[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 2361

Guest
fegyverrel bementek a varoshazaba.. ez teny, egy normalis orszag ilyet nem enged meg maganak..ki nem szarja le a tobbit.

ha feketek csinaltak volna ezt mar trumpli orditot volna a gardara hogy lojjek szet az osszest mint ma ahogy tette...

amugy meg itt is bekesen indult el minden...

itt a video ahol az elso uvegek lettek betorve..egy csavo esernyovel es kalapacsal kezdte a cirkuszt...


https://wearethene.ws/notable/108115

gyanus ez az egesz nekem..nem lehetet valami false flag ez az egesz????


a csavo alitolag rendor

https://dailysnark.com/jacob-peterson-exposed-as-cop-pretending-to-be-rioter/
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
fegyverrel bementek a varoshazaba.. ez teny, egy normalis orszag ilyet nem enged meg maganak..ki nem szarja le a tobbit.

ha feketek csinaltak volna ezt mar trumpli orditot volna a gardara hogy lojjek szet az osszest mint ma ahogy tette...

amugy meg itt is bekesen indult el minden...

itt a video ahol az elso uvegek lettek betorve..egy csavo esernyovel es kalapacsal kezdte a cirkuszt...


https://wearethene.ws/notable/108115

gyanus ez az egesz nekem..nem lehetet valami false flag ez az egesz????

Tiszta, száraz idő volt!
Az ázsent provokatőrünknél a fekete esernyő nem véletlenül került a kezébe!
..
Egy kis szimbológia, aki érteni akarja!
..
..
Rihanna esernyője:
..
És igen, 1963. november 22-én Dallasban sem véletlenül állt a Dealey Plazánál egy fekete esernyős ott, az amúgy napos időben.
..
iu

..
iu

..
Ezek után talán érthető, hogy miért írtam fentebb, hogy ez az eseményláncolat még nagy hullámokat vethet.
És bele se mentem, hogy a György névhez mi kötődik + stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 031
113
Európának ki kellene maradnia az USA-Kína meccsből, csak sajna mivel gyakorlatilag az EU annyira független az usákoktól, mint Latin-Amerika (csak ott még jobban utálják őket, itt sokan még szeretik), erre kevés az esély, sőt nulla. Az USA megvetette a lábát a tőle függő ukrán rezsim hatalomra juttatásával, plusz ott vannak az őket az oroszoktól való félelmükben mindenben kiszolgálni kész lengyelek, románok, baltiak. (Meg pl. a magyar balliberálisok, de ők egyelőre ellenzékben)
Meglátjuk, mi lesz ha Washington elkezdi majd követelni, hogy az európai országok is bojkottálják Kínát, zárják ki a kínai cégeket (pl. Huawei, de ott van mondjuk a brit atomerőmű-beruházás, amiben részt vesz kínai cég, vagy akár a Bp-Belgrád vasútvonal), akkor mi lesz... sajna valószínűleg becsicskulás. Plusz ott van a gázügy, ki akarják brusztolni, hogy az USA láthassa el gázzal az EU-t, kerül amibe kerül.
Né' má, pont ugyan azt látom én is amit TE! De fura!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Letartóztatták Derek Chauvint, a minneapolisi rendőrség volt tisztjét, akiről korábban videófelvétel került ki, amelyen percekig egy fekete férfi nyakán térdel. A férfi, George Floyd meghalt, Minneapolisban pedig napok óta tartó tüntetések vannak, és a város több pontja esténként már lángokban áll. Chauvinról és az esetről itt írtunk részletesebben. Amy Klobuchar, Minnesota szenátora megerősítette a hírt, és az igazság felé vezető első lépésnek nevezte azt. Azt egyelőre nem tudni, mivel vádolják Chauvint, ahogy azt sem, mi van a három másik rendőrrel, akik végignézték George Floyd halálát.
https://24.hu/kulfold/2020/05/29/derek-chauvin-letartoztatas-minneapolis/
 
