[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 857
8 829
113
Politikai nyomásgyakorlás LMBTQ meg a háború kérdésében. A többi mese.
Ugyanúgy nyomják a forintot is.

Ha nem úgy politizálsz, ahogy az USA megkívánja, gazdasági présbe kerülsz demokratikus alapon.
Remélem még fogjuk látni, ahogy a sárga komcsik megtapossák Washingtont.
Ja, hat ez a magyarazat nagggyon gyenge, meg ettol a nagyorru kivalasztottak kozul valo melegtol is rohejesen ostoban hangzik.
Viszont ennek pont semmi koze szerintem a transz- es elmebeteg-lobbihoz, sokkal inkabb haborus politika, NATO-bovites lassitasa stb. Ujra megkerdem: megis mi a budos lof@szrt blokkoljak a svedeket, meg nyalnak a torokoknek ilyen szinten...?
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Ja, hat ez a magyarazat nagggyon gyenge, meg ettol a nagyorru kivalasztottak kozul valo melegtol is rohejesen ostoban hangzik.
Viszont ennek pont semmi koze szerintem a transz- es elmebeteg-lobbihoz, sokkal inkabb haborus politika, NATO-bovites lassitasa stb. Ujra megkerdem: megis mi a budos lof@szrt blokkoljak a svedeket, meg nyalnak a torokoknek ilyen szinten...?
ezt hívják politikának, mármint azoknál akik egy kicsit függetlenek.
De lásd olaszok mit össze nem kurválkodnak, hogy elkerüljék a csődöt, most az amikat fogják fejni aztán megint kínát majd németországot. ennyike ;)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 878
47 495
113
Ja, hat ez a magyarazat nagggyon gyenge, meg ettol a nagyorru kivalasztottak kozul valo melegtol is rohejesen ostoban hangzik.
Viszont ennek pont semmi koze szerintem a transz- es elmebeteg-lobbihoz, sokkal inkabb haborus politika, NATO-bovites lassitasa stb. Ujra megkerdem: megis mi a budos lof@szrt blokkoljak a svedeket, meg nyalnak a torokoknek ilyen szinten...?
Ezek nagyon jó kérdések, tuti nem ok nélküli egyik sem.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 077
18 825
113
ezt hívják politikának, mármint azoknál akik egy kicsit függetlenek.

A svéd NATO csatlakozás további tolása nem külpolitka, hanem ostobaság. Ugyanis semmit nem tudunk felhozni érvként, miért nem szavazzuk meg. Mert ugye mi függetlenek vagyunk, nem is érdekel mit mondott eddig Ankara, vagy fű alatt mit kér épp az aktuális moszkvai elvtárs.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A svéd NATO csatlakozás további tolása nem külpolitka, hanem ostobaság. Ugyanis semmit nem tudunk felhozni érvként, miért nem szavazzuk meg. Mert ugye mi függetlenek vagyunk, nem is érdekel mit mondott eddig Ankara, vagy fű alatt mit kér épp az aktuális moszkvai elvtárs.
ha ennyire sírtok rajta, akkor elég egyértelmű, hogy a magyarságnak hasznos a svédek blokkolása.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 597
94 030
113
Ja, hat ez a magyarazat nagggyon gyenge, meg ettol a nagyorru kivalasztottak kozul valo melegtol is rohejesen ostoban hangzik.
Viszont ennek pont semmi koze szerintem a transz- es elmebeteg-lobbihoz, sokkal inkabb haborus politika, NATO-bovites lassitasa stb.
Nem én találtam ki,a Reuters..

A két kormány közötti kapcsolatokat az utóbbi időben megterhelte, hogy Budapest elhalasztotta a svéd NATO-csatlakozásról szóló parlamenti szavazást, és a magyar kormány korlátozta az LMBTQ-jogokat – írja a Reuters.

Ujra megkerdem: megis mi a budos lof@szrt blokkoljak a svedeket, meg nyalnak a torokoknek ilyen szinten...?
Pont azért amiért a svédek az EU-s pénzeinket. Egyiknek sincs jelentősége. Ha a svédek nem blokkolnák akkor se kapnánk meg, ahogy a magyar NATO igennel sem lenne Svédország tag.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 597
94 030
113
A svéd NATO csatlakozás további tolása nem külpolitka, hanem ostobaság. Ugyanis semmit nem tudunk felhozni érvként, miért nem szavazzuk meg. Mert ugye mi függetlenek vagyunk, nem is érdekel mit mondott eddig Ankara, vagy fű alatt mit kér épp az aktuális moszkvai elvtárs.
Én úgy voltam vele szavazzuk meg, mert tényleg nincs jelentősége. De most ha már ennyire basztatnak minket ostoba módon, miközben a törökökön múlik, azt mondom akkor se. Kapják be, nyüszítsenek! Majd ha Doktor Miniszterelnök Úr lába elé heveredik a svéd kollégája és szépen kéri talán napirendre tűzi Kövér a csatlakozási szavazást. Talán ... :cool:
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 857
8 829
113
Nem én találtam ki,a Reuters..

