[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Bocs, hogy ezt az egy hetes hírt előrángatom. Én azt tapasztaltam, hogy azon átlagamerikaiak, akik ősei az elmúlt kb 120 évben vándoroltak ki, előszeretettel vallják magukat az említett ősök közül a legszimpatikusabbal egyező etnikumúnak.
Van ilyen a rokonságban is: réges-rég Vesztfáliából Magyarországra telepített németekből lett magyarok vándoroltak ki 100 éve, a kinti család leszármazottainak egyik fele azt mondja, hogy “I’m Hungarian”, a másik fele meg “I’m German”, persze kizárólag angolul.

De ilyen, “friss”(=100+ éves) kivándorlókkal benépesített környékeken (pl Detroit körül van lengyel, de még magyar környék is) is találkoztam olyannal, aki attól “Polish”, mert annak gondolja magát - valójában lengyel felmenőkkel bíró, de igazából full amerikai. Amivel nincs is semmi gond, csak az ilyen statisztikák mögé érdemes ezt is odagondolni.
Persze, kizart az egymillio feletti direkt magyar leszarmazott. Szerintem parszazezer lehet, akinek mondjuk meg a szulei magyar foldon szulettek, a tobbi meg mar csak egy nagymama vagy ketto stb.

Amugy a nemet messze a legnagyobb etnikai kisebbseg Amerikaban, ha orszagonkent nezzuk. Messze-messze.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Végtelenül égő már ez az egész bohócparádé, számomra teljesen érthetetlen, hogy miért ezt a kriptaszökevényt gondolták legjobb választásnak a DNC-nél 2019-20-ban.

Mit gondolsz Kennedyről, neki lenne esélye a következő választáson?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 225
113
Végtelenül égő már ez az egész bohócparádé, számomra teljesen érthetetlen, hogy miért ezt a kriptaszökevényt gondolták legjobb választásnak a DNC-nél 2019-20-ban.

Mit gondolsz Kennedyről, neki lenne esélye a következő választáson?
Szerintem pont a kampányban lobotomizálták, hogy tökéletes elnök legyen. Nem szól bele semmibe, nem kérdőjelez meg semmit, aláírja, amit elé tolnak.
 
K

kamm

Guest
Ha trump nyer okozhat megint polgárháborút közelítő helyzetet szerinted?
Nem hiszem. Trump szandekosan hergeli a fele huzo nepeket, a masik oldal meg az oveit, de az amerikaiak tulnyomo tobbsege centrista.
Arrol nem beszelve, hogy kozben azert kiderult, hogy az a 2021 januari capitoliumi tomeg tele volt szovetsegi ugynokokkel, minimum 3-4 kulonbozo belfoldi ugynokseg emberei voltak koztuk... amugy nagyon durvan megmertek ott mindenkit, akit vad ala helyeztek, ilyen 8-10 eveket kaptak csuklobol, lazadasert es hasonlok. :eek:
Kivancsi leszek, ezek megallnak-e majd a fellebbezesek soran...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Mire akartál rámitatni ezzel a cikkel?
Érdekes volt mindenképpen, mivel egy elég komplett kép alakulhat ki az olvasóban az írónő tapasztalatairól. Ugyanakkor ez a kép nem feltétlenül Németországra negatív, sokkal inkább az íróra.
Mondom ezt úgy, hogy nagyon nem vonz egy Németországba való kikóltözés, és akár teljesen meg is tudom érteni a hölgy érzéseit.
Ez egy "not match" szituáció, ahol a körülmények elég komolyan predesztinálják a végső élményt.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo
K

kamm

Guest
Mire akartál rámitatni ezzel a cikkel?
Érdekes volt mindenképpen, mivel egy elég komplett kép alakulhat ki az olvasóban az írónő tapasztalatairól. Ugyanakkor ez a kép nem feltétlenül Németországra negatív, sokkal inkább az íróra.
Mondom ezt úgy, hogy nagyon nem vonz egy Németországba való kikóltözés, és akár teljesen meg is tudom érteni a hölgy érzéseit.
Ez egy "not match" szituáció, ahol a körülmények elég komolyan predesztinálják a végső élményt.
Persze. Van egy idealizalt kep Europarol a muvelt amerikaiakban... A minap az ellenfel ugyvedjei egyike (hihetetlen, de egesz csapattal allnak ki velem szemben a feminaci nonprofitok a gyerekelhelyezesi perben), aki varatlanul hibatlan nemetseggel valaszolt, amikor Ubert szandekosan nemetul ejtettem egy negyszemkozti alkudozas soran, megjegyezte, hogy nem is erti, miert elek itt azzal a csaladi stb hatterrel, ami meg mindig megvan Europaban.... ezutan olvastam ezt a cikket.

