[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 465
11 547
113
Ez a jóllakott napközis most,
A - egyedül ilyen hülye
B - súgnak neki innen
C - súhnak neki onnan

Szerintem D a helyes válasz.
Ugyanis - akarva-akaratlanul - sajnos zseniálisan csinálták eddig; a tipikus "lassan főzzük a békát a fazékban esete" módszerével alakult a történet.
A szakács É.-K., a béka meg az egész a világ.
Mi történt eddig ugyanis?
Elkezdtek rakétákat indítani meg robbantgatni.
Először csak kis "szánalom" teljesítményű rakétákat, amik max. D.-K.-át fenyegetik. De ebben mondhatni semmi veszély nem volt, hiszen pontatlanok voltak, meg nuki fejük sem volt hozzá. Így pusztító képességben kerekítési hiba volt a tüzérségük mellett. Már amikor sikerült a fellövés.
A világ csak kiröhögte ezeket a próbálkozásokat. Ugyan már... messze vannak ezek az ICBM-től, mint Makó vitéz Jeruzsálemtől! Sose lesz nekik olyan!

Robbantások.
Az első kísérletek vagy nem sikerültek, vagy tényleg csak blöffök voltak jó sok hagyományos robbanóanyag összehordásával.
Mindenki leste a szeizmológiai méréseket, aztán röhögve legyintett: Ezeknek!? Atombomba?!
Ugyan már! /Lásd USA jóslatok az első szovjet atomrobbantás várható idejére.../
Na meg ha lesz is nekik egyszer, mivel dobják le a nyolc összehegesztett hajókonténerbe épített szerkezetet?
Aztán apránként - gyakori hibázásokkal - emelték a tétet.
Most meg már késő.
A használható technológia megvan töltetre, hordozóeszközre egyaránt. Még egy kicsit kell rajtuk reszelgetni, hogy elérjék Washingtont, meg New Yorkot, s onnan már mese nincs - egyenrangú felek lesznek a tárgyalásokon, ha tetszik, ha nem.
Emlékezzünk rá, hogy elég volt négy db R-7-es indítóállás, hogy még azon kevesekre is rájöjjön a cifrafosás az USA csúcsvezetésében, akik tudták, hogy csak négy van, s kb. 20 óra az előkészület, meg még pontatlan is...
A mai technológiáknak köszönhetően Kim ettől már előrébb fog járni nemsokára.
Szerintem.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Amit japán is művel az már szánalom japán maga a hájktek csilivili future nanorobot blablabla és a jnekik miatt érzik magukat biztonságban?
Amerikai elfogó rendszerek jenki 4 és 5 gen gépekkel védik magukat a hol a Szovjetektől kellett most meg Kínától. o_O

Ettől is hanyatt esek :confused:
http://www.navyrecognition.com/inde...supersonic-anti-ship-missile-test-launch.html


Kína már rég túltette magát egy iylen kh-31 szintű rakétán :confused:
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
akarva-akaratlanul - sajnos zseniálisan csinálták eddig; a tipikus "lassan főzzük a békát a fazékban esete" módszerével alakult a történet.
A szakács É.-K., a béka meg az egész a világ. Szerintem.
Szerintem tévedsz! - Kína és Oo. a szakács, mert ők alkották és tartják fent ezt a szörnyszülött ÉK-i rendszert!!!
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Inkább mondanám, hogy történelmi. Amikor nagyobb számú idegen megjelent Koreában az mindig koreaiak millióinak a lemészárlásával végződött. Japánok, Mandzsuk, Szovjet/USA beavatkozás, de anno még a franciák is leugrottak oda büntetni. Nem véletlen volt a 250 év izoláció. Nem szeretik az idegeneket és igazuk is van. Csak a bajt hozták rájuk.

A kettő (kulturális-történelmi) kvázi ugyanaz.


A jelenlegi elnök THAAD eltávolítással, békekötéssel kampányolt és simán nyert. Gondolom akkor többen is szeretnék ezt.

A jelenlegi elnök kampányában benne volt ez is. De nyilván még más is. Azt meg én nem tudom, hogy pusztán a THAAD-ellenzése miatt nyert-e.

1. azért mert minnél nagyobb tábor kellett neki az SZU ellen. A francia ütőerő akkor kapóra jött. Ha keresztbe tett volna akkor a franciáknak, a legendásan erős baloldaluk esetleg megfordítja a csónakot és NSZK két tűz közé kerül. Nem veszíthették el őket.

Ez végül is elfogadható. De ez a jelenre is érvényes. Ha ennyire nyíltan nekimenne egy komolyabb (mármint katonai-gazdasági potenciálban komolyabb) szövetségesnek most, akkor azt kockáztatná, hogy a többi szövetségesét is bukja.



