[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@Monte
<i>
"Igen, innentől érdekes a dolog. Ha tippelnem kellene, akkor mindenképpen valamiféle "nyomásra" (vesztegetés és zsarolás) gyanakodnék, mert egy helyen és egy időben ennyi faxt sokkal nehezebb lenne direktbe összeboronálni. "</i>

Emlekszel? Vagy ket eve irtam ugyanezt Merkel kapcsan; mar statisztikailag is kellene lennie olyanoknak, akik nem idiotakent viselkednek.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
A kelet-európaiak zöme talán tudna, de nem akar integrálódni, mert haza akar menni!
A közel-keletieknél ez a kiindulási helytől, a vallástól és az egyéntől is függ. - Nem véletlenül akarnak jól képzett szíreket, mert ők könnyebben integrálhatók.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"A kelet-európaiak zöme talán tudna, de nem akar integrálódni, mert haza akar menni!"

Es ezzel mi a baj? Majd jonnek helyettuk ujak.

"A közel-keletieknél ez a kiindulási helytől, a vallástól és az egyéntől is függ."

Es ezert kellett beengedi az ellenorizetlen millios csurhet?
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
"Jártam már, sőt rövid ideig dolgoztam is külföldön, és szégyelltem magam egyes honfitársaim viselkedése miatt. "

Ezt már elmondta hellerági néni is, mondjuk azt már nem tudta hazudni, hogy neki is ellopták a telcsijét is, azon kívül, hogy minden testnyilásába belenyúltak, azok a "tiszta" muszlim kezek, mert akkor még vezetékes volt, az is a kiváltságosaknak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
<i>"N.o-nak betelepülők kellenek /nézz meg 1 német korfa táblát/. Ezzel szemben az általad említett kelet-európaik zöme pár év meló után lelép."</i>

Nem. Nemetorszagnak adofizeto, szakkepzett fiatal munkaero kell, amelyik kepes integralodni. Ennyi.

Ha ezt nem latjak at, akkor hulyek.

Én egy éve írtam, hogy szerintem zsarolva vannak, keményen, a vezetők, nevesítve Merkel, ez nekem egyértelmű. Az a nő nagyon nem hülye, csak eladta a népe jövőjét.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
"Es ezert kellett beengedi az ellenorizetlen millios csurhet?"
Nem kellett őket engedni, mert jöttek anélkül. De sok volt köztük a selejt, ám ezt csak későn vették észre. És a törökökkel való megállapodás is eltartott 1 ideig. A többit meg Merkeltől kérdezd.

thomashewitt-nak: Ne ködösíts! Én a saját tapasztalataimról írtam. De itthon is vannak kellemetlen honfitársak. Menj el este a "nyóckerbe", sikítozva fogsz menekülni!!!
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Merkel nem hülye és nem adott el semmit. De a piramishoz hasonzó német korfatábla /zömében öregekkel/ több, mint aggasztó. Én pl. nem látok jó megoldást, tehát nem fogok butaságot állítani 1 nálam okosabb emberről.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
""Es ezert kellett beengedi az ellenorizetlen millios csurhet?"
Nem kellett őket engedni, mert jöttek anélkül. De sok volt köztük a selejt, ám ezt csak későn vették észre. És a törökökkel való megállapodás is eltartott 1 ideig. A többit meg Merkeltől kérdezd."

Ize, ezert b@sztattak minket a keritesepitesert?
Keson vettek eszre? Mi az anyjukat csinaltak azok, asik ezert kaptak a penzuket?
Megallapodasnak hivni a a zsarolast, felaldozni erte szavadsagjogokat?

