[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
327
2 092
93
Kamalát miért ne engednék interjúzni? Nem inkább csak kommunikációs stratégia? Meg ugye Kamalánál számít, hogy mit mond. Trump csőcselék választóinak mindegy mekkora baromságot mond Trump, úgyis rászavaznak.

Vicces ez a képzelt felsőbbrendűség. Konkrétan bárkire leszavaznak a dem. szavazók aki "nem Trump", az sem gond, ha az ember látványosan alkalmatlan, mint szegény Biden papa. Ráadásul még azt is gond nélkül eltűrik, hogy miután évekig hazudtak a pofájukba erről, simán leveszik a tábláról, és kicserélik. Hihetetlen.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 277
88 951
113
DHOjB-OVoAAP1lB.jpg
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 124
15 651
113
Kamala Harris szavazói elmagyarázták, miért szavaznának rá:

„Nem akarom elveszíteni a jogaimat. Például transznemű férfi vagyok, meleg vagyok, már voltam terhes, és volt abortuszom, és ezt nem akarom elveszíteni.”

 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 398
21 082
113
Kamala Harris szavazói elmagyarázták, miért szavaznának rá:

„Nem akarom elveszíteni a jogaimat. Például transznemű férfi vagyok, meleg vagyok, már voltam terhes, és volt abortuszom, és ezt nem akarom elveszíteni.”

Nyilván vannak ilyenek is, bármely oldalon. De nem a törpe kisebbségek szavazatai döntik el a választást.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 652
34 416
113
Nyilván vannak ilyenek is, bármely oldalon. De nem a törpe kisebbségek szavazatai döntik el a választást.

Az nem, de a női szavazók többsége erősen abortuszpárti.


Abortusz

Harris az abortuszhoz való hozzáférést kampánya középpontjába állította, gyakran szembe állítva magát Donald Trump korábbi elnökkel, aki három olyan legfelsőbb bírósági bírót nevezett ki, akik a Roe v. Wade ítélet hatályon kívül helyezése mellett szavaztak.

Bidenhez hasonlóan Harris is támogatja a szövetségi törvényhozást, amely visszaállítaná az abortuszhoz való hozzáférés országos szintű védelmét, amelyet a Roe v. Wade hozott.

"Ha a kongresszus elfogad egy törvényt a reproduktív szabadságjogok visszaállítására, az Egyesült Államok elnökeként törvénybe fogom iktatni" - mondta Harris június 30-án Atlantában a gyűlés résztvevőinek.

Kalifornia amerikai szenátoraként Harris társszponzorálta azt a törvényt, amely megtiltotta volna az államoknak, hogy korlátozásokat vezessenek be az abortuszra vonatkozóan, és egy olyan törvényjavaslat ellen szavazott, amely megtiltotta volna az abortuszt a terhesség 20. hete után.

Migráció

Harris álláspontja a határról 2020-hoz képest megváltozott. A 2020-as elnökválasztási kampánya során Harris azt mondta, hogy az országnak "el kellene gondolkodnia azon, hogy a nulláról kezdje" a Bevándorlási és Vámhivatal, az illegális bevándorlók kivizsgálásáért és kitoloncolásáért felelős ügynökség esetében, ezt az álláspontot most elutasítja.

"A bevándorlók Amerika szövetének részei" - írta 2019-ben, és fogadkozott, hogy elfogadja a bevándorlási reformot.

2021 júniusában azt mondta a migránsoknak Guatemalában: "Ne gyertek. Az Egyesült Államok továbbra is érvényt fog szerezni törvényeinknek és biztosítani fogja a határainkat".

Most Harris, Bidenhez hasonlóan, az illegális bevándorlók beáramlását egy globális migrációs válság részének és humanitárius kérdésnek tekinti.

Közel-Kelet

Harris többször is megerősítette, hogy támogatja Izraelt, és elítélte a Hamászt és annak 2023. október 7-i támadását. Biden és Harris egyaránt a kétállami megoldást támogatja a térségben.

Miután azonban július 25-én találkozott Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel, azt mondta, hogy bár Izraelnek mindig képesnek kell lennie megvédeni magát, "nem mindegy, hogyan teszi ezt".