  • Tetszik
Reactions: milagro
T

Törölt tag 2361

Guest
Tiszta, száraz idő volt!
Az ázsent provokatőrünknél a fekete esernyő nem véletlenül került a kezébe!
..
Egy kis szimbológia, aki érteni akarja!
..
..
Rihanna esernyője:
..
És igen, 1963. november 22-én Dallasban sem véletlenül állt a Dealey Plazánál egy fekete esernyős ott, az amúgy napos időben.
..
iu

..
iu

..
Ezek után talán érthető, hogy miért írtam fentebb, hogy ez az eseményláncolat még nagy hullámokat vethet.
És bele se mentem, hogy a György névhez mi kötődik + stb.


szerintem az esernyo csak jel a tobbi rendornek hogy nehogy letartoztatjak vagy lepuffantsak...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and milagro
T

Törölt tag 2361

Guest
Európának ki kellene maradnia az USA-Kína meccsből, csak sajna mivel gyakorlatilag az EU annyira független az usákoktól, mint Latin-Amerika (csak ott még jobban utálják őket, itt sokan még szeretik), erre kevés az esély, sőt nulla. Az USA megvetette a lábát a tőle függő ukrán rezsim hatalomra juttatásával, plusz ott vannak az őket az oroszoktól való félelmükben mindenben kiszolgálni kész lengyelek, románok, baltiak. (Meg pl. a magyar balliberálisok, de ők egyelőre ellenzékben)
Meglátjuk, mi lesz ha Washington elkezdi majd követelni, hogy az európai országok is bojkottálják Kínát, zárják ki a kínai cégeket (pl. Huawei, de ott van mondjuk a brit atomerőmű-beruházás, amiben részt vesz kínai cég, vagy akár a Bp-Belgrád vasútvonal), akkor mi lesz... sajna valószínűleg becsicskulás. Plusz ott van a gázügy, ki akarják brusztolni, hogy az USA láthassa el gázzal az EU-t, kerül amibe kerül.

ez az egesz usa zsarolasi cirkusz azuta ilyen nagy mertekbe vam amiuta trumpli az elnok.
ha novemberbe megszivja (ma gondolom a lovoldozasre valo felhivasaval feketek es a tobbi kisebseg szavazatat is elfelejtheti) akor nem lesz ekora zsarolas.

gondolom, mindig is volt, meg mindig is lesz, akor is nagyhatalom nagyhatalom (ki nem hasznalna ki? ) de ilyen felfordulas nem lesz.

senki sem lesz a baratod meg nem is fog besegiteni sajat magatol ha baj van ha mindig zsarolod. utalni fog...idovel tiszta szivbol.

amugy meg az utolso idoben meg europa total elvesztette a szerepet.
nincs is minek kerni hogy reszt vegyen akarmiben, penz meg van valahogy, de katonailag europa mar csak arnyeka annak ami volt, politikailag meg mar senki sem veszi oket komolyan. amikor nemet,angol, francia vagy brussel beokoskodik, kb rohog rajtuk fel vilag...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 212
67 118
113
Letartóztatták Derek Chauvint, a minneapolisi rendőrség volt tisztjét, akiről korábban videófelvétel került ki, amelyen percekig egy fekete férfi nyakán térdel. A férfi, George Floyd meghalt, Minneapolisban pedig napok óta tartó tüntetések vannak, és a város több pontja esténként már lángokban áll. Chauvinról és az esetről itt írtunk részletesebben. Amy Klobuchar, Minnesota szenátora megerősítette a hírt, és az igazság felé vezető első lépésnek nevezte azt. Azt egyelőre nem tudni, mivel vádolják Chauvint, ahogy azt sem, mi van a három másik rendőrrel, akik végignézték George Floyd halálát.
https://24.hu/kulfold/2020/05/29/derek-chauvin-letartoztatas-minneapolis/