Lassan le fog esni az amerikaiak jo reszenek is, hogy bezony az olyan latvanyosan liberalis vezetesu orszag, mint Nemetorszag is nagyon nem New England meg Calihoz hasonlo hely, amikor idegenekrol van szo, hanem sokkal inkabb FL vagy TX (mondjuk Magyarorszag meg inkabb NM meg AZ, Kelet-Europa meg leginkabb TN meg AL, hah. :D)
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
Persze. Van egy idealizalt kep Europarol a muvelt amerikaiakban... A minap az ellenfel ugyvedjei egyike (hihetetlen, de egesz csapattal allnak ki velem szemben a feminaci nonprofitok a gyerekelhelyezesi perben), aki varatlanul hibatlan nemetseggel valaszolt, amikor Ubert szandekosan nemetul ejtettem egy negyszemkozti alkudozas soran, megjegyezte, hogy nem is erti, miert elek itt azzal a csaladi stb hatterrel, ami meg mindig megvan Europaban.... ezutan olvastam ezt a cikket.

Lassan le fog esni az amerikaiak jo reszenek is, hogy bezony az olyan latvanyosan liberalis vezetesu orszag, mint Nemetorszag is nagyon nem New England meg Calihoz hasonlo hely, amikor idegenekrol van szo, hanem sokkal inkabb FL vagy TX (mondjuk Magyarorszag meg inkabb NM meg AZ, Kelet-Europa meg leginkabb TN meg AL, hah. :D)
Mondjuk a németek baromira tudják éreztetni veled, hogy nem tartozol közéjük. Amint megtudják, hogy nem vagy német, (függetlenül attól, hogy mennyire beszéled jól a nyelvet) éreztetik veled a mindennapokban ennek tényét. Szóval amit a hölgy microaggression-ként leír abszolút megállja a helyét. Mondom ezt úgy, hogy 7 éves koromban kezdtem tanulni németül egészen az egyetemig, rövidebb ideig éltem Berlinben, plusz anyai ágon élnek kint német rokonaim (felmenőim) Lipcsében.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 225
113
Mondjuk a németek baromira tudják éreztetni veled, hogy nem tartozol közéjük. Amint megtudják, hogy nem vagy német, (függetlenül attól, hogy mennyire beszéled jól a nyelvet) éreztetik veled a mindennapokban ennek tényét. Szóval amit a hölgy microaggression-ként leír abszolút megállja a helyét. Mondom ezt úgy, hogy 7 éves koromban kezdtem tanulni németül egészen az egyetemig, rövidebb ideig éltem Berlinben, plusz anyai ágon élnek kint német rokonaim (felmenőim) Lipcsében.
Hahaha. Bécs. Még az agglomerációban élőket is lenézik a tősgyökeres bécsiek.
Amúgy egy 10 000es kisvárosban él a nő, próbálj meg egy ilyen pici helyen boldogulni az USAban, angol nyelvtudás nélkül. Ja, eleve a bevándorláson juss túl angol nyelvtudás nélkül. És mennyire kell ahhoz élhetetlennek lenni, h elindulj ügyet intézni, úgy, h nem beszéled a nyelvet. Nem volt annyi esze, hogy vigyen valakit, aki tolmácsol?
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
614
7 446
93
Nem vagyok amerikai, nem is kéne, hogy érdekeljen, de nagyon komolyan felbasz/aggaszt, ami Trump körül/ellen megy 7 éve. Egyszerűen nem tudom kizárni a tudatomból és szarni rá, meggyőzni magam, hogy kit érdekel a sorsa, nem rokonom, nem az én országom stb. Ugyanezt éreztem a szerencsétlen Rittenhouse gyereknél is, ökölbe szorult a kezem, mert egyszerűen nem fogtam fel, hogy történhet ez meg, min megy a vita, a másik oldal miért nem látja a nyilvánvalót?

Nézem a twittert, és látom, hogy az ukrán és szivárványos zászlós meg névmásozós kékhullámosok közös halmazának többségét azon amerikai háziasszonyok adják, akiknél büszkén virít a trumphater meg never trump felirat. Emberek hogy lehetnek ennyire hülyék, vakok, fogékonyak az agymosásra. Ignorálni kéne, de nem megy.

