[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 643
113
Egy érdekesség főleg egy franciától. Érdemes elolvasni, hogy azért még nyugaton is vannak józan emberek persze a libernyákok által megbélyegezve.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
999
8 945
93

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
999
8 945
93
A minap virágkötészetet emlegettem és a viccet félretéve nagyjából az egyetlen ésszerű dolognak tényleg az tűnik, ha egyre több időt énidőként élek majd meg a fórumozás/blogolás helyett.

Ezt megelőzően viszont gondoltam, hogy vészjelzek.

Vészjelzek, mert számtalan közvetett információ morzsa egyre inkább egy irányba mutat, ez pedig a háború eszkalációja, ami nem úgy tűnik, hogy lokális vagy regionális konfliktusban fog kimerülni.Az eszkaláció következő foka véleményem szerint a hagyományos fegyveres konfliktus kiszélesedése lesz, még nem rögtön lép át a világ egy globális léptékű nukleáris összecsapásba, de a kijelölt irány egyre inkább oda vezet.

Törökország továbbra sem hajlandó beállni az angolszászok vezette irányba, egyelőre semmiféle szankcióról hallani sem akar Oroszország vagy Irán kérdésében. Sőt, Törökország ma már azt sem zárja ki, hogy egy napon elhagyják a NATO szervezetét.

A napokban iráni hadihajók érkeztek Brazília kikötőjébe, az Egyesült Államok próbált azonnal lépni, „nehogy Irán előnyre tegyen szert”, egyelőre vajmi kevés sikerrel.

Argentína felmondta a Falkland-szigetekre vonatkozó egyik brit-argentin megállapodást és új tárgyalásokat akar nyitni a szigetek szuverenitásáról, ezt London természetesen azonnal elutasította.

Az orosz parlament alsóháza szerint be kell fejezni a „különleges műveletet” és háborút kell hirdetni, közben Putyin ma délelőtt válságtanácskozást hívott össze az ügyben. Ha Oroszország háborút hirdet és elrendeli a hadiállapotot, akkor rövid időn belül választ kaphatunk arra is, hogy a maradék orosz haderő eddig mire várt.

Ma Olaf Scholz német kancellár váratlanul Washingtonba repült mindenfajta kíséret nélkül négyszemközti tárgyalásokra Joe Bidennel, a megbeszélések után csak a CNN-nek ad egy rövid tájékoztatást.

Miközben az ukrán média és hadvezetés Bahmut lehetséges feladásáról tájékoztat, közben az ukrán haderő elrendelte a tavaly visszafoglalt Kupjanszk evakuálását. Az ukrán fronton nagyobbak a bajok, mint amit a média el mer mondani.

A helyzet tagadhatatlanul forrósodik és egyre több jel utal arra, hogy Nyugaton és Keleten is egyfajta kapkodás van, ez pedig nem jó előjel. A folyamatok kicsúszni látszanak a kezekből és mivel a jelen helyzetből már nincs sima visszaút, egyelőre a vezetők előre menekülve a téteket (és a feszültséget) emelik egyre jobban.

Virágkötészet.
Vagy hobbikertészkedés.
Esetleg transzcendentális meditációk.
Lassan talán tényleg ideje az online térből távozni.

Mainstream források:
https://24.hu/kulfold/2023/03/03/torokorszag-nato-bovites-finnorszag-svedorszag-interju/
https://www.vg.hu/kozelet/2023/03/i...k-be-rioba-a-brazil-elnok-dacol-washingtonnal
https://hirado.hu/kulfold/cikk/2023...atkozo-egyik-megallapodasat-nagy-britanniaval
https://mandiner.hu/cikk/20230303_kulfold_oroszorszag_ukrajna_haboru_allami_duma
https://hirado.hu/kulfold/cikk/2023...an-miutan-az-ukranok-atleptek-a-voros-vonalat
https://telex.hu/kulfold/2023/03/03/orosz-ukran-haboru-hirfolyam-373-nap
https://infostart.hu/kulfold/2023/03/03/az-ukran-vedelmi-miniszer-bahmut-elesterol-beszelt
 
W

Wilson

Guest
A minap virágkötészetet emlegettem és a viccet félretéve nagyjából az egyetlen ésszerű dolognak tényleg az tűnik, ha egyre több időt énidőként élek majd meg a fórumozás/blogolás helyett.