Te sem gondolod ezt komolyan....
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
<i>"Merkel nem hülye és nem adott el semmit. De a piramishoz hasonzó német korfatábla /zömében öregekkel/ több, mint aggasztó. Én pl. nem látok jó megoldást, tehát nem fogok butaságot állítani 1 nálam okosabb emberről. "</i>

Merkel vagy hulye, vagy megvettek/zsaroljak.
Elmondanad, hogy mi az aggaszto a korfajukban?
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
írtam már a múltkor is, hogy az EU belső munkanélkülieinek a száma kb. 20 millió
nem kell egyetlen embert sem beengedni az eu-ba, se a fehérek, se a fekete vagy egyéb színűek közül
ennek a 20 milliónak az átképzése, áttelepítése vagy ha nem akar mozdulni a gyárak odatelepítése szerintem töredéke lenne annak az összegnek amit az integrálhatatlan vademberekre szánnak, de ha nem is akkor is jobban megéri
a szaporodáshoz se kellenek ezek az állatok, attól nem lesz több gyerek, hogy végig erőszakolják a fehér nőket európa szerte
számtalan lehetőség van ösztönözni a lakosságot a szaporodásra finomabb és durvább módszerekkel is akár
pár év alatt ki lehet építeni olyan ösztönző, támogató rendszert ami a szegényebb országokban is meghozná a kedvet, közben oktatással és a fiatalságot célzó egyéb média megjelenéssel lehetne alakítani a közgondolkodást
persze le kellene mondani a buzulmánizmus ajnározásáról és más elterjed undorító fertő terjesztéséről
nem menne egyik napról a másikra, de csak ez lehetne a helyes út


a másik ennél sokkal mocskosabb oldala a dolognak, hogy azzal hogy kiválogatják a migránsok elitjét gyakorlatilag az elmaradott országokat taszítják még kilátástalanabb helyzetbe
az agyelszívás pont olyan undorító, mint a természeti javak elrablása
annak az országnak ahonnan ellopják a gondolkodó és okos embereket nem marad semmi esélye, reménye, lehetősége
egyenes út vezet a radikalizálódáshoz és a túlnépesedéshez ami az elszegényedő és elsivatagosodó országokban élőknek nem ad más lehetőséget, mint akár erővel is elfoglalni az élhetőbb területeket

ha a korfa nem is ez biztosan európa végét fogja jelenteni
és engem az sem nyugtat meg, hogy én azt már nem érem meg
van 5 gyermekem 28-tól 4 évesig és jó lenne tudni, hogy van esélyük nekik is megöregedni
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
@Monte
<i>
"Igen, innentől érdekes a dolog. Ha tippelnem kellene, akkor mindenképpen valamiféle "nyomásra" (vesztegetés és zsarolás) gyanakodnék, mert egy helyen és egy időben ennyi faxt sokkal nehezebb lenne direktbe összeboronálni. "</i>

Emlekszel? Vagy ket eve irtam ugyanezt Merkel kapcsan; mar statisztikailag is kellene lennie olyanoknak, akik nem idiotakent viselkednek.

Nehezen tudnám cáfolni.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Rokonom egy logisztikai cégnél góré, rendszeresen jár ki Németo.-ba és mesélte, hogy a régi NDK-s németek (a fiatalok is!!!) ki vannak akadva, de a nyugati országrészben zömmel a 40-50-es korosztály és attól fölfelé az, aki háborog. A nyugati részen a fiatalabbakat egyszerűen nem érdekli az egész, sőt, jóformán semmi.
Ez persze így nagy általánosítás, de érzékelhető a különbség nemcsak generációsan, de földrajzi értelemben is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
<i>"Merkel nem hülye és nem adott el semmit. De a piramishoz hasonzó német korfatábla /zömében öregekkel/ több, mint aggasztó. Én pl. nem látok jó megoldást, tehát nem fogok butaságot állítani 1 nálam okosabb emberről. "</i>

Merkel vagy hulye, vagy megvettek/zsaroljak.
Elmondanad, hogy mi az aggaszto a korfajukban?

