[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 658
34 434
113
Ez amit már csinálnak sok kínának, az oroszoknak meg pláne. Ezzel úszik a tálib állam elismerése, úszik minden üzlet, és úszik számukra a jövő is. Nem ettől az egy esettől, ez csak a megkoronázása a többinek. Ezért van az hogy bizonytalan a helyzet, mert ki fog törni a polgárháború. Már csak idő kérdése mikor kezdődik. Felőlem dícsérgetheti bárki a talibant, de ezek ilyenek, és ahogy a zsoldos is elmondta mennyire bízik bennük -"Kutyából nem lesz szalonna" - én is csak azt tudom mondani mint ő. Szóval itt már nem az a kérdés borul-e a bili, hanem hogy mikor fog borulni.

Felkészül a hatalomra - az Északi Szövetség.

Külső támogatás nélkül? Persze újra lehet játszani 2001-től ismét az elmúlt 20 évet.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 152
113
Nem a tálibok fognak támadni...
Ők csak válaszolni fognak.

Jelenleg az összes Kabulban tevékenykedő NATO ország azon ügyködik hogy az SF csapatok hogyan hozzák ki mindenféle vicces pöttöm helikopterekkel (H145M, Litle Bird) Kabulból minimum az ott rekedt több ezer saját állampolgárt.
Ezek az akciók ha elindulnak nem nagyon fognak kesztyűs kézzel bánni senkivel.
Plusz ha elakadnak valahol akkor a levegőböl is támogatni fogják őket mindennel.

Nézd meg a Black Hawk Down filmet, szorozd meg tízzel, és kb. eljutsz oda mi történne ha útjára engedik ezeket az akciókat.
Ezek az akciók jelenleg is folynak - 31.-éig - még a tálibok által megtűrve., akár a tálibok orra előtt.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 658
34 434
113
Mint írtam korábban, megkezdődött az áhított térdelő Kamala hatalombasegítése.
Nem fura, hogy ezt nem a kampányban találta meg Trump, hanem ilyenkor hirtelen előkerülnek levelek, memoárok, elemzések.

Kamala meg nagyon eltűnt mostanában...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 886
31 394
113
Ez amit már csinálnak sok kínának, az oroszoknak meg pláne. Ezzel úszik a tálib állam elismerése, úszik minden üzlet, és úszik számukra a jövő is. Nem ettől az egy esettől, ez csak a megkoronázása a többinek. Ezért van az hogy bizonytalan a helyzet, mert ki fog törni a polgárháború. Már csak idő kérdése mikor kezdődik. Felőlem dícsérgetheti bárki a talibant, de ezek ilyenek, és ahogy a zsoldos is elmondta mennyire bízik bennük -"Kutyából nem lesz szalonna" - én is csak azt tudom mondani mint ő. Szóval itt már nem az a kérdés borul-e a bili, hanem hogy mikor fog borulni.

Felkészül a hatalomra - az Északi Szövetség.
Ez a fő vonal amit itt látunk vagy valami valláskárosult mellékirányzat? Mert ha a pisztolyost meg a bírót két nap mulva tarkónlövik, akkor mondhatják azt, hogy elszigetelt eset, nem ezt képviselik stb. Az amerikaiak is az ezredik piac meg esküvő lebombázása után is mindíg azt mondják, hogy elszigetelt eset, majd kivizsgáljuk, stb.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 634
8 461
113
Ez amit már csinálnak sok kínának, az oroszoknak meg pláne. Ezzel úszik a tálib állam elismerése, úszik minden üzlet, és úszik számukra a jövő is. Nem ettől az egy esettől, ez csak a megkoronázása a többinek. Ezért van az hogy bizonytalan a helyzet, mert ki fog törni a polgárháború. Már csak idő kérdése mikor kezdődik. Felőlem dícsérgetheti bárki a talibant, de ezek ilyenek, és ahogy a zsoldos is elmondta mennyire bízik bennük -"Kutyából nem lesz szalonna" - én is csak azt tudom mondani mint ő. Szóval itt már nem az a kérdés borul-e a bili, hanem hogy mikor fog borulni.