Ezt megelőzően viszont gondoltam, hogy vészjelzek.

Vészjelzek, mert számtalan közvetett információ morzsa egyre inkább egy irányba mutat, ez pedig a háború eszkalációja, ami nem úgy tűnik, hogy lokális vagy regionális konfliktusban fog kimerülni.Az eszkaláció következő foka véleményem szerint a hagyományos fegyveres konfliktus kiszélesedése lesz, még nem rögtön lép át a világ egy globális léptékű nukleáris összecsapásba, de a kijelölt irány egyre inkább oda vezet.

Törökország továbbra sem hajlandó beállni az angolszászok vezette irányba, egyelőre semmiféle szankcióról hallani sem akar Oroszország vagy Irán kérdésében. Sőt, Törökország ma már azt sem zárja ki, hogy egy napon elhagyják a NATO szervezetét.

A napokban iráni hadihajók érkeztek Brazília kikötőjébe, az Egyesült Államok próbált azonnal lépni, „nehogy Irán előnyre tegyen szert”, egyelőre vajmi kevés sikerrel.

Argentína felmondta a Falkland-szigetekre vonatkozó egyik brit-argentin megállapodást és új tárgyalásokat akar nyitni a szigetek szuverenitásáról, ezt London természetesen azonnal elutasította.

Az orosz parlament alsóháza szerint be kell fejezni a „különleges műveletet” és háborút kell hirdetni, közben Putyin ma délelőtt válságtanácskozást hívott össze az ügyben. Ha Oroszország háborút hirdet és elrendeli a hadiállapotot, akkor rövid időn belül választ kaphatunk arra is, hogy a maradék orosz haderő eddig mire várt.

Ma Olaf Scholz német kancellár váratlanul Washingtonba repült mindenfajta kíséret nélkül négyszemközti tárgyalásokra Joe Bidennel, a megbeszélések után csak a CNN-nek ad egy rövid tájékoztatást.

Miközben az ukrán média és hadvezetés Bahmut lehetséges feladásáról tájékoztat, közben az ukrán haderő elrendelte a tavaly visszafoglalt Kupjanszk evakuálását. Az ukrán fronton nagyobbak a bajok, mint amit a média el mer mondani.

A helyzet tagadhatatlanul forrósodik és egyre több jel utal arra, hogy Nyugaton és Keleten is egyfajta kapkodás van, ez pedig nem jó előjel. A folyamatok kicsúszni látszanak a kezekből és mivel a jelen helyzetből már nincs sima visszaút, egyelőre a vezetők előre menekülve a téteket (és a feszültséget) emelik egyre jobban.

Virágkötészet.
Vagy hobbikertészkedés.
Esetleg transzcendentális meditációk.
Lassan talán tényleg ideje az online térből távozni.

Mainstream források:
https://24.hu/kulfold/2023/03/03/torokorszag-nato-bovites-finnorszag-svedorszag-interju/
https://www.vg.hu/kozelet/2023/03/i...k-be-rioba-a-brazil-elnok-dacol-washingtonnal
https://hirado.hu/kulfold/cikk/2023...atkozo-egyik-megallapodasat-nagy-britanniaval
https://mandiner.hu/cikk/20230303_kulfold_oroszorszag_ukrajna_haboru_allami_duma
https://hirado.hu/kulfold/cikk/2023...an-miutan-az-ukranok-atleptek-a-voros-vonalat
https://telex.hu/kulfold/2023/03/03/orosz-ukran-haboru-hirfolyam-373-nap
https://infostart.hu/kulfold/2023/03/03/az-ukran-vedelmi-miniszer-bahmut-elesterol-beszelt
Kupjanszkból csak a lakosságot evakuálják (a folyamatos orosz tüzérségi és rakéta támadások miatt) az ukránok de katonailag szó sincs arról, hogy feladnák.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
999
8 945
93
Kupjanszkból csak a lakosságot evakuálják (a folyamatos orosz tüzérségi és rakéta támadások miatt) az ukránok de katonailag szó sincs arról, hogy feladnák.
Nem írtam sehol, hogy Kupjanszkot feladják, arról írtam, hogy elrendelték az evakuálást és nagyobbak a bajok arrafelé, mint amit a média le mer hozni.
Gondolom, hogy ha evakuálni kell egy települést, az nem kimondottan a helyzet konszolidációjának az előjele.

