[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Viszont igen, a japán hadsereg förtelmes dolgokat művelt Kínában

Az egyik dokumentum filmben mondta az egyik Kínai veterán hogy az volt a legbrutálisabb amit látott amikor egy földön mászó csecsemőt felszúrt egy japán katona a puskán lévő szuronyára és odébb hajította :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
A Kvantung-hadsereg az az ázsiai szárazföldre átküldött japán hadseregcsoport volt, amit anno Szergejék számoltak fel 45 nyarán.
A világban meg nagyon sok helyen nincs lehetősége az embereknek szavazással való többségi döntésekre, a Szu. felbomlásakor pl. hány népszavazás volt hogy hova is akartok tartozni emberek, vagy pl. Szaúd Arábiában se, ami ráadásul mostanában sűrűn "szomszédol" a hadseregével, mégse azt akarják illemre tanítani a "nagyok".
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 026
113
Én meg inkább arra szavazok, hogy Koreáról szavazzanak csak a koreaiak, Donbasszról a donbassziak, Szíriáról az ottaniak, Kárpátaljáról az ottaniak stb.,ők vannak benne, vagyis reálisan ők ismerik a helyzetet és az érdekeiket. Mi csak azt tudjuk ezekről, amit a média (természetesen abszolút pártatlanul, tökéletesen függetlenül, józanul, realistán és érdek nélkül?!!) nekünk közvetít.
Viszont igen, a japán hadsereg förtelmes dolgokat művelt Kínában és Koreában is, viszont mégse erre japán Kvantung-hadseregre dobtak atombombákat, ez már a háborúk természetéből adódik. A hadműveletek során nem a bűnösöket büntetik, hanem oda dobnak bombákat, ami a bombázást elrendelők (háborúban mindig korlátozott ismeretei szerint) remélhetőleg közelebb hozza a győzelmet - tekintet nélkül bűnösökre és ártatlanokra. Ezért is óriási a felelőssége az országokat dirigáló politikusoknak, lásd amikor "szövetségesi hűségből" Magyarország vezetése hadat üzent anno az USA-nak!!
Ahogy volt is erről itt vitám, most is tartom hogy lett volna pusztán katonai célpont. Városra és kettő, az csúnya dolog volt...
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
ÉK-i élet? Érdekes a kukákon a PUSH felirat. Van ott egy katona is, de valahogy minden olyan steril, pontosabban minden más, mint ami a médiából lejön: lazán van mobilja a tagnak az utcán, rend van, még a csúszós járda miatt borítás is van az utcai kajálda előtti úton. Túl értelmesen van megtervezve az egész. :)


Phenjan/Phjongjang, az északi főváros azért egy kirakat város is, a közigazgatási, stb. központi funkciókon túl, a párt-, és a hadsereg elit képviselői élnek itt zömében, meg a pártvonal középkáderi részének egy jelentős része, szóval ezeken a dolgokon nem nagyon kell meglepődni. :p ;) (Pufi meg Svájcban járt egy magániskolába, meg egyetemre, szóval azért tudja mi a XXI. század realitása. Máig imádja a svájci zsíros sajtokat, csempészik is neki rendesen, ezért is hízik. :p)
De a vidéki Észak-Korea az kb. a '40-es, '60-as évek Magyarországára hajaz, sőt...!
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 352
10 752
113
Szerintem tévedsz! - Kína és Oo. a szakács, mert ők alkották és tartják fent ezt a szörnyszülött ÉK-i rendszert!!!
Pontosítanálak: Kína és a Szovjetunió alkották a szörnyszülött ÉK-i rendszert!
Oroszország: Nuki fegyverzet ide, hatalmas sereg oda - 90'-től vagy két évtizedig örült, hogy lyuk van a s*ggén, oszt' szelel...
De nem vita tárgya, hogy Kína és Oroszország nélkül már nem létezett volna a még nukimentes ÉK.
Szerintem ők sem hitték, hogy ÉK idáig egyáltalán eljut.
A "lassan főzzük a békát" a - mint írtam is - nukleáris töltet és a hordozóeszköz fejlesztésének a története.
Viszont most már gyakorlatilag kész tények elé van állítva a világ: Innen - sajnos - nincs visszafordulás.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 026
113
Na igen, csak épp Észak-Koreában a pártatlan szavazás a jelenlegi rendszerben elképzelhetetlen... Afrikában-Közel Keleten pár helyen (pláne a már szerencsére döglődő ISIS-en) kívül ennyire beteg rendszer nincs még egy szerintem.

