[BIZTPOL] Afrika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 668
8 391
113
Nos igen, várható volt ez is.
Ezek a vállalatok amik kitermelik a nyersanyagokat mind Francia tulajdonúak ha jól tudom.
Az egész gyári infrastruktúra is Francia, ezzel szerintem nagyon sok egyezményt rúgnak fel és jogilag sem tiszta , mondjuk nem vagyok jogász.
Kíváncsi vagyok mi lesz most Nigerben
Szinte az osszes gyarmat igy mukodik. A volt brit szigetek is, francia Afrika is, de a volt holland, belga gyarmatok detto. Ezert is mulatsagos, amikor olyan pondrok, mint a rohado fogu Verhofstadt es tarsaik )akik vegtelen szamu hedge fund stb "tanacsadoi" kozben) kritizaljak Kozep-Europat.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
:)
aj-Vy-MVw-460swp.webp
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 465
10 458
113
Meglett mondva hogy Afrika lesz a következő hadszíntér, le lehet ezt a kontinenst sajnálni de erőforrásokban, természeti kincsekben a leggazdagabb kontinens, rengeteg érintetlen területtel, nevetségesen olcsó, munkaerővel ( tudom szokásos duma hogy mennyire szar ...., van olyan is de ott szó szerint ezrek állnak a kapuban..... van miből válogatni a jót, annyit meg ők is tudnak mint egy betanított melós bárhol a világon ), sok birodalmat emelt már fel ez a kontinens és még fog néhányat.
Azért egy dolgot ne fejtsünk el, a szovjetunió egyszer már győzött Afrikában, ( gyarmati szerződéseket tekintve inkább egy veszteség csökkentett nyugati kivonulást ért el ) óriási területek vannak, könnye befolyásolható lakosság, pár ezer jól felfegyverzett ember ott tud lecsapni ahol akar, ha győzni nem is de azt eltudják érni hogy ha az övék nem lesz valami másé se legyen.

Az biztos hogy sok Afrika szakértést fogunk olvasni olyanoktól akik előbb virológusok lettek, aztán biztonságpolitikai szakértők lettek, de azért egy dolgot így sokadik nekifutásra tegyünk tisztába mert látszik nem megy,Nigéria az ott van a kontinens hóna aljában a kanyarulatban, tengerparttal, Niger meg másik ország tőle északra tengerpart nélkül :D tehát nem egy és ugyan az.

Mivaaaaan? Mugabe vagy Bokassa már nem is számít?
Számítanak, ők a negatív példák :D
 

ruszkik.haza

Well-Known Member
2017. március 19.
541
1 722
93
Fene tudja, milyen adot nezel, nalunk nem jon be a Moszkva-2...

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 646
32 241
113
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113


