[BIZTPOL] NATO - North Atlantic Treaty Organization

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 513
113
Párizs egy undorító pöcegödör. Mi a Le Bourget melleti szimulátorba járunk, így azt a környéket ismerem elég jól - amolyan afrikai gettó a köbön. Annó egy elit hely volt a reptér környéke, manapság egy patkányluk. Este fehér embert nem látsz, a gazdagabbak és a fehérek elkerített lakóköreletkebn élnek, a niggerek/arabok meg a szokásos lelakott szarokban. Én kimentem sokszor sétálni, nem mondom, hogy nem forgattam a fejem, de igazából egymással törődnek.
Párizs elveszett, ahogy ezek szaporodnak, úgy lesz Párizs egyre nagyobb része ilyen, mígnem elérik a kritikus tömeget és a dolog összeomlik majd - onnantól meg majd jön, hogy a fehérek megpróbálnak szeparálódni, majd így a "náci" dumával a fel/leszámolásuk, legalábbis én így látom.
Ez eddig tiszta sor, UK ugyan ez, ott éltem jó darabig. Veszett ahogy van.

Na most ami nekem bassza a csőröm, hogy ezt akik a legjobban hangoztatják (amúgy tökigazuk van), azok szemérmesen elkendőzik a sokkal nagyobb bajt - hogy Magyarország pontosan ugyan ide tart. Az egyetlen eltérés a kelet és nyugat között, hogy itt az ómigránosk szaporodnak, és nem a városokba koncentrálódnak, hanem vidékre. Lásd zsákfalvak. Így nincsenek annyira szem előtt - de elmondhatom, hogy a helyzet pont ugyan olyan szörnyű.

Ez nem kelet és nyugat kérdés ugyanis, hanem fehér és nem fehér ember közötti inkompatibilitás (+ távol-keletiek, ők velünk szimpatizálnak, nyíltan gyűlölik a színeseket). Egyszerűen ezek nem képesek azt az értékrendet és intellektuáli szintet (nagy általánosságban) hozni, ami egy civilizációhoz kell. Csak leechelnek rajta, a hülye rendszer meg megvédi ezeket - ha meg beszélni mersz ellene náci vagy. Én is.

Szóval tessék elfogadni, hogy Magyarország semmivel sincs jobb helyzetben, mint a nyugat - csak itt az új demográfia máshonnan terjed szét, amit meg a mindkét fél médiája kendőz, egyik ezért, másik azért. De nem jobb.
Szóval legyünk már korrektek, pártszimpatizációtól függetlenül.
Igaz. Viszont:
Es az omigransainkat is a nyugatnak koszonhetjuk... Mert a torokok elol jottek, viszont nyugatrol visszahajtottak oket keletre mert rajottek par szaz ev alatt hogy ezek nem egiptomi (gipsi) kereszteny menekultek hanem terhek. Torokhoz vissza nem kivankoztak, ezert beszorultak az egykori Kelet Magyarorszagra es Erdelybe. Ma kelet szlovakia es kelet magyarorszag, plusz Erdely az egyenlo kb 6 millio omigrans. Es akkor ezutan lehet bontani hogy melyik csoport mifele, hogyan, mikor kerult be.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 513
113
Bizony, hogy van.
  • Hol könnyebb a magyaroknak munkát vállalni? A szintén EU tag Ausztriában vagy a nem EU tag Oroszországban?
  • Melyik város van közelebb? Bécs vagy Moszkva? (Kurszk-ot picit pofátlanság volt írni)
  • Hova kell vízum? Bécsbe vagy Moszkvába?
  • Ki számíthat vegzálásra később a nyugati határokon? Aki Bécsben vagy aki Moszkvában dolgozott?
Hírtelen csak ennyi jutott eszembe.
Ez igaz. Viszont ismerek egy palit aki ruszkiban, kazahsztanban, meg kinaban csinal kutyatap gyarakat, o tervezi oket. Na o egymaga tobbet keres mint az osszes gazdasagi migrans a faluban (pedig van vagy 3-4tucat az fix) akik Klingenbachon tul jarnak.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
Párizs egy undorító pöcegödör. Mi a Le Bourget melleti szimulátorba járunk, így azt a környéket ismerem elég jól - amolyan afrikai gettó a köbön. Annó egy elit hely volt a reptér környéke, manapság egy patkányluk. Este fehér embert nem látsz, a gazdagabbak és a fehérek elkerített lakóköreletkebn élnek, a niggerek/arabok meg a szokásos lelakott szarokban. Én kimentem sokszor sétálni, nem mondom, hogy nem forgattam a fejem, de igazából egymással törődnek.
Párizs elveszett, ahogy ezek szaporodnak, úgy lesz Párizs egyre nagyobb része ilyen, mígnem elérik a kritikus tömeget és a dolog összeomlik majd - onnantól meg majd jön, hogy a fehérek megpróbálnak szeparálódni, majd így a "náci" dumával a fel/leszámolásuk, legalábbis én így látom.
Ez eddig tiszta sor, UK ugyan ez, ott éltem jó darabig. Veszett ahogy van.