Érdekes ez az egész. Kicsit olyan tyúk vagy a tojás jellege van. Értem a droidot is, hogy az x+100-adik esetnél már elege van, mert ahogy az itthoni kisebbségi kultúra bűnözési statisztikai élharcosai, úgy a kintiek is a totális önkény szintjén hagyják figyelmen figyelmen kívül az együttéléshez szükséges szint elérését. De ilyen ostobán kamerák kereszttüzében kicsinálni, ez az igazi flegma erőhasználó droid jellegzetes, szintén értelmet nélkülöző megnyilvánulása. Ugyanúgy előfordul nálunk is, csak mondjuk itthon azt hiszem még azt is megtiltották, hogy az intézkedő agresszív taplót filmezzék a polgárok. A feketék meg, mert ők fontosnak érzik, hogy a tagjaik elkövethessenek bármit, egyből úgy reagálnak, hogy alá legyen támasztva, miért ilyen sűrű az elhalálozásuk intézkedés közben. Szóval Ulippo imádott szuperfejlett kultúrája bemutatót tarhat nekünk, milyen is amikor egy többnemzetiségű állam ötven évvel előttünk járva megoldja a eltérő kultúrák közti nézeteltérést a demokrácia és a béke útját járva. Kérdés, hogy meddig fajul ez? Mert ha mégtöbb fekete hal meg a rend helyreállítása alatt az államhatalomból táplálkozó agyatlan droidseregek keze nyomán, akkor mégtöbb lázadó, fosztogató, rabló, önkényeskedő, kultúrálisan különálló őrjöngés lesz, amire csak mégtöbb fegyver lesz a válasz, stb,stb,stb...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 020
54 038
113
Nekem úgy tunik, hogy a zsaruk eloszeretettel tolják túl az eroszakot, túlteng bennuk az onbizalom, a klasszikus tehénfiú(cowboy) mentalitás, hogy egybol lonek mindenre ami mozog, ill egy sima bilincselésnél is térdel a csólinger fején, nyakán.
Nem egy felvétel van fent a csövön, ahol egy sima igazoltatásba belehal a fegyvertelen igazoltatott, tök feleslegesen.
Gondolom az ottani lakosság azt is látja, hogy az igazi bunozokkel szemben meg kevésbé sikeresek a kedves rendorok, egyéb hatóságoknak, ezért elcsattantós a cerkája a kedves lakosságnak.
Úgy álltalában hozzátenném még, hogy a fosztogatással csak kompenzálnak a kissebbségiek, valami rejtelmes okból, kb minden országban, ahelyett, hogy beilleszkednének, tanulnának, dolgoznának az adott kissebségek, Inkább csak ellentartanak a többségnek, ahogy csak tudnak, irigyek meg agresszívek a többséggel szemben.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 335
13 729
113
Nekem úgy tunik, hogy a zsaruk eloszeretettel tolják túl az eroszakot, túlteng bennuk az onbizalom, a klasszikus tehénfiú(cowboy) mentalitás, hogy egybol lonek mindenre ami mozog, ill egy sima bilincselésnél is térdel a csólinger fején, nyakán.
Nem egy felvétel van fent a csövön, ahol egy sima igazoltatásba belehal a fegyvertelen igazoltatott, tök feleslegesen.
Gondolom az ottani lakosság azt is látja, hogy az igazi bunozokkel szemben meg kevésbé sikeresek a kedves rendorok, egyéb hatóságoknak, ezért elcsattantós a cerkája a kedves lakosságnak.
Úgy álltalában hozzátenném még, hogy a fosztogatással csak kompenzálnak a kissebbségiek, valami rejtelmes okból, kb minden országban, ahelyett, hogy beilleszkednének, tanulnának, dolgoznának az adott kissebségek, Inkább csak ellentartanak a többségnek, ahogy csak tudnak, irigyek meg agresszívek a többséggel szemben.

