Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ezt nem egészen értem? Miért ne lenne értelme ezek nagy pontosságú valószínűleg igen kis tölteteket hordozó hadászati eszközök nem taktikaiak.Ha nem éri el az 500km hatótávot akkor mi értelme van? Biztos, hogy nem igaz.
Ezt nem egészen értem? Miért ne lenne értelme ezek nagy pontosságú valószínűleg igen kis tölteteket hordozó hadászati eszközök nem taktikaiak.
Egy elméletbeli háború esetén pont ezekkel lehet katonai célpontok ellen csapást mérni minimalizálva a járulékos veszteség okozását,bár mennyire is hülyén hangzik
Megerősített központok csapat összevonási körletek stb stb...
hát most,hogy mondod...szíreknek kellene adni pár tucatot tesztelésre
Ha nem éri el az 500km hatótávot akkor mi értelme van? Biztos, hogy nem igaz.
Ha nem éri el az 500km hatótávot akkor mi értelme van? Biztos, hogy nem igaz.
kellett egy ok,hogy Trampli még jobban tömhesse az USA. fegyverlobbi zsebét,szarnak a következményekre mert azt hiszik ők majd túlélhetik...mindenki azt hiszi de nem.Már ne is haragudj, de ezt mégis mire alapozva jelented ki?
Gondolom, nem voltál ott a sajtótájékoztatón, ahol egyébként nem meglepő módon az amerikai, brit, német, és az Eu képviselői sem vettek részt valamilyen okból, pedig ők is kaptak meghívót.
Csak a szokásos történet: Megvádolják az oroszokat valamivel, aztán persze minden további, a felmerült/kreált probléma megoldására irányuló együttműködést bojkottálnak.
Ezt láthattuk már a Skripal féle mérgezés ügyében is.
Ha hiszed, ha nem, egy háborúban vannak 500km-nél közelebbi célpontok is, meg még jóval közelebbiek is.Ha nem éri el az 500km hatótávot akkor mi értelme van? Biztos, hogy nem igaz.
Nagyon érdekes ez a káosz-politizálás, és vszeg sosem tudjuk meg, hogy hülyeségről vagy stratégiáról van-e szó. Eleinte stratégiának látszott, amíg a káosz-koncepció csak a narratívaháborúban volt jelen. De most már a működés rovasára is megy, ami sztem új szint.Washington és Brüsszel kapcsolatai a diplomáciai, a katonai és a kereskedelmi dimenzióban is csúnya képet mutatnak. Nem segít a területért felelős politikus, Wess Mitchell távozása, amely Orbán számára is kellemetlen hír, hiszen komoly szerepe volt abban, hogy tavaly az USA barátságosabb hangot ütött meg.
Csupán tizenhat hónap szolgálat után, február közepén távozik hivatalából „családi okok miatt” az amerikai külügyminisztérium európai ügyekért felelős helyettes államtitkára, a 41 éves Wess Mitchell. A NATO iránt elkötelezett magasrangú diplomata leugrása a Trump-kormányzat hánykolódó hajójáról egy újabb csapás a transzatlanti kapcsolatokra, éppen akkor, amikor egy sor magas rangú amerikai politikus kétségbe vonja a nemzetközi szervezetek értelmét, beleértve az EU-t és a NATO-t is.
Az amerikai külügy Trump hatalomra lépése óta permanens káoszban van: a minisztériumban jelenleg nincsen kinevezett helyettes államtitkári felelőse a Közel-Keletnek, Kelet-Ázsiának, Dél-Ázsiának és a Politikai-Katonai Ügyeknek. Kulcsfontosságú országokban a mai napig nincsenek kinevezve amerikai nagykövetek. A múlt hónapban Washington leminősítette az EU követséget, mindezt úgy, hogy erről nem is értesítette előzetesen Brüsszelt. Mondjuk az európai polgárok a maguk részéről már régen leminősítették Trumpot: a legfrissebb felmérés szerint a németek 10 százaléka, míg a franciáknak csak a 9 százaléka gondolja azt hogy az amerikai elnök jól kezeli a nemzetközi ügyeket.
Mitchell lemondása éppen úgy tegnapelőtt került nyilvánosságra, mint az, hogy Merkel és Macron megteremti a Francia-Német Védelmi és Biztonsági Tanácsot és lépéseket tesznek az önálló európai hadsereg létrehozásának irányába. Valóban, a védelmi együttműködés is akadozik: James Mattis amerikai védelmi miniszter a múlt hónapban dobta be a törülközőt, aki Mitchell-hez hasonlóan az európai szövetségesek tisztelete mellett szállt síkra. A múlt év végén két másik, NATO ügyekért felelős magasrangú Pentagon hivatalnok is lemondott: Thomas Goffus, aki az európai- és NATO-kapcsolatokért felelős helyettes államtitkárként szolgált és Robert Karem, aki nemzetközi biztonsági ügyekért felelős helyettes államtitkár volt.
Washington és Brüsszel kapcsolatai a kereskedelmi dimenzióban is csúnya képet mutatnak. Richard Grassley, az amerikai Szenátus pénzügyi bizottságának elnöke szerint Trump hajlik arra, hogy büntetővámokat vezessen be az autóimportra, miután elégedetlen az EU-val folytatott kereskedelmi tárgyalások sebességével és ez a tárgyalóasztalhoz kényszerítheti a másik felet. Az USA ragaszkodik ahhoz, hogy az agrártermékek legyenek részei a tárgyalásoknak, amelyet az EU elutasít.
Széteső amerikai-európai kapcsolatok
Továbbra is éjfél előtt két perccel áll a végítélet képzeletbeli órája, tudósok egy nemzetközi csoportja szerint ugyanis továbbra is fennáll a veszélye annak, hogy az emberiség egy atomháború vagy a klímaváltozás révén kiirtja önmagát.
A hidegháború legveszélyesebb korszaka óta nem volt ilyen, az atomtudósok szerint
Sok dolgot lehet mondani Sorosra, lehet utálni meg szeretni is. Egyet nem lehet. Azt mondani, hogy hülye. Amit mond, annak oka van! Vagy példaként, vagy célpontként, de Soros kijelölte Kínát! Ezzel akarva-akaratlan megtette azt, amit néha-néha kimondott már a világ: Kína a másik pólus az erőcentrumban. Kína reakciója természetes.
Meg hogy Kína utakat épít nem falakat. Utalva Soros keritesere a haza körül és az új kínai selyemutra. Valamint hogy remélik az USA-ban kicsit megmogyorozzak ezért Gyuribat.https://hu.euronews.com/2019/01/25/soros-kina-jelenti-a-legnagyobb-veszelyt-a-demokraciara
"Halálos veszélyt jelent a demokráciákra a kínai fejlesztésű mesterséges intelligencia"
Kína nem az egyetlen tekintélyuralmi rendszer a világon, de kétségtelenül a leggazdagabb, legerősebb és a leginkább fejlett a gépi tanulás és a mesterséges intelligencia terén"
Ühümm !!
Szóval ha a civil iparod annyira gagyi lenne mint a SZU akkor a : középkori rendszer ,barbár, stb szavakat vágnának Kínához . Most hogy fejlett most meg már az a baj .
"- A tekintélyuralmi rendszerek egyre terjednek a világon"
Hát ha a nép ezt követeli meg !
De szépen reagáltak a kínaiak
Peking válaszában a kínai külügyi szóvivő úgy fogalmazott: az üzletember kijelentése még a visszautasításra sem érdemes