1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Unio által indítva @ 2013. január 17..

1. papajoe

papajoe Well-Known Member

Mi van, ha ez a pár éjjellátó csak az első fuvallata egy komolyabb viharnak?
    Kölcsön tow/atgm/manpads visszajár....
    :rolleyes:

2. rudi

rudi Well-Known Member

Mattisnak ezek a szavai Okt.3-ra (!!) datálódnak és azt mondja hogy neki nem tűnik racionálisnak a dolog (az Oroszok Afganisztáni beavatkozása) de a világ sokszor nem racionális hely, ezért további bizonyítékokra van szüksége.
    A NYT cikkben említett esti tálib rajtaütés a cikk alapján nekem úgy tűnik Nov. 6.-án történt.
    Bár még ez sem konkrét bizonyíték de arra talán mégis jó hogy felhívja a figyelmet hogy az USA szolgálatok talán nem a levegőbe beszélnek...

3. zsolti

zsolti Well-Known Member

No nem lennék én sem meglepve, ha az Oroszok vittek volna egy kis szeretetet akárkinek aki jelenleg lő az amerikai katonákra, csak jelenleg én azt nem láttam leírva, hgoy MATTIS mondja hogy Ők vittek éjjellátót, támogatnák bármivel a tálibokat. Te úgy adtad meg a linket, hogy ha nem elég egy turbános szava erre, akkor itt van Mattisé. Én meg elolvastam amit linkeltél, és azt láttam hogy annyi a lényeg, hogy Ő bizonyítékot szeretne erre.

sirdavegd, dragonette and rudi like this.
  4. gioo

gioo Well-Known Member

Pláne :)
    Ezeknek ha leesik egy cserép a fehér házról azt is azoroszok tették.De értem én végül is itt az ideje megmagyarázni a népnek,hogy miért nem képes a világ leg,leg ,leg...leg-je legyőzni a szandálosokat.
    Mattis úr inkább meséljen az afgán szövetségeseik totális kudarcáról.Hogy miért árulnak technikát a talibánnak,hogy miért olyan szar katonák,hogy sorra pakolják ki az általuk biztosított raktárakat.Elég kínos lenne ha kiderülne azok az orosz kukkerek valójában PVS.-ek lesznek....
    Irak után végül is nem nagy cucc,ott csak az Iraki szövetségese komplett felszerelésének 25-30%-át nyúlta le az IA.

tonyo and dragonette like this.
  5. rudi

rudi Well-Known Member

Igazad van, ezért nem szabad félmondatokban kommunikálni...:)
    A lényeg hogy valami bűzlik Afganisztán körül.
    És nem lennék meglepve ha most az Oroszok támogatnák egy kicsit a tálibokat az USA ellen (elvégre senkinek nincsenek örök ellenségei és szövetségesei...)
    Csak ha igaz, akkor sajnálom azokat a Magyar katonákat akiknek majd megint ki kell menni ennek a fostengernek a közepébe...

6. zsolti

zsolti Well-Known Member

Semmi keresnivalónk nem lenne ott, ez csak saját véleményem. Ahogy egyébként mostanra a Kurdok közt sem. Egyébként egyet értek.

gioo, svajcibeka, zeal and 1 other person like this.
  7. MuldR

MuldR Well-Known Member

MOL stratégiai fontosságú vállalat, a kurdisztáni kútjai pedig stratégiai erőforrások.
    Amúgy el kellene őket adni. Úgyis itthon az atom és a megújuló a jövő.

8. zsolti

zsolti Well-Known Member

Az ISIS nek vége. Ideje eljöjjünk onnan, mert akármi is lesz ott ami már nem velük lesz kapcsolatos, abból jól nem jövünk majd ki. If you know what i mean...

9. Ursa Maior

Ursa Maior Active Member

10. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Amekkora a korrupció arra,meg amilyen megbízhatatlan pár katona meg az is lehet hogy a sajátjukat adtak el.

11. zsolti

zsolti Well-Known Member

Irán is hozzájuthatott ilyenhez bármikor, aztán elküldhette. Mondjuk szerintem az Oroszok voltak, pár tábornokuk meghalt nem rég, meglepően pontos aknatámadásban ugye... Kölcsön kavics meg általában visszajár.

12. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Netán az ukránok, mint a múltkor Kim fővezér atomrakétáinál.

13. zsolti

zsolti Well-Known Member

Pénzért ott is van ember bőven, aki bármikor bármit.

Ezen oldal megosztása