[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A Virginia Egyetem Politikai Központja által megkérdezett Trump szavazóinak mintegy 52% -a úgy gondolja, hogy az ország jobban járna, ha republikánus szavazatú („vörös”) államok kiválnának az unióból, hogy saját nemzetet alkossanak-derül ki a Péntek. Az ilyen szavazók negyede határozottan egyetért ezzel a véleménnyel.

Nem csak Trump szavazói gondolták, hogy itt az ideje, hogy az Egyesült Államok szétváljon. A Biden szavazóinak mintegy 41% -a is egyetértett az ötlettel, bár kisebb százalékuk - 18% - határozottan érezte ezt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU
K

kamm

Guest

Szerintem megvan a kovetkezo Nobel-dijasunk, egyre erosebb a korus, hogy megerdemelne egyet. :cool:






A Laskert megkaptak egy hete, az az eloszobaja, meg par masikat is:

https://penntoday.upenn.edu/news/pe...kariko-receive-2021-lasker-award-americas-top

 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Valszeg te miattad nem vihette volna semmire , szoval legyél is büszke mert sikerrel kergetted el !!!!
Amikor KK disszidált, én még gimnazista voltam, aztán hamarosan disszidálni készültem én is, de jött a rendszerváltás.

De ha már ekkora arcot tátottál, esetleg írd már le, hogy személyesen mire vagy büszke Karikó Katalin kapcsán?

Szerintem óriási szégyen, hogy a hazánk szakmányban üldözte el a tehetségeket a XX. században, és a Nobel-díjasaink szinte mind idegenben futották ki magukat. Én pártolom a nemzeti büszkeséget, de lássuk már a valóságot is mellé.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Amikor KK disszidált, én még gimnazista voltam, aztán hamarosan disszidálni készültem én is, de jött a rendszerváltás.

De ha már ekkora arcot tátottál, esetleg írd már le, hogy személyesen mire vagy büszke Karikó Katalin kapcsán?

Szerintem óriási szégyen, hogy a hazánk szakmányban üldözte el a tehetségeket a XX. században, és a Nobel-díjasaink szinte mind idegenben futották ki magukat. Én pártolom a nemzeti büszkeséget, de lássuk már a valóságot is mellé.
Azért nézzük már meg, hogy hogy is adományozzák és kik ezt a remek díjat? Ja a fennségességes nyugat dönti el politikai alapon, hogy mely ország tudósai kapják. Hány Oroszországban élő orosz, hány kínában élő kínai kapta meg na és hány kelet európában élő kelet európai kapta meg? Maradjunk ennyiben, hogy amiért létrehozták és amire használják ezt a díjat köszönő viszonyban sincsen egymáshoz. (irodalmi, meg béke nobel díj stb Nobel forog a sírjában)
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Azért nézzük már meg, hogy hogy is adományozzák és kik ezt a remek díjat? Ja a fennségességes nyugat dönti el politikai alapon, hogy mely ország tudósai kapják. Hány Oroszországban élő orosz, hány kínában élő kínai kapta meg na és hány kelet európában élő kelet európai kapta meg? Maradjunk ennyiben, hogy amiért létrehozták és amire használják ezt a díjat köszönő viszonyban sincsen egymáshoz. (irodalmi, meg béke nobel díj stb Nobel forog a sírjában)
Jogos, bár épp nem erről van szó.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
szóval a magyarok zsidók :oops:
Zsóti csak érdeklődés szintjén na Ki a zsidó? A zsidó vallású etióp, a keresztényvallású zsidó állampolgár, a muzulmán vallású zsidó állampolgár, a zsidó származású orosz ortodox állampolgár, a dns alapján semita törzsekhez tartozó x állampolgár. Kijelölnéd légyszíves és akkor tisztábban látna itt a fórum közössége, hogy akkor mi merre miért fikázod itt a magyarokat. Csak azért mert én pl a zsidó vallású kabar törzs leszármazottja vagyok római ktl magyar állampolgár én pl hova sorolódok?
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 723
113
Amikor KK disszidált, én még gimnazista voltam, aztán hamarosan disszidálni készültem én is, de jött a rendszerváltás.

De ha már ekkora arcot tátottál, esetleg írd már le, hogy személyesen mire vagy büszke Karikó Katalin kapcsán?

Szerintem óriási szégyen, hogy a hazánk szakmányban üldözte el a tehetségeket a XX. században, és a Nobel-díjasaink szinte mind idegenben futották ki magukat. Én pártolom a nemzeti büszkeséget, de lássuk már a valóságot is mellé.
Büszke vagyok arra hogy nem vagyok negatív a Karikó Katalin nóbeldíj híre kapcsán ...

Az hogy gimnazista voltál nem mentség mert hozzod tovább azt a mentalitású örökséget ami elüldözte , az ember akik megszüntette a 80-as évekbe a kutatási osztályt ahol dolgozott , akár te is lehetnél
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Zsóti csak érdeklődés szintjén na Ki a zsidó? A zsidó vallású etióp, a keresztényvallású zsidó állampolgár, a muzulmán vallású zsidó állampolgár, a zsidó származású orosz ortodox állampolgár, a dns alapján semita törzsekhez tartozó x állampolgár. Kijelölnéd légyszíves és akkor tisztábban látna itt a fórum közössége, hogy akkor mi merre miért fikázod itt a magyarokat. Csak azért mert én pl a zsidó vallású kabar törzs leszármazottja vagyok római ktl magyar állampolgár én pl hova sorolódok?
jogilag, vagy halacha szempontjából?
Rosssz hírem van... ha nem tértél be, illetve az anya nem zsidó, akkor buktad, más vallással detto.
ez a vallási..
jogilag meg ld hazatérési törvény.

ami meg a másik részét illeti, http://mek.oszk.hu/05500/05551/html/adypr0183.html