Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Hmmm, ezek a csodálatos stabil afrikai demokráciák és a kiváló, példamutató sötétfehér lakosok. Van mit tanulnunk tőlünk az autoriter diktatúráinkban.Burkina Faso-i puccskísérlet.....
Még január első felében is a Malival szomszédos országok közelgő puccskísérleteiről számoltak be.
És ma reggel...
Vasárnap kora reggel lövések dördültek el Burkina Fasóban több katonai táborból - közölte a kormány, de tagadta, hogy a hadsereg átvette volna a hatalmat. A Reuters tudósítója szerint legalább hajnali 5 órakor (keleti idő szerint éjfélkor) megkezdődött a Sangul-Lamizana tábor tűzharc a fővárosban, Ouagadougou-ban, ahol a hadsereg főparancsnoksága és az a börtön található, ahol a 2015-ös sikertelen puccskísérletben részt vevő katonákat tartják fogva - mondta a Reuters tudósítója.
A riporter később látta, hogy katonák a levegőbe lőttek a táborban. Egy szemtanú arról is beszámolt, hogy Kaye-ban, Ouagadougoutól mintegy 100 km-re északra egy katonai tábort is lőttek.
Burkina Faso kormánya megerősítette, hogy tüzet nyitottak néhány katonai táborra, de cáfolta a közösségi médiában megjelent híreket, miszerint a hadsereg átvette volna a hatalmat.
"A közösségi médiában terjedő információk szerint a hadsereg területeket foglalt el. A kormány, bár megerősíti, hogy néhány laktanyában lövöldözés volt, tagadja ezt az információt, és nyugalomra szólítja fel a lakosságot" - mondta Alkassum Maiga kormányszóvivő közleményében.
A nyugat- és közép-afrikai kormányok az elmúlt 18 hónapban Maliban és Guineában történt sikeres puccsok után fokozottan készülnek a puccsokra. A hadsereg tavaly Csádban is a hatalomra került, miután Idriss Déby elnök a csatatéren meghalt.
A hónap elején a burkinai hatóságok egy tucat katonát tartóztattak le a kormány elleni szervezkedés gyanújával.
A letartóztatások a hadsereg vezetésében decemberben végrehajtott átszervezést követték, amelyet egyes elemzők Rocha Kabore elnöknek a fegyveres erőkön belüli támogatottságának megerősítésére tett kísérletének tekintettek.
A nyugat-afrikai országban az al-Kaidához és az Iszlám Államhoz kötődő iszlamista fegyveresek által elkövetett erőszakos cselekmények tavaly több mint 2000 embert öltek meg, ami novemberben erőszakos utcai tüntetéseket váltott ki, amelyek Kabore lemondását követelték.
Szombatra további tüntetéseket terveztek, de a kormány betiltotta őket, és a rendőrség közbelépett, hogy több száz embert oszlasson szét, akik megpróbáltak összegyűlni Ouagadougou-ban.
A kormány többször felfüggesztette a mobilinternet-szolgáltatást, és a novemberi feszült helyzet miatt az ENSZ nyugat-afrikai különmegbízottja figyelmeztetett mindenféle katonai puccsra.
A Sangule-Lamizana tábori börtön foglyai között van Gilbert Diendere tábornok, aki Blaise Compaore volt burkina fasói elnök egyik legfontosabb szövetségese. Compaore-t a 2014-es felkelés során buktatták meg.
https://edition.cnn.com/2022/01/23/africa/burkina-faso-gunfire-intl/index.html - cink
Az ország fővárosában folytatódnak az internet kimaradások.
A történtekről továbbra is ellentmondó hírek érkeznek, a kormány teljes ellenőrzés alatt tartja a helyzetet, vagy a katonai puccs teljes sikeréről beszélnek. Mindenesetre várjuk meg a puccs eredményét. Ha a kormány megtartja az irányítást, az ország egyelőre francia befolyási övezetben marad. Ha mégsem, akkor sem kizárt, hogy a Tourist franchise következő filmje Burkina Fasóról szól majd.
Colonelcassad
Ott alakítják és kísérletezik ki a modern társadalmak non plusz ultráját....Hmmm, ezek a csodálatos stabil afrikai demokráciák és a kiváló, példamutató sötétfehér lakosok. Van mit tanulnunk tőlünk az autoriter diktatúráinkban.
Wakandát.Ott alakítják és kísérletezik ki a modern társadalmak non plusz ultráját....
Ahogy látom épp Wakandat építik..Wakandát.
És hol maradnak a kínaiak?A helyi lakosság már most Franciaországot hibáztatja a puccsért...
a csapatok kivonását követelve és Franciaországot a helyi lakosság gyilkosának nevezve. Azt is követelik, hogy erősítsék meg az együttműködést Burkina Faso és Oroszország között. Természetesen a puccsban már megtalálták az "orosz nyomot". A Wagner PMC állítólag már vizsgálja a Burkina Faso-i bevetést, és tanácsot adott Burkina Faso hadseregének különleges erőinek a hatalom megszerzéséhez. Persze mindez franciabarát beszámolókból származik minden tényszerű indoklás nélkül.
