[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Ezzel lebecsülöd azt a párezer fanatikus és jól kiképzett diverzánst akik a világ bármely hadszínterén komoly gondokat okoznának.
Valószínűleg azért nem lesznek bevetve, hogy Putyin ne idegenítse el még jobban az oroszoktól az ukrán lakosságot, de hidd el nekem hogy 100ezer ilyen eszkimó csajszi piszére csavarná az orrát az összes kivarrt pocakos banderista latabárnak odaát :D

Valószínűleg azért nem lesznek bevetve, mert Putyin nem akarja támogatni a Donyecki és Luganszki (szovjet típusú) Népköztársaságokat Észak-Koreából érkező kommunista harcosokkal.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: formosa1 and Ember

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Én elismerem, hogy az észak-koreai videókon ezek rettenthetetlen és fanatikus harcosok, de a fanatizmus és a rettenthetelenség a mai harcmezőn már kevés, ezeket az egységeket a dél-korea elleni beszivárgásra és szabotázsra képezték ki, ez az ukrajnai harcmezőkön kevés, arról nem is beszélve, hogy a modern harceszközök tekintetében a kiképzésük szinte biztosan nagyon hiányos, persze ha az általad említett 100 000 észak-koreai katonát ágyútölteléknek vagy golyófogónak szánják akkor hajrá.
Valóban én sem hiszem hogy mint a 200ezer sof top kiképzést kapott, de brit és amcsi jelentések szerint is legalább 7000 olyan katonájuk van aki a legmodernebb eszközökre is kapott kiképzést és rendelkeznek is ezekkel az eszközökkel. Reméljük azért nem lesznek bevetve mert az további eszkalációt jelentene. A 100ezer biztos csak hangulatkeltés, de koreai speciálisok bizony sok problémát okoztak már világszerte, kevés publicitással. Szíriában komolyan hozzájárultak Aszad hatalmon maradásához.
 
W

Wilson

Guest
Valóban én sem hiszem hogy mint a 200ezer sof top kiképzést kapott, de brit és amcsi jelentések szerint is legalább 7000 olyan katonájuk van aki a legmodernebb eszközökre is kapott kiképzést és rendelkeznek is ezekkel az eszközökkel. Reméljük azért nem lesznek bevetve mert az további eszkalációt jelentene. A 100ezer biztos csak hangulatkeltés, de koreai speciálisok bizony sok problémát okoztak már világszerte, kevés publicitással. Szíriában komolyan hozzájárultak Aszad hatalmon maradásához.
Én azt nem értem, hogy hogyan kaphattak kiképzést a legmodernebb eszközökre, hiszen ahhoz nem nagyon jutnak hozzá az észak-koreai hadseregben, persze, hogyha a legmodernebb alatt a legmodernebb észak-koreai felszerelést értik akkor már egyből érthető a dolog.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Én azt nem értem, hogy hogyan kaphattak kiképzést a legmodernebb eszközökre, hiszen ahhoz nem nagyon jutnak hozzá az észak-koreai hadseregben, persze, hogyha a legmodernebb alatt a legmodernebb észak-koreai felszerelést értik akkor már egyből érthető a dolog.

Hát tudod, Kim Jong-un is Apple Macintosh-t használ :)

515564036bb3f7d701000028
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and fip7

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Én azt nem értem, hogy hogyan kaphattak kiképzést a legmodernebb eszközökre, hiszen ahhoz nem nagyon jutnak hozzá az észak-koreai hadseregben, persze, hogyha a legmodernebb alatt a legmodernebb észak-koreai felszerelést értik akkor már egyből érthető a dolog.
Sok fedett ügynökük van dél-koreában, csak a regisztrált disszidensek száma 30ezer, és szinte minden konfliktusban részt vettek ahol az usa vagy izrael érintett, tehát elég sok infot és technikát összelopkodhattak, ráadásul kimondva kimondatlanul Kína is segít nekik és valószínűleg Oroszország is. Az egy dolog, hogy a nép kőkorszaki eszközöket használ, de valahogy csak lett nekik nuki, icmb, műhold, sokat költenek megvesztegetésre kémkedésre, csempészetre. Ők a keleti blokk láncos kutyái, bármikor képesek valami piszkos melóra, és szerintem kicsi Kim nagyon is a kínaiak zsebében van, ergo reális hogy mindenre van kiképzett emberük amire a kínaiaknak van. Ez nem Kuba vagy Szíria, hanem egy nagyon furcsa zárvány, társadalmilag a sötét középkor, de van egy szűk elit aki bármihez hozzájut, és ez a hadsereg szűk elitjére is érvényes. Pl csak hackerből van 6000. Kína engedélyével óriási károkat tudnak okozni bármely nato országnak.