A "kavntung" az nem kínai volt? Utánanézek, ha sikerül összekapnom magam... :D

A japó nukinak meg több célja is volt. Üzenni az oroszoknak, lezárni minél hamarabb a Japán elleni háborút, megóvva a saját erőket, stb.
Jártál már ott? Mert én csak annyit tudok róluk amit mutatni akar nekem a nyugat.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 026
113
Phenjan/Phjongjang, az északi főváros azért egy kirakat város is, a közigazgatási, stb. központi funkciókon túl, a párt-, és a hadsereg elit képviselői élnek itt zömében, meg a pártvonal középkáderi részének egy jelentős része, szóval ezeken a dolgokon nem nagyon kell meglepődni. :p ;) (Pufi meg Svájcban járt egy magániskolába, meg egyetemre, szóval azért tudja mi a XXI. század realitása. Máig imádja a svájci zsíros sajtokat, csempészik is neki rendesen, ezért is hízik. :p)
De a vidéki Észak-Korea az kb. a '40-es, '60-as évek Magyarországára hajaz, sőt...!
Te is voltál? Komolyan mondom hogy érdekelne hogy IGAZÁBÓL milyen. Fixre veszem hogy nem fenékig tejfel, de azért ez a negyvenes évek Magyarországához hasonlítás ez már nyugati dezinfó.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 026
113
Most gyorsan ajánlanám mindenkinek a figyelmébe azt, hogy pl. Khadafiról miket mondtak, milyennek volt beállítva a rendszere, pár év és derülnek ki a dolgok, hogy kb. Afrika Svájca volt szociális háló szintjén, ja meg nekünk sem volt olyan rossz, hogy fogta belső Afrikát.... Azt látunk, amit akarnak hogy lássunk távoli országokból.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ahogy volt is erről itt vitám, most is tartom hogy lett volna pusztán katonai célpont. Városra és kettő, az csúnya dolog volt...
Hát ha kerestek volna a Jimmyk nagy katonai támaszpontokat, biztos találtak volna, még ha esetleg város közelében is vagy egyenesen városban, de nem tudom ez eszükbe jutott-e?! Mindenesetre a számukra legfontosabb és elsőrendű célt elérték, alig hat nap múlva Japán közölte hogy kapitulál (persze ebben az is ott volt hogy Szergej belépett a háborúba, de azért ez a messze Ázsiában volt, Japánt akkor még a Szu. közel sem veszélyeztette az USA-hoz hasonló szinten).
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Te is voltál? Komolyan mondom hogy érdekelne hogy IGAZÁBÓL milyen. Fixre veszem hogy nem fenékig tejfel, de azért ez a negyvenes évek Magyarországához hasonlítás ez már nyugati dezinfó.

Azért érdemes olvasgatni a Baptista Szeretetszolgálat "élménybeszámolóit" is, azokról az időkről amikor még járhattak ki az adományaikkal, stb., és egy kórház valamint egy gyermekotthon további működtetésében segédkeznek máig aktívan. Az is biztosan nyugati dezinfó, hogy miket tapasztaltak. :p
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 026
113
A Kvantung hadsereget porrá zúzták a harcedzett gárdista elit egységek, de ott lett volna még azért komoly 100%ban katonai célpont... A romboló erőt ugyan úgy bemutatta volna!
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
A Kvantung-hadsereg az az ázsiai szárazföldre átküldött japán hadseregcsoport volt, amit anno Szergejék számoltak fel 45 nyarán.
A világban meg nagyon sok helyen nincs lehetősége az embereknek szavazással való többségi döntésekre, a Szu. felbomlásakor pl. hány népszavazás volt hogy hova is akartok tartozni emberek, vagy pl. Szaúd Arábiában se, ami ráadásul mostanában sűrűn "szomszédol" a hadseregével, mégse azt akarják illemre tanítani a "nagyok".

Oké, a Koumintang-gal kevertem.

Afrika+Közel-Kelet, ezt is írtam. ;) De az iszlámról amúgy is megvan a véleményem... És Irán is "szomszédol" pl... Csak, hogy tényszerűek maradjunk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 026
113
Mindkettőtöknek: Nyilván nem tökéletes, sőt diktatórikus a rendszer. Ezzel együtt olvastam ezzel szöges ellentétes híreket is, hogy ott aztán a földre szállt pokol van. Démonizálják őket, mert nem kompatibilis a nyugati világképpel ami ott van, szegénység is van tuti, csak annak is lehet hozzá köze, hogy agyon vannak szivatva, szankcionálva. Mondom, én már óvatos vagyok, mert mikor olyan érdek van, akkor Líbia, Szíria, Irán is úgy volt bemutatva, hogy a földre szállt pokol, aztán meg elkezdenek derülni kifele a dolgok idővel...
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 910
113
Phenjan/Phjongjang, az északi főváros azért egy kirakat város is, a közigazgatási, stb. központi funkciókon túl, a párt-, és a hadsereg elit képviselői élnek itt zömében, meg a pártvonal középkáderi részének egy jelentős része, szóval ezeken a dolgokon nem nagyon kell meglepődni. :p ;) (Pufi meg Svájcban járt egy magániskolába, meg egyetemre, szóval azért tudja mi a XXI. század realitása. Máig imádja a svájci zsíros sajtokat, csempészik is neki rendesen, ezért is hízik. :p)
De a vidéki Észak-Korea az kb. a '40-es, '60-as évek Magyarországára hajaz, sőt...!

