[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 611
25 069
113
Az azért nagyon látszik, hogy a háború kiemenetele a csapatok ellátásától függ. Ettől még igazad van, hogy több van nekik, mint néhány országnak itt a környéken együttvéve, de vajon meddig bírnák tüzérségi lőszerrel, üzemanyaggal, szállító járművekkel, sértetlen háttériparral.
Mivel annyit tudunk rólunk, mint amit videókon mutatnak, így nem tudok rá válaszolni, saját feltételezésem, hogy jobban állnak beraktározott lőszerekkel.
Üzemanyag és járművek már kérdéses.
Háttéripar, szerintem bírná egy ideig.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 936
113
Mivel annyit tudunk rólunk, mint amit videókon mutatnak, így nem tudok rá válaszolni, saját feltételezésem, hogy jobban állnak beraktározott lőszerekkel.
Üzemanyag és járművek már kérdéses.
Háttéripar, szerintem bírná egy ideig.
A készleteik szerintem is nagyok, viszont jól fel vannak térképezve, hogy hol vannak a raktárak, ezek célpontok lennének. Kérdés mennyre tudnák védeni őket. A logisztika részben kételkedem a leginkább, miközbe a fagőzzel hajtott meg útszélén lerohadt ÉK-i katonai teherautókról láttunk már videókat.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 186
14 852
113
A készleteik szerintem is nagyok, viszont jól fel vannak térképezve, hogy hol vannak a raktárak, ezek célpontok lennének. Kérdés mennyre tudnák védeni őket. A logisztika részben kételkedem a leginkább, miközbe a fagőzzel hajtott meg útszélén lerohadt ÉK-i katonai teherautókról láttunk már videókat.
Komoly lőszer készleteik lehetnek.
Az üzemanyag a problemás, az csak importból van nekik. A gazdaság azonnal át állna hadi termelésre, és a gyerekek is dolgoznának a lőszer gyárakban. Ha pedig kell, akár talicskával viszi majd a nép az utánpótlást a frontra.
Mondjuk Az ország élelmezese békeidőben sem megoldott, azzal biztos lennének komoly gondok.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 534
113
Az ország élelmezese békeidőben sem megoldott, azzal biztos lennének komoly gondok.
Ezt egyre kevésbé vagyok hajlandó elhinni. Amelyik ország idáig eljut nagyrészt saját (hadi és egyéb) fejlesztésekkel, az kizárt, hogy ilyen alap társadalmi szükségletekről ne tudjon gondoskodni.
Nyilván vannak éhezők (ahogy minden, fejlettnek mondott országban is vannak), de hogy az ország élelmezése nem megoldott, így, kategorikusan, az szerintem mese.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 731
14 065
113
Szrintem simán lehetnek pontosak és jók.
Nem hinném, hogy 2023ban akarattal ne lehetne megütni a mércét.
Hiszen ma egy raspberry pi 4 erősebb hwt tartalmaz , mint aminek az f35 készült. A vas meg , hogy nem a nyugati modern fegyverek mintáját hozza, attól még lehet jó.
Szóval én nem vennék mérget arra, hogy mert az s300ra hasonlít, még csak azon a színvonalon van.

Én, igaz ez csak megérzés, de szerintem az emberek nagyon alábecsülik őket. Túlságosan régóta sározza őket a nyugat.. egyszerűen a legtöbb függetlenül gondolkozni próbáló is a nyugati agitpropra épít..

Ultra brutál ez a legutóbbi parádé, én még nem láttam embereket ilyen szinten megfosztva az önálló gondolkodásuktól, persze látványos is pont mint a náci meg a szovjet felvonulások.

Elég felmenni egy index, hvg rovatba, facebookra.. nem kell messzire menni... vagy akár egy német politikát megnézni, hogy még durvábbat láss..
Németek évtizedek óta ki sem merik mondani, amit gondolnak. Egyszerűen szolga, akarat nélküli néppé váltak.