 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 024
113
Civil piacon beszerezhető, csempészhető civil tech ok, de csúcstechnikás katonai fegyvereket, rendszereket honnan szereztek?
Gondolom kínából... Biztos vannak közös kiképzéseik és oktatásaik. Szövetséges államok.
És azért kína bármikor föl tud szerelni 7000 Ékoreait modern kínai cuccokkal.

Ok de nyugati korszerű fegyverrendszereket beszerzését, hogyan oldja meg?
Én nem tudom honnan van az a téveszme, hogy korszerű fegyver csak nyugati lehet....
Itt speciális gyalogos egységekről beszélünk, nem lopakodó bombázókról. Simán föl lehet őket szerelni és ki lehet képezni őket a mai kor színvonalának megfelelően.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Valóban én sem hiszem hogy mint a 200ezer sof top kiképzést kapott, de brit és amcsi jelentések szerint is legalább 7000 olyan katonájuk van aki a legmodernebb eszközökre is kapott kiképzést és rendelkeznek is ezekkel az eszközökkel. Reméljük azért nem lesznek bevetve mert az további eszkalációt jelentene. A 100ezer biztos csak hangulatkeltés, de koreai speciálisok bizony sok problémát okoztak már világszerte, kevés publicitással. Szíriában komolyan hozzájárultak Aszad hatalmon maradásához.
@molnibalage az utolsó mondatot tartod nevetségesnek? Pedig nem a Rémusz bácsi meséit mondtam fel :D



A felét guglival lefordítottam akit érdekel:

"Észak-Korea régóta szoros kapcsolatot ápol a Szíriai Arab Köztársasággal, Phenjan pedig vitathatatlanul Damaszkusz legrégebbi és legmegbízhatóbb védelmi partnere ma. A koreai személyzet az 1970-es évek óta szíriai kollégáikkal együtt harcolt az ország összes jelentős háborújában, beleértve a jom kippuri háborút és a szomszédos Izrael ellen vívott libanoni háborút, valamint a számos Nyugat által támogatott iszlamista militáns csoport elleni jelenlegi folyamatban lévő lázadást. Mivel Szíriának nincs jelentős saját hadiipari bázisa, az észak-koreai segítség kulcsszerepet játszott az ország szovjet kori fegyverrendszerének modernizálásában, a páncélozott harcjárművektől és a tüzérségtől a felszíni rakétaplatformokig. Phenjan is biztosította szövetségesét ballisztikusrakéta-arzenáljának nagy részével, beleértve a Hwasong-5, Hwasong-6 és KN-02 Toksa platformokat, amelyek kulcsfontosságúak a szomszédos Izrael támadásainak elrettentésében – biztosítva Szíriának valamilyen paritást a nagyobb és több országgal szemben. régóta fennálló ellenfelének számos hadereje.