Na most ami nekem bassza a csőröm, hogy ezt akik a legjobban hangoztatják (amúgy tökigazuk van), azok szemérmesen elkendőzik a sokkal nagyobb bajt - hogy Magyarország pontosan ugyan ide tart. Az egyetlen eltérés a kelet és nyugat között, hogy itt az ómigránosk szaporodnak, és nem a városokba koncentrálódnak, hanem vidékre. Lásd zsákfalvak. Így nincsenek annyira szem előtt - de elmondhatom, hogy a helyzet pont ugyan olyan szörnyű.

Ez nem kelet és nyugat kérdés ugyanis, hanem fehér és nem fehér ember közötti inkompatibilitás (+ távol-keletiek, ők velünk szimpatizálnak, nyíltan gyűlölik a színeseket). Egyszerűen ezek nem képesek azt az értékrendet és intellektuáli szintet (nagy általánosságban) hozni, ami egy civilizációhoz kell. Csak leechelnek rajta, a hülye rendszer meg megvédi ezeket - ha meg beszélni mersz ellene náci vagy. Én is.

Szóval tessék elfogadni, hogy Magyarország semmivel sincs jobb helyzetben, mint a nyugat - csak itt az új demográfia máshonnan terjed szét, amit meg a mindkét fél médiája kendőz, egyik ezért, másik azért. De nem jobb.
Szóval legyünk már korrektek, pártszimpatizációtól függetlenül.


Éltem mindkét helyen(Párizs, London) az elmúlt pár évben. Igaz a leírt változás (sajnos).
Ráadásul (nem)kicsit zavar, hogy a fő migrációs célpontok a két európai atom-hatalom. :eek:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and milagro

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 827
113
Ez igaz. Viszont ismerek egy palit aki ruszkiban, kazahsztanban, meg kinaban csinal kutyatap gyarakat, o tervezi oket. Na o egymaga tobbet keres mint az osszes gazdasagi migrans a faluban (pedig van vagy 3-4tucat az fix) akik Klingenbachon tul jarnak.

Ez a lényeg. Valószínűleg, ahogy Ausztriában sem mindenki euro milliomos, úgy Oroszországban sem mindenki csöves. Ami azt illeti, a beérkező infók szerint Oo-ban az átlag bérezés kb. megegyezik az itthonival.
Eleve nevetségesek az ilyen "miért nem Kurszkba megy élni" kijelentések. Nem fair az összehasonlítás pont azok miatt az okok miatt, amiket írtam.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 513
113
Nyugatra az egyetlen hibat amit hallok, az ami a vonzereje, a jolet. Persze hogy megy mindenki oda, es nem az o hibajuk hogy itt nehany forumozo rasszista. Ugyanolyan emberek ugyanolyan celokkal mint a tobbi. Valoban vannak vallasi szelsosegesek, fel is kell lepni ellenuk, de egyertelmuen nagyobb aranyban olvadnak be a honi tarsadalomba mint amit paran itt lattatni szeretnenek. Az hogy egy magyar osszecsinalja magat egy fekete ember lattan az nem a fekete hibaja. Aki meg annyira egyugyu hogy a propaganda TVbol tajekozodik ahelyett hogy megnezne szemelyesen hogy erzik magukat az emberek azzal nem lehet mit kezdeni. En rengeteg helyen jartam a vilagban es egyetlen dolgot nem lattam az emberek arcan: felelmet.

