[BIZTPOL] Észak-Korea

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
4 224
6 336
113
Ezek mit éreznek ilyenkor?
Mert okés hogy a nukit fejlesztő szakik átlátják a különbséget de ezek (kiskatonák harckocsizók pilóták) komolyan hisznek a győzelembe?o_O
Haditechnika színvonal valhol a szovjet 60 évek táján van .

Ez egy propaganda videó. Itt adják elő, hogy ők mekkora janik. Aztán fűtheti őket a kommunista, dzsudzseista vagy isten tudja milyen ista öntudat, a golyó nem fog válogatni, sem a becsapódó gránát eső. A gatyó nagyon sok hős ÉK katonánál tele lenne egy csata kellős közepén. Az, hogy ki a jó katona az úgyis a harcmezőn mutatkozik meg amikor meg kell húzni a ravaszt, nem a pofázásnál.

• Tetszik
Reactions: antigonosz

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
89
353
53
Ez egy propaganda videó. Itt adják elő, hogy ők mekkora janik. Aztán fűtheti őket a kommunista, dzsudzseista vagy isten tudja milyen ista öntudat, a golyó nem fog válogatni, sem a becsapódó gránát eső. A gatyó nagyon sok hős ÉK katonánál tele lenne egy csata kellős közepén. Az, hogy ki a jó katona az úgyis a harcmezőn mutatkozik meg amikor meg kell húzni a ravaszt, nem a pofázásnál.

annyiszor le lettek már nézve a keleti emberek,a nagyképű nyugati szemlélet miatt és rácáfoltak már rá erre,hogy nem merném azért ilyen nyíltan kijelenteni róluk,hogy sz@ros lenne az a bizonyos gatya ha lőniük,vagy harcolniuk kell,de írhatnám azt is,hogy a világ legjobb katonáinak vélt és erről gyakran pofázó amerikaiak is számtalanszor bizonyították be ennek az ellenkezőjét. A technikai résszel egyetértek,de szerintem nagyon nagy tévhit leírni az északiakat,egy szemtől szembeni küzdelemben .. lehet meglepetést okoznának a fanatizmusukkal,és képzettségükkel,pedig nem ettől hangos Hollywood.

• Tetszik
Reactions: papajoe and zsolti

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
4 224
6 336
113
annyiszor le lettek már nézve a keleti emberek,a nagyképű nyugati szemlélet miatt és rácáfoltak már rá erre,hogy nem merném azért ilyen nyíltan kijelenteni róluk,hogy sz@ros lenne az a bizonyos gatya ha lőniük,vagy harcolniuk kell,de írhatnám azt is,hogy a világ legjobb katonáinak vélt és erről gyakran pofázó amerikaiak is számtalanszor bizonyították be ennek az ellenkezőjét. A technikai résszel egyetértek,de szerintem nagyon nagy tévhit leírni az északiakat,egy szemtől szembeni küzdelemben .. lehet meglepetést okoznának a fanatizmusukkal,és képzettségükkel,pedig nem ettől hangos Hollywood.

Ennek semmi köze a lenézéshez, nem nézem le őket. Egész egyszerűen arról írtam, hogy ott is lenne katona akinek tele lenne a gatyája, mint minden hadseregnél, legyen az USA, Anglia, Észak - Korea, Magyarország stb. Ők is emberek és ott sem mindenki szuper katona, hanem a nagy részük besorozott kiskatona, és szerintem aki szolgált a seregben besorozottként az tudja jól, hogy attól, hogy megtanítanak lőni és részt veszel egy hadgyakorlaton, még nem biztos, hogy meg fogod tudni állni a helyedet egy csatában. Teljesen más a laktanyában játszani a katonásdit, és teljesen más éles körülmények között harcolni, amikor ténylegesen tudod, hogy az adott szituáció az életedbe kerülhet. Ez az emberi viselkedés pedig a világ minden részén ugyanolyan.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
9 384
16 167
113

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 365
1 490
113
Felelmetes milyen allapotok vannak azon a koreai hajon. Ha valakinek ketsegei lennenek az EK eletszinvonalrol az csak nezzen bele. Ugyanis vannak akik szerint az EK beli elet olyan mint a 70 esevek beli Kadar ere Magyarorszagon.

Ja! Majdnem!

Amugy van arrol valami info az orosz oldalakon hogy kik voltak konkretan az orosz serultek?

Parapitecus

Well-Known Member
2019. március 22.
1 719
2 203
113
Felelmetes milyen allapotok vannak azon a koreai hajon. Ha valakinek ketsegei lennenek az EK eletszinvonalrol az csak nezzen bele. Ugyanis vannak akik szerint az EK beli elet olyan mint a 70 esevek beli Kadar ere Magyarorszagon.

Ja! Majdnem!

Amugy van arrol valami info az orosz oldalakon hogy kik voltak konkretan az orosz serultek?
Te éltél akkoriban? Mert én igen. Nincs a kettő között összehasonlítási alap.

• Tetszik
Reactions: Sniper

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 365
1 490
113
Te éltél akkoriban? Mert én igen. Nincs a kettő között összehasonlítási alap.
Hgyerted hogy nincs a ketto kozott osszehasonlitasi alap? Amugy nem eltem meg akkoriban de olvasmanyaimbol ugy emlekszem meg a szuleim nehai elbeszeleseibol hogy az uj gazdasagi mechanizmus a 70 es evek elejere tetozott es bar a hianygazdasag egeszen a szocializmus bukasaig fentmaradt de elhetoek voltak a hetkoznapok.

Erdekelne a te velemnyed ha nem problema.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
4 224
6 336
113
Szerintem elbeszéltek egymás mellett. Te úgy értetted, hogy ÉK-ban még a hetvenes évek kádár rendszerénél is rosszabb a gazdasági helyzet, Parapitecus meg úgy értette, hogy szerinted a 70-es évek Magyarországa volt annyira szar mint most ÉK-ban.

• Tetszik
Reactions: Sniper

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 365
1 490
113
Szerintem elbeszéltek egymás mellett. Te úgy értetted, hogy ÉK-ban még a hetvenes évek kádár rendszerénél is rosszabb a gazdasági helyzet, Parapitecus meg úgy értette, hogy szerinted a 70-es évek Magyarországa volt annyira szar mint most ÉK-ban.

Az elso termeszetesen !

rudi

Well-Known Member
2015. november 30.
6 002
11 935
113
Úgy tűnik E.Koreának sikerült összehozni egy víz aloli indítást
BBC News - North Korea may have fired missile from submarine https://www.bbc.co.uk/news/world-asia-49902182

• Tetszik
Reactions: fishbed

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
14 367
13 024
113
Úgy tűnik E.Koreának sikerült összehozni egy víz aloli indítást
BBC News - North Korea may have fired missile from submarine https://www.bbc.co.uk/news/world-asia-49902182

• Tetszik
Reactions: fishbed

rudi

Well-Known Member
2015. november 30.
6 002
11 935
113
"According to South Korean officials, the missile flew about 450km (280 miles) and reached an altitude of 910km before landing in the sea."
Magyarán ez az új Pukguksong-3 rakéta is erősen loftos pályán repült.
A 910 km es max magasság azt jelenti hogy a hatótávolsága elérheti a 2000 km-et.

• Tetszik
Reactions: gacsat