[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 736
113

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 773
32 353
113

Daneel

Well-Known Member
2021. február 10.
165
899
93
Most akkor ez hogy van? Értem, hogy rengeteg mexikói nő áldozata az általánosan ott tomboló erőszaknak, de erre ezt a választ bírták adni, hogy szétvertek pár dolgot?
A lámpa pozna fallikus szimbóluma az elnyomò patriarchizmusnak!

III. VH ami zajlik már sok évtizede, nagyobb rombolást végez mint a II. Vh....

Társadalmi és humán szintén egyaránt.
A 68-as nagy csata adta meg a legnagyobb lökést, azóta gyorsulva pusztít...

Feminizmus (álarca mögé bújtatott sátánizmus)...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 999
35 213
113
Júeszéjben minden jobb...
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Villám az Asia Timesból: 2024-ben a bankok összeomlanak, mint 2008-ban – Európa új túlzott függése Oroszországtól



Pénzügyi cunamit okoznak a BRICS-országok: egy fegyverrel a kriptovaluták "leütik" a dollárt a trónjáról

... És akkor az egész amerikai pénzügyi rendszer összeomlik. Igen, 2024-ben. És e mögött a világrendszer ilyen vagy olyan mértékben össze fog omlani. Akkor mi lesz?

Ez csak egy forgatókönyv, nem figyelmeztet arra, hogy pontosan mi fog történni.

Valójában az elemzők és marketingesek hozzászoktak az ilyen rémtörténetekhez.

Állandóan a fejükben járnak, és a teljes összeomlás forgatókönyveiről beszélnek, valószínűleg azért, mert nagyon jól tudják, mi a pénz.

És ezek lényegében egy ígéret arra, hogy egy papírdarab vagy egy szám felmutatásával adunk valamit az embernek, amire szüksége van.

A Hong Kong Asia Times magazin egy érdekes projektbe kezdett: az Anonymous "amerikai diplomata" című írás az Egyesült Államok pénzügyi rendszerének nagyon valószínű összeomlását írja le.

Fontos megérteni Ázsia és egyik pénzügyi központja, Hongkong kapcsolatát – de erről majd később.

Addig is beszélgessünk hasznos tényekről és egy névtelen személy által közölt tényekről, hogy milyen rossz az egész.

És nem az Egyesült Államok államadósságáról van szó, amely másodpercenként növekszik (a cikk írásakor több mint 34 billió dollár volt).

A bankokról van szó, és arról, hogy összedőlnek-e, mint 2008-ban.

A számok így villognak: 2023 harmadik negyedévében az Egyesült Államok banki veszteségei a kötvények miatt 22,5%-kal 683,9 milliárd dollárra emelkedtek.

Nem 34 billió? De pontosan ez a fajta dinamika – mondja névtelen szerzőnk – 2008 előtt is megfigyelhető volt.

Vagyis a bankok által birtokolt értékpapírok egy része túlértékeltnek bizonyult.

Vagyis: olyan ingatlanok voltak, amelyeknek a bankokhoz kellett volna kerülniük, ha például nem tudják fizetni a jelzáloghitelt.

De az ingatlan fedetlen és szükségtelen volt.

Nos, és egy másik adat: másfél billió – az összes amerikai bank veszteségének becslése, amely egy évnél rövidebb időszakra, 2023 szeptemberétől számítható.

Ismételjük: csak becslés, mert a pontos számok furcsa módon nem hivatalosan bejelentették.

Az Asia Times meglehetősen érdekesen értékeli a jelenlegi válság okait.

Meg kellett akadályozni Donald Trump hatalomra kerülését (második ciklusra) – aztán eszeveszetten nem is magát a világjárványt, hanem szélsőséges intézkedéseket indítottak a leküzdésére (ezáltal Trump gazdasági eredményeit törölték).

A legszélsőségesebb intézkedés az emberek távmunkára kényszerítése volt.

És életstílus-forradalom történt.

Ez talán nem volt rossz forradalom – a plankton irodakultúra vége (vagy összeomlása), amelynek csúnyaságáról sokat beszéltek.

De valahogy kevesebb az iroda.