Nem értem, hogy miért kell olyat cáfolnom, amit nem írtam és miért kell másodjára elmagyaráznom a - szerintem - egyértelműen leírtakat.

Relax..., a virágkötészet a megoldás, már látom.
 
W

Wilson

Guest
Nem írtam sehol, hogy Kupjanszkot feladják, arról írtam, hogy elrendelték az evakuálást és nagyobbak a bajok arrafelé, mint amit a média le mer hozni.
Gondolom, hogy ha evakuálni kell egy települést, az nem kimondottan a helyzet konszolidációjának az előjele.

Nem értem, hogy miért kell olyat cáfolnom, amit nem írtam és miért kell másodjára elmagyaráznom a - szerintem - egyértelműen leírtakat.

Relax..., a virágkötészet a megoldás, már látom.
Félreértesz én nem kérdőre vontalak, vagy , hogy cáfolnod kelljen bármit is, ezt csak azért írtam le , hogy ne legyen olyan, hogy valaki messzemenő következtetést vonjon le a "közben az ukrán haderő elrendelte a tavaly visszafoglalt Kupjanszk evakuálását" kijelentéseddel kapcsolatban.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
999
8 945
93
Félreértesz én nem kérdőre vontalak, vagy , hogy cáfolnod kelljen bármit is, ezt csak azért írtam le , hogy ne legyen olyan, hogy valaki messzemenő következtetést vonjon le a "közben az ukrán haderő elrendelte a tavaly visszafoglalt Kupjanszk evakuálását" kijelentéseddel kapcsolatban.
A kijelentés nem az enyém, ez a cikk címe.
Én nem aggódom senki következtetéseiért, aggódom a sajátomért.
 
W

Wilson

Guest
A kijelentés nem az enyém, ez a cikk címe.
Én nem aggódom senki következtetéseiért, aggódom a sajátomért.
Ok , de én nem látom ennyire borulátóan a helyzetet...:). Amúgy meg "mikor nem döglődött a világ"? Az emberiség történelmét végig kísérik a háborúk és a válságok, a mostani események is csak ezt a sort folytatják.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 449
113
Nem írtam sehol, hogy Kupjanszkot feladják, arról írtam, hogy elrendelték az evakuálást és nagyobbak a bajok arrafelé, mint amit a média le mer hozni.
Gondolom, hogy ha evakuálni kell egy települést, az nem kimondottan a helyzet konszolidációjának az előjele.

Nem értem, hogy miért kell olyat cáfolnom, amit nem írtam és miért kell másodjára elmagyaráznom a - szerintem - egyértelműen leírtakat.

Relax..., a virágkötészet a megoldás, már látom.
Egyértelműen a csúfos orosz vereség és a fényes ukrán diadal előszele. Ezt mindenki láthatja, akinek szeme van! :oops:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 910
113
Castel írta a Facebookon, hogy:

„Van egy régi vicc, amit a nyomdafesték tűrőképessége miatt most inkább nem idéznék.
Elég ha megmaradunk a poénnál:
»Te Kohn, milyen érdekes! Innen tényleg úgy néz ki!«
Hogy ez miről jut eszembe? Arról, hogy ameddig mások ujjonganak vagy dühöngenek a Minszk melletti támadáson, ki-ki a saját drukkersége szerint, én egy geopolitikai puzzle-al vagyok elfoglalva.
Lasson rakom egymás mellé a darabokat: Belarusz, Transznisztria, Kína drón-lízing Oroszországnak, iráni atom stb.
Én nem akarom elrontani a két tábor foci VB hangulatát, de nekem ez az egész egy gyorsan kiterjedő regionális, ne adj Isten, globális háború előszobájának tűnik.
Hogy is mondta ezt az előbb Grün?
Innen tényleg úgy néz ki!”

