésekből, ha elhallgatják az előzményeket. És akkor még az igazságról, mint olyanról egy szót sem ejtettünk…

Demokrata, de cenzorért kiált

Ami pedig a Facebookot illeti, minden használója tisztában van vele, hogy ezen a felületen keresztül milyen módszeresen bombáznak bennünket különféle sanda céloktól vezérelve önmagukat álarc mögé bujtató szervezetek. De aki azt követeli, mint például a német szociáldemokraták (SPD) frakcióvezetője, Thomas Oppermann, hogy kötelezni kellene a közösségi oldalt a bizonyíthatóan álhírek azonnali törlésére, illetve helyreigazításra, aligha gondolja végig, hogy a valóság és a valótlanság, a hír és a rémhír között milyen vékony a mezsgye. Nyilván arra sem gondol, hogy miközben a demokráciát akarja védeni, cenzorért kiált. A korántsem tökéletes sajtószabadságot akarja kiiktatni. Ám ennek nem eltiprásán kellene agyalni, hanem a védelmén! De semmiképpen nem úgy, hogy közben a diktatúrának ágyazunk meg.

És még valamire nem gondol Oppermann úr. Arra, hogy a hírek, az ál- és rémhírek forrásai nagyon gyakran maguk a politikusok. Egy-egy médium közléseinek nyomába eredve, sokszor fordulna elő, hogy nagyobb és kisebb hatalmak vezetőihez jutnánk. Könnyen előállhatna a helyzet, hogy mindenekelőtt maguknak a politikusoknak kellene felelniük bíróság előtt a szavaikért.

Elég, ha a fentebb említett washingtoni hazugságot említjük az iraki tömegpusztító fegyverekről. De gondolhatunk a féligazságokra, csúsztatásokra, elhallgatásokra építő, egymást sorozatosan hazugsággal vádoló magyar, amerikai, német stb. közszereplők mindennapi csatározásaira is. Ezek többsége szintén az átverésünket szolgálja. Ezért nem kevés cinizmus van abban, amikor épp a politikusok követelik, hogy az álhírek terjesztőit büntetőjogilag is felelősségre kell vonni. Mellesleg, arra befizetnék, amikor saját indítványuk nyomán bíróság elé citálják az ilyeneket. Virág elvtárssal szólván, nem szeretnék akkor a helyükben lenni. #

http://bekialtas.blog.hu/2016/12/13/buntetest_a_hirhamisitoknak#more12045921
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 408
58 601
113
Ezért kérdeztem, hogy mi lesz január 20. után ha beüt a nagy csoda és Trump baráttal eljő a JÓ USA boldog kora. Ki fogja akkor kényszeríteni az EU-t a szankciókra? Mert Trump barát és a JÓ USA biztos nem. Elő kell majd venni megint a zsidókat? Ők azért mindig ott vannak a talonban.


Kaptál egy virtuális pulitzer díjat tőlem,ezért az átkötésért,well done! :D
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 073
15 029
113
Ezért kérdeztem, hogy mi lesz január 20. után ha beüt a nagy csoda és Trump baráttal eljő a JÓ USA boldog kora. Ki fogja akkor kényszeríteni az EU-t a szankciókra? Mert Trump barát és a JÓ USA biztos nem. Elő kell majd venni megint a zsidókat? Ők azért mindig ott vannak a talonban.
Senki se hozta elő vagy emlegette a zsidókat csak te, tehát nálad vannak a talonban! Tehát akkor ki is az utálnivaló és elítélendő mocskos antiszemita?!!
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://www.hidfo.ru/2016/12/moldova-felmondana-az-europai-unioval-kotott-tarsulasi-egyezmenyt/
"...Az államfő szerint Moldova pénzügyileg jobb helyzetben lenne, ha az EU helyett az Eurázsiai Gazdasági Unióhoz csatlakozna, ami egy Moszkva vezetésével létrehozott vámunió.
Dodon most azt fontolgatja, hogy felmondja az Európai Unióval kötött társulási egyezményt, amint a parlamentben is elenyészik az EU-barát többség. Az országgyűlésben ma még az atlantista politikusok vannak többségben, de a közvélemény-kutatások szerint csak a lakosság 30%-a támogatja az Európai Unióhoz közeledést – ez egy igen látványos visszaesés, tekintve, hogy évekkel ezelőtt az ország mintegy 70%-a még EU-párti volt..."


