Mindezt úgy hogy Kushner adminisztrációnak csúfolták a csávót. És mi ez a múlt idő?
Szerinte az amerikai liberális zsidók már nem akkora barátai Izraelnek, mint a keresztény cionisták. Erről beszélt, de persze megkapta a magáét azért az "antiszemita toposzért", ami közismert volt, hogy az izraeli lobbinak 70%-a (valószínűleg ennél is több) van (a múlt idő szerintem sem indokolt egyelőre) a kongresszusban folyamatosan, akármelyik párt volt többségben. Trump nekik akart benyalni, erre jött az elítélés a zsidó szervezetektől. Mindenféle jöttment sábeszgój ilyesmikbe nem dumálhat bele, nem azért tartják.
Az új adminisztráció is Izrael érdekeit tartja mindenek felett szem előtt, csak nem annyira a likuddal haverok, inkább a másik izraeli oldallal. A Trump-adminisztráció leste Netanjahu minden kimondott vagy kimondatlan igényét (Donald meg is sértődött, hogy miután megbuktatták, Benjamin "barátja" hirtelen már nemigen akarta őt ismerni). Trump kilépett az Iránnal kötött nukleáris egyezményből, nyilvánvalóan az izraeli lobbi és a repubikánus fő donor, néhai Sheldon Adelson ösztönzésére. Jeruzsálembe költöztette az amerikai követséget, megkegyelmezett Pollardnak, ezeket sem tette volna meg egy demokrata adminisztráció. De hogy a kongresszus már Izrael-ellenesek kezében lenne, az nem kicsit ostobaság, még ha ott vannak olyanok is, mint AOC és Ilhan Omar, akiket ezzel vádoltak. Az USA továbbra is fegyverrel és pénzzel halmozza el Izraelt, egymilliárd dollárt különítettek el, hogy az izraeliek feltölthessék az elhárítórakéta-készleteiket, Izrael továbbra is jócskán keres Amerikán az egyoldalú kereskedelmen, közös katonai fejlesztési programokon stb. keresztül, továbbra is kémkedik az USA-ban és így tovább. Szóval csak arról van szó, hogy a republikánusok és a demokraták között folytatódik a versengés, hogy "melyikünk szereti jobban Izraelt?"
Az is nyilvánvaló, hogy a Biden-Harris-blinken adminisztráció is csak kamuból kezdte újra a nukleáris tárgyalásokat Iránnal (az ún. JCPOA megállapodásról), csak azért, hogy mondhassák, hogy folytatják az Obama-örökséget, és hogy hibáztathassák Trumpot, amiért egyszerűen kilépett belőle, de nem szándékoztak megállapodni, mert Izraelnek nem érdeke. Ezért most olyan feltételeket szabtak Iránnak a korábbiakhoz képest a szankciók enyhítésére, amit az nyilvánvalóan nem fogadhatott el. Szóval Trumpnak nincs igaza, de annyi tény, hogy az amerikai baloldalon vannak, akik kevésbé lelkes rajongói a zsidó állam politikájának, mint amennyire a republikánusok között kötelező lenni.