Látványos ideológiai felvonulásokkal, ahol kutyakéntveuetik egymást szivárványos és piramisszegecses latex kombóban.. fegyverek helyett erre fele ez a menő, mindenhol, minden évben.

És ugye az a külőnbség, hogy erről európaiak könnyedén elsőkézből meggyőződhetünk, hogy ez tényleg így van.

ÉK civilek agymosásáról pedid a nyugati agitprop szemüvegén tájékozódunk. Szóval biztos van ilyen, de árnyaltabb lehet a kép.

Az azért nagyon látszik, hogy a háború kiemenetele a csapatok ellátásától függ. Ettől még igazad van, hogy több van nekik, mint néhány országnak itt a környéken együttvéve, de vajon meddig bírnák tüzérségi lőszerrel, üzemanyaggal, szállító járművekkel, sértetlen háttériparral.

Na jó, de ezt megint a szemüvegen közelítjük meg. Szóval lehet simán bírnák. Simán átállnának zokszó nélkül hadigazdaságra... magasbb az emberek tűrőképessége és nem hinném, hogy a hadiipart usa kedvéért leépítette volna Kim, mint az Eu.. szóval én nem a nyugati mainstreamből indulnék ki.

Egy tuti, mi euban élünk és az eu semmeddig sem bírná. Eleve nem létezik hadi háttéripar.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 186
14 852
113
Ezt egyre kevésbé vagyok hajlandó elhinni. Amelyik ország idáig eljut nagyrészt saját (hadi és egyéb) fejlesztésekkel, az kizárt, hogy ilyen alap társadalmi szükségletekről ne tudjon gondoskodni.
Nyilván vannak éhezők (ahogy minden, fejlettnek mondott országban is vannak), de hogy az ország élelmezése nem megoldott, így, kategorikusan, az szerintem mese.
Pedig ugye rendre jelentős élelmezési segítségre szorultak. A nyugat/dél a műholdas felvételeken már regóta elég jól nyomon követi az időjárás függvényében az északiak terméshozamait. Ismerik az aszály vagy a mostani áradások okozta termés kieséseket. Ezek függvényeben a populacióra vonatkozóan elég pontos becskésekkel lehet élni.
A Kínai szigoru Covid szabályok miatt az onnan behozott élelmiszer is jelentősen visszaesett.

Az se véletlen, hogy nem látsz a Kim családon kívül dagi embereket.
Már maga Kim is sürgette egy rendkívüli Agrár tanácson a mezőgazdaság fejlesztését, meg hogy nem teljesítették a tervet és ezt lehozta a hirügynöksegük.
Az összes onnan dobbantó is komoly éhezésekről számolnak be.
Az átlag északi egy fejjel alacsonyabb egy délinél.
Persze a párt elit nem éhezik.


Sok elemzés, és cikk van a témában. Persze lehet azt mondani, hogy mind nettó hazugság, de az érvek elég meggyözőek, valamint nem látom okát miért menne ez a narratíva ha ne lenne alapja.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Robur

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 615
17 873
113
Pedig ugye rendre jelentős élelmezési segítségre szorultak. A nyugat/dél a műholdas felvételeken már regóta elég jól nyomon követi az időjárás függvényében az északiak terméshozamait. Ismerik az aszály vagy a mostani áradások okozta termés kieséseket. Ezek függvényeben a populacióra vonatkozóan elég pontos becskésekkel lehet élni.
A Kínai szigoru Covid szabályok miatt az onnan behozott élelmiszer is jelentősen visszaesett.

Az se véletlen, hogy nem látsz a Kim családon kívül dagi embereket.
Már maga Kim is sürgette egy rendkívüli Agrár tanácson a mezőgazdaság fejlesztését, meg hogy nem teljesítették a tervet és ezt lehozta a hirügynöksegük.
Az összes onnan dobbantó is komoly éhezésekről számolnak be.
Az átlag északi egy fejjel alacsonyabb egy délinél.
Persze a párt elit nem éhezik.


