[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 704
8 453
113
451774959_889234646410393_4581551034146556326_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 704
8 453
113
Orbant is dicserte - mert Orban is tudja, hogy Kina es Oroszorszag fel majd tole... Evtizedek utan sem tudom megszokni ezt a total gyerekes, csaknem retardalt amerikai politikai PR stilust, hangosany felnyeritettem. :D
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 704
8 453
113
He told Bloomberg Businessweek in a recent interview that he has no plans to seek retribution against his enemies, despite pledging to supporters last year, “I am your warrior, I am your justice and, for those who have been wronged and betrayed, I am your retribution.”

Trump has previously promised to appoint a special prosecutor to investigate Biden, something Vance recently said he supports. He has pledged to pardon the Jan. 6, 2021, rioters at the U.S. Capitol. And he has said he would overhaul the Justice Department and instruct it to investigate everything from online censorship to left-leaning state attorneys general.

During his four years in office, senior officials sometimes successfully persuaded Trump not to follow through on his instincts, and in some cases went even further. Gary Cohn, a top Trump economic adviser, once removed a letter from the then-president’s desk to prevent him from terminating a bilateral trade deal, according to an account earlier reported by journalist Bob Woodward.

But few people who have worked for Trump think he could be persuaded to hold back in a second term. “There wouldn’t be any hesitation to act on some of his more controversial ideas,” said Sarah Matthews, a former Trump White House spokeswoman who stepped down following the Jan. 6 riot. “It’s just going to be a bunch of yes men and yes women.”

(...)
If he’s re-elected, Trump has promised to expand on the targeted tariffs that he used throughout his four years in office. He has proposed a 10% across-the-board tariff on imported goods as a way to punish other countries and protect domestic industries. And he has promised to impose even steeper tariffs on China. He has floated the idea of replacing the entire income-tax system with tariffs.

Trump wants to make permanent the soon-to-expire tax cuts from the 2017 law he signed, and he has called for lowering the corporate tax rate to 15% from 21%, a contrast with Biden, who wants to raise the corporate rate to 28%. Trump has said he wants to exempt tips from taxes, an attempt to appeal to Nevada’s service workers in the crucial swing state.

The former president has called for strengthening domestic manufacturing, lifting restrictions on U.S. energy production and overturning swaths of the wide-ranging climate law that Biden signed in 2022.

Outside advisers to Trump have in recent weeks pitched him on additional economic policy measures. Art Laffer, one of the founding theorists of supply-side economics, said he had recommended that Trump propose a 50% waiver of the payroll tax and 100% expensing of capital purchases for the first 18 months of his potential second term.

“So you make it very, very attractive for people to go to work, and you make it very, very attractive for employers to employ those people,” Laffer said on Wednesday. “And you have a deadline so if you don’t do it now, you don’t get it.”

(...)

On immigration, his signature issue, Trump has said he would oversee the largest deportation operation in U.S. history. He has pledged to end the constitutional right to birthright citizenship, which for more than a century has provided U.S. citizenship to children born in the country regardless of their parents’ immigration status. He has called for the death penalty for drug smugglers and human traffickers, as well as a naval embargo to prevent drug cartels from bringing illegal drugs into the U.S.

(...)

Trump has articulated a noninterventionist foreign policy that centers in part on a reluctance to get involved in foreign entanglements. He has asserted, without evidence, that if elected he would end the wars in Ukraine and Gaza. And he has repeatedly criticized NATO members in Europe for insufficient military spending.

The choice of Vance is a further indication of how Trump might come down on the longstanding divide in GOP circles between hawks and isolationists. Vance is a leading voice among Republicans opposed to sending funds to Ukraine and has expressed disillusionment with the foreign-policy establishment in Washington.

“With our victory in November,” Trump said on Thursday night, “the years of war, weakness and chaos will be over.”