Ebben pedig józan paraszti ésszel fűszerezve, ebből kiindulva a következő állítások hangzottak el:

"(...)
3) Amennyiben a konfliktus tényleg proxyháború, amelyet az USA vív az oroszok ellen Ukrajna felhasználásával, akkor az USA-nak is nagyon súlyos kérdésekkel szembesülnie. Az európai és részben amerikai viszonylatban is felfoghatatlan nyersanyagkészletekkel rendelkező Oroszország sokkal jobban felkészült a Nyugattól történő elszakadásra, mint azt vélték. Az orosz társadalom teherviselő képessége pedig nagyságrendekkel erősebb, mint a nyugatiaké.

4) A háború nyugati oldalról történő eszkalálása könnyen Második Nagy Honvédő Háborúvá változtathatja az oroszok háborúját. A Nyugat nem fogta fel, hogy az oroszok most is úgy érzik, védekeznek, mert sok évszázados érdekszférájukat akarja Amerika és a Nyugat elfoglalni. A saját belső fogyasztásra szánt orosz propaganda teljesen találkozik az orosz néplélekkel ezen a területen.

5) A nyugati propaganda erkölcsi alapon vívott háborúnak állítja be nemcsak az ukránok védekezését, hanem a nyugati érdekek és érdekek kiterjesztését is az eredeti orosz határokig, sőt, még azon is túl. Ez vonzó álláspont, de a következményei igazán még nem érték el az európai embereket. Itt is ki kell hangsúlyozni: nem az számít, hogy mi mit gondolunk arról, hogy miként értelmezi a helyzetet a másik fél, hanem az, hogy az oroszok bármikor kerülhetnek abba a lelkiállapotba, hogy élet-halál harcként élik meg a helyzetet. Nemcsak az elit és a rezsim, hanem a nép jelentős többsége is. Egy ilyen háborúra a Nyugat nincs felkészülve.

(...)


8) A nukleáris elemzőcsoportunk véleménye szerint a nukleáris (esetleg vegyi vagy biológiai) fegyverek bevetésének legvalószínűbb forgatókönyve ez, vagyis hogy a várható tavaszi orosz offenzíva esetleges kudarca esetén a Nyugat, akár az EU, akár a NATO zászlaja alatt jelentős, több százezres önkéntes és/vagy “békefenntartó” kontingenst küld Ukrajnába, amely fegyverzetében és létszámában is alkalmas az orosz front áttörésére és mélységi (habár korlátozott) hadműveletek indítására. Ebben az esetben szerintünk az oroszok számára az eddig ismert doktrínáik és a gondolkodásmódjuk alapján opció lehet neutronbombák, taktikai (a hirosimainál jóval kisebb) atomfegyverek, esetleg vegyi és biológiai ágensek bevetése akár százas nagyságrendű célpont ellen (NATO-egységek összevonási pontjai, raktárai, eszközcsoportosításai).

9) Ebben az esetben élvonalbeli NATO-egységek pusztulnának el, ami a katonai szövetség szárazföldi erőinek drámai meggyengülését is jelentené. A nyugati közvélemények ezt a háborút jelenleg is gazdasági értelemben támogatják, élőerő bevetéséről nem volt szó. Többek között azért nem, mert Európa összes országának hivatásos hadseregei együtt sem lennének képesek kiállítani az itt említett erők felét sem, a fegyverek problémájáról nem is szólva. Ne feledjük: még atomfegyverek bevetése nélkül is a deklaráltan nyugati alakulatok lennének az oroszok fő célpontjai, vészhelyzetben azok elpusztítására minden modern rakétájukat és egyéb eszközüket elhasználnák. A kérdés az, mekkora a nyugati államok, társadalmak emberveszteség-vállaló képessége?