És valahogy így kezdődött Ukrajnában... Igaz, most egy kicsit mások az erőviszonyok, és a lehetőségek, de néhány régi szereplő még egyre dacosabban ragaszkodik a korábbi (és még regnáló) irányvonalhoz.
A történelem mindig tanúságos, de azt megélni nem mindig annyira felemelő!
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 864
32 143
113
http://www.hidfo.ru/2016/12/moldova-felmondana-az-europai-unioval-kotott-tarsulasi-egyezmenyt/
"...Az államfő szerint Moldova pénzügyileg jobb helyzetben lenne, ha az EU helyett az Eurázsiai Gazdasági Unióhoz csatlakozna, ami egy Moszkva vezetésével létrehozott vámunió.
Dodon most azt fontolgatja, hogy felmondja az Európai Unióval kötött társulási egyezményt, amint a parlamentben is elenyészik az EU-barát többség. Az országgyűlésben ma még az atlantista politikusok vannak többségben, de a közvélemény-kutatások szerint csak a lakosság 30%-a támogatja az Európai Unióhoz közeledést – ez egy igen látványos visszaesés, tekintve, hogy évekkel ezelőtt az ország mintegy 70%-a még EU-párti volt..."


És valahogy így kezdődött Ukrajnában... Igaz, most egy kicsit mások az erőviszonyok, és a lehetőségek, de néhány régi szereplő még egyre dacosabban ragaszkodik a korábbi (és még regnáló) irányvonalhoz.
A történelem mindig tanúságos, de azt megélni nem mindig annyira felemelő!
Írjon ki csatlakozásos népszavazást két kérdéssel, így leveszi a válláról a terhet. Akkor meg sem vádolhatják, hogy a nép helyett döntött, persze a "nem megfellő eredményű" népszavazást úgyis mindig "elcsalták". Ha valaki keménykedne, akkor meg a békefenntartók fenntartják a békét, 2008-ban sem volt nagy ötlet rájuk támadni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://karpathir.com/2016/12/16/feltetelekkel-de-megvan-az-eu-ukrajna-tarsulasi-szerzodes/
"Megállapodásra jutottak az uniós csúcsvezetők az Ukrajnával kötött társulási szerződés hollandiai ratifikálásához szükséges biztosítékokról, amelyek a várakozások szerint lehetővé teszik az egyezmény végső jóváhagyását – közölte Mark Rutte holland kormányfő csütörtökön a brüsszeli ülés szünetében.
„Nem volt egyszerű, nem volt kellemes, azonban szükség volt rá, mivel ez biztosítja, hogy az Európai Unió továbbra is egységes frontot tudjon képezni Oroszország destabilizációs külpolitikájával szemben” – jelentette ki a miniszterelnök, aki szerette volna, ha a holland közvélemény megnyugtatása érdekében világosan kimondják, hogy nem kell tartani a szóban forgó szerződéstől..."

http://karpathir.com/2016/12/16/mer...elekmenyekkel-vadolta-oroszorszagot-es-irant/
"Angela Merkel német kancellár az európai uniós vezetők csütörtöki csúcstalálkozóját követően újságíróknak nyilatkozva azzal vádolta Oroszországot és Iránt, hogy felelősek a szíriai Aleppó civil lakossága elleni, emberiesség elleni elkövetett bűncselekményekért..."



Fő az egység. Hollandiában márciusban választások. Nem sok esélyt adok ezután Ruttle-nak. Merkel meg... - az Merkel. Olaszországban az elbukott népszavazás után Renzi ugyan lemondott, de mégsem írtak ki új szavazást,(így ott csak 2018-ban lesz választás) hanem a pártja kiállított egy új miniszterelnököt. ( http://www.portfolio.hu/gazdasag/megvan_olaszorszag_uj_miniszterelnoke.241288.html )
És tényleg egyre gyakrabban jut eszembe a Bukás c. film.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://mno.hu/kulfold/beavatkozhat-a-balkanon-a-nato-1376771
"Szükség esetén akár katonailag is kész beavatkozni a NATO a Balkánon – derül ki egy titkos dokumentumból, amelynek részleteit egy horvát lap hozta nyilvánosságra.
Ismét háború fenyegeti a Balkánt? Ezt a kérdést veti fel az a titkos dokumentum, amelynek tartalmát a horvát Vecernji list hozta nyilvánosságra a héten. A tekintélyes horvát napilap Brüsszelben nyert betekintést a dokumentumba, amelyet a szövetség külügyminiszterei fogadtak el ebben a hónapban.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo
Status
Not open for further replies.