[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Én vagyok a főparancsnok. Nem hagyom el népemet....

/részlet az Ashraf Ghani volt afgán elnökkel készült interjúból a PBS 2021. május 17./


Van-e olyan körülmény, amely miatt még a mandátuma lejárta előtt távozna? - Nem. - Egyáltalán nem? - Ha háború lesz, nem. Ha háború lesz, én vagyok a főparancsnok. Nem hagyom magára a népemet... Kész vagyok meghalni a hazámért.


2021.Augusztus 15-én Ashraf Ghani elhagyta országát és elmenekült Afganisztánból. Csak a tettekben higgyetek:)
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 500
10 601
113
Lehet de nincs jelentősége, mivel ezt a videót azért raktam be mert valaki kérdezte, hogy hol vannak az afgán különlegesek...
De van, mert (közben megnéztem tiktokon) 07.24-én lett feltöltve ez a videó. Nem harcolnak már, halottak vagy elmenekültek.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nyugati légügyi források szerint legalább 78 amerikai katonai szállító repülőgép vesz részt az evakuálásban.
A műveletben tíz brit és négy kanadai katonai szállító repülőgép is részt vesz. Várhatóan hétfőn érkeznek német és spanyol repülőgépek az evakuáláshoz.
Na erről beszéltem tegnap, hogy több ország is résztvesz a légihídban. A kb. 120 db szállítógépet azt alábecsültem volna, én kb. 60-ra tippeltem amit bevetnek a nyugatiak. Ennek azért már van szállítási kapacitása, egy fordulóval elvisznek (elvihetnek) 8000 ember körül, az már valami, és többször fognak fordulni egy nap alatt. Természetesen valamilyen közeli tranzit repülőtérre Afganisztán mellett. A németek (valószínűleg a spanyolokkal) Kirgizisztánban pakolják át kereskedelmi gépekbe az embereket. A többi nem tudom hol kapott tranzit repteret átpakolni az embereket polgári gépekbe. Amerika talán Pakisztánban, én arra tippelek.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 972
22 918
113
Egészen elképpesztő jelenetek a kabuli reptéren...
a menekülni akaró emberek a kifutópályán rohannak a felszállni készülő gépek után.
Tiszta World War Z...
1148019_900.gif
 
W

Wilson

Guest
Na erről beszéltem tegnap, hogy több ország is résztvesz a légihídban. A kb. 120 db szállítógépet azt alábecsültem volna, én kb. 60-ra tippeltem amit bevetnek a nyugatiak. Ennek azért már van szállítási kapacitása, egy fordulóval elvisznek (elvihetnek) 8000 ember körül, az már valami, és többször fognak fordulni egy nap alatt. Természetesen valamilyen közeli tranzit repülőtérre Afganisztán mellett. A németek (valószínűleg a spanyolokkal) Kirgizisztánban pakolják át kereskedelmi gépekbe az embereket. A többi nem tudom hol kapott tranzit repteret átpakolni az embereket polgári gépekbe. Amerika talán Pakisztánban, én arra tippelek.
Az amcsik nem Katarba viszik az afgánokat, mert a C-17 készítve a 800 embert..
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
A BBC szerint a különleges erők több ezer tagja csak ma reggel adta meg magát. Eddig különböző reptereken és erődökben voltak körbezárva. Igazából szerintem ez részben magyarázat is lehet arra, hogy miért nem hallottunk róluk sokat a végén. Az összeomlás elején, a kormány rosszul felmérve a helyzetet, leküldte őket erősítésként, ám az összeomlás miatt bekerítették őket. Az afgán légierő méretéből fakadóan képtelen volt evakuálni őket, így lényegében a hadjárat utolsó hetében tétlenül nézték végig a széthullást.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Na erről beszéltem tegnap, hogy több ország is résztvesz a légihídban.
Amíg helyre nem állítják a rendet a reptéren addig nincs semmiféle légihíd. Az elmúlt órákban mindössze 2 C-130as tudott felszállni.
Több tízezer ember özönlötte el a reptér teljes területét.
Ki kell terelni a menekülni akarókat a reptérről, katonáknak létre kell hozni egy kellően széles biztosnsági sávot, a biztonságiaknak át kell vizsgálni mindent, a műszakiaknak át kell nézni a gépeket hogy esett e bennük kár, stb...
Ez nem kevés idő és utána indulhat csak a komolyabb repüzem.
Kérdés hogy a tálibok meddig tűrik még a dolgot?
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Amíg helyre nem állítják a rendet a reptéren addig nincs semmiféle légihíd. Az elmúlt órákban mindössze 2 C-130as tudott felszállni.
Több tízezer ember özönlötte el a reptér teljes területét.
Ki kell terelni a menekülni akarókat a reptérről, katonáknak létre kell hozni egy kellően széles biztosnsági sávot, a biztonságiaknak át kell vizsgálni mindent, a műszakiaknak át kell nézni a gépeket hogy esett e bennük kár, stb...
Ez nem kevés idő és utána indulhat csak a komolyabb repüzem.
Kérdés hogy a tálibok meddig tűrik még a dolgot?
Amíg nem akarnak ők is kapni az Apacsokból? :p
 
