[BIZTPOL] Afrika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 477
10 748
113

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 726
28 370
113
Valószínűleg ugyanaz a recept mint Közép Afrika és Mali esetében. Nem lennék meglepve ha a Francia hadseregnek távoznia kellene záros hátáridőn belül. Az oroszok egyre erősebbek Afrikában , Macron meg minden szinten szánalmas .
És hát a nigeri uránbányák francia szempontból eléggé fontosak (plusz van arany is, de abban nem vagyok úgy képben kihez tartozik épp) szóval ha Macron besül akkor duplán lesz szopás. Ráadasul mindezt szimbolikusan pont az Oo-Afrika csúcsra időzítve
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 477
10 748
113
És hát a nigeri uránbányák francia szempontból eléggé fontosak (plusz van arany is, de abban nem vagyok úgy képben kihez tartozik épp) szóval ha Macron besül akkor duplán lesz szopás. Ráadasul mindezt szimbolikusan pont az Oo-Afrika csúcsra időzítve
Majd megy kurválkodni az oroszokhoz az uránért Igazi balfaszjóska minden rossz vele.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 395
93 213
113

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 452
10 345
113
Ennyi embert összerántani nem nagy cucc.
Adsz nekik pár pólót, egy csomag rizst kukoricalisztet hol mi a trendi és van több szász embered egy ilyen mutatványhoz 1 órán belül, nem ez a lényeg. Az átlag utálja a franciákat, mert kell egy bűnbak amiért szarul él, de az is igaz hogy a francia gyarmatok a világ segglyuka, "valamiért" a volt angol gyarmatok életképesek, és működni is tudnak, oké nigéria szudán kivétel, de ott is főleg nomád meg letelepedett meg keresztény és muszlim problémák vannak, amúgy még azok is működőképesebbek és szervezettebbek lennének.
Szóval a franciák tökéletes bűnbak, de igazából a "nép" véleményét senki nem kérdezte meg és nem is fogja. A helyzet annyiban másabb mint régen hogy a puccsokat már nem a francia titkosszolgálat szervezi, hanem az oroszok, és már nem tud egy francia nevelésű tiszt puccsot csinálni amikor akar, mert az oroszbarát vezetések mellet ott ül több száz wagneres meg orosz titkosszolga, és ezek nem futnak el, ha Kwimbe tizedes és barakkjának többi tagja puccsolná a puccsista elnököt, hanem még előtte lemészárolják őket.
A franciák nem adnák magukat ennyire könnyen, de kötve van a kezük szerintem, a hadseregnek is és a titkosszolgálatoknak/politikának is, mert bele lehetne amúgy állni az oroszokba, csak akkor az több erőforrást igényel, meg egy tervet, egy imperialista tervet amit a francia széplelkek már nem fogadnak el mert tudod, szabadság.... blablabla. Ebben a játékban nagyon az oroszoknak ejt a pálya, óriási erőforrásokat szereznek meg minimális befektetéssel.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 395
93 213
113
Pár puccsot meg tudták szervezni az oroszok azt értem.
De arra 0 tervük van, hogy lesz ezekből működőképes ország.
Márpedig így időzített bomba.

A franciák keze rajta az afrikai frankon és a helyi jegybanki tartalékokon.
Még hitelt is csak a jovahagyasukkal lehet felvenni.
A helyi elit, katonák is Párizsban tanult.

Tehát ez nekem nem dőlt el,A trend az oroszoknál. Sajnos én ezekben nem Franciaország, hanem Európa gyengülését látom inkább. Márpedig ez minket is érint.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 477
10 748
113
Pár puccsot meg tudták szervezni az oroszok azt értem.
De arra 0 tervük van, hogy lesz ezekből működőképes ország.
Márpedig így időzített bomba.

A franciák keze rajta az afrikai frankon és a helyi jegybanki tartalékokon.
Még hitelt is csak a jovahagyasukkal lehet felvenni.
A helyi elit, katonák is Párizsban tanult.

