[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Az o felmenoik is hoztak a negereket oda.
Jo otletnek tartottak a rabszolgakat africabol. Aztan meg idovel visszautott a fagyi.
Sajat maguknak koszonhetik ami van. Nem gondolkodtak elore, a pillanatnyi meggazagodas volt a fontos. Annak meg mindig szar vege van.
Én ezt értem, de ettől függetlenül nekik kellett ott kuporogni zokogva a földön fekve pisztollyal az ajtóra irányítva, nem az üknagypapinak. A helyükben én sem maradnék sokáig.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 023
113
Persze, de náluk saját elmondás szerint a latinok azok ugyan az a kategória, pluszban vannak rá még a feketék, ráadásnak. El kell képzelni azt az arányt, mikor már egy országban a latinok(legyenek nálunk a cigányok) meg a feketék aránya több mint 50%. Ott kb. az a helyzet, nálunk azért nagyon nincs 5 millió cigány+fekete. Saját elmondásuk szerint az igazi lényeg amúgy az, hogy ott a jövőt nagyon sötéten látják. Egy másik ázsiai (konkrétan japán) származású de sok generációs amerikai állampolgár ismerősöm meg már pár éve kompletten elköltöztek Új-Zélandra. Ugyan ilyen okok miatt.

Én ezt a két amcsi családot ismertem, az egyik már elköltözött, a másik el fog(még nem 100% hogy hozzánk, de komolyan érdeklődnek)...

Én nem vitatom el tőlük, hogy ott szar a helyzet. De a problémák bármely országban szembe jöhetnek, sajnos hazánkban is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 023
113
Én ezt értem, de ettől függetlenül nekik kellett ott kuporogni zokogva a földön fekve pisztollyal az ajtóra irányítva, nem az üknagypapinak. A helyükben én sem maradnék sokáig.

Van saját pisztolyuk. Itthon ha rájük törnek a C-k, akkor lesz náluk lőfegyver?
Vagy az arányosság elvét követve jobb szamurájjá képezik magukat, mint a rájuk támadó ellenségeik? :rolleyes:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Van saját pisztolyuk. Itthon ha rájük törnek a C-k, akkor lesz náluk lőfegyver?
Vagy az arányosság elvét követve jobb szamurájjá képezik magukat, mint a rájuk támadó ellenségeik? :rolleyes:
Beszélgettem eleget velük, napokig polgárháborús helyzetet éltek át egy TEXAS-i városban! Nem ugyan akkora az esélye jelenleg itt - meg ott annak hogy hasonlóba csöppensz. Előtte Kaliforniában éltek, azt hitték Texas jó lesz. Nem lett jó az sem. Most Indiana, innen bár most jelenleg béke van, már elfelé fognak menni saját elmondás szerint.

Az sem elhanyagolható, hogy nyilván a világ összes pénze azért nem az övék, és mostanra már nagy kutyákat tartanak, sokat, szóval a lakás nem opció, kell a terület.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 999
32 360
113
Japánba kellett volna. Új Zélandon ott vannak a maori bandák ami kb az mint nálunk a cigó, csak ott őshonos szal még nagyobb a pofájuk.

Nem igazán tudnak beilleszkedni a tengerentúli japánok otthon. Velük mások az elvárások, mint egy gaijinnel szemben. Nem ismerik úgy a helyi szokásokat, a nyelvet, mint egy ott felnőtt japán, a munkamoráljuk sem olyan, főleg mondjuk ha éppen Dél-Amerikából jöttek "vissza", de japánnak néznek ki.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and zsolti

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 999
32 360
113
az a baj hogy az is egy woke szarhalommá válik szép lassan meg ausztrália is. latinamerikában maradt még argentína(full balos népség), uruguay esetleg brazília 3 déli állama. egy jenki fehérnek kb ennyi maradt ha menekülni kell.
ide azért mégsem invitálnám őket, van nekünk elég bajunk így is

Egy nyugdíjasnak, ha kapja az amerikai nyugdíjat (ha van neki), van elég lehetősége: Mexikóban őrzött lakóparkok, Délkelet-Ázsia stb. De ha elég fitt, persze globetrotterkedhet is, persze pandémiás időkben ez nehezebb.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 023
113
Beszélgettem eleget velük, napokig polgárháborús helyzetet éltek át egy TEXAS-i városban! Nem ugyan akkora az esélye jelenleg itt - meg ott annak hogy hasonlóba csöppensz. Előtte Kaliforniában éltek, azt hitték Texas jó lesz. Nem lett jó az sem. Most Indiana, innen bár most jelenleg béke van, már elfelé fognak menni saját elmondás szerint.

Az sem elhanyagolható, hogy nyilván a világ összes pénze azért nem az övék, és mostanra már nagy kutyákat tartanak, sokat, szóval a lakás nem opció, kell a terület.