10) Szerintünk egy ilyen, tömegpusztító fegyverekkel végrehajtott támadás az oroszok gondolkodásmódja szerint nem vezetne szükségszerűen atomháborúhoz, hiszen nem NATO-területet ért atomtámadás. Viszont a sok tízezres, akár több százezres nyugati emberveszteség nagy valószínűséggel destabilizálná azokat a kormányokat, amelyek nem hajlandóak tárgyalni, és ha nagyon jelentős az amerikai veszteség, az a Biden-kormányzat számára is könnyen fatális következményekkel járhat. Jelentős számú nyugati erő ukrajnai megjelenése olyan stratégiai egyensúlytalanságokat hozna létre tehát, amely a totális atomháborúról szóló döntést könnyen az amerikai vezetésre testálhatná. Fel kell tennünk tehát magunknak a kérdést: a keleti ukrán területek visszaszerzése, esetleg a Dnyeper-vonal megtartása megér-e ekkora áldozatokat és kockázatokat?

11) Mindezek alapján nagyon kicsi a valószínűsége annak, amennyiben a NATO vezetői megőrzik ép elméjüket, hogy a Nyugat ügydöntő létszámú és fegyverzetű egységeket küldjön a keleti frontra. Ennek elmaradása pedig szinte bizonyosan kizárja az ukránok harctéren kivívható győzelmét.

12) Kína az oroszok győzelmében érdekelt, mert az amerikaiaktól nemcsak fél, hanem undorodik is tőlük, az oroszoktól pedig nem fél, és meg is érti őket."
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 910
113
Folytatnám a gondolatomat ...

Na már most, tegyük félre azt a tényt, hogy a politikusok, rasszisták és egyéb baromállatok kivételével kb. hány százaléka ért egyet a háborúval és hány százalék volna hajlandó harcolni is az első ill. második vonalban, hacsak nem sorozzák be. Kapunk egy számot, és bár iszonyat nagy a nyomás, a FOS naponta gyárja a rasszista, russzofób, szar-szemét híreket, állítja be az oroszokat szemétládának, emeli ki gyengeségeiket, bénázásaikat, stb., egy szót se szól sem az ukrán veszteségekről, sem a reménytelen ukrán helyzetről, sőt, kb. az összes települést is elintézik annyival, ami éppen a FOS és az agitprop számára fontos (lásd a színskálás képet az éppen aktuális nyillal valahol!).

Viszont!!!, ha itt orosz támadás érné mondjuk Lengyelországot, nem atom, sima szárazföldi, akkor vajon mit csinálna a lakosság?

Szerintem, azonnal menekülne egy országgal arrébb. Aztán ahogy elkezdenék sorozni, menekülne még arrébb, és még arrébb, ameddig tud. Milliószámra. Nem ám harc, lóf.szt, azonnal menekülés, mert!!! van pénzük ÉS NYITOTTAK az európai határok. Mind. Mire rájönnének, hogy hoppá, hol a besorozható ágyútöltelék, már azok is messze járnának. És aztán a nyitott határok mellett szervezd már le a Franciaországba menekült lengyelek besorozását! Esély nem lenne rá, mert mire odamegy a nép, átadják ide vagy oda a behívókat, annyira PC az EU jogrendszer, hogy ha egy migirit se tudtak visszab.szni, majd pont egy EUs polgárt fognak tudni? Ha le is zárják a határokat, akkor azt minden országnak le kell, mert különben bukik a nagy sorozási terv. És ha lezárták, úgy kb. ZÉRÓ értelme lesz a továbbiakban az EUnak, így sorra fognak menekülni a háború réme elől a különböző országok, és a végén, a britek, németek lengyelek magukra fognak maradni.

Mert a nagyeszű politikus úgy képzeli, hogy ha teszem azt ő kirobbant egy háborút, akkor az hozzá nem ér el. Főleg az amerikaiak is így gondolkoznak, azért ilyen bátrak, mert elfelejtik, hogy ez már nem a II. VH, hogy Európa és Amerika, de még Japán/Ázsia és Amerika között van egy-egy óceán. Nem, ezen az óceánon már olyan tengeralattjátok cirkálnak jelenleg is!, melyek egy-egy rakétával bármilyen várost képesek elpusztítani. És akkor bizony a buta washingtoni, londoni és egyéb hülye varsói politikusok is meg fogják tapasztalni, hogy ők is kerülhetnek szopóágra, mert a meccset két csapat játssza, mégha az egyik még mindig a tegnap esti vodkázás hatása alatt is áll, de kezd kijózanodni, sőt, erősebb, szervezettebb, mint egy éve. És ezt, ahogy írták: "Egy ilyen háborúra a Nyugat nincs felkészülve." Sőt, semmilyenre!