Hagy én! Hagy én! :D

Az hogy a fiatalok közt egyre több az olyan muzulmán, akiknek eszük ágában sincs beintegrálódni, mert hallgatnak Erdoganra, aki azt tanácsolja, hogy a Németországban élő törökök maradjanak csak meg töröknek... Nekem teszem hozzá, semmi bajom a törökökkel, ha otthon törökök. Akkor sincs bajom velük, ha elmennek tisztességesen dolgozni jobb bérért a németekhez. De ez a kombináció már nem szimpatikus, hogy odamész valahova, és azt akarod, hogy ott legyen minden olyan, mint az a hely, ahonnan TE saját akaratodból eljöttél...
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Olvastam meredek gondolatokat is a témáról, ettől függetlenül ne vessük el, mint akár realitást: A bevándoroltatottak között nagyon sok a valamilyen képzett/tapasztalt "harcos" és az amúgy katonakorú fiatal. Ezeket később igen sok mindenre fel lehet használni, akár Európa lakói, akár konkrétan az oroszok ellen.
Ha valaki(k) szét akarják dobatni az EU-t, azoknak ez tökéletes lehetőség erre.

Az átképzésükkel és a termelésbe/gazdaságba történő hatékony bevonásukra hosszú évek és euro milliárdok kellenének, két hét alatt nem lehet szakmunkásokat (sem) képezni.

További gond, hogy a bevándoroltatottak döntő része nem dolgozni akar, hanem csak eltartatni magát és jól élni. Mondjuk ebből a szempontból végül is beleillenek a nyugati német fiatalok generációjába.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
Merkel mamát,és stábját egy sz@ros könyvvel zsarolják,Arámi nyelven van írva,és ha kardigán piacra dobná,akkor a leghülyébbek is mögé láthatnának a kereszténység nevű nem is tudom minek.
A politikusok nem azok(igen,tárgyeset) amiknek látszanak,felesleges megpróbálni megérteni mit miért tesznek,mert köszönő viszonyban sincs azzal amit ígérnek,mondanak,mármint nekünk választóknak.Teljesen máshonnan kapják az instrukciókat,mint mi képzeljük,és az összes a végletekig fogva,zsarolva van.
Egyetlen dologtól rettegnek,az is ami irányítja őket,az az,hogy felébredünk ebből az álomból,megértjük,kik vagyunk,és miért hozták létre a vallásokat,majd később a demokráciát,pénzrendszert,ahogy ma ismerjük,médiát,meg a többi bagoly köpetet ők,nekünk.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@zsolti

<i>'Hagy én! Hagy én! :D'</i>

Latod, hagynod kellett volna Formosanak:))))

Nem veletlenul tettem fel neki a kerdest es varom tole a valaszt.:)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@Monte

<i>"Olvastam meredek gondolatokat is a témáról, ettől függetlenül ne vessük el, mint akár realitást: A bevándoroltatottak között nagyon sok a valamilyen képzett/tapasztalt "harcos" és az amúgy katonakorú fiatal. Ezeket később igen sok mindenre fel lehet használni, akár Európa lakói, akár konkrétan az oroszok ellen."</i>

Szerintem ennek nincs semmilyen strategiai jelentosege. Javareszt kepzetlen "harcosok"; gerillaakciokra alkalmasak es ennyi. Felreertes ne essek, de alapvetoen a szazszor tobbet tennek egy fegyelmezett, komoly kikepzest kapott, de zoldfulu orosz csapatra mint egy menekultekbol verbuvalt bandara. Eleve ott kezdodik, hogy akkor, ha harcolni akarnanak, akkor maradtak volna az orszagukban harcolni. Az oroszokba csak egy hulye kotne bele direktben; ha a nemetek kezdenenek egy konfliktust a NATO nelkul, az oroszok se perc alatt taposnak el oket.
A franciakkal sem lenne konnyu dolguk a nemeteknek, ok is rendelkeznek atommal.
Masreszt ahhoz tenyleg ritka nagy f@sznak kellene lenniuk (bar kinezem beloluk), hogy fegyvert adjanak egy rakas ki tudja honnan jott iszlamista kezebe. Akkor mar inkabb kovessenek el kollektiv ongyilkossagot, miutan atadtak az orszag kulcsait.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
2ndt

http://meteon.org/2016/01/11/ezek-teljesen-megorultek-loni-tanitja-a-bevandorlokat-a-sved-vadasz-szovetseg/
 
Status
Not open for further replies.