A lenyegre terve 20 ev mulva Magyarorszagbol a nepesseg eloregedese miatt nem lesz semmi, addig a Nyugat fenn fogja tudni tartani a mai helyet a vilagban. Ez a lenyeg, sok nep tunt el a sullyesztoben a tortenelem folyaman, mar bocsassa meg a vilag hogy a nyugati allamok hajlandoak tenni valamit ellene. 20 ev mulva majd megnezem ki fog obegatni hogy eg a haz.
Nem fog teged Amszterdamban eltartani egy neger se husz ev mulva azt most megmondom. :)
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A nyugati országokban még nem is olyan rossz a helyzet, mert 1 és 10% között vannak csak muszlimok, de Oroszországban már menthetetlen a helyzet, ott már közel állnak hozzá, hogy minden harmadik lakos muszlim legyen, aztán egyharmadból egyketted lesz, majd kétharmad és vége van, ez már visszafordíthatatlan.

Európának orosz menekültek millióira kell felkészülni, akik a Moszkvai Kalifátusból menekülnek majd és az orosz barátainkat se hagyhatjuk az út szélén, itt ők is menedékre lelnek.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 827
113
A nyugati országokban még nem is olyan rossz a helyzet, mert 1 és 10% között vannak csak muszlimok, de Oroszországban már menthetetlen a helyzet, ott már közel állnak hozzá, hogy minden harmadik lakos muszlim legyen, aztán egyharmadból egyketted lesz, majd kétharmad és vége van, ez már visszafordíthatatlan.

Európának orosz menekültek millióira kell felkészülni, akik a Moszkvai Kalifátusból menekülnek majd és az orosz barátainkat se hagyhatjuk az út szélén, itt ők is menedékre lelnek.

NAPI ULIPPO...
 
T

Törölt tag 008

Guest
De talán most nem is mond hülyeséget. Az oroszoknál hivatalosan talán 10M nem hivatalosan lehet 15-20M muszó? Ráadásul eléggé koncentrálódva.
Ha elfogy a kaukázusban az olaj/gáz pénz, mert földbeállnak a szénhidrogén árak akkor lehet ott úgy gondolják majd, hogy egy iszlámisztán jobb lenne.
Persze volt már ilyen, de egy új háború eléggé kivéreztetne egy olaj- és gázpénz nélküli Oroszországot.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 827
113
Uli minden harmadik oroszt muszlimnak deffinialta, vagyis 50 milliónyi muszlimot vízionàl Oroszországba. Ezért írtam, hogy napi ulippo.

Az oroszok, ahogy én látom, elég komolyan veszik a muszlim kérdést. Például folyamatosan jelen vannak a specnaz egységek a Kaukàzusban és napi szinten semlegesítik a terrorgyanus csoportokat. Azt azért tudjuk, hogy a "semlegesítés" arrafelé nem azt jelenti, mint Hollandiàban vagy Svédorszàgban. :)
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 827
113
Pedig őket is be kell fogadnia valakinek, amikor majd a kalifátusból menekülnek, de mi a baj ezzel, tán csak nem vagy ruszofób?

Hát bármennyire is furcsa neked, én nem akarok egy oroszt sem befogadni! Ide ne jöjjenek tömegesen menekültek se keletről se északról, se nyugatról, de még délről se!
Pénzt költeni, túristàskodni viszont bárki jöhet, bárhonnan a vilàgból. Bárki pénze jól jön Magyarorszàgnak.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
T

Törölt tag 1526

Guest
Uli minden harmadik oroszt muszlimnak deffinialta, vagyis 50 milliónyi muszlimot vízionàl Oroszországba. Ezért írtam, hogy napi ulippo.