"A miniszterelnöknek is kifejeztem komoly aggodalmamat a gázai emberi szenvedés mértéke miatt, beleértve túl sok ártatlan civil halálát" - mondta Harris.

Úgy tűnik, hogy Harris szívesebben kérdőjelezi meg Izraelt a gázai palesztinokkal szembeni bánásmódját.

Orosz-ukrán háború

Biden támogatja az Ukrajnának az Oroszországgal vívott háború miatt nyújtott folyamatos katonai és humanitárius segítséget, mivel ezt kulcsfontosságúnak tartja az európai szövetségesek elleni további agresszió megakadályozása szempontjából. Az elnök júniusban megállapodást kötött a NATO-szövetségesekkel arról, hogy támogatják Ukrajnát, "amíg az nem győzedelmeskedik", és a következő évtizedben is katonai támogatást nyújtanak.

Harris nem mondott ellent ennek az álláspontnak.

A Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel tartott februári közös sajtótájékoztatón Harris azt mondta, hogy "az Egyesült Államoknak stratégiai érdeke, hogy folytassuk a támogatásunkat".

Legfelsőbb Bíróság

Harris támogatja a Legfelsőbb Bíróság reformját, de 2020 óta változtatott álláspontján.

A 2020-as elnökválasztási kampánya során Harris fogékonynak mutatkozott a Legfelsőbb Bíróság kibővítésének gondolatára. "Minden az asztalon van" a bírósággal kapcsolatos "bizalmi válság" kezelése érdekében - mondta a Politico című lapnak 2019 márciusában.

Két hónappal később a Bloomberg szerint azt mondta, hogy nyitott a bírák számának növeléséről szóló "beszélgetésre".

Harris azonban nyilatkozatban egyetértett Biden nemrég javasolt bírósági reformjaival, amelyek között szerepel a 18 éves hivatali időhatár és egy törvény által kikényszeríthető bírói etikai kódex. A javaslat nem tartalmazza a bírák számának növelését.

"A Legfelsőbb Bíróság egyértelmű bizalmi válsággal néz szembe, mivel számos etikai botrány és a régóta fennálló precedenseket felborító döntések után megkérdőjeleződött a tisztességessége" - mondta Harris július 29-i nyilatkozatában.

Rendfenntartás

San Franciscó-i kerületi ügyészként Harris kemény büntetést követelt a fegyveres erőszakot elkövetőkre, és legalább 90 napos börtönbüntetést kért a rejtett vagy töltött fegyver birtoklásáért, "nincs tolerancia".

Harris nézetei a rendfenntartásról 2020-ban megváltoztak. Az "Ebro in the Morning" rádióműsorban adott interjúban Harris asszony azt mondta, hogy a "defund the police" mozgalom "joggal" hívta fel a figyelmet arra, hogy a közösségi szolgáltatások, köztük az oktatás, a lakhatás és az egészségügy helyett a rendőrségre költött pénzeket.

Miután még abban az évben csatlakozott a Biden-kampányhoz, elutasította a rendőrség finanszírozásának megszüntetését.

A 2020 októberében tartott alelnökjelölti vitán a büntető igazságszolgáltatás reformját, a fojtófogások és a karotázsfogások rendőrségi alkalmazásának betiltását, a törvénysértő rendőrök nemzeti nyilvántartását és a marihuána dekriminalizálását szorgalmazta.

Fegyvertartási jogok

Harris a kampánybeszédeiben következetesen a "fegyveres erőszaktól való mentességet" helyezte a középpontba.

Egy április 11-i sajtóértekezleten Harris asszony azt mondta, hogy támogatja a második alkotmánymódosítást, de "ésszerű fegyverbiztonsági törvényeket" akar.

Ezt azóta úgy határozta meg, hogy az úgynevezett támadófegyverek civileknek történő eladásának tilalmát, általános háttérellenőrzést és a vörös zászlós törvények bevezetését.

A Biden-kormányzat támogatja a biztonságos fegyvertárolás előírását és a fegyvergyártók büntetőjogi mentességének megszüntetését is. Harris eddig nem mondott ellent ezeknek az álláspontoknak.

A Bloomberg szerint Harris 2019-ben támogatta a katonai típusú támadófegyverek kötelező visszavásárlási programját, ezt az intézkedést már nem támogatja nyilvánosan.