Én a legjobbakat kívánom nekik! :)
 
T

Törölt tag 2361

Guest
az a baj hogy az is egy woke szarhalommá válik szép lassan meg ausztrália is. latinamerikában maradt még argentína(full balos népség), uruguay esetleg brazília 3 déli állama. egy jenki fehérnek kb ennyi maradt ha menekülni kell.
ide azért mégsem invitálnám őket, van nekünk elég bajunk így is
hat a jenkiket kibaszotul de imadjak del americaban.

akor mar inkabb maradjonak otthol. csak egy gazdag varosreszt kell talalni, oda biztos nem tornek be a garazdalkodok konnyen (igaz, kell oda $$$ hogy olyan kozonsegben eljen az ember). de igy lesz ez lassan mindenhol, vagy kitortsz a atlagbol vagy a gettoba maradsz. nem kell lassan cigany meg niga sem, eleg a feher ember legalja is hogy gondod legyen (volt ilyen a szomszedba, meg messzi rokonom is, es telen rajottuk hogy este lopjak a szenet, atjottek a kerten, elbasztam fel napot hogy a kert kaput es a szenes ajtajat javitsam hogy ne buzeraljak szet, hogy basszak meg).
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Van saját pisztolyuk. Itthon ha rájük törnek a C-k, akkor lesz náluk lőfegyver?
Vagy az arányosság elvét követve jobb szamurájjá képezik magukat, mint a rájuk támadó ellenségeik? :rolleyes:
Itt a betörések 99%-a akkor történik ha biztos nincs már otthon senki, ha meg otthon vannak akkor inkább elfutnak, nyílvan van kivétel, de ritka. Szerencsére itt nincsenek fegyverek mindenkinél. Amerikai ismerős kerdezte, hogy nálunk is mindennaposak a lövöldözések, üldözések, stb.. itt az a csoda ha elő kell venni, szerencsére.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Mit érezhetnek a veteránok, az elesettek családjai, azok az aktív katonák, akik hisznek a hazájukban, a zászlóban, istenben?
Ez az arcul köpése mindannyiuknak.
Kiket, és hányakat fognak ezzel bevonzani? Ha nem lesz utánpótlás, ha többé már nem akarnak így a hadsereg tagjai maradni, akkor vajon belátják a hibás politikájukat? Vagy homofóbiával vádolják meg a világot?

Én inkább azon szoktam gondolkodni, hogy vajon kik és miért akarhatják, hogy ilyen alkalmatlan emberek szolgáljanak a világ első számú szuperhatalmánál. Sajnos mindig aggasztó következtetésekre jutok.
 
H

Hummen23

Guest
Én inkább azon szoktam gondolkodni, hogy vajon kik és miért akarhatják, hogy ilyen alkalmatlan emberek szolgáljanak a világ első számú szuperhatalmánál. Sajnos mindig aggasztó következtetésekre jutok.
Mi a konklúziód? Kínai, vagy orosz munkára gondolsz? Esetleg a deep state rugja saját magát tökön?
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Persze, de náluk saját elmondás szerint a latinok azok ugyan az a kategória, pluszban vannak rá még a feketék, ráadásnak. El kell képzelni azt az arányt, mikor már egy országban a latinok(legyenek nálunk a cigányok) meg a feketék aránya több mint 50%. Ott kb. az a helyzet, nálunk azért nagyon nincs 5 millió cigány+fekete. Saját elmondásuk szerint az igazi lényeg amúgy az, hogy ott a jövőt nagyon sötéten látják. Egy másik ázsiai (konkrétan japán) származású de sok generációs amerikai állampolgár ismerősöm meg már pár éve kompletten elköltöztek Új-Zélandra. Ugyan ilyen okok miatt.

Én ezt a két amcsi családot ismertem, az egyik már elköltözött, a másik el fog(még nem 100% hogy hozzánk, de komolyan érdeklődnek)...
Hát, akkor én inkább Lengyelországba mennék a helyükben. Ott egyáltalán nincsenek se cigányok, se más problémás kisebbségiek, ami talán bezavarhat, az az Oroszországgal való rossz viszony.

Leginkább ott, ahol qqqqrva hideg van, mondjuk Maine és hasonló helyek, de az sem garancia, en Vermontban snowboardozva is láttam - mondjuk ritkán, az is igaz, a téli sportok nem az ő világuk. :D
Alaszka?
Mi a konklúziód? Kínai, vagy orosz munkára gondolsz? Esetleg a deep state rugja saját magát tökön?
Szerintem egy ilyen erkölcsök nélküli ember/ tiszti állomány jóval könnyebben kapható olyan dolgokra, amiket például egy egészséges pszichéjű ember sosem tenne meg.
Emlékszel még a Defender esetre?
https://hvg.hu/vilag/20210627_Atazv...eg_a_brit_vedelmi_miniszterium_titkos_iratait

Ez azt jelzi, hogy vannak ott még józan emberek is, akik baromira nem értettek egyet azzal a provokációval.