Mivel az észak-koreai tanácsadók régóta jelen vannak a szíriai hadseregben, kulcsszerepet játszva mind a háborúban, mind a békeidőben, a koreai segítség felbecsülhetetlen értéket jelent Damaszkusz ma folyó háborús erőfeszítéseiben. Az észak-koreai támogatás kulcsfontosságú volt Szíria felszíni légi rakétahálózatának korszerűsítésében, mivel Oroszország nem volt hajlandó fejlettebb nagy hatótávolságú rakétarendszereket biztosítani, Irán pedig nem képes erre. Ez kulcsszerepet játszott a Szíria elleni légitámadások eltorzításában mind Izrael, mind a nyugati blokk részéről. A szíriai kormány számos alkalommal köszönetet mondott Észak-Koreának az egészségügyi szektornak a háború kitörése óta nyújtott széles körű támogatásáért, amellyel enyhítette az ottani humanitárius válságot. Ezenkívül számos jelentés arra utal, hogy a Koreai Néphadsereg (KPA/Észak-koreai hadsereg) szárazföldi csapatokat rendelt a szíriai színházhoz Damaszkusz közvetlen megsegítésére. Egy ilyen lépésre aligha lenne példa, hiszen a koreai szárazföldi személyzet tüzérséget üzemeltetett a libanoni háború alatt, pilóták pedig szovjet gyártású vadászgépeket repültek az izraeli légierő ellen a jom kippuri háború alatt. Mivel a jelenlegi konfliktusban a szíriai szuverenitást fenyegető veszély sokkal nagyobb, mint valaha volt, és 2015 szeptemberéig fennáll annak a veszélye, hogy Damaszkusz hamarosan az Iszlám Állam erői kezére kerül, miközben más jelentősebb lakossági központokat elfoglalnak és évekig tartanak más al-csoportok. A Qaeda olyan csoportokhoz csatlakozott, mint az Al Nuszra, elkerülhetetlen volt, hogy Észak-Korea jelentős mértékű eszközöket telepítsen szövetségese védelmére.

Phenjan szemszögéből stratégiai jelentőséggel bír a Szíriának nyújtott észak-koreai katonai segítségnyújtás, mivel Damaszkusz nemcsak a Szovjetunió összeomlása után volt az egyik legfontosabb partnere, és egy olyan szövetségese, amelyet az egyre inkább elszigetelt kelet-ázsiai állam nem engedhet meg magának, hanem Szíria bukását is megakadályozta. továbbra is hatékony eszköze annak, hogy megtagadja a nyugati blokk kulcsfontosságú stratégiai győzelmét a Közel-Keleten. Mivel az Egyesült Államok és európai szövetségesei folyamatosan fenyegetik dominanciájukat a közel-keleti színházban, amelyben Szíria központi szerepet játszik Irán mellett, a nyugati hatalmak nem engedhetik meg maguknak, hogy erőforrásaikat és figyelmüket teljes mértékben az ázsiai-csendes-óceáni térségre tereljék. Ez tükrözi azt a koreai stratégiát, amely az Egyesült Államok haderejének megosztására irányult a vietnami háború során, amikor Phenjan nemcsak kiterjedt katonai segítséget küldött Észak-Vietnamnak, hanem harcoló személyzetet is lekötött a frontra. Annak érdekében, hogy az Egyesült Államokat és szövetségeseit az erőforrások két front közötti megosztására kényszerítse, Észak-Korea számos katonai provokációt is kiváltott a Koreai-félszigeten, beleértve az amerikai repülőgépek lezuhanását, és beszivárgó csapatokat küldött Dél-Koreába, hogy ott egy második, hasonló lázadást indítsanak el. hogy az Egyesült Államokhoz igazodó Dél-Vietnamban. E cél elérésében elért sikerük korlátozott volt, bár hozzájárulásuk a vietnami háborús erőfeszítésekhez felbecsülhetetlen volt.

A szíriai észak-koreai bevetésekben a katonai tanácsadók és technikusok mellett állítólag fejlett különleges erők egységei is voltak, amelyek Phenjan egyik legértékesebb eszközei. A Koreai Néphadsereg a világ messze legnagyobb számú különleges alakulatát állítja fel, mintegy 180 000 kiszolgáló személyzettel. Ezen egységek fejlett képességei és elit kiképzési színvonala a dél-koreai hadsereggel való találkozás során igazolódott az 1996-os Gangneung tengeralattjáró beszivárgása során, amikor az észak-koreai különleges erők három tagja rekedt a 38. párhuzamostól délre. Ezeknek a személyeknek 49 napon keresztül sikerült kibújniuk több ezer dél-koreai katonából, akiknek a felkutatása volt a feladata. Mire végül kettőt megtaláltak és felszámoltak, tizenkét dél-koreai katonát öltek meg, és további huszonhét katonai veszteséget okoztak – összesen 39 katonai veszteséget okozva. A megmaradt sereghajtót soha nem találták meg, és a feltételezések szerint sikeresen visszatért Észak-Koreába."
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 320
17 450
113
Gondolom kínából... Biztos vannak közös kiképzéseik és oktatásaik. Szövetséges államok.
És azért kína bármikor föl tud szerelni 7000 Ékoreait modern kínai cuccokkal.
Szerintem nem engedik őket a modern rendszereikhez, eljárásaikhoz közel. Persze az is tény, hogy a másodvonalashoz viszont igen.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and enzo
W