Ez sokkal bonyolultabb ennél.
Láttad azt a felvételt a brüsszeli rendőrökről, ahol a muszlim féreg rúgja a rendőr fejét, miközben az bírkózik egy letartóztatottal? Van egy rakás ilyen.
Ezekkel szemben erőt kell mutatni, különben felzabálnak. Alacsony IQ-val rendelkeznek, a reasoning náluk annyira alacsony, hogy az civilizációs szinten elégtelen.
Annyi történt, hogy a rendőr túl nagy erőt mutatott - én mégis megértem őket. Az életben nem lennék rendőr, egész nap ezekkel az aljanépekkel kell foglalkozni, minden pillanatban arra számítani, melyik akar agyonlőni, leszúrni, ráadásul niggerek, fizikailag rohadt erősek. Állandóan on the edge érzés van - oda kiállás kell, vagy olyan punci showt adsz elő, mint a brüsszeli rendőrök. Csak itt túllőtt a célon, de lehet én is túllőttem volna egy 10 órás szolgálat végén a huszadik drogos, késelő, rabló niggerrel való kínlódás után.

BTW ez nem a meghalt ürgéről szól. A feketék 99%-át másik fekete öli meg, mégsem rajzanak - nem, ez vegytiszta fehér gyűlölet vegyítve a rendszer elleni ellenállással (nem alkalmasak modern civilizációban létezni). Ahogy pedig egyre nagyobb az arányuk a lakosságban, úgy lesz ez egyre rosszabb, az egész világon.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Két érdekes felvetést is olvastam az ügy kapcsán. Az első jellemzően amerikai dilemma: a rendőrség erőszakmonopóliuma. Arról van szó, hogy ha bárki meg akarta volna menteni Floydot ott a helyszínen, azaz leszedi róla a zsarut, akkor maga is bűnözővé válik, és elég esélyes, hogy azonnal lelövik. Mindez rassztól és minden mástól függetlenül így lett volna, és ez többek fejébe szöget ütött.

A másik felvetés, hogy színház volt az egész, senki nem halt meg. Ez onnantól érdekes, hogy felbukkant egy bártulajdonos nő, aki azt állítja, hogy mindkét faszi az ő alkalmazottja volt egy időben, ismerték egymást és a zsaru nem is zsaru. Találgatásokra ad okot, hogy a rombolást elindító, fekete esernyős-barbimaszkos fasziban egy helyi nő felismerni vélte az exférjét, egy helyi, fehér rendőrt.

Szóval van itt izgalom a foszogatáson túl is.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and milagro

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 020
54 038
113
Ez sokkal bonyolultabb ennél.
Láttad azt a felvételt a brüsszeli rendőrökről, ahol a muszlim féreg rúgja a rendőr fejét, miközben az bírkózik egy letartóztatottal? Van egy rakás ilyen.
Ezekkel szemben erőt kell mutatni, különben felzabálnak. Alacsony IQ-val rendelkeznek, a reasoning náluk annyira alacsony, hogy az civilizációs szinten elégtelen.
Annyi történt, hogy a rendőr túl nagy erőt mutatott - én mégis megértem őket. Az életben nem lennék rendőr, egész nap ezekkel az aljanépekkel kell foglalkozni, minden pillanatban arra számítani, melyik akar agyonlőni, leszúrni, ráadásul niggerek, fizikailag rohadt erősek. Állandóan on the edge érzés van - oda kiállás kell, vagy olyan punci showt adsz elő, mint a brüsszeli rendőrök. Csak itt túllőtt a célon, de lehet én is túllőttem volna egy 10 órás szolgálat végén a huszadik drogos, késelő, rabló niggerrel való kínlódás után.

BTW ez nem a meghalt ürgéről szól. A feketék 99%-át másik fekete öli meg, mégsem rajzanak - nem, ez vegytiszta fehér gyűlölet vegyítve a rendszer elleni ellenállással (nem alkalmasak modern civilizációban létezni). Ahogy pedig egyre nagyobb az arányuk a lakosságban, úgy lesz ez egyre rosszabb, az egész világon.