Sok elemzés, és cikk van a témában. Persze lehet azt mondani, hogy mind nettó hazugság, de az érvek elég meggyözőek, valamint nem látom okát miért menne ez a narratíva ha ne lenne alapja.
Már évekkel ezelőtt levitték a magassági,és a súlyhatárt az északi hadseregben a sorozáskor. Ez a kóros alultápláltság jele. Mivel a félsziget termőföldjeinek nagy része délen van,eleve az északi oldal nem tud annyi élelmiszert termelni,hogy egy szárazabb év után legyen tartalék. Ez mindig is gond volt a kommunista államban. Amíg létezett a SZU,addig nem volt probléma az ellátás. Azóta szinte rendszeresen jönnek a hírek komoly éhínségekről,annak ellenére,hogy egy teljesen zárt diktatúráról beszélünk.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 731
14 065
113
Pedig ugye rendre jelentős élelmezési segítségre szorultak. A nyugat/dél a műholdas felvételeken már regóta elég jól nyomon követi az időjárás függvényében az északiak terméshozamait. Ismerik az aszály vagy a mostani áradások okozta termés kieséseket. Ezek függvényeben a populacióra vonatkozóan elég pontos becskésekkel lehet élni.
A Kínai szigoru Covid szabályok miatt az onnan behozott élelmiszer is jelentősen visszaesett.

Az se véletlen, hogy nem látsz a Kim családon kívül dagi embereket.
Már maga Kim is sürgette egy rendkívüli Agrár tanácson a mezőgazdaság fejlesztését, meg hogy nem teljesítették a tervet és ezt lehozta a hirügynöksegük.
Az összes onnan dobbantó is komoly éhezésekről számolnak be.
Az átlag északi egy fejjel alacsonyabb egy délinél.
Persze a párt elit nem éhezik.


Sok elemzés, és cikk van a témában. Persze lehet azt mondani, hogy mind nettó hazugság, de az érvek elég meggyözőek, valamint nem látom okát miért menne ez a narratíva ha ne lenne alapja.

Amiért az összes rakétakísérletüket is sikertelennek ítélték meg. Aztán mégis lett atom, meg olyan icbm, amitől fosnak.
Egy szavukat nem hiszem el. Rendszerváltás óta napi szinten kötelező a nyugati agitpropnak átlátszóan sározni őket.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 731
14 065
113
Már évekkel ezelőtt levitték a magassági,és a súlyhatárt az északi hadseregben a sorozáskor. Ez a kóros alultápláltság jele. Mivel a félsziget termőföldjeinek nagy része délen van,eleve az északi oldal nem tud annyi élelmiszert termelni,hogy egy szárazabb év után legyen tartalék. Ez mindig is gond volt a kommunista államban. Amíg létezett a SZU,addig nem volt probléma az ellátás. Azóta szinte rendszeresen jönnek a hírek komoly éhínségekről,annak ellenére,hogy egy teljesen zárt diktatúráról beszélünk.

Kim Dzsongun saját rokonai lelövetéséről is folyamatosan jönnek a hírek, pedig zárt diktatúráról van szó.
Aztán újra és újra előkerülnek élre és újra lelőveti őket.
Napi szinten.
Kim Dzsongun betegségeiben most éppen átállt a propaganda osztaly és most éppen Putyin nevét írták a cikkekbe.. de csak ennyi változott, hogy a propaganda osztály figyelme megosztott lett.
Őszintén szólva fingom sincs mi van ott.
De arra ne adjatok már, ne legyetek naívak, hogy 20 éve az év 365 napján leírta az index, hogy éhinség van ÉKban... annak a szöges ellentéte is igaz lehet.

