[BIZTPOL] A nagy sakktábla

Status
Not open for further replies.
Jöhet Ciprus újraegyesítése?: http://sputniknews.com/politics/20150204/1017789386.html
A Bundesnachrichtendiesnt (szimplán BND) hívásadatok milliárdjait osztja meg az NSA-vel: http://sputniknews.com/europe/20150204/1017786738.html
 
200 ezer milliárd $ adósság, amelyből csak az utolsó 7 évben 57 ezer milliárd $-t, 28,5%-t hoztak össze. Ha ez ilyen ütemben folytatódik tovább, akkor ezt már tényleg nem lehet kezelni, le kell nullázni. Mivel? Egy nagy háborúval.
 
A világ összadóssága 57 trilliárd dollárral nőtt 2007 óta amely már majdnem eléri a 200 trilliárd dollárt: http://sputniknews.com/news/20150206/1017850905.html

Csak egy megjegyzés, az angolban hiányzik a "milliárd" szavunk, ezért ami náluk "billion", az nálunk a milliárd, ugyanígy egy ezres szorzóval fennébb, az angol "trillion" az a magyarban billió vagyis ezer milliárd.
 
A grúz exelnök kiképezné az ukránokat, és egész Oroszországot bekebelezné

Na igen mert őket bekebelzték az oroszok 2008-ban mondaná itt a nagy szólásszabadságélharcosai.

És mondá Vili:
„Ha az én kiképző tisztjeim fogják az ukrán hadsereget felkészíteni, úgy az játszva elfoglalja egész Oroszországot”-


Rogozin orosz miniszterelnök-helyettes viszonylag lakonikusan reagált az egykori grúz elnök kijelentésére: „Szaakasvili hülyének született és úgy is hal meg” - írta Twitter-üzenetében.


Kadirov már bővebben kommentálta a bátor kijelentést. „Először is Oroszországot még senkinek sem sikerült egészen bekebelezni, Porosenko és a grúz nyakkendőrágó pedig a kanadai határig iszkol rémületében, ha valaki Moszkvában toppant egyet. Ez egy bohóc” - tette hozzá a csecsen elnök - „jobban tenné, ha elfogyasztana egy új divatos nyakkendőt...”
 
Jevgenyij Alekszejevics Fjodorov orosz parlamenti képviselő Putyin szavaihoz fűz félreérthetetlen magyarázatot: "Washington és Berlin lenne elhamvasztva."
https://www.youtube.com/watch?v=CGX0IzXEbo0
 
Münchenben tanácskoznak biztonságpolitikai kérdésekről a világ országainak vezetői. A konferencia kiemelt témája az ukrán-orosz konfliktus.
https://www.youtube.com/watch?v=aOpVW_cyumc
 
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/nemet-francia-ukran-orosz_csucs_lesz_minszkben.593240.html

Német-francia-ukrán-orosz csúcstalálkozót rendeznek szerdán Minszkben a négy ország vezetőinek részvételével a kelet-ukrajnai válság politikai rendezésére - jelentette be vasárnap a francia elnöki hivatal.

A német kormányszóvivő vasárnap ugyanilyen tartalmú közleményt adott ki Berlinben.
Angela Merkel német kancellár, Francois Hollande francia, Petro Porosenko ukrán és Vlagyimir Putyin orosz elnök hosszan egyeztetett délelőtt telefonon, s a kelet-ukrajnai válság átfogó rendezése keretében folytatták az intézkedéscsomag kidolgozását - olvasható a francia elnöki hivatal közleményében.

Ez a munka hétfőn Berlinben folytatódik abból a célból, hogy szerdán Minszkben egy, a normandiaihoz hasonló csúcstalálkozót lehessen tartani, amelyen mind a négy ország vezetője részt vesz. A francia elnöki hivatal tájékoztatása szerint a berlini egyeztetésen magas rangú tisztviselők lesznek jelen, mivel a német kancellár hétfőn az Egyesült Államokban tesz látogatást.
 
Az Orosz Föderáció Külügyminisztérium kommentálta Kijev újabb rágalmazási kísérletét. Miután Poroshenko megmutatta a világnak, útleveleket és katonai kártyát, melyek állítólag orosz katonáké volt, Moszkva kérte az ukrán oldalt, hogy biztosítsa számára a dokumentumok másolatát. Azonban, Kijev ezt eddig nem tudta megtenni.
A Poroshenko által bemutatott dokumentumok a következők egy katonai igazolvány, három Orosz Föderációs útlevél, és két másik orosz útlevél.
Tájékoztatás szerint először is, az orosz hadsereg katonái, főleg a sorkatonáknak nincs útlevele, ha nem bocsátották el őket hadseregből. A másodszor – az útlevél nem azonosító okmány katona számára, csak a katonai azonosító. Harmadszor, a hadsereg nem engedélyezné a katonák számára, hogy harci küldetésbe, különösen külföldön, személyazonosító okmányaikat magukkal vigyék.
 
http://ria.ru/defense_safety/20150208/1046581316.html
Ciprus felajánlja katonai bázis telepítését Oroszországnak.

