Mini Nuke koncepció gyakorlatban: B61 -es atombomba családban már javában zajlik az új GPS vezérlésű változat esetében.
Készülnek az első, kisebb hatóerejű töltetek az Egyesült Államok nukleáris haderejének gerincét képző Trident rakétákhoz, számolt be a Guardian. Az új robbanófejeket a texasi Pantex atomfegyverüzemben gyártják, megfelelően Donald Trump azon terveinek, hogy ismét bővítsék az USA nukleárisfegyver-arzenálját.
Az új W76-2 kódjelű fegyver, a jelenleg is hadrendben lévő W76-1 kétlépcsős atomfegyver egylépcsős változata. Az új változat az eredeti 100 kilotonna TNT erejének megfelelő fegyverhez képest csak 5-7 kilotonna, ez a Hirosimára dobott bomba erejének harmada. A Trump-kormányzat szerint az új fegyverek nagyobb mozgásteret adnak az Egyesült Államoknak, így az atomarzenál elrettentőereje is nagyobb lesz. Érvelésük szerint a most rendszerben lévő robbanófejek túl nagy pusztítást végeznének a civil lakosság körében, így nehezen hihető, hogy az USA valóban bevetné őket.
https://index.hu/kulfold/2019/01/28/elkeszultek_trump_uj_atombombai/
Kis hatóerejű atomfegyverek előállításába kezdett az Egyesült Államok Energiaügyi Minisztériuma - számol be a National Public Radio.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/ujra-atomfegyvereket-gyart-az-egyesult-allamok.312051.html
Még mindig remélem csak ilyesztegetnek és nem tébolyultak meg teljesen. Ugyanis ha kis erejű atomrakétát lőnek ki, mi a garancia, hogy az ellenfél bosszúból nem indít-e totális támadást? Semmi, hisz elmondhatják a USA lőtt először ránk atomrakétát. Senkit sem fog érdekelni mekkora volt az.