[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

renascentia

Member
2017. augusztus 12.
70
46
18
Hagyd, magát járatja le. Mivel a szakadárok még a gerillaharc fázisában sem alkalmaztak katonapolitika céljaik elérésére a civilekkel szemben műveleti szintű erőszakot, ezért a terroristázással a saját fogalmatlanságát hirdeti.
Miért is kéne hagynom? Ő gusztustalanul hazudik, ami ebben a kontextusban megegyezik a provokálással, míg én meg igazat mondok. Tehát, szó sincs róla, hogy ezzel magát járatja le akkor, mikor jól látható módon, mások az igazság és a történelemben tanultak és értelmezettek kimondásáért kapnak kemény szankciókat.

Ha az ellenséged hátországát nyugiban hagyva cselekszel, azzal a magad kárát okozod vele. Ha ezt a stratégiát követik a megtámadottak, akkor az igazság teljesen más, mint amit bármelyik oldal felállít róla a maga szemlélete és nézete szerint, hogy az azt elfogadóik és támogatóik úgy lássák és értelmezzék a történteket és a cselekedeteiket. valami teljesen másnak kell akkor lennie mindkét oldal szándékának, ha ez így van, és erősen hajazhat arra is, hogy a háttérben levő szembenálló felek között, egy előre megbeszélt cél felé haladnak ott a dolgok. Lásd Szíria, ahol állítólag megegyezés van a terrorizmus elleni harc esetében, de az ország vezetésének személyében meg erősek az ellentétek és az ellenfeszülések. Ez így bűzlik, mert kölcsönös segítségadásról ilyen esetben nem beszélhetünk. Az egyik félnél csak a látszatnak kell meglennie, míg és mert a háttérben teljesen más érdekeik vannak az ottléttel!
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette and emel

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
342
1 748
93
Na az oldal üzemeltetőibe ne köss bele komiszárkám, egy dolog hogy itt is hinted az igét de de csináld ésszel

Amúgy meg az oroszpárti felkelők terroristák, akárcsak az ISIS, - gyilkolják az ukrán haderő katonáit, ukrán állampolgárokat és persze egy B777 teljes személyzetét. Terroristáknak számítanak, mivel a vezetőik nem nyílt háborúba küldték a katonáikat. Mosdathatod őket, de az egész világ így látja - ahogy Krím elfoglalását se imseri el pl. az ENSZ...

Komoly gondok vannak akinél az ISIS = felkelőkkel.
Magyarok is azok voltak 56'-ban? Hisz a szovjet haderó katonáit gyilkolták. Hát akik a Habsburgok ellen fellázad(t)? És még volt pár tucat felkelés a történelemben. Mind terrorsiták voltak?
Ha nektek szabad őket leterroristázni, nekem minimum szabad titeket lehülyéznelek.
Ha a hatalom gyilkol civileket az legális, mert az ENSZ által elismert ország hadműveleti alatt zajlik?

"Egész világ így látja." Hát persze, mondogassad csak.

Mellsleg a B777 lelövésekor ha jól tudom az utasok is meghaltak, nem csak a személyzet...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Na az oldal üzemeltetőibe ne köss bele komiszárkám, egy dolog hogy itt is hinted az igét de de csináld ésszel

Amúgy meg az oroszpárti felkelők terroristák, akárcsak az ISIS, - gyilkolják az ukrán haderő katonáit, ukrán állampolgárokat és persze egy B777 teljes személyzetét. Terroristáknak számítanak, mivel a vezetőik nem nyílt háborúba küldték a katonáikat. Mosdathatod őket, de az egész világ így látja - ahogy Krím elfoglalását se imseri el pl. az ENSZ...
Minden tiszteletem az ENSZ-é lehetne, ha ugyanígy el nem ismerte volna azt is, mikor egy kommunista diktátor Ukrajnához csatolta a Krím-et (ezt azóta is fenntartja?!!), meg elismerte Magyarország szovjet megszállását is 56-ban. Töméntelen sok más mocsokságot is elismert már az ENSZ, főleg a nagyhatalmaknak.
 

renascentia

Member
2017. augusztus 12.
70
46
18
Na az oldal üzemeltetőibe ne köss bele komiszárkám, egy dolog hogy itt is hinted az igét de de csináld ésszel