DK és Japán már deklarálta, hogy ha ÉKnak lesz, nekik is.

Szuper...

Lássuk be, ha ÉKnak nem nézne 30 000 ütege Szöulra már rég no-fly zone lenne fölötte és a 3000 ft-os kézi vizipörgettyűs erőműveket is lebombázták volna.

Lehet. Vagy nem, mivel Kína megvédte volna őket. De ami a lényeg, eddig sem bombázták őket, akkor meg miért is kell az atom?


Ha lesz akár csak 1 db Hbombája akkor már érinthetetlen lesz.

Ha egyedül lenne és egy db. H-bombája lenne, az még messze nem védené meg egy komolyabb ellenségtől. Egyébként én úgy tudom, hogy úgy 60 éve már pont ők (É-K) fenyegetnek másokat leginkább. De te minden bizonnyal jobban képben vagy a koreai témában, szóval javíts ki, ha nem jól tudom.

Szaud Arábiának van atomja, de mivel stratégiai partner neki elnézik amíg titokban van pont mint Izraelnek. A térség stabilitása és Irán miatt kell.
Iránnak lesz. Pont azért mert Izraelnek és SZA-nak is van, valamint amiért ÉKnak is. Ezután nem lehet csak úgy ott bombázgatni.

Szaúd-Arábiának 99%- hogy nincs. Hacsak nem vettek az oroszoktól pár "atombőröndöt". Drábik nem ér! :p


Hamarosan be fog állni a front és igen, már javában megy az új hidegháború. Pont az atom jelenléte miatt nem lesznek harcok, max csak határvillongások. Nem véletlenül készül mindenki a propaganda, cyber, pénzügyi, gazdasági és asszimetrikus felforgatós háborúra. Innentől már csak belülről lehet országokat megdönteni.

Örülök, hogy ilyen, relatív békésnek látod a kiterjedt nukleáris fegyverkezés utáni jövőt. De most gondoljunk bele, ha egy mondjuk Szíriához hasonló országnak (ahol komoly társadalmi-vallási-etnikai feszkók vannak) van atomja és akár külső beavatkozással, akár csak spontán belülről borul a rezsim és egy fanatikus banda kezébe jutnak a nuki fegyók, akkor mi lesz...

Az egész szitu igazi vesztese a koreai nép lesz. Hosszú évtizedekre megosztva lesznek. Amennyire szeretnek lenézni mindenkit hamarosan az északiakat nem tekintik majd testvérnek. Az igazi baj akkor kezdődik majd, amikor az Újraegyesítési Minisztériumokat megszüntetik. Onnantól már csak háborús megoldás létezik a fejekben. :(

Én nagyon sajnálom őket is. Velük is jól kibasztak a nagyhatalmak. Amúgy nekem az is furi hogy, ha jól tudom, ők a legközelebbi rokonai a japóknak, de mégis nagyon utálják egymást...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Sikeres gyors hadjáratot lefolytató amerikai elnök nem mostanában volt. Irak, Afganisztán, Szíria mind olyan konfliktus, amely sokba kerül nekik, népszerűbbek nem lettek tőle, s nem várt nekik is kellemetlen következmények kerekedtek ki belőlük.

Közös jellemző az hogy viszonylag egyszerű a terep, a sivatagos környezet támogatja a high tech fegyverrendszereket, tehát az USA-nak volt előnyös. Az sem elhanyagolható, hogy az átlag arab hátterű ellenfelekre erősen jellemző volt a széthúzás, egymással is sokszor acsarkodó/rivalizáló vezérkar, a katonák gyenge képzettsége/morálja, ill. az a hozzáállás, hogy majd Allah rendezi mindenki sorsát, nekik pl.nem is kell fedezéket keresni és/vagy célozni, mert Allah tudja azt hogy ki az igazhitű és vigyáz rájuk, úgyhogy Insallah' oszt ész nélkül előre!

A távol keleti országok viszont általában NEM ilyenek! A terep É Koreában bonyolult, rengeteg természetes ÉS mesterséges rejtőzködésre kiválóan alkalmas tereptárgy van, sok megerősített bunker, alagút. Az ÉK.-i katonák tudnak lőni - harcolni elszántak - fanatikusak, meggyőződésem szerint csak levegőből nem lehet őket nem hogy végleg megsemmisíteni, de még annyira legyengíteni sem, hogy ha szárazföldön nem mennek be hozzájuk, akkor ne tudjanak irdatlan nagy pusztítással válaszolni Szöulra és környékére. Ezek ellen meg az az amerikai elnök aki bemegy szárazföldön, azt otthon szétszedik a veszteségeik miatt, mert ez egy Vietnam lenne a köbön, sok csillagos sávos lobogós koporsóval. S akkor arról még nem is beszéltünk, hogy közvetlen határszakasz van Kínával, és az Oroszokkal, akik ha az USA beavatkozna ÉK-ban, én biztosra veszem hogy legalább az egyik élne azzal a lehetőséggel, hogy CSAK azért segít ezzel azzal Kiméknek, hogy az USA-t gyengítse.