Felkészül a hatalomra - az Északi Szövetség.
Gondolom erre is van forgatókönyvük az oroszoknak és a kínaiaknak. Egy dolog a barlangokból lázadozni és egy másik dolog egy országot kormányozni.
A talibok nem hiszem hogy kepések lesznek Afganisztánt irányítani, káoszra tennék.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Mint írtam korábban, megkezdődött az áhított térdelő Kamala hatalombasegítése.
Nem fura, hogy ezt nem a kampányban találta meg Trump, hanem ilyenkor hirtelen előkerülnek levelek, memoárok, elemzések.
csókolom. neten elérhető az akkori tálib propagandanyag, meg sok minden Osamától is, Mondott aza selejtes balfasz mindent, és az ellenkezőjét is,....
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Külső támogatás nélkül? Persze újra lehet játszani 2001-től ismét az elmúlt 20 évet.
Nem markáns a taliban lakossági támogatottsága. Ilyen hozzáállással és erőszakkal vérrel nem fogják tudni irányítani az országot. Látszólag nem lesz ellenség a lakosságban, de valójában gyűlölni fogják őket. Ami megindítja az ellenállást. Itt nem lehet megmondani hová fog ez vezetni. Akik nem tudnak elmenekülni azoknak nem marad más mint fellázadni és harcolni. Győznek ? Nem tudom. De nem lesz más út. Az afgánok meg pont erről híresek, hogy minden hatalmat lassan felőrölnek akit nem fogadnak el.
 
W

Wilson

Guest
Gondolom erre is van forgatókönyvük az oroszoknak és a kínaiaknak. Egy dolog a barlangokból lázadozni és egy másik dolog egy országot kormányozni.
A talibok nem hiszem hogy kepések lesznek Afganisztánt irányítani, káoszra tennék.
Igen ezzel egyetértek én személy szerint 50 százalékot adok annak, hogy a jelenlegi tálib vezetésnek nem sikerül végrehajtani a "mérsékeltebb" politikájú kormányzást...
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Ez amit már csinálnak sok kínának, az oroszoknak meg pláne. Ezzel úszik a tálib állam elismerése, úszik minden üzlet, és úszik számukra a jövő is. Nem ettől az egy esettől, ez csak a megkoronázása a többinek. Ezért van az hogy bizonytalan a helyzet, mert ki fog törni a polgárháború. Már csak idő kérdése mikor kezdődik. Felőlem dícsérgetheti bárki a talibant, de ezek ilyenek, és ahogy a zsoldos is elmondta mennyire bízik bennük -"Kutyából nem lesz szalonna" - én is csak azt tudom mondani mint ő. Szóval itt már nem az a kérdés borul-e a bili, hanem hogy mikor fog borulni.

Felkészül a hatalomra - az Északi Szövetség.
naiv vagy.

uzlet az uzlet.
a ruszki meg a kinai meg leszarja a nyarvogo nyugati mediat.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Nem markáns a taliban lakossági támogatottsága. Ilyen hozzáállással és erőszakkal vérrel nem fogják tudni irányítani az országot. Látszólag nem lesz ellenség a lakosságban, de valójában gyűlölni fogják őket. Ami megindítja az ellenállást. Itt nem lehet megmondani hová fog ez vezetni. Akik nem tudnak elmenekülni azoknak nem marad más mint fellázadni és harcolni. Győznek ? Nem tudom. De nem lesz más út. Az afgánok meg pont erről híresek, hogy minden hatalmat lassan felőrölnek akit nem fogadnak el.
Tényleg nem tudom mi lesz.... egyrészt ott van a hülye szóval "Afgán Néplélek" amit itt is kivesáztünk. Másrészt sokan húsz éven át éltek egy tálibmentes világban,, a határokat zárják, nem lesz a tömeges menekülőknek ismét 2015..... Két hét múlva talán már okosabbak leszünk.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Leonidas