Wilson

Guest
Gondolom kínából... Biztos vannak közös kiképzéseik és oktatásaik. Szövetséges államok.
És azért kína bármikor föl tud szerelni 7000 Ékoreait modern kínai cuccokkal.


Én nem tudom honnan van az a téveszme, hogy korszerű fegyver csak nyugati lehet....
Itt speciális gyalogos egységekről beszélünk, nem lopakodó bombázókról. Simán föl lehet őket szerelni és ki lehet képezni őket a mai kor színvonalának megfelelően.
Az Apple analógiája miatt írtam a modern nyugati fegyverzetet, amúgy Kína vagy Oroszország miért adna nekik kínai vagy Orosz elsővonalas fegyverzetet? Szerintem ez abszolút nem lenne logikus.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 024
113
Az Apple analógiája miatt írtam a modern nyugati fegyverzetet, amúgy Kína vagy Oroszország miért adna nekik kínai vagy Orosz elsővonalas fegyverzetet? Szerintem ez abszolút nem lenne logikus.
Speciális egységekről beszélünk. Mi számít első vonalasnak? Pár éjjel látó? QBZ-95? FN-6 Manpad? Esetleg műholdas telefon meg titkosított rádió?
Nem értem miért hihetetlen dolgok ezek a számotokra. Ezek nem tételek egy kínának...
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson
W