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 662
79 957
113
Jónéhányszor végignéztem/végighallgattam a Trump merénylet videóját a Sennheiser fülesemmel. Én 5 ugyanolyan magasabb lövéshangot hallottam (egyre kapkodóbb intenzitással), gondolom ez lehetett a merénylő AR-15 lövéshangja. Az 5. lövés után van egy jóval mélyebb lövéshang, ami után csend lett. Feltételezem ez volt az SS counter-sniper Mk 13 fegyverének a hangja. Illetve még kb. tizedmásodperccel az Mk 13 lövés előtt mintha lett volna egy 6. AR-15 lövéshang, de ebben már nem vagyok biztos, mert eléggé összemosódik a counter-sniper lövéshangjával. Én nagyon soknak találom, hogy a merénylő 5 (talán 6?) lövést le tudott adni az ellenintézkedés előtt. Ennyire lassú nem lehet egy SS counter-sniper, ezért valószínűnek tartom, hogy az volt amit a fórumtárs írt (és amit a videó is alátámaszt), hogy az SS counter-sniper bipod állvány pozíciója nem tette lehetővé ilyen közeli célpont leküzdését (ők az elérhető források szerint jellemzően a 400-1100 méter közötti sávot figyelik). Ezért az SS counter-snipernek fel kellett kapnia a bipod-állványt, pozíciót váltani és onnan lőni egy kapáslövést. Ez magyarázza a késést. Kapáslövésnek viszont egyáltalán nem volt rossz egy majdnem 10 kg-os Mk 13+bipod állvány+tár+távcső fegyverrel. Végül is első leadott lövéssel fejbe lőtte a merénylőt még ezzel a rögtönzött mozdulattal is.
Szerintem nem Mk13 van az SS mesterlövészeknél, hanem Accuracy (ugyancsak) AI AT .308-as.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 671
7 231
113
Itt ugyanis megáll az is, hogy 2 merénylő volt, és az is, hogy hátulról lőtték le Crooks-ot. Ja és nem volt rajta kívül senki a tetőn...
Lehet, hogy a víztornyosnak csak a srác kiiktatása volt a feladata?
Már első nap felvetettem, hogy ha a fák miatt nem látták az ss sniperek, akkor hogy tudták lelőni a srácot?
Nyílván kellene az infó, hogy milyen lövedék találta el a merénylőt és honnan.
Meg csak én akarom ismerni a rádióforgalmazást?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 662
79 957
113
Lehet, hogy a víztornyosnak csak a srác kiiktatása volt a feladata?
Már első nap felvetettem, hogy ha a fák miatt nem látták az ss sniperek, akkor hogy tudták lelőni a srácot?
Nyílván kellene az infó, hogy milyen lövedék találta el a merénylőt és honnan.
Meg csak én akarom ismerni a rádióforgalmazást?
Nem a fák miatt nem látták, hanem azért mert kúszott a nyeregtetőn így amíg ki nem dugta a buksiját meg a puskát addig eltakarta a tető.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 691
32 328
113
Lehet, hogy a víztornyosnak csak a srác kiiktatása volt a feladata?
Már első nap felvetettem, hogy ha a fák miatt nem látták az ss sniperek, akkor hogy tudták lelőni a srácot?
Nyílván kellene az infó, hogy milyen lövedék találta el a merénylőt és honnan.
Meg csak én akarom ismerni a rádióforgalmazást?
A víztornyos volt 800m-en belül, a legelőnyösebb pozícióban. Őt senki nem láthatta, egyrészt a fák takarták, másrészt ő volt a legmagasabban.
Crooks az eset reggelén vett egy doboz töltényt (50db?) meg egy létrát, majd a robbanóanyaggal megpakolt autójávalleparkolt, majd a puskával beszambázott 1 mérföldről "by foot" a tett helyszínére, (puska+létra) és annyira feltűnésmentesen kóválygott az épületek környékén, hogy már 30perccel Trump beszédének a megkezdése előtt felfigyeltek rá (fotó). Többen jelzték a nézők közül.
Ennek ellenére lőpozícióba manőverezte magát, és ezek szerint 5 lövést (szerintem 3) sikerült leadnia úgy, hogy korábban egy rendőrre a tetőn ráfogta a fegyverét, aki leesett a létráról. Majd életét vesztette, nem tudni egyelőre, ki lőtte le, de a fegyverét kb.3m-re azért még eldobta.
Hiszi a PC...

Nem a fák miatt nem látták, hanem azért mert kúszott a nyeregtetőn így amíg ki nem dugta a buksiját meg a puskát addig eltakarta a tető.
Már csak ezért is kellett volna oda is ember, de az USA SS emberei ezek szerint csak a lapostetőn érzik magukat komfortosan....