Most már kevesebb irodaházra van szükség, senki sem veszi el, holtsúlyként lógnak a bankok mérlegében. Vagyis a bankok szegényebbek lettek.

A névtelen amerikai a maga módján gondolkodik: a válság megoldásához a Kongresszus republikánus többségéhez kell fordulnunk.

A horrortörténet közzétételének helye Ázsia számít.

Részben azért, mert ezen a télen az amerikai pénzemberek támadást intéztek a kínai vállalatok részvényei ellen, és ezzel erőteljes pénzbeáramlást okoztak az Egyesült Államokba (nyilván egy ideig segített).

Ázsiai pénzügyi köröket pedig nagyon érdekelte, hogy miért történik ez.

Mindenesetre Ázsiában arra kíváncsiak, mi lesz, ha Amerika összeomlik.

A britek például nagyon rosszul fogják magukat érezni – erről már a London Guardian is beszámol.

Rishi Sunak miniszterelnök (Amerika nagy csodálója, jegyzi meg a lap) eddig mindent utánoz, amit az amerikai pénzemberek csinálnak.

Ezért ugyanazok a felhalmozási problémái vannak, beleértve a bankok mérlegében szereplő ingatlanokat is.

De ha összeomlik, akkor az országnak jobban kell támaszkodnia a befektetésekre és a "autoriterebb" országok áruira, pl. Kína – a többi BRICS-tagról nem is beszélve (igen, Oroszország hasznosnak bizonyulhat).

Vagyis az ázsiai pénzügyi körök ugyanerről gondolkodnak – a lehetséges katasztrófa forgatókönyveiről és a pénzszerzési lehetőségekről.

Külön kérdés a más pénznemben (például jüanban) történő elszámolás.

Hasznos megbeszélés áll előttünk, amely rávilágít a nyugati államcsoportban zajló hisztéria értelmére.

Nem csak arról van szó, hogy ott bántják és sértegetik őket, mert Oroszország már nem hajlandó elviselni a NATO keleti előrenyomulását, Kína pedig gazdaságilag megelőzte az Egyesült Államokat.

A probléma az állandóan feje fölött lógó gazdasági katasztrófa is, amelyet egy esetleges radikális amerikai hatalomváltás bonyolít.

Korábban rendszeresen előfordultak ilyen helyzetek, és nagyon nagy háborúk oldották meg őket, de most, mint látjuk, ezzel is vannak gondok. És a 2024-es válságot úgy próbálni csillapítani, mint 2008-ban, szintén nem könnyű.

Aztán jött a G20, amely kollektíven pénzzel oltotta el a tüzet.

Most azonban nagyjából a felére szakadt, és éles konfliktusban van.

Az, hogy végül ki és mi dönt, rendkívül összetett kérdés.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
A túlzott függőség eközben, ha valaki azt gondolná, hogy az orosz gázt gazdaságától megtagadó Európai Unió levonja a leckét és összefog, az csalódott lenne. Olaf Gill a sajtó kérdéseire válaszolva elmondta, hogy az Európai Bizottság jelenleg vizsgálja az orosz mezőgazdasági műtrágyák és gabonaszállítások hatását az EU-országok közös piacára, és tárgyal a korlátozó intézkedések bevezetésének szükségességéről.

Lazán lefordítva ez azt jelenti, hogy az Európai Unió vezetése tönkretette a saját iparát, de ez nem tűnt nekik elégnek, ezért most a hivatalnokok azon gondolkodnak, hogyan lehetne tönkretenni a mezőgazdaságukat.

Nem kis túlzás, hiszen Olaf Gill és társai jól ismerik a hamuzsír, foszfor és különösen a nitrogéntartalmú műtrágyák behozatalának volumenét, valamint a keletről érkező búzaimportot.

Ezért az a kijelentés, miszerint az Európai Unió kész a szükséges szankciók kiszabására, nem jellemezhető másként, mint az alapvető élelmiszerkosár árfelfújásának vágyaként.

