[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Talán azért, hogy ők engedélyezhessék, hogy ki kaphassa meg. Most olvastam, hogy az amerikai kongresszus engedélyezte Romániának, hogy megvehessék.
Pont erre vágytam, egy kib*szott vaskipára a rakétás tüzérség és a túlárazott F-16-osok után. Szerencsére a gáz és a villanyár most szállt el az egekbe, lassan 8000 naponta a friss covidos, ahogy kihal egy az intenzívről úgy viszik a következőt a helyére, hogy haljon ki ő is, a kormánykoalíció stabil, mint a lej, az államadósság stabilan emelkedik, de ezeknek ilyen szarokat kell venni, hogy tövig leszopják az amerikaiakat.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
Dehogy vették el, ez nem Oroszország.

Amúgy nem nála van a "foci", hanem egy szarnysegednel (valtasban adja oket a hat fegyvernem.) Neha latszik a videókon, egy vaskos aktataskat cipelnek és a White Houseon kivul sosincs túl kessze Bidentol (par szobával odébb esetleg.) Harom van belőle, egy a White Houseban (gondolom Situation Room) egy az alelnoknek, egy az elnöknek hazon kívülre.

Ugyanúgy mint Putyinnál, ott is van hozzá katona. Viszont Trump és a vezérkari főnök botránya miatt(Kína elleni támadás) Biden nem hozhat egyedül döntést atomfegyverek bevetésről csak az amerikai vezérkar belegyezésével.
Tehát elvették tőle a jogot egyedül dönteni.

As usual egyikőtök az oroszra, a másik az amcsira köpköd, de legalább a szál végére részben rendberaktátok a képet... :)

Az elnök által kiadott parancsnak alapesetben nem lehet ellentmondani, hiszen ő a főparancsnok, DE ettől még benne vannak a rendszerben a fékek, nem kell elvenni tőle semmit. Ezek egyike a two-man rule, amit írtatok is, de lehet ezen felül törvénytelennek is minősíteni a parancsot a legfelsőbb katonai szinten. Mondjuk kb. az egyetlen ilyen érv, ha nem háborús helyzetben le akarja atomozni Oroszországot, Kínát, akárkit "mert csak" alapon.

A Joint Chiefs of Staff az a szint, ahol a parancs az elrettentő erő veszélyeztetése nélkül elakadhat. Ott még képben vannak a teljes helyzettel és mondhatják azt, hogy törvénytelen, lényegében emberiség ellen elkövetett bűncselekmény lenne az atomfegyverek bevetése és nem továbbítják az alsóbb szintek felé. Trump beiktatása után, amikor egyesek attól rettegtek, hogy elszabadult hajóágyú módon atomozgatni kezd, akkor voltak is kongresszusi meghallgatások, ahol érintett katonai felsővezetők úgy nyilatkoztak, hogy egy törvénytelen atomcsapásos parancsot nem engednének át. Persze mindez nyilván teoretikus, élesben sose volt tesztelve.

Alsóbb szinteken már semennyire sem eldönthető, hogy mi a szitu. Ott ha sikeresen hitelesítve lett a parancs, akkor nyomni kell a gombot. Erre is vannak trenírozva az érintettek.

Feltételezem mindegyik atomfegyverekkel bíró országban hasonló lehet a felállás. Mondjuk talán Észak-Koreát leszámítva.

Bidentől amúgy max. ami el lett véve, vagy valami érvénytelen másolatra lett cserélve az a "biscuit" / "süti". A műanyag kódkártya, amivel azonosítani tudja magát, a táska önmagában csak egy jó nehéz koffer. Ez a kártya elvileg mindig az elnöknél van. (Az alelnöknek is van saját, ahogy táskája is.) De amúgy ezt sem kell elvenni, lásd a fentiek.

Dehogy. Sosem volt egyszemélyes procedura, mindig is "two-men rule" volt érvényben. Az elnok eltendelheti, de egy másiknak (SecDef?) kell hitelesíteni, hogy ő rendelte el és nem külső nyomás alatt stb.

Viszont a secdef mintha nem vétózhatná meg a döntést, csak az elnök személyének megerősítése itt a feladatköre. Gondolom a pozíció civil jellege és a katonai parancsnoki láncba nem beágyazottsága miatt, de igazából passzolom.