Persze, a brusszeli, skandináv, egyéb rendorok a másik véglet, a jó megoldás valahol félúton lehet, nekem az most mellékszál, hogy faji ellentét, az a gond, hogy meghalt a letartóztatott, mert megfulladt tök feleslegesen, kettő-három rendor meg kell tudja bilincselni a delikvenst a nélkul, hogy 1-2 percig elzárná a légutait.
Ez most sok volt. ;)
Még 94-ben voltam kint 1 évet, többszor igazoltattak, párszor a céges tranyóval is, amit akkor már vízum, és greencard nélkül vezettem munkásruhában, munka idoben  :D mégsem szívóztak velem, jó fejek voltak, a 90%-uk sportol, gyúr a zsaruknak, ezt akkoriban én is csinálgattam, mindig kérdezték, hogy melyik csapatban rogbizek, :D, sosem akadtak Belém.
Szerintem a rendőrök legyenek profibbak, használjanak sokkolót, vagy gumibogyót, de ne fojtsák meg a polgárt, akár aljanép, akár nem. Egyetlen dolog van, amit nem lehet viszzaadni, visszacsinálni, ha megolnek valakit.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and fip7

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113


Élő adásban tudósított a helyszínen zajló tüntetésekről Louisville városában a helyi csatorna riportere, Kaitlin Rust, amikor egyszer csak ijedten kiáltott fel, hogy meglőtték.
Élő bejelentkezés közben lőtték meg a rendőrök paprikatölténnyel a riportert Louisville-ben

Országossá váltak a rendőri erőszak elleni tüntetések Amerikában. Egy ember meghalt, miután valaki egy autóból a tömegbe lőtt Detroitban. Az Egyesült Államokban mostanra országossá váltak a George Floyd halála miatt kirobbant tüntetések. Minneapolison kívül már Minnesotában, Kaliforniában és Washingtonban is zaljanak a tiltakozások, több városban - így Houstonban, Chicagóban, Louisville-ben, Phoenixben, Columbusban, Los Angelesben, New Yorkban és Memphisben - a rendőrökkel való összecsapásokba torkollottak a tüntetések. Pénteken a Fehér Házat is le kellett zárni ideiglenesen - írja a BBC News. Minneapolis-Saint Paul városokban éjszakára kijárási tilalmat rendeltek el, de ezt a tüntetők nem nagyon vették figyelembe: a házak, kocsik gyújtogatása pénteken is folytatódott. Detroitban helyi idő szerint pénteken, éjfél előtt valaki egy autóból a tiltakozók közé lőtt, miközben rendőrtisztek próbáltak megfékezni többtucatnyi tüntetőt - idézi az MTI Nicole Kirkwoodot, a detroiti rendőrség szóvivőjét. A szóvivő szerint rendőrtisztnek nem volt köze az incidenshez, az áldozat egy 19 éves fiatal. További részletekről nem tudni. Az este folyamán egy detroiti rendőrparancsnok is kórházba került, mert megdobták kővel. A zavargások alatt számos tüntetőt őrizetbe vettek.
Detroitban a rendőri erőszak ellen tüntetők közé lőttek

A világ egyik legnépszerűbb énekesnője, Taylor Swift elég ritkán szokott a nyilvánosság előtt politikai kérdésekben megnyilvánulni, de a minneapolis-i események, illetve az arra adott elnöki reakció most áttört egy gátat: Swift arról írt a 86 millió követővel rendelkező Instagram-oldalán, hogy Donald Trump a fehér felsőbbrendűség és a rasszizmus tüzeit szította elnöksége alatt, írja a Guardian.
Taylor Swift a fehér felsőbbrendűség tüzének szításával vádolta meg Trumpot