Tehát ez nekem nem dőlt el,A trend az oroszoknál. Sajnos én ezekben nem Franciaország, hanem Európa gyengülését látom inkább. Márpedig ez minket is érint.
Nem lesz működőképesebb az ország. Az oroszok az aktuális katonai junta hatalmát segítik/ biztosítják, katonai bázisokat, kereskedelmi egyezményeket talán még pénzt is kapnak cserébe.
Mivel a Franciákkal ellentétben nincsenek morális aggályaik , elég jól megérthetik egymást, a zsebdiktátorok meg csinálhatnak amit csak akarnak
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 812
122 812
113
Nem lesz működőképesebb az ország. Az oroszok az aktuális katonai junta hatalmát segítik/ biztosítják, katonai bázisokat, kereskedelmi egyezményeket talán még pénzt is kapnak cserébe.
Mivel a Franciákkal ellentétben nincsenek morális aggályaik , elég jól megérthetik egymást, a zsebdiktátorok meg csinálhatnak amit csak akarnak
Ezzel a módszerrel mondjuk az oroszok már korábban hoztak létre stabilan működő "jóléti" diktatúrákat a Baas államok képében a közel keleten.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 477
10 748
113
Adsz nekik pár pólót, egy csomag rizst kukoricalisztet hol mi a trendi és van több szász embered egy ilyen mutatványhoz 1 órán belül, nem ez a lényeg. Az átlag utálja a franciákat, mert kell egy bűnbak amiért szarul él, de az is igaz hogy a francia gyarmatok a világ segglyuka, "valamiért" a volt angol gyarmatok életképesek, és működni is tudnak, oké nigéria szudán kivétel, de ott is főleg nomád meg letelepedett meg keresztény és muszlim problémák vannak, amúgy még azok is működőképesebbek és szervezettebbek lennének.
Szóval a franciák tökéletes bűnbak, de igazából a "nép" véleményét senki nem kérdezte meg és nem is fogja. A helyzet annyiban másabb mint régen hogy a puccsokat már nem a francia titkosszolgálat szervezi, hanem az oroszok, és már nem tud egy francia nevelésű tiszt puccsot csinálni amikor akar, mert az oroszbarát vezetések mellet ott ül több száz wagneres meg orosz titkosszolga, és ezek nem futnak el, ha Kwimbe tizedes és barakkjának többi tagja puccsolná a puccsista elnököt, hanem még előtte lemészárolják őket.
A franciák nem adnák magukat ennyire könnyen, de kötve van a kezük szerintem, a hadseregnek is és a titkosszolgálatoknak/politikának is, mert bele lehetne amúgy állni az oroszokba, csak akkor az több erőforrást igényel, meg egy tervet, egy imperialista tervet amit a francia széplelkek már nem fogadnak el mert tudod, szabadság.... blablabla. Ebben a játékban nagyon az oroszoknak ejt a pálya, óriási erőforrásokat szereznek meg minimális befektetéssel.
Ez így szerintem nem igaz. Mondjuk inkább úgy hogy a Franciák rossz felé kolonizáltak. Szarból nem lehet várat építeni ugye, kivétel talán a Maghreb államok, de ott sem fenékig tejföl az élet.
Egyébként nincs olyan afrikai ex gyarmat ami ne lenne foshalom, Dél Afrika húzta a legtovább nekik is lassan végük.
A más kontinensen levő exgyarmatok ma sokkal jobban állnak.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 477
10 748
113
Ezzel a módszerrel mondjuk az oroszok már korábban hoztak létre stabilan működő "jóléti" diktatúrákat a Baas államok képében a közel keleten.
Működhet igen. Diktátor függően. Hogy az élet jobb lesz e ott abban nem vagyok biztos, stabilabb lehet az elnyomás miatt a következő puccsig azt újrakezdõdik. Amolyan örök körforgás
Afrikát hagyni kéne a P*ba, maradjanak csak úgy ahogy vannak
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 294
12 606
113

Itt a szuezi válság 2.0? - Oroszország a Szuezi-csatorna térségében orosz ipari zóna létrehozását tervezi - Elképesztő beruházás kezdődik! - Videó​

https://vilaghelyzete.substack.com/p/itt-a-szuezi-valsag-20-oroszorszag
Miért fontos ez?
Ha tényleg kiépül egy orosz ipari zóna, azt nehéz lesz elképzelni orosz katonai bázis nélkül!
Ezzel Oroszország mattot ad az EU-nak, majd megkerülhetik az egész afrikai kontinenst, ha kereskedni akarnak.
ÉS ha Dél-Afrika kínai befolyás alá kerül , szintén katonai-haditengerészeti bázissal, akkor már csak a Horn-foknál vagy a Panama-csatornán keresztül tud csak kereskedni az EU Ázsiával (hacsak nem kínai vagy orosz szállítmányozó cégek igénybevételével)
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 452
10 345
113
Ez így szerintem nem igaz. Mondjuk inkább úgy hogy a Franciák rossz felé kolonizáltak. Szarból nem lehet várat építeni ugye, kivétel talán a Maghreb államok, de ott sem fenékig tejföl az élet.
Egyébként nincs olyan afrikai ex gyarmat ami ne lenne foshalom, Dél Afrika húzta a legtovább nekik is lassan végük.
A más kontinensen levő exgyarmatok ma sokkal jobban állnak.
Részben egyet értek, például egy Szomáliából sem tudsz a jelen keretek között értelmes országot létrehozni, hiába gyönyörű a tengerpart, hiába tudnál pusztán napenergiával sótalanítani ami egy kertgazdálkodást lehetővé tesz, vagy a szél amire lehet alapozni azt a nem túl nagy igényt áramtermelésben. (amúgy nem vagyok ezek híve, de afrikában sok helyen működik, és amíg nincs alap gazdaság addig jó, olcsó, lokális) ehelyett van 10 gyerek meg 1 millió éhen haló és az állataikat addig hajtják míg az utolsó száraz korót is lelegelik, de közben egymás ölik azért a száraz koróért, aztán irány a város vagy a menekülttábor, ahol ismét marad az hogy basznak és szaporodnak mert vakcina és minimális élelem van. Aztán a helyzet egyre rosszabb lesz, nem muszlim részeken, a szaheltől délre ahol van egy stabil állam, ott a tfr megy lefelé, ahol van rend ott meg a gazdaság is beindul.

