1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] A NATO jövője

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Terminator által indítva @ 2013. február 23..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Mert szerinted tengeren mi az amiben előbb járnak <b>technológiai</b> szempontból mint Európa?

2. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Tengeralattjárók, hordozók, radarok, sam, ...

3. dudi

dudi Well-Known Member

Szerintem semmivel nem fejlettebbek technológiailag.

4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Dudi, Cooperative Engagement Capability (CEC) mond neked valamit?
    http://www.globalsecurity.org/military/systems/ship/systems/cec.htm

5. dudi

dudi Well-Known Member

Mackensen

Ahogy olvastam ez azért közel sem új dolog és az európai haditengerészeti egységek is képesek a hálózat alapú hadviselésre.

6. Mackensen

Nem épp, itt integrált tűzvezérlésről van szó. Vagyis egy rombolóról kilőtt légvédelmi rakétát más platform is rávezethet a célra, így többek közt több rakétát lehet egyidejűleg indítani, kiküszöbölődik a föld görbületéből adodó holttér is stb. stb.
    Itt az angolok arról panaszkodnak, hogy nem vették meg az amiktól ezt a képességet a vadi új Type 45 rombolóikhoz, megszorítások miatt.
    http://www.defenseindustrydaily.com/ddg-type-45-britains-shrinking-air-defense-fleet-04941/

7. hiryu

hiryu New Member

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/defence/11324086/Spending-on-military-could-fall-after-general-election-David-Cameron-admits.html

8. dudi

dudi Well-Known Member

Mackensen

Ez egy dolog nem pedig általános mindenre kiterjedő technológiai fölény.

9. Mackensen

<i>Szigorúan technológiai szempontból nézve szerintem az amik csak légierőben járnak Európa előtt de pl a szárazföldön a német cuccok sokkal jobbak mint az amik és tengeren is kiegyenlített a helyzet.</i>

Erre reagáltam. Szerintem ha a nagy összképet nézzük akkor jobban állnak. Persze valahol relatív az egész, mivel nincs DE tengójuk, se multifunkci fregattjuk.

10. dudi

dudi Well-Known Member

http://popcornews.com/the-7-strongest-armies-in-all-of-europe/1/

11. Mackensen

Érdekes, hogy betették előre az oroszokat.

12. joker

joker Well-Known Member

Mindent egybevetve eléggé overkill az orosz haderő bármelyik másik európaival összevetve, szóval nem csoda.
    Ami nekem furcsa, hogy a franciákat csak a negyedik helyre tették, a Bundeswehr után. Szerintem 2. vagy 3. helyen lenne inkább a helyük.

13. therob

therob Active Member

Azért az európai seregek együtt egész komoly erőt képviselnek. Úgy már koránt sem olyan overkill az orosz sereg.

14. dudi

dudi Well-Known Member

therob

De itt nem Oroszország vs. egész Európáról van szó hanem Oroszország vs. egy európai országról.

15. therob

therob Active Member

Gondoltam. Bár külön külön nincs szüksége egyik országnak se akkora seregre mint az orosz.

16. joker

joker Well-Known Member

Függ a használt fegyverektől, ha mindent bevetnek ami van nekik akkor mindenkivel szemben overkill az orosz haderő. Nuki nélkül meg valószínűleg a világ második legerősebb hadserege.

17. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Komoly erő, de csak 8-tól 17 óráig. Ui. addig tart a munkaidejük :)

18. dudi

dudi Well-Known Member

Panzerfaust

Ezt kikérem magamnak!!!Engem 16:00(pénteken 13:30 hétvégén meg sosem) után senki ne zaklasson holmi háborúzással! :D

19. laiki

laiki Well-Known Member

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy az oroszok nuki nélkül nem lennének képesek megverni az európai NATO tagországok egyesített haderőit Nyugat-Európában és az európai NATO tagországok egyesített haderői nem lennének képesek megverni az oroszokat Oroszországban. Persze az egész NATO, USA-val együtt hagyományos fegyverzettel, óriási veszteségek mellett képes lenne lenyomni az oroszokat, de ennek az összevetésnek sincs sok értelme, mert az oroszoknak ott van a nuki arzenál. Meg közben a kínaiak és mások sem tétlenkednének.

Innentől kezdve ennek a farokméregetésnek sok értelme nincs.

20. therob

therob Active Member

Nincs hát. Csak mindig előjön valaki azzal, hogy az oroszok azok aztán mindenkit megvernének. Mintha másnak nem lenne atomfegyvere.

Ezen oldal megosztása