Hát azért Afgánban nem éppen egyszerű a terep. A többi áll. De nem is az amcsiknak kéne bemenniük. Nem is akarnának. Ez Kína sara, nekik is kéne rendezniük...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nekem akkor is úgy tűnik hogy US célpontot keres, egy olyan gyengét akit játszva lenyomhat. Szóba került már pl a Balkán, Venezuela lehetőségként.

Szíriába mikor is mentek be az oroszok? 2015-ben? Addig az amcsik simán beleállhattak volna direktben. Bázisaik is voltak a környéken, Mégsem tették. Nekik kb. annyira hiányzik egy nyílt háború most, hogy semennyire. Pár körnek a szarkeverés, a fegyvereladások és a befolyás növelése az igen. De nyílt háború az nem igazán.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Még Burma is bejöhet a képbe, ja a Fülöp szigetek miatt is volt némi szemöldökráncolás.


Ja, annyira, hogy totál együttműködés van a terror elleni harcban, USA UCAV-ekkel, felszereléssel, műholdas supporttal a fülöp-szigeteki erőknek stb. Az, hogy a médiában megy a cirkusz? Áhh...

Fukusimában forralóvizes vizes reaktor "volt". Működési elve szinte megegyezik a nyomot vizes reaktoréval. Csernobil típusú reaktor egyetlen előnye hogy "természetes" uránnal is működhet.

Tudomásom szerint sem a forralóvizes, sem az RBMK reaktorok nem működnek "természetes" uránnal. Dúsítani kell hozzájuk a főtőelemeket. A nehézvizesek ketyegnek el természetes (0.7%-os U235 izotóparányú) uránnal.

Hát, ha akarnák se biztos hogy le tudnák lőni. Van ilyen komoly magasságban is ható légvédelmi fegyvere Japánnak ?


Elvileg 6 darab Aegis-hajójuk van. Ezek hordozhatnak SM-3 rakétákat, amik képes lehetnek ekkora magasságban elkapni a rakétát. De ahhoz megfelelő pozícióban kell lenniük a hajóknak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
Hát azért Afgánban nem éppen egyszerű a terep. A többi áll. De nem is az amcsiknak kéne bemenniük. Nem is akarnának. Ez Kína sara, nekik is kéne rendezniük...
Afganisztán a többi említett arab ország közül valóban a legbonyolultabb, de azért vesd össze É Koreával... Majd nézd meg rögtön utána a haderők közti eltéréseket is. Amit mondtam, szerintem áll továbbra is!
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Afganisztán a többi említett arab ország közül valóban a legbonyolultabb, de azért vesd össze É Koreával... Majd nézd meg rögtön utána a haderők közti eltéréseket is. Amit mondtam, szerintem áll továbbra is!


Én pusztán csak a terepre értettem. :) A haderő más tészta. Na meg a "baráti segítségnyújtás" pláne. A mentalitás az kérdőjeles... Ki tudja, hogy az észak-koreaiak többsége, akár a katonák (a kényszersorozott szerencsétlenek) mit akarnának...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 341
68 631
113
Szíriába mikor is mentek be az oroszok? 2015-ben? Addig az amcsik simán beleállhattak volna direktben. Bázisaik is voltak a környéken, Mégsem tették. Nekik kb. annyira hiányzik egy nyílt háború most, hogy semennyire. Pár körnek a szarkeverés, a fegyvereladások és a befolyás növelése az igen. De nyílt háború az nem igazán.
Az új elnöki korszakra értettem. 4 év alatt, ebben a ciklusban kell egy sikeres hadjárat. Mint a cézároknak Rómában, új cézár, új hadjárat. Amúgy be akartak ők oda menni, emlékszel arra a hadiflottás felvonulásra? Aztán valaki elengedett egy rakétát, és mindenki hazament. A részletek azóta se derültek ki.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Kínát nem fenyegetik, ők nem igazán érdekeltek abban hogy komolyan konfrontálódjanak Kimmel.