Csak azért mert napi szinten hazudnak, még nem lesz igaz.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 186
14 852
113
Amiért az összes rakétakísérletüket is sikertelennek ítélték meg. Aztán mégis lett atom, meg olyan icbm, amitől fosnak.
Egy szavukat nem hiszem el. Rendszerváltás óta napi szinten kötelező a nyugati agitpropnak átlátszóan sározni őket.
Lehet rossz forrásból tájèkozodsz.
Én nem találkoztam olyan rakéta kísérlet állítólagos elhazudásáról ami később kiderült volna, hogy megis sikeres volt.

Egyébként tudod mi különbség az őruült és a bolond között?
A bolond mindent elhiszem amit olvas, az őrült semmit vagy csak az ellenkezőjét.

Kim Dzsongun saját rokonai lelövetéséről is folyamatosan jönnek a hírek, pedig zárt diktatúráról van szó.
Aztán újra és újra előkerülnek élre és újra lelőveti őket.
Napi szinten.
Kim Dzsongun betegségeiben most éppen átállt a propaganda osztaly és most éppen Putyin nevét írták a cikkekbe.. de csak ennyi változott, hogy a propaganda osztály figyelme megosztott lett.
Persze van prop meg bulvár..
Őszintén szólva fingom sincs mi van ott.
Ez már korrektebb. Èn se tudok mindent.
De arra ne adjatok már, ne legyetek naívak, hogy 20 éve az év 365 napján leírta az index, hogy éhinség van ÉKban... annak a szöges ellentéte is igaz lehet.
Index? Na ne röhögtess!
Csak azért mert napi szinten hazudnak, még nem lesz igaz.
Csak azért mert néha igen, nem lessz minden hazugság.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Flamand

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 615
17 873
113
Kim Dzsongun saját rokonai lelövetéséről is folyamatosan jönnek a hírek, pedig zárt diktatúráról van szó.
Aztán újra és újra előkerülnek élre és újra lelőveti őket.
Napi szinten.
Kim Dzsongun betegségeiben most éppen átállt a propaganda osztaly és most éppen Putyin nevét írták a cikkekbe.. de csak ennyi változott, hogy a propaganda osztály figyelme megosztott lett.
Őszintén szólva fingom sincs mi van ott.
De arra ne adjatok már, ne legyetek naívak, hogy 20 éve az év 365 napján leírta az index, hogy éhinség van ÉKban... annak a szöges ellentéte is igaz lehet.

Csak azért mert napi szinten hazudnak, még nem lesz igaz.
2012-ben már írtak róla,sőt még nálunk is cikkeztek valami katonai szakirodalomban a sorozás során levitt határokról.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 731
14 065
113
2012-ben már írtak róla,sőt még nálunk is cikkeztek valami katonai szakirodalomban a sorozás során levitt határokról.

Ok, 2012ben, amikor hatalomra került már az összes máig élő rokonát lelövette.
Lehet így van, én nem kétlem, de nyugati források alapján ne beszéljünk már tényszerűen ÉKról.


Akkor is napi szinten kellett hazudni.


Lehet rossz forrásból tájèkozodsz.
Én nem találkoztam olyan rakéta kísérlet állítólagos elhazudásáról ami később kiderült volna, hogy megis sikeres volt.

Egyébként tudod mi különbség az őruült és a bolond között?
A bolond mindent elhiszem amit olvas, az őrült semmit vagy csak az ellenkezőjét.


Persze van prop meg bulvár..

Ez már korrektebb. Èn se tudok mindent.

Index? Na ne röhögtess!

Csak azért mert néha igen, nem lessz minden hazugság.

Elbeszélünk egymás mellett. Én számtalan forrást nézek.. nekem egyik sem hiteles.
Neked melyik hiteles?

Különbség csak az, hogy szerinted az én forrásaim rosszak.. legyen. De én semelyiknek sem adok hitelt.

Szerintem pont az az elhibázott lépés részedről, hogy van jó forrás, szerinted, ha az enyémeket rossznak tartod.