A két kormány közötti kapcsolatokat az utóbbi időben megterhelte, hogy Budapest elhalasztotta a svéd NATO-csatlakozásról szóló parlamenti szavazást, és a magyar kormány korlátozta az LMBTQ-jogokat – írja a Reuters.

Pont azért amiért a svédek az EU-s pénzeinket.
A mit csinalanak a svedek a milyen EU penzekkel...? A sved 'demokratak' konkretan megvetoztak a rule of law kondicionalitast harom eve, ok nem svedek...?

Egyiknek sincs jelentősége. Ha a svédek nem blokkolnák akkor se kapnánk meg, ahogy a magyar NATO igennel sem lenne Svédország tag.
ENnek aztan vegkepp nincs ertelme. Szoval minden ertelem nelkul szivatja az orszagot a Foni es csapata, lasd vizum stb, raadasul beismerjuk, hogy tudjak, hogy hiaba?

Én úgy voltam vele szavazzuk meg, mert tényleg nincs jelentősége. De most ha már ennyire basztatnak minket ostoba módon, miközben a törökökön múlik, azt mondom akkor se. Kapják be, nyüszítsenek! Majd ha Doktor Miniszterelnök Úr lába elé heveredik a svéd kollégája és szépen kéri talán napirendre tűzi Kövér a csatlakozási szavazást. Talán ... :cool:
Ki basztat teged? o_O
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 857
8 829
113
Ezt mondjuk kétlem, de még ha így is lenne egy kiba gesztus, egy gesztus Európa felé, aminek
-állítólag- Mo is része.
Raadasul bevallottan feleslegesen. Na erre a NER-logikara varrj gombot, baszki... igazi sotet "csakazertis, akkor is, ha en baszarintok ra"; azt hittem, ezt a kadarizmussal egyutt elhagytuk mar.

A svédek is tehetnének egy kiba gesztust Magyarország felé.
Nocsak, megis mit? Mert mint irtam, sved part konkretan leszavaszta a rule of law sztorit 2020-ban.

Vagy szerinted a 10M svednek utcara kellene vonulnia magyar zaszlokkal?
Ti nagyon el vagytok tajolva a kulpolitikat illetoen, meg jobban, mint a Fonitek, pedig ot is csunyan megvezetik vilagszinten.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 597
94 030
113
A mit csinalanak a svedek a milyen EU penzekkel...? A sved 'demokratak' konkretan megvetoztak a rule of law kondicionalitast harom eve, ok nem svedek...?
Ők igen, de a jelenlegi svéd miniszterelnök kezdeményezte a Fidesz kizárását a Néppártból. Van itt személyes tüske.
ENnek aztan vegkepp nincs ertelme. Szoval minden ertelem nelkul szivatja az orszagot a Foni es csapata, lasd vizum stb, raadasul beismerjuk, hogy tudjak, hogy hiaba?


Ki basztat teged? o_O
Ha ennyire nyüszítenek. Van értelme.
Télen igényeltem Estat, nekem 2 évig még jó. :D
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
A svéd NATO csatlakozás további tolása nem külpolitka, hanem ostobaság. Ugyanis semmit nem tudunk felhozni érvként, miért nem szavazzuk meg. Mert ugye mi függetlenek vagyunk, nem is érdekel mit mondott eddig Ankara, vagy fű alatt mit kér épp az aktuális moszkvai elvtárs.
te ennyire bennfentes vagy tudod mit kérünk?
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand and cirqle

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 180
20 734
113
A svéd NATO csatlakozás további tolása nem külpolitka, hanem ostobaság. Ugyanis semmit nem tudunk felhozni érvként, miért nem szavazzuk meg. Mert ugye mi függetlenek vagyunk, nem is érdekel mit mondott eddig Ankara, vagy fű alatt mit kér épp az aktuális moszkvai elvtárs.
Normális, hozzáértő külpol utoljára Martonyi alatt volt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 597
94 030
113
Raadasul bevallottan feleslegesen. Na erre a NER-logikara varrj gombot, baszki... igazi sotet "csakazertis, akkor is, ha en baszarintok ra"; azt hittem, ezt a kadarizmussal egyutt elhagytuk mar.
Kádár pont egy végtelenül megalkuvó merjünk kicsik lenni külpolt vitt. Ez ennek az inverze, most racionálisan túltolva, de érzelmileg helyesen!