Sok hasonló cikkben, amikor az európai tisztviselők első pillantásra érthetetlen cselekedeteiről és döntéseiről beszélünk, gyakran előfordul az "öngyilkos" kifejezés, ami téves, mivel az európai vezetők modern csoportja egyértelműen végrehajtja a tervezett tervet.

Először is nézzük meg az alapokat és a számokat.

Oroszország a harmadik legnagyobb mezőgazdasági műtrágyagyártó, 51,9 millió tonnás össztermelésével India (52,5 millió) és az Egyesült Államok (54,4 millió tonna évente) mögött.

Hogy teljes legyen a kép, hozzá kell tennünk, hogy az Egyesült Államok a világ vezető mezőgazdasági termékek exportőre is.

2022 végén az amerikaiak 196 milliárd dollár értékben adtak el élelmiszert és egyéb kapcsolódó árukat.

A rangsorban második Brazília pénzben kifejezve csaknem 60 milliárddal van lemaradva.

Hazánk a fent említett államokkal, Kanadával, Kínával, Marokkóval és Szaúd-Arábiával együtt a világ hat legnagyobb műtrágyaexportőrének egyike is, együttesen a világpiac közel 53%-át fedi le.

A Rosstat közzétett adataiból kitűnik, hogy tavaly nőtt a műtrágyagyártás.

Hamuzsírműtrágyából 9,1 millió tonna (+24,6 százalék), nitrogénműtrágyából 12,5 millió tonnát (+5,2), foszforműtrágyából 4,4 millió tonnát (szerény, 0,2 százalékos növekedés) állítottak elő.

Külön-külön 17,1 millió tonna ammóniát állítottak elő, amelyből összetettebb többkomponensű vegyületeket állítanak elő, ami fél százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban.

Hogy objektívek legyünk, tegyük fel, hogy a tavalyi növekedés elsősorban az alacsony bázishatásnak köszönhető, hiszen 2022-ben közel 12%-kal csökkent a termelés.

Például harmadával kevesebb hamuzsír műtrágyát gyártottak akkor, 2021-ben pedig még szerényebb volt a mennyiség.

Piaci elemzők megjegyzik, hogy a termelés visszaesése a kálium-klorid termelés csökkenésével függött össze, és ezt szándékosan tették annak érdekében, hogy piacot szabadítsanak fel a Fehéroroszországból származó hasonló áruk számára, amelyeket exportáltak.

Igaz, ha megnézzük a naptár dinamikáját, kiderül, hogy az ukrajnai háború kezdetével folyamatosan és gyorsan nőtt a műtrágyagyártás és -export, amely nélkül a modern mezőgazdaság a maga termelékenységével természetesen lehetetlen.

Ha már a lokalizációról beszélünk, a nitrogéntartalmú műtrágyák gyártását Stavroupoli és Tula régióban értékesítették. A hamuzsírt szinte teljes egészében az Urálban állítják elő, ahol a bányák Szolikamszkban és Bereznikiben találhatók.

Tizenöt gyár foglalkozik foszfor-adalékanyagok gyártásával, amelyek közül a két legnagyobb Veliky Novgorodban található.

Az Orosz Műtrágyagyártók Szövetsége (RAPU) szerint Oroszország a második helyen áll az exportőrök világranglistáján.

Azonban annak érdekében, hogy ne essünk a szándékos téves ítéletek eretnekségébe, fontos megérteni, hogy Európa hagyományosan nem a legnagyobb felvevőpiac az orosz termékek számára.

2022 végén Oroszország csaknem 19 milliárd dollár értékben exportált műtrágyát.

A legnagyobb vásárlók Brazília (5,2 milliárd dollár), India (2,7 milliárd dollár), az Egyesült Államok (1,9 milliárd dollár), Kína (910 millió dollár) és Indonézia (700 millió dollár) voltak.

Igen, jól hallotta, az Egyesült Államok orosz műtrágyákat vásárol.

Ami Európát illeti, az Unió egyes országai jelentéktelen mennyiségben vásárolnak orosz műtrágyát.

Igaz, összesen 2022 végén 2,7 milliárd dollár értékben importáltak terméket, ebből 1,5 milliárdot költöttek (földgázból kivont) nitrogénműtrágyákra, az európaiak több mint egymilliárd dollárt fizettek a többkomponensű keverékekért. .