Tök mindegy, hogy az index írja meg az angol hírszerzés állítólagos kamuit most is. Egytőről fakad a shitmédia. Bármelyik magyar, nyugati hírportált beírhattad volna.
Vagy neked valamelyik hiteles?

Ne röhögtess.

Minden egyes tetsztet a nyugati média sikertelennek hoz le. Ez alap. Ha más nem akkor olyan indokokkal, hogy a szokásos helyen a japán tengeren csapódott be. Talán még akkor is sikertelennek ítélnék meg, ha egy USA nagyvárost szétcsapna.

Elég csak rákeresni. Évtizedek óta ez a propaganda alapja. Amit lehoznak, aszerint minden balul sült el.


Mindenesetre szívesen várom a jó és hiteles források listáját.

Ugyanaz a módi, mint hogy most Putyin beteg. Keress rá Kim Dzsongun halálára, betegségeire, dublőreire.
Ti ezeket elhiszitek?
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 186
14 852
113
Ok, 2012ben, amikor hatalomra került már az összes máig élő rokonát lelövette.
Lehet így van, én nem kétlem, de nyugati források alapján ne beszéljünk már tényszerűen ÉKról.


Akkor is napi szinten kellett hazudni.




Elbeszélünk egymás mellett. Én számtalan forrást nézek.. nekem egyik sem hiteles.
Neked melyik hiteles?

Különbség csak az, hogy szerinted az én forrásaim rosszak.. legyen. De én semelyiknek sem adok hitelt.

Szerintem pont az az elhibázott lépés részedről, hogy van jó forrás, szerinted, ha az enyémeket rossznak tartod.


Tök mindegy, hogy az index írja meg az angol hírszerzés állítólagos kamuit most is. Egytőről fakad a shitmédia. Bármelyik magyar, nyugati hírportált beírhattad volna.
Vagy neked valamelyik hiteles?

Ne röhögtess.

Minden egyes tetsztet a nyugati média sikertelennek hoz le. Ez alap. Ha más nem allor olyan indokokkal, hogy a szokásos helyen a japán tengeren csapódott be. Talán még akkor is sikertelennek ítélnék meg, ha egy USA nagyváros szétcsapna.

Elég csak rákeresni. Évtizedek óta ez a propaganda alapja. Amit lehoznak, aszerint minden balul sült el.


Mindenesetre szívesen várom a jó és hiteles források listáját.
Ami a rakéta kiserleteket illeti azok néha eldurranak, es nem csak északon. Amiről én tudok az Kim űrprogramját érintette, és azok bizony eddig kudarcal zárultak. (Nem is csak elhazudják, közben meg már a Holdon vannak)

Index, meg más magyar cikkekkel nekem ne érvelj ebben a témában.

De Nézd, így tényleg nincs értelme vitatkozni. Mindenki hazudik a média nyilván én is! Faszért állsz le beszélgetni?

Tessék itt a valóság amit nem hoz a mainstream media, tehát a te logikád alapján csak igaz lehet;
IMG-20221126-185410.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Flamand

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 731
14 065
113
Amugy meg Kim már 10 éve meghalt és dublőrök vannak helyette. Meg amúgyis halálos beteg.
10 éve sokszor leirták, úgyhogy néha igaz, biztos, hogy meghalt már.
Ami a rakéta kiserleteket illeti azok néha eldurranak, es nem csak északon. Amiről én tudok az Kim űrprogramját érintette, és azok bizony eddig kudarcal zárultak. (Nem is csak elhazudják, közben meg már a Holdon vannak)

Index, meg más magyar cikkekkel nekem ne érvelj ebben a témában.

De Nézd, így tényleg nincs értelme vitatkozni. Mindenki hazudik a média nyilván én is! Faszért állsz le beszélgetni?

Tessék itt a valóság amit nem hoz a mainstream media, tehát a te logikád alapján csak igaz lehet;
IMG-20221126-185410.jpg

Egyszerű kérdés volt, hogy írd el a te jo forrásaidat, ha az enyémek rosszak.
Az indexen meg hiába rugozól, ők csak átveszik azt, amit átkell. Bármelyik nyugati nagy sajtóból..