(Brazil, Venezuelai és Mexikói bázisokig még hosszú az út, de valahol csak el kell kezdeni)
 
http://www.stop.hu/kulfold/kerry-nem-tort-meg-a-nyugat-egysege-az-ukran-valsag-ugyeben/1299296/

"John Kerry az 51. müncheni biztonságpolitikai konferencián (MSC) tartott előadásában az Ukrajnába irányuló esetleges fegyverszállítások körüli vitákra utalva kiemelte, hogy az egység állítólagos felbomlásáról szóló hírek ellenére "nincs megosztottság, nincs szakadás".
Az előadás után a hallgatóság kérdéseire válaszolva kiemelte: az Oroszország elleni szankciók ügyében is voltak viták, éppen úgy, mint jelenleg a fegyverszállítások elképzelése körül, ezek azonban "csak taktikai, és nem stratégiai" kérdésekről szóló diskurzusok.
John McCain republikánus párti szenátor, az amerikai szövetségi felsőház katonai bizottságának elnöke előadásában hangsúlyozta, hogy Líbia kudarc a Nyugat számára, hiszen "úgy tűnik, megnyertük a háborút, de elveszítettük a békét"."

Számomra ez feloldhatatlan ellentmondás: mennyire megnyert az a háború, amelyet nem követ béke?
 
http://mno.hu/hirtvkulfold/nem-birnak-a-migransokkal-1271901

"Koszovóban 40 százalékos a munkanélküliség, de a pályakezdők közül 70 százalék állástalan. „Magyarországra megyek. Mindegy, mivel várnak, meg is ölhetnek. De Koszovóba nem jövök vissza. Itt semmi nincs” – fogalmazott egy másik munkanélküli.
A segélyosztás napján a köztársasági elnök ment el a vidéki városba, hogy meggyőzze a helyieket: a pénzből ne Magyarországra menjenek. „Ne felejtsétek, hol voltunk 15 éve! Értem, hogy sokan csalódtak, de nem veszíthetünk még több állampolgárt” – könyörgött a koszovói államfő."

Hát... úgy tűnik, Koszovó nem egy sikertörténet!
 
Merkel és Hollande felkavarta az állóvizet Ukrajna körül
https://www.youtube.com/watch?v=OXjUwDIrkmo
 
Hivatalosan is indul a pszichológiai hadviselés a facebook-on
http://www.hirado.hu/2015/02/08/facebook-katonakat-vetnek-be-tavasztol/
 
Kijelölték a Török Áramlat szárazföldi útvonalát
http://www.bumm.sk/gazdasag/2015/02/08/gazprom-kijeloltek-a-torok-aramlat-szarazfoldi-szakaszat-is

Finn atomerőmű épülhet orosz állami pénzből
http://www.bumm.sk/gazdasag/2015/02/08/finn-atomeromu-epulhet-orosz-allami-penzbol
 
http://www.hidfo.net.ru/2015/02/09/merkel-szandekosan-washingtoni-latogatasa-elottre-idozitette-moszkvai-targyalast#

A moszkvai látogatást Merkel előre megbeszélt washingtoni látogatása előttre időzítették, hogy Washingtonban már az orosz fél feltételei ismerve határozzanak az ukrán rendezésről. Mindez azt mutatja, hogy az európai vezetők kezdenek rádöbbenni; Moszkva és Washington nagyhatalmi politikája közé szorulva az Európai Uniót sújtja leginkább a szankcióháború, amiben az EU főként az amerikaiak követelései miatt vesz részt. A német és francia gazdaságot is érzékenyen érinti a szankcióháború, és miközben Washington "járulékos veszteségnek" tartja az európai gazdaságot a Moszkva ellen folytatott gazdasági hadviselésben, az európai vezetőknek szembe kell nézniük azzal, hogy a gazdasági helyzet további romlása az ő hatalmukat is alááshatja Európában.
 
http://privatbankar.hu/makro/nemetorszag-nem-haboruzik-harmadszor-ukrajnaert-277688#

Világháborús emlékek- ez a rész nekem nem egészen klappol!
 
Amiről a maistream média - természetesen - nem tudósít:
Bolgárok százai vonultak utcára Szófiában, hogy tiltakozzanak a kormány terve ellen, amely szerint a NATO katonai bázist létesítene az országban. A tüntetők Rosen Plevneliev bolgár elnök lemondását is követelték, aki szerintük eladja az országot az atlantistáknak. A "25 év amerikai demokrácia - rablás, rom, az állam megsemmisítése" feliratokkal demonstrálók emellett EU ellenes üzeneteket is közvetítettek.
 
Amiről a maistream média - természetesen - nem tudósít:
Bolgárok százai vonultak utcára Szófiában, hogy tiltakozzanak a kormány terve ellen, amely szerint a NATO katonai bázist létesítene az országban. A tüntetők Rosen Plevneliev bolgár elnök lemondását is követelték, aki szerintük eladja az országot az atlantistáknak. A "25 év amerikai demokrácia - rablás, rom, az állam megsemmisítése" feliratokkal demonstrálók emellett EU ellenes üzeneteket is közvetítettek.

Ha eldurvulnának a dolgok és lenne sok támogatójuk, akkor hülyére verik őket vagy a tömegbe lőnek. Elvégre milyen lenne, hogy Európában valaki erőszakkal megdöntsön egy demokratikusan megválasztott kormányt?!
 
Elvégre milyen lenne, hogy Európában valaki erőszakkal megdöntsön egy demokratikusan megválasztott kormányt?!

Ja!! törvényt nem tisztelő söpredék huligánok!
Rögtön megszólalnának a médiába az átlag emberek akik nem tüntetnek: HÁT HOGY LEHET ÍGY VISELKEDNI!!! ÉS MEGTÁMADNI A TÖRVÉNY EMBEREIT AKIK MEGVÉDIK ŐKET A BAJTÓL!!!
 
Status
Not open for further replies.