Kicsit a meglepődés az 1940es francia helyzetre fog hasonlítani, annyi különbséggel, hogy most Nagy-Britannia SE fogja megúszni. Hiába lesznek a kor norvégjai most a lengyelek, nekik is végük lesz, F-16tól és lopakodótól függetlenül. És ezt a békét kockáztatják. Azt, amit a hidegháború alatt is volt esze vigyáznia még olyan szar-szemétládáknak, mint Andropov és egyéb KGBs barátai.

A szovjet vezetés akkoriban még nem volt hülye. Most se az. Aki viszont nem normális, az a nyugat.
Én azt mondom, hogy a covid volt az, ami előkészítette a terepet, és konkrétan kiírtotta a még élő II. Világháborút látott vagy megélt időseket, hogy amikor eljön az a helyzet, hogy háború, se előtte, se közvetlenül azt megelőzően ne legyen olyan személy, aki átélte a bombázásokat, megtapasztalta a háború borzalmait, és így nem lesz olyan társadalmi és civil ellenállás, ami észhez térítené a kormányokat. A hippi generáció vagy meghalt drog túladagolásban, vagy a woke legnagyobb harcosa, totál átmosva. Aki nem, azt elvitte a covid. Nem véletlen, hogy sok US és NATO katona, aki végigharcolta vagy harcolt az értelmetlen iraki és afganisztáni háborúban nem akar háborút, sőt, tiltakozik annak esélye ellen, és a gyerekeik, akik szintén katonák lettek, ugyanúgy.
Nem mondom, hogy nincs elég ukrán barát jelenleg, de hogy ha harcra kerülne sor, nem hinném, hogy itthon a Karácsonyok, Csehek, Gelencsérek, Újhelyik és Gyurcsányok feladnák az életüket és harcba mennének.

Én azt mondom, hogy kb. mi jó helyen vagyunk, bár közel az akcióhoz, de politikailag távol tőle. Szomszédunk Szerbia, ami nem EUs és NATO ország, és simán el tudnánk jutni ha arról volna szó tengeren át bárhová, mert Horvátország se nagyon akar beleavatkozni ebbe az egészbe. Nem hinném, hogy amit a FOS most tol a szerbekről vagy próbál hergelni a magyar-orosz diplomáciai nézeteltérések kapcsán az nagy volumenű valami. De ezek mi vagyunk. Hogy a németekre, lengyelekre, szlovákokra, csehekre, románokra és bolgárokra mi vár? Tőlük mentek eddig is ki legtöbben nyugatra, max. tovább nő a számuk, aztán odaér hozzájuk a Vörös Hadsereg és el lehet majd gondolkozni, hogy az open borders miatt vajon miért nem tudták sem a lengyelek, sem a csehek, sem a románok, sem a Beneluxok és németek besorozni a népességüket! Mire sikerül, az orosz már ismét minimum a régi határoknál van, és ha szerencsénk van, megússzuk atom nélkül.
Tudom, hogy jelenleg az orosz hadsereg béna kacsára hasonlít, de még hápog, és ki tudja hány fiókája van és ki tudja mit vont össze egy általános támadáshoz amint véget ér az olvadás, lemegy a sár és normális lesz a talaj?!
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
297
1 810
93
Folytatnám a gondolatomat ...

Na már most, tegyük félre azt a tényt, hogy a politikusok, rasszisták és egyéb baromállatok kivételével kb. hány százaléka ért egyet a háborúval és hány százalék volna hajlandó harcolni is az első ill. második vonalban, hacsak nem sorozzák be. Kapunk egy számot, és bár iszonyat nagy a nyomás, a FOS naponta gyárja a rasszista, russzofób, szar-szemét híreket, állítja be az oroszokat szemétládának, emeli ki gyengeségeiket, bénázásaikat, stb., egy szót se szól sem az ukrán veszteségekről, sem a reménytelen ukrán helyzetről, sőt, kb. az összes települést is elintézik annyival, ami éppen a FOS és az agitprop számára fontos (lásd a színskálás képet az éppen aktuális nyillal valahol!).

Viszont!!!, ha itt orosz támadás érné mondjuk Lengyelországot, nem atom, sima szárazföldi, akkor vajon mit csinálna a lakosság?

Szerintem, azonnal menekülne egy országgal arrébb. Aztán ahogy elkezdenék sorozni, menekülne még arrébb, és még arrébb, ameddig tud. Milliószámra. Nem ám harc, lóf.szt, azonnal menekülés, mert!!! van pénzük ÉS NYITOTTAK az európai határok. Mind. Mire rájönnének, hogy hoppá, hol a besorozható ágyútöltelék, már azok is messze járnának. És aztán a nyitott határok mellett szervezd már le a Franciaországba menekült lengyelek besorozását! Esély nem lenne rá, mert mire odamegy a nép, átadják ide vagy oda a behívókat, annyira PC az EU jogrendszer, hogy ha egy migirit se tudtak visszab.szni, majd pont egy EUs polgárt fognak tudni? Ha le is zárják a határokat, akkor azt minden országnak le kell, mert különben bukik a nagy sorozási terv. És ha lezárták, úgy kb. ZÉRÓ értelme lesz a továbbiakban az EUnak, így sorra fognak menekülni a háború réme elől a különböző országok, és a végén, a britek, németek lengyelek magukra fognak maradni.

Mert a nagyeszű politikus úgy képzeli, hogy ha teszem azt ő kirobbant egy háborút, akkor az hozzá nem ér el. Főleg az amerikaiak is így gondolkoznak, azért ilyen bátrak, mert elfelejtik, hogy ez már nem a II. VH, hogy Európa és Amerika, de még Japán/Ázsia és Amerika között van egy-egy óceán. Nem, ezen az óceánon már olyan tengeralattjátok cirkálnak jelenleg is!, melyek egy-egy rakétával bármilyen várost képesek elpusztítani. És akkor bizony a buta washingtoni, londoni és egyéb hülye varsói politikusok is meg fogják tapasztalni, hogy ők is kerülhetnek szopóágra, mert a meccset két csapat játssza, mégha az egyik még mindig a tegnap esti vodkázás hatása alatt is áll, de kezd kijózanodni, sőt, erősebb, szervezettebb, mint egy éve. És ezt, ahogy írták: "Egy ilyen háborúra a Nyugat nincs felkészülve." Sőt, semmilyenre!

Kicsit a meglepődés az 1940es francia helyzetre fog hasonlítani, annyi különbséggel, hogy most Nagy-Britannia SE fogja megúszni. Hiába lesznek a kor norvégjai most a lengyelek, nekik is végük lesz, F-16tól és lopakodótól függetlenül. És ezt a békét kockáztatják. Azt, amit a hidegháború alatt is volt esze vigyáznia még olyan szar-szemétládáknak, mint Andropov és egyéb KGBs barátai.

A szovjet vezetés akkoriban még nem volt hülye. Most se az. Aki viszont nem normális, az a nyugat.
Én azt mondom, hogy a covid volt az, ami előkészítette a terepet, és konkrétan kiírtotta a még élő II. Világháborút látott vagy megélt időseket, hogy amikor eljön az a helyzet, hogy háború, se előtte, se közvetlenül azt megelőzően ne legyen olyan személy, aki átélte a bombázásokat, megtapasztalta a háború borzalmait, és így nem lesz olyan társadalmi és civil ellenállás, ami észhez térítené a kormányokat. A hippi generáció vagy meghalt drog túladagolásban, vagy a woke legnagyobb harcosa, totál átmosva. Aki nem, azt elvitte a covid. Nem véletlen, hogy sok US és NATO katona, aki végigharcolta vagy harcolt az értelmetlen iraki és afganisztáni háborúban nem akar háborút, sőt, tiltakozik annak esélye ellen, és a gyerekeik, akik szintén katonák lettek, ugyanúgy.
Nem mondom, hogy nincs elég ukrán barát jelenleg, de hogy ha harcra kerülne sor, nem hinném, hogy itthon a Karácsonyok, Csehek, Gelencsérek, Újhelyik és Gyurcsányok feladnák az életüket és harcba mennének.