De egyszerű.. te benned létrehoztak egy képet, ami szerinted megalapozott, hiteles forrásokra épül.
Ami nem illik bele ebbe a képbe, az pedig rossz forrás.

És még a végén én leszek az agymosott.

Írd a jó források listáját légyszíves. Mi az amire te alapozod a véleményed?

És ismétlem. Én nem tudom mi van ott. Én nem állitom, hogy a holdon lennének. Te állitod a te jo forrásaidra hivatkozva, hogy az űrprogramjuk kudarc.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 186
14 852
113
Amugy meg Kim már 10 éve meghalt és dublőrök vannak helyette. Meg amúgyis halálos beteg.
10 éve sokszor leirták, úgyhogy néha igaz, biztos, hogy meghalt már.

Egyszerű kérdés volt, hogy írd el a te jo forrásaidat, ha az enyémek rosszak.
Az indexen meg hiába rugozól, ők csak átveszik azt, amit átkell. Bármelyik nyugati nagy sajtóból..
Az is egyszerű kérés volt, hogy mutasd a raketakudarc a elhazudásárol a cikkeket amiről kiderült hogy nem volt az, azt megálltál az indexnél, és ezekkel takarozól.

De fejezzük be a szardobálást, tök értelmetlen.

De egyszerű.. te benned létrehoztak egy képet, ami szerinted megalapozott, hiteles forrásokra épül.
Ami nem illik bele ebbe a képbe, az pedig rossz forrás.
Így van, pontosan!
És még a végén én leszek az agymosott.
Te aztán nem, Hiszen te semmit nem hiszel el!
Írd a jó források listáját légyszíves. Mi az amire te alapozod a véleményed?
Egyébként ha kicsit is követted volna az itteni posztjaimat és nem csak a kötekedéssel foglalkoznál látnád honnan hozom az infót. Többnyire állami TV (az tuti nem hazudik)

Minden mást úgy sugározzák be a fejembe!
És ismétlem. Én nem tudom mi van ott. Én nem állitom, hogy a holdon lennének. Te állitod a te jo forrásaidra hivatkozva, hogy az űrprogramjuk kudarc.
Én kérek elnézest, mindenben neked van igazad, agymosott vagyok, nyugat bérenc!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Flamand

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 731
14 065
113
Az is egyszerű kérés volt, hogy mutasd a raketakudarc a elhazudásárol a cikkeket amiről kiderült hogy nem volt az, azt megálltál az indexnél, és ezekkel takarozól.

De fejezzük be a szardobálást, tök értelmetlen.


Így van, pontosan!

Te aztán nem, Hiszen te semmit nem hiszel el!

Egyébként ha kicsit is követted volna az itteni posztjaimat és nem csak a kötekedéssel foglalkoznál látnád honnan hozom az infót. Többnyire állami TV (az tuti nem hazudik)

Minden mást úgy sugározzák be a fejembe!

Én kérek elnézest, mindenben neked van igazad, agymosott vagyok, nyugat bérenc!

A google keresésnél rákattintassz a linkre, akkor sikerül meglátnod.. de nem sikerült.
Pontosabban dehogy nem.. elolvastad... nem kell belemenni a hülye játékodba.
Hiszen arra volt válasz, hogy de te az űrprogramra gondoltál:

"Ami a rakéta kiserleteket illeti azok néha eldurranak, es nem csak északon. Amiről én tudok az Kim űrprogramját érintette, és azok bizony eddig kudarcal zárultak. (Nem is csak elhazudják, közben meg már a Holdon vannak)"

Aztán most mégis beadod, hogy nem adtam rá választ.
:D

Én nem szeretném minősíteni ezt a hozzáállást. De vicces vagy.
De tény, hogy teljesen értelmetlen veled bárminemű beszélgetés.
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox