[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
A trollok a hülyeségeikkel, és azzal, hogy kiirthatatlanok voltak a fórumról, mert nem bannolták ki őket. Úgy tudom tele lett a töke az egésszel.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem üldözték el, de megijedt a fórum politikai irányváltásától (kelet -> nyugat, új moderátor stb.), ezért úgy érzi, hogy jobban biztonságban van, ha hallgat.
Magyarán fél.
Keményedik a helyzet, ezért lehet nem is alaptalanul.
Kissé paranoid... Kárpátalja barátunk is vígan írogat, meg Rumcájsz is. A hajuk szála se görbült ebből kifolyólag, akkor nehogy már Montezuma a Nógrádi Györgytől semmivel nem vadabb elképzeléseivel bajba kerüljön...
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
De miért és kik vennék elő a Putyin utáni korszakban a szibériai kérdést? Addigra az USA és Oroszország lenyomják Kínát, nem lesz semmiféle "szibériai kérdés".
Egy apróság.
Elég nagy az esély arra, hogy elôbb fog az USA összemlani/ felbomlani.. Trump ezt jól ismerte fel, ahogyan azt is, hogy Kína és Mexikó- illetve az USA beli és dél-amerikai spanyol ajkúak a legnagyobb veszély az USA-ra, mégpedig mindkettõ nem csak gazdasági veszély, hanem a területét/ egységét is veszélyezteti. ( meg még vélhetôen az arabok is a területére pályáznak hosszabb távon) Az oroszok viszont nem akarnak USA területet, és közvetlenül a gazdaságukat sem veszélyeztetik.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Kissé paranoid... Kárpátalja barátunk is vígan írogat, meg Rumcájsz is. A hajuk szála se görbült ebből kifolyólag, akkor nehogy már Montezuma a Nógrádi Györgytől semmivel nem vadabb elképzeléseivel bajba kerüljön...
Nógrádi tanár úr védett személy. Jó szakemberek szókimondó de! Nem véletlenül tanulhatott NATO felső vezető képzőjében.

HTKA közösségének tagjai csak egy szélsőséges esetben jöhetnének szóba káder ként!
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Kissé paranoid... Kárpátalja barátunk is vígan írogat, meg Rumcájsz is. A hajuk szála se görbült ebből kifolyólag, akkor nehogy már Montezuma a Nógrádi Györgytől semmivel nem vadabb elképzeléseivel bajba kerüljön...

Nem azt mondtam, hogy nagyobb bajba kerülhet, mint Kárpátalja meg Rumcájsz, hanem azt, hogy ő a saját lélekállapota szerint szerintem fél.
Mindenkinek máshol van az a határ, amely ponton túl eluralkodik rajta a félelem.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Nem üldözték el, de megijedt a fórum politikai irányváltásától (kelet -> nyugat, új moderátor stb.), ezért úgy érzi, hogy jobban biztonságban van, ha hallgat.
Magyarán fél.
Keményedik a helyzet, ezért lehet nem is alaptalanul.
Na ne már, miért mi fog vele történni ha ideír? Levadássza Mack? Ulippo elrabolja a családját? Béta nyilvánosságra hozza a kompromittáló felvételeket? Panoz beperli? De tényleg mi fog történni?
Lehet önvédelmi leckéket kéne vennie Boki-tól.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Kissé paranoid... Kárpátalja barátunk is vígan írogat, meg Rumcájsz is. A hajuk szála se görbült ebből kifolyólag, akkor nehogy már Montezuma a Nógrádi Györgytől semmivel nem vadabb elképzeléseivel bajba kerüljön...

Nógrádi György USA-párti! Az, hogy megértőbb Oroszországgal szemben, az csak mézesmadzag! Senki más nem mondott olyan hülyeséget rajta kívül, hogy Szibéria "ősi kínai föld". Ez is mutatja, hogy Nógrádi Györgytől mire számíthat Oroszország! Ezért a helyében én sem félnék - az amerikaiaktól (meg a németektől).
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Na ne már, miért mi fog vele történni ha ideír? Levadássza Mack? Ulippo elrabolja a családját? Béta nyilvánosságra hozza a kompromittáló felvételeket? Panoz beperli? De tényleg mi fog történni?
Lehet önvédelmi leckéket kéne vennie Boki-tól.