Néha tényleg irigylem azokat az embereket, akik tudnak úgy létezni, tudják úgy élni a mindennapjaikat, hogy beleszarnak a nagyvilág történéseibe. Kezdem azt hinni, hogy boldog, gondtalan életet csakis tudatlanságban lehet élni: legyen szó akár egy magyar kisfaluról, ahol Jóska bácsi és a neje 60-70 évet leélnek egymással, a válásról hallottak már, talán a családban is van az utánuk jövő generációban olyan, aki elvált, de ennyi. Felkelnek reggel 5 kor, megetetik a jószágokat, a rádióban a kedvenc műsor a vízállásjelentés, a helyi újságban meg legfeljebb a gyászrovatot olvassák, hogy ismerőseik közül ki a következő, amit sajnálkozva ugyan, de az élet rendjéhez tartózóként vesznek tudomásul. Nem idegesítik magukat azon, hogy egy távoli országban milyen társadalmi és politikai átalakulás megy éppen végbe, és milyen kifutása lehet ennek az ő vagy leszármazottaik életére nézve.

A sok idióta most persze örül, mert talán kicsinálják a mumust, gyűlöletük tárgyát, megkapják végre az oktalan katarzist, de közben fel sem fogják, hogy ez mit jelent az ő életükre nézve. Mert van ennek egy személyes része, ami Trumpról szól, és van egy személytelen, ami a világ sorsáról, az igazságtalanságról és az idiotizmusról általában.

A személyes része ezen tömegek számára már rég átláthatatlan, már az első évében magkapták a túlterheléses támadást. Hiába ismerték Trumpot már akár 30-40 évvel korábban, a 2016 előtti dolgok törlődtek, felülíródtak, elérhetetlenek. Minden 2016-tól indul, és meggyőződéssel hiszik, hogy egy rasszista, tolvaj idiótáról van szó, akit az oroszok már 35 éve behálóztak, ő Putyin bábja, aki elárulta a hazáját. Azon egy se gondolkodik el, hogy ez az ember évtizedekig maga volt az amerikai álom, a "playboy", az "üzletember", a "Donald", akit mindenki szeretett oldaltól függetlenül, azzal együtt, hogy ha kellett, bohóc volt


, ha kellett, teljesen komoly interjút adott a világpolitikáról.

https://www.youtube.com/watch?v=A8wJc7vHcTs

1988-ban pedig Oprah Winfrey kérdezgette, hogy miért nem akar elnök lenni

https://www.youtube.com/watch?v=SEPs17_AkTI

Később egyébként azt mondta, ha indulna, akkor ő lenne a VP

https://www.youtube.com/watch?v=bc90K7Kieek


Amikor aztán elindult és egy kibaszott kérdőjelet festett az establishment falára, akkor és ott kihúzta a gyufát. Azt, amit ő kapott, olyat nem kapott még senki. Az az első perctől rázúduló hadjárat, az példa nélküli a jelenkori történelemben.
És nem, nem minősített iratokról van itt szó kérem, hanem az egyszeri, de gondolkodni képes átlagemberek egyik utolsó, gyenge ellentámadási kísérletének eltiprásáról, és pont ebből adódik a dolog személytelen része. Ha Trump bukik, akkor a demokrácia utolsó illúziója szűnik meg. Az, hogy van-e bármilyen választásunk, beleszólásunk a dolgok alakulásába, vagy minden csak máz, és alatta a dolgok pontosan úgy működnek, mint 100 éve, 200 éve, 2000 vagy 5000 éve, csak a cimkéken nem az áll, hogy fáraó, papság meg rabszolgák.

Ha őt meg lehet semmisíteni, akkor mindent és mindenkit meg lehet. Ezután senkinek, még egy nárcisztikus bohócnak sem fog eszébe jutnia soha, hogy felvállalja azt, hogy az idő urainak keresztbe tegyen. Ha neki vége, akkor az az egész világra hatással lesz. A szivárványos bolsevik csőcselék örömittasan de tudatlanul fog csápolni ahhoz, hogy a mögöttes ideiológia és egy globális totalitárius rendszer eluralja az egész nyugatot. Ezután már csak abban lehet bízni, hogy a világrend átalakulása a megfelelő mederbe tereli majd a dolgok alakulását, és ehhez nem lesz szükség világégésre.