Viszont hogy legyen egy rendőr nem korrupt amikor egy kunyhóban él és szó szerint éhezik? Szerintem fontos dolog például az ideológia is, a forradalmi lendület amit egy jó diktátor adhat. Páromnak például Kagame vagy Kadhafi a nagy afrikai államférfi, és szerinte a demokrácia nem jó afrikának.


Működhet igen. Diktátor függően. Hogy az élet jobb lesz e ott abban nem vagyok biztos, stabilabb lehet az elnyomás miatt a következő puccsig azt újrakezdõdik. Amolyan örök körforgás
Afrikát hagyni kéne a P*ba, maradjanak csak úgy ahogy vannak
A fentebbi két példa is jó arra hogyan lehet stabil és biztonságos országot létrehozni ha van egy jó diktátor, nyilván nem mindenkinek jók de lehetséges. Vannak jól fejlődő helyek, Ghána, Namíbia, Botswana,Ruanda Kenyát már nem írnám hiába fejlődik szépen, jó kormányzati programok vannak, de nagyon nagy a különbség a gazdagok és szegények között, és pont ezét a rendőrség nagyon korrupt, bár Afrikában az a kivétel ahol nem.

Nem hiszem hogy az európai vagy bárkinek a kötelessége megmondani hogyan csinálják, vagy "fejleszteni" őket, a nyomor újra és újra kitermelését kéne megállítani, de ez demokratikusan nem megy, mert ennek első lépése a bűnözés felszámolása, de az úgy nem működik ha többe kerül az államnak egy bűnöző eltartása mint amit egy rendfenntartóra költ.

Pár puccsot meg tudták szervezni az oroszok azt értem.
De arra 0 tervük van, hogy lesz ezekből működőképes ország.
Márpedig így időzített bomba.

A franciák keze rajta az afrikai frankon és a helyi jegybanki tartalékokon.
Még hitelt is csak a jovahagyasukkal lehet felvenni.
A helyi elit, katonák is Párizsban tanult.

Tehát ez nekem nem dőlt el,A trend az oroszoknál. Sajnos én ezekben nem Franciaország, hanem Európa gyengülését látom inkább. Márpedig ez minket is érint.
Minek kell hogy működjön? Elég az is ha a nyersanyag eljut addig a pontig ahol elhagyja a területet, ha közben megölnek pár gyalogot az senkit nem érdekel, pakisztáni meg indiai melós van számolatlan, helyi meg még úgy, de a wagneresek is leírhatóak, főleg ha valami alvilági múltja van, jobb is ha a világ segglyukába tölti az időt vagy harap a fűbe.
Líbiát is bedöntötték pedig az igencsak működött, nem lett volna jobb a sok fejlesztési pénzt is ellopni? Már ha gyarmatosító fejjel gondolkozol, és maximális haszonban minimális költségek mellet.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 557
18 355
113
Oroszország+Wagner= szabadság
Nem is tudom mit mondjak :)
Elképesztõ mennyire buták, rosszul informáltak és befolyásolhatóak ott az emberek. Mindegy nekem a tököm is kivan afrikával ha nekik így jó az engem nem zavar.
Ott?? Ez Európában is komoly probléma, már ami a buta és rosszul informált embereket illeti. Amúgy meg az átlag nigériai kb ugyanannyira van tisztában a dolgokkal mint az átlag európai vagy az átlag USA állampolgár. Ez a felvétel meg egy beállított propi videó. A nigériaiak többségének arról sincs fogalma, hogy az országukban ott van a Wagner.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 183
36 845
113
⚡️⚡️⚡️Oroszország több mint 40 afrikai állammal írt alá katonai-technikai együttműködési megállapodást, amelyeknek fegyverek és felszerelések széles választékát szállítjuk. Ezeknek az államoknak a biztonságának és szuverenitásának megerősítése érdekében ezeknek az ellátásoknak egy része ingyenes.⚡️⚡️⚡️
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 477
10 748
113
A Niger junta az új légiforgalmi megállapodás megsértésével vádolja a Franciákat amiért egy katonai a400m szállt le a Niamey I nemzetközi reptéren.
Tudni kell hogy ez a reptér a légihíd a Niamey I Francia katonai bázishoz ami a Barkhane központja.
Folytatódik a cirkusz, ugyanaz a forgatókönyv mint Maliban volt