[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
@Montezuma:

Személy szerint az egyik legmélyebb konfrontációt okozni képes lépésnek az USA ABM rendszerek világszintű telepítését látom, ami eléggé kiveri a biztosítékot mind Oroszországnál, mind Kínánál.
Aztán meglátjuk, hogy mindez hová vezet...!
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
Személy szerint az egyik legmélyebb konfrontációt okozni képes lépésnek az USA ABM rendszerek világszintű telepítését látom, ami eléggé kiveri a biztosítékot mind Oroszországnál, mind Kínánál.

Nekem ez arra emlékeztet, mint amikor az egyik magyarországi faluban a cigányok felháborodtak, hogy utcai kamerákat telepítenek a településre. Mert hogy az sérti a jogaikat.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Csendben fortyog a NATO keleti határa
A Foreign Affairs amerikai külpolitikai magazin közölt egy érdekes elemzést arról, hogy mi várható a keleti határon, bekeményítenek-e az oroszok.
http://24.hu/kulfold/2016/07/08/csendben-fortyog-a-nato-keleti-hatara/
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
<b>python</b>

Haubagoi – egyébként rendkívül izgalmas – szkenáriójával ellentétben én attól tartok, hogy reális esélye inkább annak van, hogy Ázsia két legnagyobb hatalma fog összeütközni a Nyugattal (Európával és az USA-val + szövetségeseikkel) – ennek az esélyét pedig csak úgy lehetne alapból nullázni, ha a Nyugat és a Kelet második számú hatalma (EU és Oroszország) összezárnának egymással.
<i>Sajnálom, de én elsősorban magyar, másodsorban pedig európai szemmel tudom csak nézni és látni a világot, mivel itt születtem, itt élek és terveim szerint itt is döglenék majd meg, persze nem mostanában, ha lehet…</i>

Ugyan így látom én is, és ugyan azt érzem mint te...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
@Montezuma:

Személy szerint az egyik legmélyebb konfrontációt okozni képes lépésnek az USA ABM rendszerek világszintű telepítését látom, ami eléggé kiveri a biztosítékot mind Oroszországnál, mind Kínánál.
Aztán meglátjuk, hogy mindez hová vezet...!

Erre is csak azt tudom mondani, hogy igen, hasonlóan érzek ezzel kapcsolatban én is. Nem baráti gesztus, ha az egyik nagyhatalom és szövetségi rendszere arra játszik egyértelműen, hogy bekerítse a másik két nagyot, és elszigetelje őket ahol csak tudja a világ többi részétől gazdaságilag, és fizikálisan is lehetőleg. Ebből a történelem szerint mindíg csak a baj lett :(...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az Egyesült Államok ezer katonát vezényel Lengyelországba - jelentette be pénteken Barack Obama amerikai elnök; a lépés abba a NATO-stratégiába illeszkedik, amely szerint az észak-atlanti szövetség az Oroszország jelentette fenyegetésre válaszul megerősíti keleti szövetségeseit.
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/obama_meg_tobb_katonat_kuld_kelet-europaba.617484.html
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 612
113
Nem azt mondta valamelyik kiválás párti, hogy azért kell kilépniük az EU - bol, mert ha maradnak akkor háborúba sodródnak és Anglia nem akar háborúzni?

"A brit védelmi minisztérium pénteken, a varsói NATO-csúcsértekezlet nyitónapján bejelentette, hogy egy ötszáz fős kontingens indul Észtországba, azzal a feladattal, hogy azonnali reagálású erőként lépjen fel bármilyen válság vagy incidens esetén.
Egy további 150 tagú brit egység közelebbről nem részletezett hadfelszereléssel együtt Lengyelországba települ."
http://www.origo.hu/nagyvilag/20160708-nagy-britannia-katonakat-kuld-kelet-europaba-nato-balti-allamok.html
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem azt mondta valamelyik kiválás párti, hogy azért kell kilépniük az EU - bol, mert ha maradnak akkor háborúba sodródnak és Anglia nem akar háborúzni?

"A brit védelmi minisztérium pénteken, a varsói NATO-csúcsértekezlet nyitónapján bejelentette, hogy egy ötszáz fős kontingens indul Észtországba, azzal a feladattal, hogy azonnali reagálású erőként lépjen fel bármilyen válság vagy incidens esetén.
Egy további 150 tagú brit egység közelebbről nem részletezett hadfelszereléssel együtt Lengyelországba települ."
http://www.origo.hu/nagyvilag/20160708-nagy-britannia-katonakat-kuld-kelet-europaba-nato-balti-allamok.html

Anglia nem akar <b>komolyan</b> háborúzni Oroszországgal.
Viszont egy EU-Oroszo. háború kirobbantása az érdekükben áll (ezért mennek az angolok a Baltikumba/Lengyelbe), mert ha az oroszok megindulnak Nyugat felé, annak Németo. lezúzása lesz a vége.

Na és ebben a Németo. lezúzása nevezetű káoszban tudnak majd az angolok nyugodtan Brexitelni, mert Németo.-nak nem marad elég ereje/ideje az angolok megalázására, meg az Egyesült Királyság bomlasztására.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Anglia nem akar <b>komolyan</b> háborúzni Oroszországgal.
Viszont egy EU-Oroszo. háború kirobbantása az érdekükben áll (ezért mennek az angolok a Baltikumba/Lengyelbe), mert ha az oroszok megindulnak Nyugat felé, annak Németo. lezúzása lesz a vége.
...

Ezt egy picit szemléltetném is, aki akarja, érteni fogja, mire gondolok (bár a kép nem túl jó, mert itt éppen lecsukva vannak együtt Oroszo.-ban):

CLROjUcW8AAD7Kc.jpg
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nah, így már más! Éljen sokáig Oroszország és az Egyesült Királyság,
Észak Két Nagy Mestere!

FAmEKC2Ih4w.jpg
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Inkább csak annyi van a képben, hogy a menyecske behálózta az amúgy is ezekben a körökben mozgó Graham-et.
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
Szerintem az oroszok előbb-utóbb oda fognak csapni valamelyik perifériára de nagyon durván. Nem marad más választásuk. Ha valakit sarokba szorítanak és nem akar bepucsítani akkor előre látható a következmény. Én Putyin helyében önteném a katonai felszerelést meg a "tanácsadókat" Dombaszba.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Gondolom az usa-fanok szerint az a csúúúnya Oo. provokál...
Nem vagyok usa-fan, de ez így van. Sőt, ha megnézed az orosz-szovjet történelmet, zömmel így is volt. Majdnem mindig a ruszkik provokálták, majd igázták le a közelükben élő kisebb népeket. A fordítottja inkább akkor történt, amikor 1-1 kisebb nép "nagy vezére" még nagyobbnak képzelte magát /gondolj csak a Dzsingisz /Batu/ kán, Napoleon és Hitler félékre/.

Ilyen történelmi háttérrel és a ruszkik ukrajnai területrablása után teljesen indokolt az Oo-gal határos NATO szövetségesek megerősítése.
 
Status
Not open for further replies.