Én legalábbis így tudom, de aki jobban képben van javítsa ha hüleséget írtam itt-ott! :)

Amúgy nem nála van a "foci", hanem egy szarnysegednel (valtasban adja oket a hat fegyvernem.) Neha latszik a videókon, egy vaskos aktataskat cipelnek és a White Houseon kivul sosincs túl kessze Bidentol (par szobával odébb esetleg.) Harom van belőle, egy a White Houseban (gondolom Situation Room) egy az alelnoknek, egy az elnöknek hazon kívülre.

Amúgy érdekes, hogy a Fehér Házban van egy 3. aktív példány. Mert azt gondolná az ember, hogy Situation Room, meg esetleg 1-2 másik lényeges fix helyszín csak fel van készítve erre, nehogy már egy rádiós bőrönd kelljen. Tudom, hogy nem csak kommunikációs rendszer van a táskában, hanem a lehetséges opciókat listázó dokumentumok, tájékoztatók, stb., de akkor is. Az ottani példány lehet hogy csak valami "hot spare"?

Fun fact: ha a leköszönő elnök nincs jelen az új elnök beiktatásán, akkor aznap több táskát mozgatnak. Az új elnök megkapja a táskát és a "sütit" az eskütételt megelőző nukleáris eligazításon és ezek aktiválódnak is aznap 12:00:00-kor az eskütételkor. A nem jelen lévő távozó elnöknél ezek szintén ott vannak és 11:59:59-ig aktívak maradnak. Nem is tudom volt ilyesmire példa a Trump - Biden váltást megelőzően? Mindenesetre aznap Trump közelében is volt egy aktív táska Floridában.
 
K

kamm

Guest
/off:
Lada román kampányolását szanáltam...
/on:
Kar, pedig tenyleg rovidre szabtam az ellenerveimet, tenyekre szoritkozva. :)

Őt is szanálhatnád pemanensen. Egyre kattosabb szegény.

Nemnemnem! Senkit nem szabad kitiltani a velemenye alapjan sehonnan. Komolyan, ettol lesz lassan elhetetlen NY State is. :)

(Nemi off: tenyleg orulet van mar itt, en az ilyesmire nagyon ugrok. Tavaly a valoperemben az exem teljesen elmegeteg, torpe, woke-naci ugyvednoje a tuloldalon olyanokkal probalkozott, hogy az en politikai nezeteim (feminazinak hivtam a beadvanyaimban :D) miatt egyaltalan nem kellene, hogy a gyerekeket lathassam, de minimum felugyelettel es hasonlo korlatozasokat kert... az uj biro kikerekedett szemekkel nezett ra, majd a gyerekek ugyvedje valaszul "total abszurdumnak" nevezte meg a felvetest is, es "nem ertette, egyaltalan ezt hogyan vetheti fel barki komolyan egy targyaloteremben, hogy politikai nezetek alapjan korlatozzon egy szulot jogaiban", amire en raduplaztam, hogy pontosan ez az az elmebeteg elnyomo, naci-bolsevik rendszerelmelet, amit en anno testkozelbol ismertem fiatalkoromban, de meg ott sem merult fel ilyesmi, nem mentek a gyerekeik utan es elhihetetlennek tartom, hogy ilyen degeneralt nezetekkel valaki egyaltalan trial attorney lehet ebben az allamban, raadasul ezeket a csaladgyulolo parazitakat a mi adonkbol finanszirozzuk. Game, set, match - en nyertem a motiont, megkaptam, amit kertem.:cool:)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Nemnemnem! Senkit nem szabad kitiltani a velemenye alapjan sehonnan. Komolyan, ettol lesz lassan elhetetlen NY State is. :)
Csak nincs véleménye. Egy mondatos göbbelsi szintű faszságokat nyomat mint süket a csengőt, vita és gondolatképtelen.
(Nemi off: tenyleg orulet van mar itt, en az ilyesmire nagyon ugrok. Tavaly a valoperemben az exem teljesen elmegeteg, torpe, woke-naci ugyvednoje a tuloldalon olyanokkal probalkozott, hogy az en politikai nezeteim (feminazinak hivtam a beadvanyaimban :D) miatt egyaltalan nem kellene, hogy a gyerekeket lathassam, de minimum felugyelettel es hasonlo korlatozasokat kert... az uj biro kikerekedett szemekkel nezett ra, majd a gyerekek ugyvedje valaszul "total abszurdumnak" nevezte meg a felvetest is, es "nem ertette, egyaltalan ezt hogyan vetheti fel barki komolyan egy targyaloteremben, hogy politikai nezetek alapjan korlatozzon egy szulot jogaiban", amire en raduplaztam, hogy pontosan ez az az elmebeteg elnyomo, naci-bolsevik rendszerelmelet, amit en anno testkozelbol ismertem, de meg ott sem merul fel ilyesmi es elhihetetlennek tartom, hogy ilyen degeneralt nezetekkel valaki egyaltalan trial attorney lehet ebben az allamban, raadasul ezeket a csaladgyulolo parazitakat a mi adonkbol finanszirozzuk. Game, set, match - en nyertem a motiont, megkaptam, amit kertem.:cool:)