Amúgy meg az oroszpárti felkelők terroristák, akárcsak az ISIS, - gyilkolják az ukrán haderő katonáit, ukrán állampolgárokat és persze egy B777 teljes személyzetét. Terroristáknak számítanak, mivel a vezetőik nem nyílt háborúba küldték a katonáikat. Mosdathatod őket, de az egész világ így látja - ahogy Krím elfoglalását se imseri el pl. az ENSZ...
Belekötött volna? Hol? Mivel?
Ha őt komisszárnak, akkor magadat és akit épp védesz, minek nevezed?
Politikai értelemben a komisszár is egy pártkatona, ahogy bármilyen másik párttag is pártkatona, de ő a sereghez kihelyezve egy párt-katona, akinek a szava súlyosabb volt, mint egy tiszté!

Te szerencsétlen negyedbites :D Ha olyanok lennének a szakadárok, mint az ISIS katonái, akkor Kijev lángolna a keleti országrész helyett! Tényleg annyira hü..hümhümhüm lennél, hogy nem fogod fel, miket írsz?

Nézzük, hogy mit is írtál itt: angelsoul, Monday at 20:47
"Az USA soha nem is akarta az ukránokat, simán egy jó lehetőség volt szivatni az oroszokat - most meg a támogatás megszüntetése egy simán adunk valamit úgy, hogy az nekünk semmibe sem kerül helyzet.
Nagyhatalmi politika már csak ilyen.
"
Itt épp arról írsz, hogy az USA kreálta azt a hatalomba tett náci ideológiát követő erőt, mely nekiment a keleti országrészben élő ukrán állampolgárságú, oroszajkú kisebbségnek!
Akaratod ellenére, frankón leírtad az igazságot. Ügyi vagy :D
 

renascentia

Member
2017. augusztus 12.
70
46
18
Minden tiszteletem az ENSZ-é lehetne, ha ugyanígy el nem ismerte volna azt is, mikor egy kommunista diktátor Ukrajnához csatolta a Krím-et (ezt azóta is fenntartja?!!), meg elismerte Magyarország szovjet megszállását is 56-ban. Töméntelen sok más mocsokságot is elismert már az ENSZ, főleg a nagyhatalmaknak.
Krímet
Kik is vonogatták azokat a határvonalakat IS?? Ez nem feledendő el, ebben az esetben sem!
Nem szállta meg a szovjet Magyarországot '56-ban! '45 után a szovjet érdekszféra egészen Kelet-Berlinig tartott Európa ezen területén. Az USA szállta meg Németországot onnantól kezdve, mikor Hitlert elkezdte minden téren támogatni a tervében, és azóta a nép nyakán ül. De ezek nem itteni témák. Ha érdekel a nézetem róla, hogy egy kicsit helyretehessem vele a nézőpontodat, a meglátásom szerint, jelezd, hogy hol lehetne erről beszélgessünk. Persze, csak akkor, ha érdekel a dolog.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Krímet
Kik is vonogatták azokat a határvonalakat IS?? Ez nem feledendő el, ebben az esetben sem!
Nem szállta meg a szovjet Magyarországot '56-ban! '45 után a szovjet érdekszféra egészen Kelet-Berlinig tartott Európa ezen területén. Az USA szállta meg Németországot onnantól kezdve, mikor Hitlert elkezdte minden téren támogatni a tervében, és azóta a nép nyakán ül. De ezek nem itteni témák. Ha érdekel a nézetem róla, hogy egy kicsit helyretehessem vele a nézőpontodat, a meglátásom szerint, jelezd, hogy hol lehetne erről beszélgessünk. Persze, csak akkor, ha érdekel a dolog.
Ha csak a nézőpontomat akarod "helyretenni", akkor fölösleges folytatnod, ha a véleményedet akarod előadni, akkor az ukrán helyzetről ez a topik, vagy más témáról megkeresheted a megfelelő topikot, ott beszélgethetünk.
 

renascentia

Member
2017. augusztus 12.
70
46
18
Hűha, kivertem a biztosítékot az irodában? Jött az ukáz moszkvából most védeni kell a becsületet?
Kemény arcok vagytok ti, de hát az ilyen kollaboránsok, akik külföldi nemzeteknek dolgoznak mindíg ilyen meggyőződéses komiszárok :D:D