Szerintem nem Mack-től fél, hanem Mack is ugyanazért vette át a fórum moderálását, amiért Monte lelépett.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ahol a fórum átlép egy szintet, ott a hatalom beavatkozik (vagy más :) ) ahogy erre volt már példa. Nem kell túlgondolni ezeket a dolgokat, nyilván senki nem ír le olyan dolgokat amit tud, de meghurcolhatják érte.
Ellenben azt biztosan tudom, hogy igen fontos helyeken is figyelemmel kísérnek minket, egyrészt a nagyon jól rendszerezett információk miatt.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Nem azt mondtam, hogy nagyobb bajba kerülhet, mint Kárpátalja meg Rumcájsz, hanem azt, hogy ő a saját lélekállapota szerint szerintem fél.
Mindenkinek máshol van az a határ, amely ponton túl eluralkodik rajta a félelem.

Ha egyszer meg kell halni hát meghalunk. Sintózmus szerint élet vagy halál egyen értékű állapot.
Amúgy meg htka szerzett ismereteim plusz mert egyetem én voltam az a hülye aki roncsolás mentes anyagvizsgálati gyakon pl klevlár melények kerámi betéteinek szerkezet vizsgálatáról tartottam, előadást. Vegyipari baleseti esetanulmányok órán Kurszk balesetét dolgoztam fel és adtam elő. Poén mikor diploma munkámat csinált egyik PhD srác egy dronhoz készített multiciklon porleválasztot +analizátort. Így már én régen szarba vagyok
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and joker

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ahol a fórum átlép egy szintet, ott a hatalom beavatkozik (vagy más :) ) ahogy erre volt már példa. Nem kell túlgondolni ezeket a dolgokat, nyilván senki nem ír le olyan dolgokat amit tud, de meghurcolhatják érte.
Ellenben azt biztosan tudom, hogy igen fontos helyeken is figyelemmel kísérnek minket, egyrészt a nagyon jól rendszerezett információk miatt.

Azt nem mindig tudhatod, hogy mi az az "olyan dolog", amiért meghurcolhatnak. Ez nem mindig konkrét információ vagy adat, ha elég éles a helyzet, már akár "hangulatkeltésért" is meghurcolhatnak!
Pl. leírod, hogy szerinted az USA az összeomlás szélén áll -> azt mondják rá, hogy ez orosz propaganda -> ha elég éles a helyzet, akkor ennyi már elég is, hogy véged legyen.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Azt nem mindig tudhatod, hogy mi az az "olyan dolog", amiért meghurcolhatnak. Ez nem mindig konkrét információ vagy adat, ha elég éles a helyzet, már akár "hangulatkeltésért" is meghurcolhatnak!
Pl. leírod, hogy szerinted az USA az összeomlás szélén áll -> azt mondják rá, hogy ez orosz propaganda -> ha elég éles a helyzet, akkor ennyi már elég is, hogy véged legyen.

Ha ott tart a helyzet az elég nyilvánvaló lesz, és aki értelmesen, valamennyire mérsékelten fogalmaz azt nem először viszik el, ergo értesül róla, ha a holland módi jön divatba (asszem ott csengettek a migránsellenes kommentekért). Időben be tudja fogni a bagólesőt.
Másrészt nem hülyék dolgoznak az elhárításnál sem, egy csomó mindent levetethetnének a netről de nem teszik mert azzal igazolnák. Sokkal nagyobb érdekük van a folyamatos bizonytalanságban. Én is így csinálnám, és ez szerintem teljesen korrekt. Minek reagáljanak minden súlytalan emberke mondókájára? Az ellentevékenységből hasznos következtetéseket vonhatnak le a nyugati terminológiában nem állami szereplőnek mondott egyének vagy kisebb csoportok (itt nem az ismertekre gondolok).
 
Status
Not open for further replies.