Wilson

Guest
Speciális egységekről beszélünk. Mi számít első vonalasnak? Pár éjjel látó? QBZ-95? FN-6 Manpad? Esetleg műholdas telefon meg titkosított rádió?
Nem értem miért hihetetlen dolgok ezek a számotokra. Ezek nem tételek egy kínának...
Szerintem meg igen, miért szerelné fel Kína az észak-koreai SF egységeket ugyanazzal a felszereléssel mint amellyel a kínai SF egységek rendelkeznek?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 024
113
Szerintem meg igen, miért szerelné fel Kína az észak-koreai SF egységeket ugyanazzal a felszereléssel mint amellyel a kínai SF egységek rendelkeznek?
Miért szerelné fel az USA ugyan azokkal a felszerelésekkel a magyar SF egységeket, mint amikkel ő rendelkezik? Mert rézben ugye megtörtént...
Észak-Korea legfőbb szövetségese Kína és fordítva. Nem tudom, hogy ezt egyáltalán miért kell magyarázni....
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
Ez jó kérdés, én sem tudom. Mindenesetre engem a Mac is meglepett. Mert egy dolog, hogyan szerezte be, na de megbízik benne?
Miért ne tenné? Nem hiszem, hogy tudja az Apple, hogy ezt a darabot pont neki vették. Amúgy meg ha jól emlékszem ez a kép még regnálásának az elején készült és ez a parancsnoki központban van, szóval az sem biztos, hogy ezt konkrétan ő használja, de amit használ is rendszeresen az is biztos, hogy az ő szemszögéből biztonságos. Azért ott sem csak bólogató Jánosok ülnek.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Ez jó kérdés, én sem tudom. Mindenesetre engem a Mac is meglepett. Mert egy dolog, hogyan szerezte be, na de megbízik benne?
Csak jelezem, hogy egy rakás nyugati cég jelen van É-Koreában! Pl. az OMW is szépen elvan a pár töltőállomásával meg a köolaj és gáziparban. Na meg Svájcból cégek úgy csempészik be a korszerű eszközöket, hogy létrehoztak használt elektronikai ipari cikkeket megsemmisítő/bontó vállalatokat. Na azon keresztül minden földi jóval ellátja É-Koreát.
És még hány nagy cég tevékenykedik a bányászat vegyipar területén meg máshol. Szűz piac, óriási lehetőségekkel.
És még hányan szeretnének bemenni, csak sajnos rossza a songbunjuk.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Sok fedett ügynökük van dél-koreában, csak a regisztrált disszidensek száma 30ezer, és szinte minden konfliktusban részt vettek ahol az usa vagy izrael érintett, tehát elég sok infot és technikát összelopkodhattak, ráadásul kimondva kimondatlanul Kína is segít nekik és valószínűleg Oroszország is. Az egy dolog, hogy a nép kőkorszaki eszközöket használ, de valahogy csak lett nekik nuki, icmb, műhold, sokat költenek megvesztegetésre kémkedésre, csempészetre. Ők a keleti blokk láncos kutyái, bármikor képesek valami piszkos melóra, és szerintem kicsi Kim nagyon is a kínaiak zsebében van, ergo reális hogy mindenre van kiképzett emberük amire a kínaiaknak van. Ez nem Kuba vagy Szíria, hanem egy nagyon furcsa zárvány, társadalmilag a sötét középkor, de van egy szűk elit aki bármihez hozzájut, és ez a hadsereg szűk elitjére is érvényes. Pl csak hackerből van 6000. Kína engedélyével óriási károkat tudnak okozni bármely nato országnak.
Sötét középkor???
Hát, nagyon el vagy tévedve.
Kb. az 1990-es évek végi Mo. szintjét hozzák, azzal a különbséggel, hogy sokkal több a mobil (Kínának hála) mint az akkori Mo.-on.
Vidék, azaz a falu, lehet, hogy durván elmaradott, de ez nem gond a komcsiknak. Ők soha nem számoltak a faluval, nekik a város az istenük, ahogy a mi nyugati bolsi-libsi társaságunknak is.
Nem mellékesen, ha akarsz látni elmaradott vidéket/falut, ne Borsodba vagy az Ormánságba menj, hanem Bukaresttől délre és keletre és Bulgáriába. Na ott aztán Afrika filinged lesz, az biztos.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
Az Apple analógiája miatt írtam a modern nyugati fegyverzetet, amúgy Kína vagy Oroszország miért adna nekik kínai vagy Orosz elsővonalas fegyverzetet? Szerintem ez abszolút nem lenne logikus.
Miért ne? Egy érdekkörbe tartoznak és ahogy a régi mondás teszi "Az ellenségem ellensége a barátom".
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Sötét középkor???
Hát, nagyon el vagy tévedve.
Kb. az 1990-es évek végi Mo. szintjét hozzák, azzal a különbséggel, hogy sokkal több a mobil (Kínának hála) mint az akkori Mo.-on.
Vidék, azaz a falu, lehet, hogy durván elmaradott, de ez nem gond a komcsiknak. Ők soha nem számoltak a faluval, nekik a város az istenük, ahogy a mi nyugati bolsi-libsi társaságunknak is.
Nem mellékesen, ha akarsz látni elmaradott vidéket/falut, ne Borsodba vagy az Ormánságba menj, hanem Bukaresttől délre és keletre és Bulgáriába. Na ott aztán Afrika filinged lesz, az biztos.
Ez mind rendben am de nem technológiai középkort mondtam, hanem társadalmit, ami főleg a társasalmi struktúrákra, gondolkodási módra, az emberek egymáshoz és a világhoz való viszonyára illik.
Hozzáteszem, általánosnak tartom, hogy ma a világon társadalmi középkorban élünk (elidegenedés, véleménybuborékok, egzisztenciális szorongás, önálló gondolkodás és felvilágosultság hiánya, alacsony kultúra, és művészet stb) még akkor is ha technológiailag nem.
És ehhez képest mondom Észak Koreát sötétnek, a dzsucse, a szokásosnál is agymosóbb média, az indivídum megszüntetése a bizalmas emberi kapcsolatok felszámolása miatt, szellemi élet, közélet szinte nincs stb.
Szóval csak a definíciónk volt más, amúgy egyetértek azzal amit írtál.