Egyszer elmegyek ide és megnézem magamnak.

Megj. aki látta Ulanbátort és Mongóliát, az nagyon nem fog meglepődni, csak Phenjanban nincs Pizza Hut és KFC.
 
  • Tetszik
Reactions: Python

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 910
113
Azért érdemes olvasgatni a Baptista Szeretetszolgálat "élménybeszámolóit" is, azokról az időkről amikor még járhattak ki az adományaikkal, stb., és egy kórház valamint egy gyermekotthon további működtetésében segédkeznek máig aktívan. Az is biztosan nyugati dezinfó, hogy miket tapasztaltak. :p

Elég megnézni, hogy mennyit változott Kína 2000 óta. Én nem tudom mióta nem mennek a Baptisták, kb. Kim Dzsong Il utolsó éveire teszem amikor még kijártak, de azért volt némi változás azóta, ahogy mindenhol.

Az biztos, hogy szegények. De ez van.


Lebontani belülről vsz nem fogják. Max. a külső körülmények segíthetnek, bár látva Kubát, ez a blokádosdi nem nagyon jön be.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and Python

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Ahogy volt is erről itt vitám, most is tartom hogy lett volna pusztán katonai célpont. Városra és kettő, az csúnya dolog volt...
Mindkettőtöknek: Nyilván nem tökéletes, sőt diktatórikus a rendszer. Ezzel együtt olvastam ezzel szöges ellentétes híreket is, hogy ott aztán a földre szállt pokol van. Démonizálják őket, mert nem kompatibilis a nyugati világképpel ami ott van, szegénység is van tuti, csak annak is lehet hozzá köze, hogy agyon vannak szivatva, szankcionálva. Mondom, én már óvatos vagyok, mert mikor olyan érdek van, akkor Líbia, Szíria, Irán is úgy volt bemutatva, hogy a földre szállt pokol, aztán meg elkezdenek derülni kifele a dolgok idővel...


Oké, te akartad. Egy normális, akár kissé autoriter rendszer max. a bevándorlást korlátozza, a kifelé irányuló turizmust-kivándorlást nem. Amelyik a kivándorlást is, az rejteget valamit. A saját elbaszott beteg faszságait.
Most miért kellett ez? Értelmes embernek tartalak...
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Na igen, csak épp Észak-Koreában a pártatlan szavazás a jelenlegi rendszerben elképzelhetetlen... Afrikában-Közel Keleten pár helyen (pláne a már szerencsére döglődő ISIS-en) kívül ennyire beteg rendszer nincs még egy szerintem.
Egyrészt ugye természetesen mindenhol kötelezően be kell vezetni a szavazásos "vezetőválasztás" ha akarja a többség ha nem, mert csak az az egyetlen elfogadható, másrészt mindig van valaki aki megmondja, hogy melyik szavazás pártatlan és melyik nem.
Ezzel az én majd megmondom, hogy neked mit kell csinálnod módszerrel már többször többen próbálkoztak a történelem folyamán de ritkán sült el mindenki, de főleg az érintettek számára jól.
Viszont a fiaskókat rendre kihúzzák a történelemkönyvekből.
Így azután mostanra kurva okosnak tűnünk.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Egyrészt ugye természetesen mindenhol kötelezően be kell vezetni a szavazásos "vezetőválasztás" ha akarja a többség ha nem, mert csak az az egyetlen elfogadható, másrészt mindig van valaki aki megmondja, hogy melyik szavazás pártatlan és melyik nem.
Ezzel az én majd megmondom, hogy neked mit kell csinálnod módszerrel már többször többen próbálkoztak a történelem folyamán de ritkán sült el mindenki, de főleg az érintettek számára jól.
Viszont a fiaskókat rendre kihúzzák a történelemkönyvekből.
Így azután mostanra kurva okosnak tűnünk.


Ez fordítva is érvényes ám. Ha neked mondják meg a frankót. Nem az ország 2/3-a, de még csak nem is a szavazni hajlandóak, hanem csak egy szűk kör. Egy olyan szűk kör, akik semmivel nem különbek nálad, csak épp felépítettek (mások vérével) egy jó kis image-et. Na? Melyik a jobb szerinted? Én valószínűleg elfogadnám egy, tagonként 160 feletti intelligenciahányadossal rendelkező testület döntéseit még, ha nem is tetszene esetleg. De random hülyékét nem. Miért kell mosdatni az egyik, deklaráltan legidiótább rezsimet ezen a bolygón? o_O