Valóban én sem hiszem hogy mint a 200ezer sof top kiképzést kapott, de brit és amcsi jelentések szerint is legalább 7000 olyan katonájuk van aki a legmodernebb eszközökre is kapott kiképzést és rendelkeznek is ezekkel az eszközökkel. Reméljük azért nem lesznek bevetve mert az további eszkalációt jelentene. A 100ezer biztos csak hangulatkeltés, de koreai speciálisok bizony sok problémát okoztak már világszerte, kevés publicitással. Szíriában komolyan hozzájárultak Aszad hatalmon maradásához.
@molnibalage az utolsó mondatot tartod nevetségesnek? Pedig nem a Rémusz bácsi meséit mondtam fel
A felét guglival lefordítottam akit érdekel:
"Észak-Korea régóta szoros kapcsolatot ápol a Szíriai Arab Köztársasággal, Phenjan pedig vitathatatlanul Damaszkusz legrégebbi és legmegbízhatóbb védelmi partnere ma. A koreai személyzet az 1970-es évek óta szíriai kollégáikkal együtt harcolt az ország összes jelentős háborújában, beleértve a jom kippuri háborút és a szomszédos Izrael ellen vívott libanoni háborút, valamint a számos Nyugat által támogatott iszlamista militáns csoport elleni jelenlegi folyamatban lévő lázadást. Mivel Szíriának nincs jelentős saját hadiipari bázisa, az észak-koreai segítség kulcsszerepet játszott az ország szovjet kori fegyverrendszerének modernizálásában, a páncélozott harcjárművektől és a tüzérségtől a felszíni rakétaplatformokig. Phenjan is biztosította szövetségesét ballisztikusrakéta-arzenáljának nagy részével, beleértve a Hwasong-5, Hwasong-6 és KN-02 Toksa platformokat, amelyek kulcsfontosságúak a szomszédos Izrael támadásainak elrettentésében – biztosítva Szíriának valamilyen paritást a nagyobb és több országgal szemben. régóta fennálló ellenfelének számos hadereje.
Mivel az észak-koreai tanácsadók régóta jelen vannak a szíriai hadseregben, kulcsszerepet játszva mind a háborúban, mind a békeidőben, a koreai segítség felbecsülhetetlen értéket jelent Damaszkusz ma folyó háborús erőfeszítéseiben. Az észak-koreai támogatás kulcsfontosságú volt Szíria felszíni légi rakétahálózatának korszerűsítésében, mivel Oroszország nem volt hajlandó fejlettebb nagy hatótávolságú rakétarendszereket biztosítani, Irán pedig nem képes erre. Ez kulcsszerepet játszott a Szíria elleni légitámadások eltorzításában mind Izrael, mind a nyugati blokk részéről. A szíriai kormány számos alkalommal köszönetet mondott Észak-Koreának az egészségügyi szektornak a háború kitörése óta nyújtott széles körű támogatásáért, amellyel enyhítette az ottani humanitárius válságot. Ezenkívül számos jelentés arra utal, hogy a Koreai Néphadsereg (KPA/Észak-koreai hadsereg) szárazföldi csapatokat rendelt a szíriai színházhoz Damaszkusz közvetlen megsegítésére. Egy ilyen lépésre aligha lenne példa, hiszen a koreai szárazföldi személyzet tüzérséget üzemeltetett a libanoni háború alatt, pilóták pedig szovjet gyártású vadászgépeket repültek az izraeli légierő ellen a jom kippuri háború alatt. Mivel a jelenlegi konfliktusban a szíriai szuverenitást fenyegető veszély sokkal nagyobb, mint valaha volt, és 2015 szeptemberéig fennáll annak a veszélye, hogy Damaszkusz hamarosan az Iszlám Állam erői kezére kerül, miközben más jelentősebb lakossági központokat elfoglalnak és évekig tartanak más al-csoportok. A Qaeda olyan csoportokhoz csatlakozott, mint az Al Nuszra, elkerülhetetlen volt, hogy Észak-Korea jelentős mértékű eszközöket telepítsen szövetségese védelmére.
Phenjan szemszögéből stratégiai jelentőséggel bír a Szíriának nyújtott észak-koreai katonai segítségnyújtás, mivel Damaszkusz nemcsak a Szovjetunió összeomlása után volt az egyik legfontosabb partnere, és egy olyan szövetségese, amelyet az egyre inkább elszigetelt kelet-ázsiai állam nem engedhet meg magának, hanem Szíria bukását is megakadályozta. továbbra is hatékony eszköze annak, hogy megtagadja a nyugati blokk kulcsfontosságú stratégiai győzelmét a Közel-Keleten. Mivel az Egyesült Államok és európai szövetségesei folyamatosan fenyegetik dominanciájukat a közel-keleti színházban, amelyben Szíria központi szerepet játszik Irán mellett, a nyugati hatalmak nem engedhetik meg maguknak, hogy erőforrásaikat és figyelmüket teljes mértékben az ázsiai-csendes-óceáni térségre tereljék. Ez tükrözi azt a koreai stratégiát, amely az Egyesült Államok haderejének megosztására irányult a vietnami háború során, amikor Phenjan nemcsak kiterjedt katonai segítséget küldött Észak-Vietnamnak, hanem harcoló személyzetet is lekötött a frontra. Annak érdekében, hogy az Egyesült Államokat és szövetségeseit az erőforrások két front közötti megosztására kényszerítse, Észak-Korea számos katonai provokációt is kiváltott a Koreai-félszigeten, beleértve az amerikai repülőgépek lezuhanását, és beszivárgó csapatokat küldött Dél-Koreába, hogy ott egy második, hasonló lázadást indítsanak el. hogy az Egyesült Államokhoz igazodó Dél-Vietnamban. E cél elérésében elért sikerük korlátozott volt, bár hozzájárulásuk a vietnami háborús erőfeszítésekhez felbecsülhetetlen volt.
A szíriai észak-koreai bevetésekben a katonai tanácsadók és technikusok mellett állítólag fejlett különleges erők egységei is voltak, amelyek Phenjan egyik legértékesebb eszközei. A Koreai Néphadsereg a világ messze legnagyobb számú különleges alakulatát állítja fel, mintegy 180 000 kiszolgáló személyzettel. Ezen egységek fejlett képességei és elit kiképzési színvonala a dél-koreai hadsereggel való találkozás során igazolódott az 1996-os Gangneung tengeralattjáró beszivárgása során, amikor az észak-koreai különleges erők három tagja rekedt a 38. párhuzamostól délre. Ezeknek a személyeknek 49 napon keresztül sikerült kibújniuk több ezer dél-koreai katonából, akiknek a felkutatása volt a feladata. Mire végül kettőt megtaláltak és felszámoltak, tizenkét dél-koreai katonát öltek meg, és további huszonhét katonai veszteséget okoztak – összesen 39 katonai veszteséget okozva. A megmaradt sereghajtót soha nem találták meg, és a feltételezések szerint sikeresen visszatért Észak-Koreába."