Dehogynem érdekeltek. Nekik lesz gáz, ha Dél-Korea, meg Japán nuki hatalom lesz. Nekik lesz gáz, ha az amcsik jóval nagyobb létszámú és komolyabb fegyverekkel felszerelt alakulatokat állomásoztatnak a térségben Észak-Korea miatt, vagy rájuk hivatkozva.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Az új elnöki korszakra értettem. 4 év alatt, ebben a ciklusban kell egy sikeres hadjárat. Mint a cézároknak Rómában, új cézár, új hadjárat. Amúgy be akartak ők oda menni, emlékszel arra a hadiflottás felvonulásra? Aztán valaki elengedett egy rakétát, és mindenki hazament. A részletek azóta se derültek ki.


Sikeres hadjárat? Ami viszi a pénzt, sok áldozat, nemzetiszínű zászlós koporsók, stb? Ezt már elég nehezen lehetne eladni amcsiban.
Az a hadiflottás felvonulás egy hülyeség volt. Kb. a Hibinis hoax-szal egyenértékű. Trump simán "megtomahawkozta" a szíreket most, amikor az oroszok már bent voltak. Az "alternatív" oldalak meg rengeteg ökörséget összehordanak...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Lehet. Vagy nem, mivel Kína megvédte volna őket. De ami a lényeg, eddig sem bombázták őket, akkor meg miért is kell az atom?
. Amúgy nekem az is furi hogy, ha jól tudom, ők a legközelebbi rokonai a japóknak, de mégis nagyon utálják egymást...
A Pufi nem egy beszűkült látószögű hülye, Svájcban járt iskolába, tehát tudja, akármennyire is zárva tartja az országát azért a világ mindenképpen hatással lehet rájuk. Jól tudja mi történt a hozzá hasonló egyeduralkodókkal, Szaddámmal, Kadhafival, látja hogyan működik a külső nagyhatalmi nyomulás és beavatkozás Szíriában, Jemenben, Ukrajnában. Nyilván nem akar ilyen sorsra jutni, vagyis az részéről kevés hogy eddig se bombázták őket, és számára a nagy hatótávval bevethető atomfegyver az egyetlen garancia arra, hogy ezután se bombázzák őket. Legalábbis ő így gondolja....
A koreai-japán rokonságról meg csak annyit: ezt már a japánok megkontrázták anno, nem éppen rokonlátogatáson jártak odaát!! Ráadásul kevés rondább és véresebb dolog van mint a testvérháború...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 074
88 043
113
ÉK-i élet? Érdekes a kukákon a PUSH felirat. Van ott egy katona is, de valahogy minden olyan steril, pontosabban minden más, mint ami a médiából lejön: lazán van mobilja a tagnak az utcán, rend van, még a csúszós járda miatt borítás is van az utcai kajálda előtti úton. Túl értelmesen van megtervezve az egész. :)

 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A Pufi nem egy beszűkült látószögű hülye, Svájcban járt iskolába, tehát tudja, akármennyire is zárva tartja az országát azért a világ mindenképpen hatással lehet rájuk. Jól tudja mi történt a hozzá hasonló egyeduralkodókkal, Szaddámmal, Kadhafival, látja hogyan működik a külső nagyhatalmi nyomulás és beavatkozás Szíriában, Jemenben, Ukrajnában. Nyilván nem akar ilyen sorsra jutni, vagyis az részéről kevés hogy eddig se bombázták őket, és számára a nagy hatótávval bevethető atomfegyver az egyetlen garancia arra, hogy ezután se bombázzák őket. Legalábbis ő így gondolja....
A koreai-japán rokonságról meg csak annyit: ezt már a japánok megkontrázták anno, nem éppen rokonlátogatáson jártak odaát!! Ráadásul kevés rondább és véresebb dolog van mint a testvérháború...


Hát, azt elhiszem, hogy ő így gondolja... Kérdés, ez úgy globálisan inkább jó, vagy inkább rossz és a Pufit, meg a sleppjét ki kéne baszarintani a világűrbe... Én az utóbbira szavazok.

Jahh, a japók nagyon gusztustalan dolgokat műveltek arrafelé... Érdekes módon amúgy, valahogy a kínai, meg a koreai "kalandjaikat" elfelejtik megemlíteni olyankor, amikor arról van szó, hogy a szemétgecijúeszéj atomot dobott a szegény japókra...
De most ezektől eltekintve, vagy inkább túllépve, ideje lenne nekik is megbékélniük. Mint ahogy nekünk is sikerült nagyjából a szerbekkel (azokkal, akiknek az elődei 40000 magyart öltek meg a legbrutálisabb módokon alig 70 éve).
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Hát, azt elhiszem, hogy ő így gondolja... Kérdés, ez úgy globálisan inkább jó, vagy inkább rossz és a Pufit, meg a sleppjét ki kéne baszarintani a világűrbe... Én az utóbbira szavazok.