One for the boys!
 
K

kamm

Guest
Csak nincs véleménye. Egy mondatos göbbelsi szintű faszságokat nyomat mint süket a csengőt, vita és gondolatképtelen.
Az is egy velemeny es onmagaert beszel. ;) Tudod, egyreszt slippery slope (ki mondja meg, mi nem f@szsag), masreszt ha elhallgattatsz, azzal csak erosited, harmadreszt ugyanolyanna valsz, mint az elnyomo elmeletek. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Lochi F. Echi

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 732
113
Pont erre vágytam, egy kib*szott vaskipára a rakétás tüzérség és a túlárazott F-16-osok után. Szerencsére a gáz és a villanyár most szállt el az egekbe, lassan 8000 naponta a friss covidos, ahogy kihal egy az intenzívről úgy viszik a következőt a helyére, hogy haljon ki ő is, a kormánykoalíció stabil, mint a lej, az államadósság stabilan emelkedik, de ezeknek ilyen szarokat kell venni, hogy tövig leszopják az amerikaiakat.

Kb. ezek várhatók nálunk is moslékos győzelem esetén. Vesznek vaskipát mert a ruszki veszély ellen a NASAMS nem jó (mint ellenzéki "szakértők" rögtön fel is hozták ellene), a többi beszerzést meg majd jegelik. Hacsak az új német kormány nem lép közbe, hogy márpedig kellenek azok... A szocdemek talán nem teljesen indifferensek a német ipar érdekei iránt, a zöldek azok lennének.
(Persze ha marad a Fidesz, akkor azért lesz veszélyben a német beszerzés, de a fenti megállapítás szerintem arra is igaz, felmondani csak a zöldek akarnák.)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Az is egy velemeny es onmagaert beszel. ;) Tudod, egyreszt slippery slope (ki mondja meg, mi nem f@szsag), masreszt ha elhallgattatsz, azzal csak erosited, harmadreszt ugyanolyanna valsz, mint az elnyomo elmeletek. :cool:
Erről szól az ideológiák harca. Semmi baj az elnyomással, ha te csinálod és kellő erővel. Akkor van baj, ha valahol tud panaszkodni. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 732
113
s7peblsgpwp71.png
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 732
113
A Reddit egy nagy balos, kulturális-marxista keltető. Miért nem csodálkozom?!

Amikor indult (15 éve kb.), akkor még elég anarcho-libertáriánus beütésű volt, bár akkor is volt mindenféle szélsőség, aztán egyszer csak ezek maradtak... Durva kulturális változás játszódott le másfél évtized alatt, a reddit jó tükre volt ennek. Volt számos nagy tisztogatási hullám, "rosszgondol" subredditek beszántása stb.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Mondom én, hogy TelAvivból kormányozzák az Egyesült Államokat: A marxista AOC az utolsó pillanatban visszavonta NEM szavazatát a törvényről, ami az amerikai adófizetők pénzén fizeti a Vaskupolát. Ő volt a törvény fő ellenzője. Aztán sírva fakadt.

Kapott egy telefont a Mossadtól? Azért ez elég durva.