  • Vicces
Reactions: Leonidas

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Több afgán civil meghalt, akik együttmüködtek a jenki koalíciós erőkkel és akikre rálőttek a jenki katonák amikor azok beakartak jutni a reptér területére.

Szerintem ezt sürgősen korrigáld. Egyáltalán nincs megerősítve, hogy amerikaiak lőtték le, illetve, hogy lőtt sebek okozták a halálukat. Azért az elég komoly lenne, ha a jenkik menekülő civileket ölnének. Rendkívüli állítások, rendkívüli bizonyítékot igényelnk, legalábbis én ebben a sztenderben hiszek.

Annyit tudunk, hogy megalt 2-5 ember legalább, lehet, hogy tömeg taposta őket agyon, lehet lelőtték őket, de ha le is lőtték őket, akkor sem teljesen világos, hogy kik. Amíg erről nincs komolyabb megerősítés, szerintem legyünk ezzel nagyon óvatosak.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Miért?

Kiderült, hogy egy kis nyugatiasodott értelmiséget kényszerrel és mesterséges melegházban lehetett nevelni, de a hagyományos klán-törzsi közösséget, amelyet évszázados küzdelem és túlélés, vallási egység és nemzeti-felszabadítási motiváció kötött össze, nem lehetett átkódolni.
Még szerencse, hogy mindenkit nem tudnak átkódolni az idióta liberális demokráciájukra (LMBTQ, nem tudjuk eldönteni, hogy fiúk vagy lányok vagyunk, ultraszélsőséges feminácizmus, stb.).
Most megtudta a fényességes nyugat, hogy kb. eddig terjed a hatalma. Ha csak le nem permetezik az összes ázsiai országot és nem telepítik újra valami agy mosott EU-s inkubátor-nevelményekkel, ott soha a büdös életben nem lesz az amit ők várnak.

Az oroszok pedig most a földön fetrengnek a röhögéstől, hogy a szipi-szupi csúcstechnológiás nyugat mekkorát szopott.

Egyébként az az én meglátásom, hogy még vagy 20 évet kitartott volna a nyugat Afganisztánban (persze akkor sem győztesen jöttek volna ki), csak valami okból ki kellett vonni a seregeket, mert más a priórítás van a láthatáron. Nevezetesen Irán. Namármost, ha úgy támadták volna meg Iránt, hogy Afganisztán tele van USA és NATO katonákkal, Irán első dolga az lett volna, hogy Afganisztánt felforgatva kicsavarta volna az ottani nyugati katonák nyakát. Ezt pedig nem lehetett bevállalni. Először letisztítják a terepet, maid jöhet az amit terveznek.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93

Lezuhant egy afgán gép az üzbégek légterében. kormánypárti menekülő? Tálib turista? A lényeg, hogy egyel kevesebb gép maradt.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
gyáltalán nincs megerősítve, hogy amerikaiak lőtték le, illetve, hogy lőtt sebek okozták a halálukat. Azért az elég komoly lenne, ha a jenkik menekülő civileket ölnének. Rendkívüli állítások, rendkívüli bizonyítékot igényelnk, legalábbis én ebben a sztenderben hiszek.
Hát talán ez a videó...
A menekülők elözönlötték a reptér katonai részét is ahol az USA gépek parkoltak.
NEM szépszóval terelték ki őket...:(