Jahh, a japók nagyon gusztustalan dolgokat műveltek arrafelé... Érdekes módon amúgy, valahogy a kínai, meg a koreai "kalandjaikat" elfelejtik megemlíteni olyankor, amikor arról van szó, hogy a szemétgecijúeszéj atomot dobott a szegény japókra...
De most ezektől eltekintve, vagy inkább túllépve, ideje lenne nekik is megbékélniük. Mint ahogy nekünk is sikerült nagyjából a szerbekkel (azokkal, akiknek az elődei 40000 magyart öltek meg a legbrutálisabb módokon alig 70 éve).
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Hát, azt elhiszem, hogy ő így gondolja... Kérdés, ez úgy globálisan inkább jó, vagy inkább rossz és a Pufit, meg a sleppjét ki kéne baszarintani a világűrbe... Én az utóbbira szavazok.

Jahh, a japók nagyon gusztustalan dolgokat műveltek arrafelé... Érdekes módon amúgy, valahogy a kínai, meg a koreai "kalandjaikat" elfelejtik megemlíteni olyankor, amikor arról van szó, hogy a szemétgecijúeszéj atomot dobott a szegény japókra...
De most ezektől eltekintve, vagy inkább túllépve, ideje lenne nekik is megbékélniük. Mint ahogy nekünk is sikerült nagyjából a szerbekkel (azokkal, akiknek az elődei 40000 magyart öltek meg a legbrutálisabb módokon alig 70 éve).
Én meg inkább arra szavazok, hogy Koreáról szavazzanak csak a koreaiak, Donbasszról a donbassziak, Szíriáról az ottaniak, Kárpátaljáról az ottaniak stb.,ők vannak benne, vagyis reálisan ők ismerik a helyzetet és az érdekeiket. Mi csak azt tudjuk ezekről, amit a média (természetesen abszolút pártatlanul, tökéletesen függetlenül, józanul, realistán és érdek nélkül?!!) nekünk közvetít.
Viszont igen, a japán hadsereg förtelmes dolgokat művelt Kínában és Koreában is, viszont mégse erre japán Kvantung-hadseregre dobtak atombombákat, ez már a háborúk természetéből adódik. A hadműveletek során nem a bűnösöket büntetik, hanem oda dobnak bombákat, ami a bombázást elrendelők (háborúban mindig korlátozott ismeretei szerint) remélhetőleg közelebb hozza a győzelmet - tekintet nélkül bűnösökre és ártatlanokra. Ezért is óriási a felelőssége az országokat dirigáló politikusoknak, lásd amikor "szövetségesi hűségből" Magyarország vezetése hadat üzent anno az USA-nak!!
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Én meg inkább arra szavazok, hogy Koreáról szavazzanak csak a koreaiak, Donbasszról a donbassziak, Szíriáról az ottaniak, Kárpátaljáról az ottaniak stb.,ők vannak benne, vagyis reálisan ők ismerik a helyzetet és az érdekeiket. Mi csak azt tudjuk ezekről, amit a média (természetesen abszolút pártatlanul, tökéletesen függetlenül, józanul, realistán és érdek nélkül?!!) nekünk közvetít.
Viszont igen, a japán hadsereg förtelmes dolgokat művelt Kínában és Koreában is, viszont mégse erre japán Kvantung-hadseregre dobtak atombombákat, ez már a háborúk természetéből adódik. A hadműveletek során nem a bűnösöket büntetik, hanem oda dobnak bombákat, ami a bombázást elrendelők (háborúban mindig korlátozott ismeretei szerint) remélhetőleg közelebb hozza a győzelmet - tekintet nélkül bűnösökre és ártatlanokra. Ezért is óriási a felelőssége az országokat dirigáló politikusoknak, lásd amikor "szövetségesi hűségből" Magyarország vezetése hadat üzent anno az USA-nak!!

Na igen, csak épp Észak-Koreában a pártatlan szavazás a jelenlegi rendszerben elképzelhetetlen... Afrikában-Közel Keleten pár helyen (pláne a már szerencsére döglődő ISIS-en) kívül ennyire beteg rendszer nincs még egy szerintem.

A "kavntung" az nem kínai volt? Utánanézek, ha sikerül összekapnom magam... :D

A japó nukinak meg több célja is volt. Üzenni az oroszoknak, lezárni minél hamarabb a Japán elleni háborút, megóvva a saját erőket, stb.