Az oroszok, ahogy én látom, elég komolyan veszik a muszlim kérdést. Például folyamatosan jelen vannak a specnaz egységek a Kaukàzusban és napi szinten semlegesítik a terrorgyanus csoportokat. Azt azért tudjuk, hogy a "semlegesítés" arrafelé nem azt jelenti, mint Hollandiàban vagy Svédorszàgban. :)
Hát épp ez az, hogy ott napi szinten vannak összecsapások a terroristákkal. Az EU-ban is akad évi néhány eset, de Oroszországban mindennapos eset, hogy RPG-vel támadnak a rendőrökre.
Hát bármennyire is furcsa neked, én nem akarok egy oroszt sem befogadni! Ide ne jöjjenek tömegesen menekültek se keletről se északról, se nyugatról, de még délről se!
Pénzt költeni, túristàskodni viszont bárki jöhet, bárhonnan a vilàgból. Bárki pénze jól jön Magyarorszàgnak.
Én nem vagyok ennyire ruszofób mint te, szerintem néhány orosz menekültet azért nyugodtan befogadhatunk. Ők is sok jót tettek már a magyarokért, egy picit mi is segíthetünk nekik.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
A nyugati országokban még nem is olyan rossz a helyzet, mert 1 és 10% között vannak csak muszlimok
Nem az számít hányan vannak százalékosan, hanem az hogy mit néz el nekik a politikai vezetés. Egyetlen rosszéletű, erőszakos migráns család csak boxerrel és késekkel képes elnyomni és rettegésben tartani egy egész lakótömböt ha elnézőek velük és hagyják nekik! Így érvényesül igazán hogy nem lehet minden ember mellé rendőrt állítani. Aki magától is betartja a törvényeket és szabályokat az mellé nem kell rendőr, de ha van 10 ember aki erre nem hajlandó azok mellé 20 rendőr kellene!! Így válnak élhetetlen gettóvá egész lakónegyedek, és a többi lakó el se tud onnan menekülni, költözni, mert a kutya se veszi meg a lakásukat, így nincs miből máshova költözni. Talán hallottál már diktatúráról, így tudhatnád hogy egy erőszakos kisebbség hogyan tud uralkodni a békés többségen ...
 
  • Tetszik
Reactions: ghostface
T

Törölt tag 1526

Guest
A kaukázusban épp a héten tartóztattak le orosz katonákat a csecsen rendőrök, úgy sorakoztatták őket mint a hadifoglyokat, fel se mertek nézni. A NATO-ban ez elképzelhetetlen lenne, itt ha valaki megsérti a törvényt azt a rendőrök elintézik, nálunk rend van. Itt nem az van, hogy az iszlamista rendőrség az ő saját törvényeik alapján tartóztatnak le katonákat, itt ilyen nem is lesz.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 997
32 357
113
A nyugati országokban még nem is olyan rossz a helyzet, mert 1 és 10% között vannak csak muszlimok, de Oroszországban már menthetetlen a helyzet, ott már közel állnak hozzá, hogy minden harmadik lakos muszlim legyen, aztán egyharmadból egyketted lesz, majd kétharmad és vége van, ez már visszafordíthatatlan.

Az oroszok végső esetben nem lesznek szívbajosak, olyan genocídiumot rendeznének a muszlimok között, hogy hírmondó se marad belőlük az orosz törzsterületen, ha addig feszítenék a húrt. Lásd be, ebben vannak hagyományaik. Az lehet, hogy le kell mondaniuk pár muszlim lakta területről, akkor azokat majd elkerítik, esetleg odapottyantanak egy kis atomot nekik, ha végképp nem nyugszanak le, mondjuk a csecsenek. Ha a tatárok is elkezdenek radikalizálódni az persze okozhat problémákat, de ott vannak Oo. közepén. Ha az ujgurokhoz hasonló kezelést kapnak válaszul, majd kénytelenek lesznek asszimilálódni, bár eddig is eléggé asszimilálódtak már, szóval kétlem hogy velük lesz nagyobb gond, persze Jelcin idején is támadt olyan ötletük, hogy függetlenek lennének, de belátták harc nélkül, hogy esélytelen a dolog. A történelem azt mutatja, hogy Oo. akkor sem szűnt meg, amikor már sok hozzád hasonló őszinte barátjuk már temette őket. Én nem tölteném az időmet az oroszokért való aggódással, az ő dolguk, hogy meg tudnak-e maradni, ahogy ők sem fognak önzetlenül segíteni nekünk ilyen téren, mi sem nekik.

A Nyugat esetében sajnos nem a pillanatnyi arányt kell nézni a népességben, hanem azt, hogy pl. az iskolás korúak között mekkora az arányuk egyes helyeken már. A helyzet nem lenne menthetetlen pl. egy "fehér nacionalista ébredés" esetén, vissza lehetne fordítani, csak ez esélytelen az őshonos népesség olyan liberális agymosásban részesült (és részesül továbbra is, sőt egyre inkább) az elmúlt évizedekben, hogy szinte kizárt bármilyen fordulat ilyen téren.
 
Status
Not open for further replies.