Én azt mondom, hogy kb. mi jó helyen vagyunk, bár közel az akcióhoz, de politikailag távol tőle. Szomszédunk Szerbia, ami nem EUs és NATO ország, és simán el tudnánk jutni ha arról volna szó tengeren át bárhová, mert Horvátország se nagyon akar beleavatkozni ebbe az egészbe. Nem hinném, hogy amit a FOS most tol a szerbekről vagy próbál hergelni a magyar-orosz diplomáciai nézeteltérések kapcsán az nagy volumenű valami. De ezek mi vagyunk. Hogy a németekre, lengyelekre, szlovákokra, csehekre, románokra és bolgárokra mi vár? Tőlük mentek eddig is ki legtöbben nyugatra, max. tovább nő a számuk, aztán odaér hozzájuk a Vörös Hadsereg és el lehet majd gondolkozni, hogy az open borders miatt vajon miért nem tudták sem a lengyelek, sem a csehek, sem a románok, sem a Beneluxok és németek besorozni a népességüket! Mire sikerül, az orosz már ismét minimum a régi határoknál van, és ha szerencsénk van, megússzuk atom nélkül.
Tudom, hogy jelenleg az orosz hadsereg béna kacsára hasonlít, de még hápog, és ki tudja hány fiókája van és ki tudja mit vont össze egy általános támadáshoz amint véget ér az olvadás, lemegy a sár és normális lesz a talaj?!

Ez így teljesen irreális.

Nincs jelenleg sokmilliós szovjet hadsereg, nem lehet 2-3-400k katonával lerohanni Európát. Egyelőre az ukrán sárban vannak leragadva és nem megy könnyen a dolog.

Nem kéne politikai alapon teljesen lenézni mindenkit (ahogy az oroszokat sem!!)

Nyitott határok... Hát azért nem volt olyan régen a járvány. Majd lezárják őket, ha kell.

Az tény, hogy Európa nincs ilyesmire felkészülve, de az oroszok sem.
 
K

kamm

Guest
Viszont!!!, ha itt orosz támadás érné mondjuk Lengyelországot, nem atom, sima szárazföldi, akkor vajon mit csinálna a lakosság?

Szerintem, azonnal menekülne egy országgal arrébb. Aztán ahogy elkezdenék sorozni, menekülne még arrébb, és még arrébb, ameddig tud. Milliószámra. Nem ám harc, lóf.szt, azonnal menekülés, mert!!! van pénzük ÉS NYITOTTAK az európai határok. Mind.
No neked aztan a leghalvanyabb fingod nincs a lengyelekrol (sem), ez most kiderult. :cool:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 910
113
Ez így teljesen irreális.

Nincs jelenleg sokmilliós szovjet hadsereg, nem lehet 2-3-400k katonával lerohanni Európát. Egyelőre az ukrán sárban vannak leragadva és nem megy könnyen a dolog.

Nem kéne politikai alapon teljesen lenézni mindenkit (ahogy az oroszokat sem!!)

Nyitott határok... Hát azért nem volt olyan régen a járvány. Majd lezárják őket, ha kell.

Az tény, hogy Európa nincs ilyesmire felkészülve, de az oroszok sem.
Jelenleg háború sincs a natoval. Először lesz vsz egy tavaszi támadás, aztán majd attól függően lesz más, hogy a nyugat hogy reagál. Amit írtam, az ezt követőkre vonatkozik.

A nyitott határok pedig akkor záródtak le, amikor a covid már letarolta Olaszországot, de akkor is max oltásit kértek meg teszteket. Nem fogják tudni lezárni a határokat, ebben biztos vagyok, úgyhogy nem fog működni a mozgósítás. Az USÁban ja, a briteknél ja de Európában, ahol nem mindenki nato ill eu tag, na ott nem.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
999
8 945
93
Nem igazán tudom, hogy ennek a videónak hol lenne igazán jó helye, talán valamelyik ferde hajlamú videómegosztón, de talán egy rövid időre itt is elfér.

Na, ez az, ami kell az ovisoknak! Lóf@szt Piroska meg Hófehérke, mikor ez is lehet:

 
Status
Not open for further replies.