Ezek a franciák mindig disznóólat hagytak maguk után :/
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 485
10 814
113
A Maliak kijelentették hogy bármiféle Niger ellenes katonai akciót hadüzetnek tekintenek, Burkina Fasoval együtt.
Komolyan én megértem õket. Mostmár csak ki kellene baszni a parazita, rasszista állampolgáraikat innen és mindenki békében élhetne.
Senkit nem zavarna ha ezentúl Oroszországba migráncsolnának, legfeljebb az Oroszokat, ők viszont szerintem tudnák kezelni õket.
Franciában minden nap van velük valami , fekete védelmi szövetségbe szerveződnek és francia zászlót égetnek, rasszizmust üvöltenek mindenfele, nagyrészük bűnöző, de a segílyke az jól jön.
Nem láttam még olyan országot mint Franciaország ahol ennyire tolerálnák a diverzitást de hát ez sem elég.
Maradjanak csak otthon.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 339
20 789
113
A bányászatot a francia Orano cég végzi. A legtöbb lelőhelyet ő és a nigériai állam közösen fejlesztik. Ugyanakkor az uránbányászattal kapcsolatos minden kockázat és kár Niger lakosait terheli, amivel a franciák teljesen elégedettek. Például 2021-ben befejeződtek a bányászati tevékenységek Arlita város közelében. 200 millió tonna radioaktív talaj maradt a közelében. Természetesen ott a sugárzás mértéke sokszorosa a megengedett értékeknek. Sőt, a szél által szállított radioaktív por minden irányba terjed belőle, bejut a víztestekbe és feloldódik a helyi lakosok által használt vízben.
Te ilyenkor magadat ijesztgeted vagy minket próbálsz?
Tudod Magyarországon évtizedekig volt uránbányászat, tudjuk mit jelent, mivel jár. Magasabb urán árfolyamokkor valaki mindig előáll a bánya újranyitásával is, persze más pénzén.
Nyilván lehet ezt sokkal rosszabbul is csinálni, Niger és az ottani francia cég nem lesz példa Európában, de kár az ördögöt a falra festeni, ez nem az.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 668
8 391
113
A Maliak kijelentették hogy bármiféle Niger ellenes katonai akciót hadüzetnek tekintenek, Burkina Fasoval együtt.
Komolyan én megértem õket. Mostmár csak ki kellene baszni a parazita, rasszista állampolgáraikat innen és mindenki békében élhetne.
Senkit nem zavarna ha ezentúl Oroszországba migráncsolnának, legfeljebb az Oroszokat, ők viszont szerintem tudnák kezelni õket.
Franciában minden nap van velük valami , fekete védelmi szövetségbe szerveződnek és francia zászlót égetnek, rasszizmust üvöltenek mindenfele, nagyrészük bűnöző, de a segílyke az jól jön.
Nem láttam még olyan országot mint Franciaország ahol ennyire tolerálnák a diverzitást de hát ez sem elég.
Maradjanak csak otthon.
Ez az a hires Mali, ahol az Mbombet megvettek? :D :D Meghozza ugy, hogy Ichikowich, a gyarto Paramount mogott allo orosz zsido oligarcha Del-Afrikabol mosta a lopott penzt tisztara, emiatt direkt kontrollja volt Mali elnoke, Touré felett (pl Ichi tesoja kapta meg egeszben a Mali turizmust stb), majd ezt megelegelve megpuccsolta ot Mali jelenlegi egyeruhas bohocelnoke, Kaite? :D


Guinée is támogatja Nigert
Ebben az egészben hatalmas orosz sikert látok, komolyan dolgozhattak a háttérben
Milyen meglepo, miutan naluk is egy puccsista egyenruhaj majom uralkodik. :D


Ez egy akkora es olyan hosszan szorakoztato mozi, ez az afrikai Sahel es West Africa, hogy vegtelen ideig lehet nezni rola a viccesebbnel viccesebb videokat online... :D
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 668
8 391
113
Csak hogy vilagos legyen, a kornyeken kb 150M ember primitiv, katonai juntak iranyitasa alatt el, amelyek mind az elmult 2-3 evben eroszakkal ragadtak meg hatalomat: Mali (2020, majd 2021), Chad (2021), Guinea (2021), Sudan (2021), Burkina Faso (2022) es most Niger, ahol mar 2021-ben volt egy sikertelen puccskisertlet.

Ha valami, ez tokeletesen mutatja, milyen szinten mondtak csodot a nemzetkozi szervezetek, amelyek a valasztasos, tobbparti rendszert es bekes gazdasagi fejlodest voltak hivatottak elosegiteni, komoly, nyugati orszagok altal adoot penzek felett diszponalva.

A kozos elmeny ezekben az orszagokban az atlagember szempontjabol a sosem szuno, az alapveto, szemelyes-fizikai biztonsagot napi szinten fenyegeteto erok (bunozes,, helyi mafiak, a korrupt hatosagok, a mindenfele elmebeteg, hatarokon keresztul garazdalkodo muszlim terrorcsoportok), a random menekulesek eloluk, avagy a vegtelen korrupcio mindenhol, a fiataloknal a kilatastalansag, mikozben latjak, hogy a kivaltsagos reteg remekul elve a gyerekeit mind kulfoldi iskolakban tanittattja mar kiskoratol,
A lakossag politikai erettsege persze igy a nulla kornyeken mozog, igy aztan ideig-oraig meg a juntakat is tamogatjak, ha azok nyugalmat hoznak - aztan az egesz kezdodik elolrol...
50 evvel a fuggetlensegi hullam utan sehol nem tart egyik orszag sem; alapvetoen azert, mert a Nyugatnak kenyelmesebb nem foglalkozni veluk, hanem egyuttmukodni az eppen regnalo korrupt meszarossal. Maguktol ezek a helyek sosem fognak kimaszni ebbol a pocegodorbol, viszont ha a fekaliat hagyjuk 'megerni' magaban, biztonsagi fedo alatt, abbol meg ehet akkora, egesz Afrikara kiterjedo robbanas, hogy a mindent beborito szar Europaig repul majd...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 646
32 241
113