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 886
31 394
113
Nem markáns a taliban lakossági támogatottsága. Ilyen hozzáállással és erőszakkal vérrel nem fogják tudni irányítani az országot. Látszólag nem lesz ellenség a lakosságban, de valójában gyűlölni fogják őket. Ami megindítja az ellenállást. Itt nem lehet megmondani hová fog ez vezetni. Akik nem tudnak elmenekülni azoknak nem marad más mint fellázadni és harcolni. Győznek ? Nem tudom. De nem lesz más út. Az afgánok meg pont erről híresek, hogy minden hatalmat lassan felőrölnek akit nem fogadnak el.
Csak tudnám az a fene nagy ellenállás hol volt amikor a tálibokat meg kellett volna állítani. Úgy, hogy akkor még szervezettek, képzettek és jól felszereltek voltak. Akkor a kezükbe volt egy olyan csomag a talibán ellen, aminél potensebb soha nem lesz, mert most megszervezni és kiképezni ehez emberanyagot idő és pénz és titokban kell csinálni, ami kvázi lehetetlen. Ehez fegyverek kellenek ami most sokkal nehezebb, mint amikor készen ott volt az egész náluk raktáron.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ez a fő vonal amit itt látunk vagy valami valláskárosult mellékirányzat? Mert ha a pisztolyost meg a bírót két nap mulva tarkónlövik, akkor mondhatják azt, hogy elszigetelt eset, nem ezt képviselik stb. Az amerikaiak is az ezredik piac meg esküvő lebombázása után is mindíg azt mondják, hogy elszigetelt eset, majd kivizsgáljuk, stb.
Szerintem ez a fő vonal. A vezetőjük próbálja őket tiltani, de mint látjuk ez nem megy. Az egyetlen lehetősége a szigor. Vagy bejön neki vagy nem.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Valószínű a távozó John Bolton kiszivárogtatta a Camp Davidben a tálibokkal folytatott tárgyalások részleteit.
Azt már eddig is tudtuk hogy Trump minden áron ki akar jönni Afganisztánból.
A "minden ár" részletei láttak most napvilágot:
  • Az USA azonnal megkezdi a csapatok létszámának a csökkentését 8,600 főre, majd teljesen kivonja azokat 2020 végéig,
  • bezárnak öt USA katonai bázist,
  • szabadon engednek több ezer tálib foglyot akik jelenleg az Afgán kormány őrizetében vannak,
  • Afganisztán jövendő kormányzatáról az Afgánok maguk fognak dönteni,
  • az ország visszakapja azt a nevét ami a tálibok idején volt: Afganisztáni Iszlám Emirátus.

A tálibok cserébe mindössze arra vállalnak kötelezettséget hogy nem engedik hogy Afganisztán újra az USA-val ellenséges terror csoportok bázisává váljon.
(FIGYELEM: a megállapodás csak az USA-t említi. Az USA-val szövetséges többi államot - akik az USA val együtt Afganisztánban harcoltak - NEM!!)

Jobb helyeken ezt a vereség feltételek nélküli beismerésének (kapitulációnak) hívják, de szerintem Trumpnak igaza van hogy minden áron be akarja fejezni ezt a közel húsz éve tartó őrületet. Az USA hírneve természetesen súlyos csorbát szenved, de ahogy mifelénk mondják: inkább a borzalmas vég, mint a vég nélküli borzalom...

Trump az újabb kabuli merényletek miatt egyenlőre felfüggesztette a tárgyalásokat, de mindenki tudja hogy az idő nem neki dolgozik. Közelednek a választások ahol valamit mondania kell az Afgánisztáni helyzetről...
2019. szeptember- komment a 15. oldalon.