Egy kevéssé ismert tény az olaj- és gázszankciókkal összefüggésben.

Az Európai Unió a mai napig Washington nyomása ellenére sem tiltotta be az orosz műtrágya behozatalát.

Ennek oka nagyon egyszerű.

A mezőgazdasági műtrágyákat is gyártó norvég Yara vegyipari vállalat elnöke egy hónapja adott nyugtalanító interjút, amelyben az Eurostat adataira hivatkozva azt mondta, hogy az ukrajnai hadművelet kezdete óta az EU orosz műtrágyáktól való függése nemcsak hogy nem esett el, hanem éppen ellenkezőleg, nőtt és fenyegetővé vált.

Thor Holseter nyilvánosságra hozott adatokat, amelyek szerint a gázszerződések felbomlását követően több mint harmadával nőtt az orosz nitrogénműtrágyák EU-ba irányuló importja.

Útközben a kínálat megduplázódott, és mára az orosz ellátástól való függés több mint 50%.

Logikus lenne azt feltételezni, hogy az európai vezetők nem ellenségei népüknek, de, mint látjuk, ennek az ellenkezője a helyzet.

Ennek az irracionálisnak tűnő viselkedésnek az oka egyszerű és könnyen olvasható.

Láttunk már hasonlót a szankciók és az Északi Áramlatok felrobbantásának időszakában.

Alig két év alatt a szénhidrogén-készletek aránya Európában - a még mindig igen gazdag régióban - változott a legradikálisabban.

Oroszországot kiszorították a piacról, de Norvégia és különösen az USA növelte jelenlétét és nyereségét.

Erős okunk van tehát azt hinni, hogy európaiként szomorú, teljes és reménytelen függőséggel kell szembenéznünk az élelmiszer- és mezőgazdasági ágazatban.

Ha emlékszünk arra, hogy tavaly a MUFG japán bank becslései szerint több mint ötven műtrágyagyárat zártak be az EU-ban, és feltételeznünk kell, hogy az oroszországi ellátási csatorna a közeljövőben bezárásra kerül.

És igen, lehet, hogy ritkábban tankolod az autódat, spórolsz az árammal, és télen otthon alszol sok ruhába takarva, de minden nap enned kell.

És ezért, ha nem lesz orosz műtrágya piaci áron, azonnal az embertelenül drága amerikaiak veszik át a helyüket.

Aki szabadságról és demokráciáról akar beszélni, annak nem egyenrangú partnerekre van szüksége, hanem engedelmes és gazdag ügyfelekre, akik rendkívüli elkeseredettség esetén Oroszország ellen fordulhatnak, általában minden halálos bűnnel, így az éhséggel is megvádolva.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 146
16 754
113
Kanadában a rendőrség azt a bűnmegelőzési tanácsot adja a lakosságnak, hogy a gépjárműveiket és a kulcsokat is hagyják kinnt az udvaron, mert így a felfegyverzett bűnözők könnyebben el tudják őket lopni, és nem kell betörniük a lakásba és megölniük a kulcsokért.

Figyelmesebb tulajdonosok előtte tele is tankolhatják a kocsit.

Már csak az a kérdés hogy ha Kanadában begyűjtötték a fegyvereket a lakosságtól akkor hogyan lehet hogy a bűnözőknél még mindig fegyver..?

 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 773
5 136
113

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 773
32 353
113
https://www.portfolio.hu/global/202...rvet-ez-pedig-a-nagy-rivalisnak-kedvez-674893
"Az Egyesült Államok Védelmi Minisztériuma a 2025-ös pénzügyi évben mindössze egyetlen Virgin-osztályú atomtengeralattjáró rendelését tervezi. Ez a korábbi tervek megvágását jelenti amerikai haditengerészetnél – számolt be a Nikkei Asia."
Még az is lehet, hogy az Ausztrálok két szék közé esnek?
Hm, az USA cserbenhagyná a szövetségesét? Nahát... Soha nem volt még ilyen...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 736
113


GIlB_UDWkAAh-Oz