A butaságodat még tetézted is ezzel a megnyilvánulásoddal, mert csak személyeskedésre telt a cáfolat helyett, meg rávilágítottál arra is, hogy fingod sincs arról, milyen szót használsz, amivel azt akarod láttatni felénk, hogy művelt vagy. Bukta, és nem is kicsi :D Kollaboráns az, aki az ellenséggel együttműködik, de abban a csapatban foglal el valamilyen pozíciót és teszi ezt ott, aminek maga is az ellensége. Más szavakkal: áruló, besúgó. Lehet önkéntes, de lehet beépített személy is. A kollaboráns megnevezése mindig azon oldali, amelyik oldalnak árt a tevékenységével. Ha a másik oldal nevez meg ilyen személyt, akkor az kém, ügynök, informátor.
Talán, tudtam egy kicsit segíteni a műveltségi szintedben, a tudásodban. Hogy befogadod-e, vagy sem, az már rajtad múlik.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 567
113
image.jpg


És ez érvényes a többi témára is.
 

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
342
1 748
93
Hűha, kivertem a biztosítékot az irodában? Jött az ukáz moszkvából most védeni kell a becsületet?
Kemény arcok vagytok ti, de hát az ilyen kollaboránsok, akik külföldi nemzeteknek dolgoznak mindíg ilyen meggyőződéses komiszárok :D:D

Az ilyen hozzászólások hűen tükrözik írójának szellemi talentumát. Egy értelmes válasz írása meghaladta volna képességedet.
 

renascentia

Member
2017. augusztus 12.
70
46
18
Ha csak a nézőpontomat akarod "helyretenni", akkor fölösleges folytatnod, ha a véleményedet akarod előadni, akkor az ukrán helyzetről ez a topik, vagy más témáról megkeresheted a megfelelő topikot, ott beszélgethetünk.
Ó, az eszmecsere esetében, ha az egyik fél meggyőzi a másikat, így átáll az, annak az oldalára, akkor helyretette annak nézetét a témában. Ha te tennél ilyet, akkor az én helyrerakásom történne meg. Más szóval, a helyrerakás ebben az esetben a meggyőzés. De úgy látom, te csak beszélni tudsz, azaz, közölni dolgokat a másik felé, de beszélgetni már nem vagy képes.
Nem akarok én semmit, mert nem vagyok akaratos. Jó lett volna, mert szerettem volna erről beszélgetni veled, ha érdekelne, meg bárki mással, akit még érdekelne a nézetem a témákról. De látom, nem érdekel, mert nem mutattál utat, hanem nekem szóltál, hogy keressem meg azt a helyet, ahol ez megtörténhetne. Sajnálom a dolgot, de a döntésedbe nem szólhatok bele.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 342
13 830
113
Nah, az én dolgom csak annyi, hogy ha egy ismeretlen olvasó idetéved, lásson valami ellenvéleményt is a tömény propagandában - szegény még azt hiszi a sputniknews direk fordítóoldalára tévedt a teljes agitátorsereggel együtt :D
 
  • Tetszik
Reactions: camee and panoz

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Nah, az én dolgom csak annyi, hogy ha egy ismeretlen olvasó idetéved, lásson valami ellenvéleményt is a tömény propagandában - szegény még azt hiszi a sputniknews direk fordítóoldalára tévedt a teljes agitátorsereggel együtt :D
Maradtal volna a Lovebox-on Angelsoul. De legalabb most elismerted mi is a munkad itt. Ha egy "ismeretlen olvaso" ideteved, lathatja igy van, koszi erte.
 

mentuhotep

Well-Known Member
2016. december 20.
374
1 076
93
Csak óvatosan, mert Mack megorrol rád! (Ulira nem, ő "védett" személy...) :D

én csak azt nem értem ez a julia miért nem nyit magának egy oldalt ahol terjesztheti a hazugságait ukrán rokonságáról..miért kell ezt engedni ide hányni még mindig???? kibaszott unalmas ez a sztálinista propaganda amit nyom porbafingójanroshenról