Reklámozás Maliban.
Háttérként.
1. A bányaipar a nagy aranylelőhelyek (évente legfeljebb 3 tonna) feltárására összpontosít. Antimont és márványt kis mennyiségben bányásznak. Az ország északkeleti részén, a mali és nigeri határ közelében mangánérc-lelőhelyeket találtak (körülbelül 14 millió tonna), amelyeket a terület rossz közlekedési infrastruktúrája miatt még nem aknáznak ki. Az ország cink-, ólom-, nikkel-, ezüst-, mészkő- és foszfátlelőhelyekkel rendelkezik.
Forrás:
https://catalogmineralov.ru/deposit/burkina_faso/
2. A francia katonai jelenlét továbbra is az országban marad a Barkhane hadművelet biztosításának formális ürügyén. 2021 óta nőnek az országban az igények a francia csapatok kivonása iránt, amelyek a dzsihadisták elleni harcot "imitálják", és semmit sem tesznek az országban lévő fegyveresekkel kapcsolatos problémák megoldásáért.
„Nincs puccs hazánkban” (c)
Colonelcassad
Mivel már az oroszok ott is a "spájzban vannak" így a Kínaiaknak ott most nem osztották lapot....És hol maradnak a kínaiak?
Burkina Faso kormánya tagadja, hogy a hadsereg átvétte a hatalmat a laktanyai lövöldözése utánAhogy látom épp Wakandat építik..
Puccs Burkina Fasóban.....
Katonai puccs zajlik Burkina Fasóban
A fellázadó katonaság elfogta az ország elnökét, Roche Kabore-t (a csata során az elnöki gárda veszteségeket szenvedett), és az egyik katonai bázisukra vitte.
Arról is szólnak hírek, hogy a katonaság elfogta a parlament vezetőjét és a kormány minisztereit.
Az Al-Dzsazíra szerint a katonaság tegnap 6 követelést terjesztett elő, azzal fenyegetve, hogy ha ezek nem teljesülnek, átveszik a hatalmat az országban.
Az információk szerint a katonaság lemondásokat követel az ország katonai vezetésétől és megfelelő harcot az országban működő dzsihadista csoportokkal szemben.
A kormánytisztviselők elfogásából ítélve követeléseiket nem teljesítették.
Az elnök páncélozott terepjárója golyónyomokkal...
Tegnap megtámadták a kormánypárt székházát. Ma a katonaság őrizte a helyi televízió és rádió épületét.
Az ECOWAS már párbeszédre szólította fel a konfliktusban érintett feleket. Franciaországban már most is nagy az aggodalom amiatt, hogy Burkina Faso is kiesik a francia befolyási övezetből, innen ered a puccs leállítására és a demokratikus kormányzat helyreállítására irányuló felszólítások.
Ha a katonaság nyer, akkor a következő napokban be kell jelenteniük egy katonai junta létrehozását, amelynek élén valamilyen őrnagy vagy ezredes áll majd.
A puccs egyik vezetője, Paul-Henri Sandaogo Damiba ezredes. A párizsi katonai iskolát végzett.
Az elmúlt 8 hónapban ez már a 3. megbuktatott elnök Afrikában. Ezt megelőzően a hadsereg átvette a hatalmat Maliban és Guineában. Úgy gondolják, hogy ez messze nem az utolsó katonai puccs lesz a térségben a következő hónapokban.
Ja erre írták az általam bemásolt orosz cikkben ha a katonai puccs sikerül akkor:Burkina Faso kormánya tagadja, hogy a hadsereg átvétte a hatalmat a laktanyai lövöldözése után
Burkina Faso gov’t denies army takeover amid mutinies by soldiers
The government denies the army seized control of the country after exchanges of gunfire at multiple army barracks.www.aljazeera.com
A TV mindenesetre az övék!Burkina Faso kormánya tagadja, hogy a hadsereg átvétte a hatalmat a laktanyai lövöldözése után
Burkina Faso gov’t denies army takeover amid mutinies by soldiers
The government denies the army seized control of the country after exchanges of gunfire at multiple army barracks.www.aljazeera.com
Burkina Faso kormánya tagadja, hogy a hadsereg átvétte a hatalmat a laktanyai lövöldözése után
Burkina Faso gov’t denies army takeover amid mutinies by soldiers
The government denies the army seized control of the country after exchanges of gunfire at multiple army barracks.www.aljazeera.com
Az "non plusz ultrától" kifehérednek?Ott alakítják és kísérletezik ki a modern társadalmak non plusz ultráját....
Na ja már volt akinek sikerült.....Az "non plusz ultrától" kifehérednek?